Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано24.03.06 11:22



Не напразно попитах дали не е рано, защото долните два резеца на синът ми израстнаха много разкривени (защото имаше много малко място за тях), но след като паднаха съседните на тях два резеца се изправиха. Определено не са идеални, но идеята ми е: не трябва ли да се изчакат първо естествените процеси и след това да се нанасят корекции?
жалко, че тук едва ли четат ортодонти......



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано24.03.06 12:30



И да четяха ортодонти едва ли могат да дадат консултация без да видят детето Като неспециялист мога да каже, че колкото по-рано толкова по-успешно е едно подобно лечение.



Тема Re: За шинитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Авторdanii (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 13:00



Аз не очаквам конкретен отговор от специалист, а принципен Как се прави по принцип и защо.

Е честно не проумявам, защо ако е по-рано ще е по-успешно? Какво гарантира по-големия успех? А няма ли вероятност да се предизивикат проблеми при положение, че не е ясно точно как ще израстват следващите зъби ?
Не искам да се заяждам просто наистина търся отговор. За мен също е важно навреме да се погрижа за детето си. Казвам навреме не случайно. Искам да съм убедена, че няма да е прекалено рано.



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор aunt Ogg ()
Публикувано24.03.06 14:11



Стоматолог съм ,но не ортодонт. Има определени измервания ,по които се прогнозира дали ще могат да се наредят зъбките. По-скоро със сигурност може да се каже кога няма да има място . Ако по тези сметки мястото е достатъчно ,пак може да се окаже ,че не могат да се подредят. Май не съм много ясна,но затова ортодонтията си е тясно специализирана.
Ортодонтското лечение започва не по-рано от пробива на четирите постоянни резеца. Само при прогения( "обратна захапка"),това е добре да става по-рано( по възможност още на 4-5 год. възраст). Най-лесно ,бързо и с най-голям успех протича лечението по време на растежа на челюстите. Това е при пробива на 4и5 зъб. 3 зъб-кучешкият- обикновено пробива след тях и за него вече няма място. Много по-трудно е да се разместят вече порастналите зъби- обикновено се налагат брекети.Затова е добре предварително да се направи място за него.
Ако е рано за лечение ортодонтът ще ви извика след 3 мес.,6 мес. или колкото прецени,не се притеснявайте. Но ако някой ,обикновено общопрактикуващ стоматолог,ви каже да чакате да израстнат всички постоянни зъби,потърсете друго мнение. За да не се наложи да слагате брекети ,вместо шина-разликата в цената е 3-4 пъти.



Тема Re: За шинитенови [re: danii]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано24.03.06 15:07



Да, стаматолога ме подсети да спомена, че на моя син му правиха снимка, за да се види как са разположени още непорастналите зъби. Ами мисля те си знаят работата. Едва ли, ако е рано, няма да кажат...

Освен това по повод цените - явно не съм правила разлика между шини и брекети (които и до момента не са ми съвсем ясни). Това обяснява цените, които съм чула за 1000-2000 лева.



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Авторdanii (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:23



това, което се вижда на снимка ми се вижда разумен довод.
ще тръся ортодонт за консултация.



Тема Re: За шинитенови [re: вecи]  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:37



Как да не се налага да се носят винаги брекетите, ами че вие не можете да ги свалите въобще.. Затова пък се носят да 2 години, зависи от дефекта, моята дъщеря ги носи 1.5 год после една планка само няколко месеца и толкоз. Сложи брекети на 12 почти, чакат се да излязат всички зъби, които ще се изправят, поне при нея беше така.
Не са евтини, вярно е, но ако сравни човек времето за носене на шина (и то ако я носи детето, а не я слага в джоба щом излезе от къщи, както беше с моята госпожица), съответно цената на 2 счупени и една загубена по тази причина шина, плюс продължителността на лечението, разликата не е толкова голяма.
Е, случва се и при брекетите някое и друго залепване, особено след като хапва нещо твърдо преди още да свикне да ги пази - едно лепене е 5-10 лв.
Но всеки дефект е уникален, има такива, при които е препоръчителна шина, с брекети не става. Идете на ортодонт, те си знаят работата. Само че съберете инфо предварително за лекаря, задължително!



Тема Re: За шинитенови [re: happy_mama]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 22:26



Знаеш ли колко струва изработването на ортодонтското апаратче от зъботехниците?
Не повече от 40 лв.
Разликата в сумата е за работата в кабинета



Тема Re: За Арнаутсканови [re: danii]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано25.03.06 18:43



Привет

Това е поредното недобро мнение, което чувам за Арнаутска. Моята дъщеря е с т.нар "дълбока захапка" и се нуждае от орт.лечение. Изчакахме да пробият четирите горни и долни постоянни зъби и април месец слагаме шините (пластинки засега, евентуално по-късно и брекети).
И аз се бях ориентирала към Арнаутска, но след щателно проучване реших да се доверя на друг. Все пак не искам да рискувам, проблемът при детето не е да се изправят криви зъби, което би било по-лесния вариант все пак.
Препоръчаха ми доц.Джуркова от Пловдив. На всеки 5 седмици идва във Варна да преглежда. Срещнахме се с нея и ми вдъхна доверие като специалист. Та така, започваме лечение при нея.



Тема Re: За Арнаутсканови [re: River_]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано26.03.06 11:25



И ние сме с дълбока захапка и криви зъби. Но на нас ни препоръчаха да поникнат и кучешките постоянни зъби и да го водим тогава.
Сега имаме записан час за частен кабинет, пък да видим какво ще излезе.

Направо не ми се мисли! Разтрепервам се само от мисълта.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.