Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мнение за 20-то училище?нови  
Автор vimares (минаваща)
Публикувано09.03.06 15:40



Моля, споделете опит и мнение.
Как става записването, че тази истерия с денонощно чакане и проверки през 15 мин......не ми е по вкуса.

Четох, че учат език по 13 часа, това не ги ли наторва много? Трябва да имат минимум 22 часа седмично - задължително и още 13 - това прави по 7 часа дневно. Вероятно се компенсира от следобедни занимания?

Много благодаря за всички отзиви.



Тема Re: Мнение за 20-то училище?нови [re: vimares]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.03.06 17:18



Аз имам бегли впечатления от 20-то училище. Преподавала съм там за кратко. Децата са изключително интелигентни, занятията по чужд език се водят много съвестно, нямам впечатления да ги претоварват.
Специално за обучението по немски имам наблюдения - в класовете, в които съм влизала нямаше "изоставащи" ученици. Всички бяха на сравнително еднакво ниво и то беше (поне за мен) изумително високо.
За другите часове не знам, но часовете по чужд език минават под формата на игри, песнички, състезания и т.н. и децата искрено се забавляват, затова и резултатите са високи.

Това е всичко, което мога да кажа.



Тема Re: Мнение за 20-то училище? [re: else]  
Авторpurvoklasnik (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 17:45



Моля, уточни, какво се разбира под високо ниво. Могат ли да четат художествена литература на немски, да разговарят свободно с немско гоеорящи, разбират ли натурална реч, и ако да в кой клас стигат до това ниво. Впечатленията ми от т.н. ранно чуждоезиково обучение са, че децата учат нещо и в рамките на часа се справят, но не могат да използват езика в реална ситуация.



Тема Re: Мнение за 20-то училище?нови [re: purvoklasnik]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.03.06 13:36



Не, тук става дума за усилено чуждоезиково обучение с доста повече часове седмично, отколкото са в обикновена паралелка.
Специално четвъртокласниците в 20-то имаха часове при германка, с която разговаряха съвсем свободно на перфектен немски.
Иначе наблюденията ми от часове по английски например, в обикновен първи клас са, че едва успяват да научат азбуката и няколко думи и изречения до края на първата година.
Аз мисля, че чужд език трябва да се учи в ранна възраст и по възможност интензивно. Така се избягва зубренето на граматични правила, които за децата и без това са трудни за осмисляне.
Системата по немски - Hippo е много добра, с нея езикът се научава на същия принцип, на който детето научава родния си език.
Системата по англисйки - Bravo също не е лоша, но тя може да постигне много по-малки резултати заради слабата си интензивност.

Има и други училища с усилено изучаване на чужд един от първи клас, аз имам наблюдения само от 20-то и 55-то.



Тема Re: Мнение за 20-то училище?нови [re: else]  
Автор vimares (минаваща)
Публикувано14.03.06 16:47



А имате ли впечатления за френски език?

Доколкото знам в 20-то училище в момента предлагат немски и френски.



Тема Re: Мнение за 20-то училище?нови [re: vimares]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.03.06 19:39



Спомням си, че колежките ми не бяха доволни от френския. Дали заради системата, учителка, дисциплината или нещо друго, но техните впечатления за училището бяха много различни от моите.
Но все пак не знам, може да е било заради някоя конкретна учителка, която вече не преподава или въобще фактор, който може и да не е актуален, така че не мога да дам мнение.
Аз на ваше място бих посетила един час и бих се опитала да преценя сама.



Тема Възможно ли е?нови [re: else]  
Автор vimares (минаваща)
Публикувано15.03.06 11:07



Биха ли ме допуснали да присъствам в час??? Това много ме изненадва.
Ще пробвам, наистина така най-точно може да се добие впечатление.

Не съм очаквала, че така ще ни затрудни изборът на училище за първи клас.....

Другото училище което проучвам е 32-ро......



Тема Re: Възможно ли е?нови [re: vimares]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано15.03.06 21:16



Зависи от учителката. Аз съм искала от разни колежки да наблюдавам часовете им (без да се познаваме) и те не са имали нищо против.
При мен също родители са искали да гледат, но в частна школа и там е с по-различни условия.
Но тук в една тема май една майка беше споменала, че е влизала с детето си в час и затова ми хрумна, че има вероятност да разрешават. Иди да говориш с директорката и й обясни защо искаш да влезеш в час.
Все пак изборът на училище изобщо не е проста работа. Най-важна е учителката и тъй като ще и оставиш детето си, нормално е да искаш да знаеш повече за начина, по който се провежда обучението.

Успех!



Тема Re: Възможно ли е?нови [re: vimares]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано16.03.06 12:34



В 32-ро са ненормални. Там го дават с макаренковски методи едва ли не. На моя комшийка детето е там, вече 5-ти клас и непрекъснато се оплакват от свръхнатоварване. Не съм убеден че има смисъл да се прекалява.



Тема Re: Мнение за 20-то училище?нови [re: vimares]  
Автор Sonnenschein (непознат)
Публикувано16.03.06 12:42



Izvinjavam se tova u-ste ima li Internet straniza?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.