Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема виновна ли съм?нови  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 10:17



Здравейте!Искам малко да се пооплача!Историята е следната-преди няколко години брат ми си взе семейството и замина в чужбина на работа.Той е малко по-голям от мен.През тези години те живяха в малко градче с "кукленски" къщички,където всичко е чисто,подредено,мирише на хубаво и говорят възпитано.Брат ми си продаде апартамента тук,но няма пари да си купи там,купи си голяма лъскава кола,с която идват на море тук и посещават курорти които аз и моето семейство не можем да си позволим.Аз и мъжа ми през тези години построихме с хиляди мъки и лишения голям апартамент в престижен район,където има място и за майка ми.Междувременно тя живее в малко жилище претъпкано със старите мебели от апартамента на брат ми.Това е предисторията,а историята е, че брат ми като се връща тук,майка ми винаги се озлобява срещу мен-без повод.Например сега брат ми си дойде да ходи на ски,дойде ни на гости,ходихме и при роднини на гости и после той си замина,а майка ми дойде и беше озлобена срещу бг.действителността,срещу роднините ми,срещу мен,как си гледам детето неправилно,лошо го възпитавам-позволявам му да слуша чалга,невъзпитано е,няма красиви дрехи,роднините ми не си поддържат къщата чиста,аз не готвя,улиците са мръсни,пълно е с простаци-не като тези на запад чисти и загладени.Децата им възпитани и говорят на европейски езици.Аз работя тук и с моите данъци осигурявам пенсията на български пенсионери.Брат ми работи там и осигурява тамошните пенсионери,които после с тези пенсии идват на нашето море и се чувстват като че ли сме им слуги.Аз построих жилище,където майка ми живее когато брат ми със семейството си пристигне и тя трябва да им освободи апартамента си.Когато иска може да се премести изцяло при нас и да му подари своето жилище-аз нямам нищо против!Но изглежда това не е достатъчно,въпреки всичко изглежда съм виновна,че в България е мръсно и че брат ми не иска тук да живее.



Тема Re: виновна ли съм?нови [re: дъщepя]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 11:50



Майка ти е типичен пример за онези наши сънародници които виждат в детето си което е заминало в чужбина да живее едва ли не национален герой.Не й се връзвай на приказките. Просто всеки път като подхване темата и припомняй,че и тя в крайна сметка живее в тази действителност. А като толкова много й харесва на Запад, защо не поиска от брат ти да я вземе при него? И другото след като се държи майка ти по този начин с теб и семейството ти се чудя откъде на къде се чувстваш длъжна да проявяваш такова голямо благородство. Та чак да я приемаш в къщата си когато "сина герой" се прибере за почивка в България и му освобождавате апартамента на майка ви и дори си готова да го подариш с лека ръка на брат си, все едно ти не съществуваш!Къде са интересите на твоето семейство? Детето ти е толкова наследнк колкото и децата на брат ти върху имота на баба им! Защо не се замислиш?



Тема ми - [re: дъщepя]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано13.03.06 13:23



казваш ясно, артикулирано, спокойно и твърдо:
а/ "Това е положението - и точка!"
б/ "Това са си мои проблеми - не желая коментари - точка"
и извън тези две изречения въобще не влизай в разговори!!!
ааа - да добавя и -
в/ "кат не ти харесва тук - иди на запад!"
ама - наистина да ги кажеш - а, б, в - иначе ти ще си си виновна!

лекарството е ефективно, вервай ми!

простак, простак - но вече европеец!

Редактирано от ceлянинъt на 13.03.06 14:11.



Тема Re: ми -нови [re: ceлянинъt]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 15:51



за а и б го казвам,макар и не толкова категорично да не я засегна.за в - никой не я кани там.По-точно канят я на нейни разноски да отиде за 1-2 седмици, да постои, да се възхити и да се върне при "неуспялата" дъщеря



Тема Re: виновна ли съм?нови [re: дъщepя]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 19:55



Леле, майка-татко..всеки да си знае ..гьола!
Въобще не се оставяй да те унижават! Преди малко раздвах съвети на едно девойченце като дъщеря, а сега теб ще подстрекавам да си твърда дъщеря)))
Кажи й на найка ти,че катос е разболее ти ще тичаш като хамва да се грижиш за нея и като толкова припада по брат ти, той да се ангажира с нея. Ти си имаш семейство, дете, и това е твоята съдба.Родителите изискват уважение, обич, и още разни работи, но само когато ги осигуряват.
И хич не плачи , ами се стегни!Глей го селянинът, момче умно и със стил)))



Тема Re: виновна ли съм?нови [re: дъщepя]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано13.03.06 22:49



това всичкото ми изглежда невероятно, но ако само за момент допуснем че е вярно мога да дам следните съвети:
- бързо изхвърлете старите мебели на брат ви, за да не е претъпкано малкото жилище на майка ви и да има място да диша и съществува.
- друго , какво, вие сте първата дъщеря за която чувам да е критикувана от майка си че не готви или още по-странно, че някой си роднина не си изчистил къщата, тука мълча деликатно.
- брат ви си има свой живот и ако на вас той ви изглежда по някакъв начин "лъскав" или чисто-загладен помислете дали това наистина е така. Ето примерно брат ви успял да си купи "само" кола, а вие голям престижен апартамент. И въобще защо не се радвате ако брат ви се чувства добре?
- откъде знаете как се чуватват "тамошните" пенсионери на нашето море? Искате да кажете че не одобрявате факта че в Бг идват много чуждестранни гости на курорт?

Накрая, да прощавате, ама тая работа малко ми напомня на една друга, вие знаете коя.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: виновна ли съм?нови [re: дъщepя]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 16:26



Изобщо не им се връзвай на домашните любимци, радвам се че толкова хора те подкрепиха, подкрепям те и аз, всички съвети са добри повярвай ми, колкото по -директно и по-рано толкова по-добре.



Тема Re: виновна ли съм?нови [re: дъщepя]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 12:38



Ясно, ето какво се получава, когато пък засвидетелстваш прекалена почит на ваще. Естествено, че не си виновна - само си помисли колко малко са децата, склонни да вземат майка си/баща си в собствения апартамент, при положение, че родителите си имат отделен такъв. Още по-малко има такива зетове/снахи.


Просто се потвърждава мнението ми, че когато децата не се качат на главата на родителите си (не 4е го одобрявам), родителите се качват на главата на децата.

А нищо чудно и брат ти да я манипулира леко срещу теб от завист, което е лесно -знаеш, че пенсионерите вечно мърморят и са недоволни (то и няма как иначе)

Гледай си живота, мъжа и детето и не преживявай толкоз за глупости.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.