Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изкривяване на гръбначен стълбнови  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 16:06



Някой от вас имал ли е такъв проблем? Предлагат ни ЛФК? Дали ще има ефек? Дали са възможни усложнения? Детето е на 8 години.



Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
Автор vimares (минаваща)
Публикувано09.03.06 16:48



Аз имах гръбначно изкривяване, когато бях в 8 клас. Правих ЛФК (не помня колко време - много отдавна беше), но ефектът беше поразителен. Възстанових се почти напълно, след което спрях. Тъй като аз се "изгърбих" съзнателно, защото се срамувах от големия си бюст, ситуацията се повтори. Сега много години по-късно се ядосвам на глупостта си, заради която имам постоянни болки в гърба.

Целта на гимнастиката поне при мен беше да направи силни мускулите на гърба и около гръдния кош, за да могат да държат тялото изправено. Имах някаква сколиоза, ако не греша.

Биг повторила отново.



Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълб [re: Янa]  
Авторckoлиoзнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 18:43



ЛФК има забележителен ефект и трябва да се прилага непрекъснато - това да стане ежедневие на детето. Ако с мен се бяха занимавали по-настоятелно и ме бяха контролирали навреме, сега нямаше да имам куп проблеми от сколиозата си, включително три дискови хернии.



Тема Разбира се, че ще има ефектнови [re: Янa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано10.03.06 12:49



Но трябва да се прави редовно. Усложнения от ЛФК? Звучи ми абсурдно. А ако питаш за усложнения от изкривяването, може да има много. Само се замисли колко нерви преминават през гръбначния стълб и няма нужда да си задаваш повече въпроси.
Мисля, че и плуването помага в такива случаи.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 17:24



На моя син му откриха миналата година изкривяване на плешката,при рутинен профилактичен преглед.Препоръката на лекарката беше лечебна гимнастика или плуване!Но понеже той е голям -тогава беше 9 клас,категотично отказа да посещава и двете препоръчани лечения.Много се чудих какво да направя и понеже аз ходя на гимнастика се консултирах с водещия заниманията на Тай-бо дали то ще може да повлияе на изкривяването му?Отговора беше-Да и аз го записах.Няма да обяснявам колко ми беше трудно да го убедя да ходи,но най -радостното е че на таз годишния профилактичен преглед при измерването лекарката установи че изкривяването е изчезнало и стойката се е изправила!Така че ефект има и трябва задължително да започне да се занимава с нещо-Какво ще решиш ти!При моя син който тогава беше на 15години имаше видим ефек а при твоя ще е още по лесно!Желая ти успех!



Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
Авторalex83 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 12:05



zdrasti
az sum alex i sum ot ihtiman.rabotq v bolnicata po ortopedia v goirna banq.
detenceto minalo li e na pregled.vidql li go e specialnist.vuzmojni sa i orotpedi4ni sredtsva koito da nosi dokato e v ranna detska vuzrast.az rabotq tam i moga da
ti okaja nujnoto sudeistvie i da ti dam naputstviq.pi6i mi na alex_pin@abv.bg
az sum alex.pozdrvai



Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
АвторДpyra мaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 03:34



Яна,
малко в друга насока е отговорът ми, но мисля, че е абсолютно наложително да направите каквото се иска за детренцето. Поинтересувай се и говори със специалист, какви поражения биха могли да се получат в по-напреднала възраст(приемрно на 35-40 години), ако навремето ние, като родители, не сме обърнали внимание на нещо доста по-безобидно.
Действайте докато е време, а не като стане като нас и да се чуди, откъде му е дошло.
Успех и бъдете здрави!



Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано20.07.06 18:51



ЛФК при мен имаше винаги много добър ефект - след учебната година ходихме на изправителен лечебен лагер за по 20 дена и в началото на всяка учебна година бях с прав гръб, а в края и - с изкривен. Така и до днес гръбнакът си ми е проблем, помагат йога, тае-бо, плуване... те повечето упражнения от ЛФК са взети назаем и приспособени от йога. При 8 годишно дете ефектът е много добър, а може да се направи като игра, но трябва да се занимава редовно, а не както аз - всяко лято за по 10-20 дни.

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Re: Изкривяване на гръбначен стълбнови [re: Янa]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 20:01



Аз също като дете съм ходила на ЛФК /на лагер/ и даде добри резултати. Сега къде се предлагат това нещо?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.