Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: Фap]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.03.06 17:09



В отговор на:

Не сте ли чели поне едно изследване за вродената /още вътрешноутробна/ непоносимост на детето спрямо музика като хард рок?



Не, не съм чувала нищо подобно. Би ли споделил/а някой източник, от където черпиш тази информация?



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: agrimonia]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 16:35



Децата изобщо не са толкова глупави колкото ние възрастните си мислим. Мои близки слушат само популярна музика, никакъв фолк, но изненадващо на една сбирка у тях някой пусна Планета и те се шокираха че дъщеря им на 6 години смело си танцуваше и с всичка сила пееше целите текстове на песните на певците от Пайнер. Родителите бяха шокирани. Просто е обяснението, кагато детето си седи по няколко часа само в къщи си пуска Планета и се забавлява.Мисля че това е в 80 % от българските домове и е всеобща тайна че в определен период на всеки купон не може без Ивана, Рени или Глория, никога не пускам Планета, не си купувам дискове и т.н. но честно си признавам че истински купон без фолк не става.



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: тaня]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано14.03.06 17:49



Колкото и да съм краен - чалгата е ужасно противно нещо. Всички знаем текстовете, според мен само те са достатъчни. Лично аз предпочитам да слушам музика, която не всеки би харесал - напоследък слушам една стара песен на 2 brothers on the 4th floor - come take my hand. Освен това слушам и Силвър, Ласго - тия от по-новите. Ето част от припева - пълна противоположност на "100 патрона" например.

I know a place where the sun's always shining,
with lovely flowers around everywhere.
Come take my hand , I'll show you I'll guide you.
I know this place it's deep down inside you.
I know a place where people not fighting,
with smiling faces around everywhere.
Come take my hand , I'll show you I'll guide you.
I know this place it's deep down inside you.
Come take my hand I'll lead you just follow me.
To wonderland, it's deep down inside of you.
Come take my hand I'll lead you just follow me.
Come take my hand, come take my hand.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: тaня]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.03.06 19:41



В грешка си. Има си много хубави купони без чалга, явно просто средата ти е такава.



Тема Neeeeee!нови [re: Koлeбaeщ ce бaщa]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано14.03.06 20:04



Значи ей сега прочетох нещичко интересно. След получаването на Нобеловата награда физикът Ричард Файнман се заговорил с японския посланик и го запитал- защо Япония успя да стане толкова бързо модерна и развита страна. Оня отговорил- защото се стремим винаги децата да са по-образовани от родителите.
Развиването на музикален вкус беше основна част от образованието ми- имах късмет да свиря на пиано няколко години. Еми човек се научава на хубаво и чалгата му се струва мнооого неприятна. Тва е все едно да си се научил да оценяваш класни вина и някой да ти сипе боза. Нещо такова.
Така че скромното ми мнение е- нужно е възпитаване на добрия вкус. Ако и родителите се напънат в тая насока- супер. Нека децата бъдат по-добри, по-образовани. Тръпки ме побиват от идеята за "чалга поколение"...



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: Koлeбaeщ ce бaщa]  
Автор Cha-noir ()
Публикувано15.03.06 12:04



Много сте крайни в изказванията си. Как възпитавате децата си изолирано? На градина не ходят ли? В махалата с деца по площадките не играят ли? В градски транспорт не пътуват ли? Вие да не сте ги закопчали с безопасна игла за полата си? Как няма да чуват поп-фолк. Поп-фолкът е елементарна музика лесно се възприема и възпроизвежда, не е като да се напънеш да пее някоя песен на Queen например, децата лесно запомнят чут в градината припев или дори цялапесен, лесно я и забравят. В къщи не се слуша Планета, но детето знае много песни от детската. Казвали сме, че за нас поп-фолк е боклучава музика и то започва да се чувства виновно, че пее такива припеви. По-голяма част от децата в групата, обаче харесват тази музика, детето ми изолирано ли да се чувства, като му забранявам да я споменава? Иначе, харесва и класика, от време на време пуска MEZZO, свири на пиано, ще забрави, че е слушало поп-фолк. За хард рок - не съм забелязала да харесва, аз и баща и обичаме и слушаме, но детето...



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: Koлeбaeщ ce бaщa]  
Автор kami_georgieva (непознат )
Публикувано15.03.06 13:33



Мили хора, човека ви попита просто дали е подходящо детето му да израсне с поп-фолк, а вие го обърнахте на спор и налагане на лични предпочитания. Моят съвет към бащата е: слушайте с жена ви каквото ви е приятно пред детето, просто то неминуемо ще стане свидетел на някоя ваша сбирка и ще чуе това което слушате и вие,неизбежно е. А то като порасне само ще си изгради мнение по въпроса какво да слуша, спокойно няма да стане по-просто и глупаво само защото не е слушало джаз,рок или пиано.Живейте си живота.



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: Koлeбaeщ ce бaщa]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано16.03.06 18:19



Много интересно. Вие си слушате поп-фолк, пък за детето не било подходящо. Значи вътрешно чувствате, че има нещо нередно в това.



Тема Re: Децата и поп-фолканови [re: Koлeбaeщ ce бaщa]  
Автор Бeзцeнни (дайвър)
Публикувано17.03.06 08:02



Според мен детето би трябвало само да си изгради музикалния вкус. Около мен почти всички слушат чалга(или поп-фолк, както щете го наречете), включително и майка ми. Значи съм израстнала с този вид музика. По едно време слушах и от т.нар. поп. Еми, в един момент всичко това си замина и аз си избрах музикалния стил( за голям ужас на цялата рода- метъл). Не, че не слушаш и друга музика, но чалгата сама си е отхвърлих от представата за музика. Със същия успех можеше и да я слушам. Зависи изцяло от музикалните вкусове.
Братовчед ми също е израстнал в изцяло чалга среда, но пак слуша тежка музика.
Имам познати, изключително интелигентни хора, които пък харесват чалгата.
1) Явно това не винаги се отразява на ума, съзнанието и т.н. на детото/човека
2) Независимо от средата всеки в един момент си избира стила, нека чуе всичко преди това




Тема деца и чалганови [re: Virgo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 18:11



не мисля че децата трябва да слушат чалга




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.