Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема лоша кмпаниянови  
Авторплaчeщa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 07:37



Здравейте! Синът ми е на 13г. До миналата година беше пълен отличник и много добро дете. разговаряла съм с учителите му и всеки казва че той е много умен, упорит и добре възпитан. Самоче напоследък излиза с една компания в която всички пият и пушат. Започна и той.Лъже ме намали си успеха почна да пие и пуши. Отначало мислех че с много търпение нещата ще се оправят. Разговаряли сме много пъти и всеки път ми обещаваше че ще се поправи. Опитах се да бъдем първо приятели но не се получи.След последното напиване което беше 4то поред му забраних да излиза с тези момчета.Дали не прекалих? лошо ли постъпих? Моля ви дайте ми съвет ПОМОГНЕТЕ Немога да се спавя сама. Баща му почина преди 3г. и няма с кого да споделя. Ще ви бъда благодарна



Тема Не виждам нищо прекаленонови [re: плaчeщa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано05.03.06 18:03



Щом не вдява сам и се напива, значи трябва да има наказание. А между другото, защо не го запишеш да тренира нещо? Добре действа.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Лоша компаниянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторпak плaчeщa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 18:27



Опитах и това но се отказа . един път ходи пет не итака нататък. Вчера говорих с майката на неговия приятел. тя ми каза че на рождения ден на сина си купила водка и бира за да ги почерпи. Потози начин искала да ги спечели.Самоче на този рожден ден беше и моето дете. Тогава за първи път се е напил. Спомням си че към 22ч тя ми се обади и ме попита дали може да остане да преспи у тях защото били се заиграли и било много хубаво . И аз разреших.А той тогава е бил толкова пиян че чак е посинял и му спряло дишането.Та той е само на 13г. А тя нито е извикала бърза помощ нито пък ми каза нещо. Чак сега когато аз я потърсих. Е кажи сега не съм ли права че компанията му е лоша?



Тема Re: Лоша компаниянови [re: пak плaчeщa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано05.03.06 20:42



Компанията съвсем определено е лоша, а майката на онова момче е за бой!
На колко е години че, че е направила такова нещо?! Постъпката и е като на 12-годишна

Не знам какво да те посъветвам. Опитай се да рзбереш с какво тази компания е толкова интересна на детето ти, какво намира там, какво му липсва иначе, какво го привлича.
Не го записвай насила на нещо, с което няма желание да се занимава, а виж от какво се интересува и така се опитай да се сближиш с него.
Иначе решение на проблема... не знам. Мога само да ти съчувствам и да се надявам, че ще намериш начин да излезеш от тази ситуация. Доста е неприятна наистина



Тема Re: Лоша компаниянови [re: else]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано05.03.06 22:03



Нищо странно няма, на 13 години е все пак. Но пиенето и пушенето... Особено трябва да се внимава с пушенето, тъй като към него лесно може да се пристрасти. С пиенето - трябва да знае, че за всичко си има мярка. А после и трева ще пропуши, това е 100% сигурно, така че поне за това няма място за притеснение. Тревата е далеч по-безобидна от цигарите, но трябва да е ясно, че другите забранени неща са забранени с основание. Всъщност алкохолът и цигарите са неоснователно разрешени.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: лоша кмпаниянови [re: плaчeщa]  
АвторLena (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 01:57



Uchudvash me! Chetvurto napivane na 13-godishna vuzrast i produljavash s dobro, puk i se kolebaesh dali e pravilno...

Edin hubav boi i neshtata shte si doidat na miastoto! Sлед това е ред на ограни4енията:

- по-малко ТВ
-по-малко излизане навън
- ве4ерен 4ас
- изисквания за резултати в у4или6те

СЕГА АКО ГО ИЗПУСНЕ6, КАКВО 6ТЕ СТАНЕ НА 17?

МНОГО СИ МЕКУ6АВА! РАЗБИРАМ, 4Е ИСКА6 ДА СИ ДОБРА, НО С ДОБРО НЕ ВИНАГИ МОЖЕ! И ТО НЕ ЗА6ТОТО НЕПРЕМЕНО ДЕТЕТО Е ЛО6О - ПРОСТО ВЪЗРАСТТА Е ТАКАВА.

НО АКО НЕ НАЛОЖИ6 СВОЕТО СЕГА, ПРОСТО СЕ ПРОВАЛЯ6 КАТО РОДИТЕЛ И МОМ4ЕТО ЗАТЪВА!

АКО ЗНАЕ6 КОЛКО МНОГО ОТЛИ4НИЦИ ДО 13-ГОД6НА ВЪЗРАСТ СЪМ ВИДЯЛА...НО БИВАХА ПРОВАЛЕНИ ОТ БЕЗГРЪБНА4НИ РОДИТЕЛИ



Тема Re: лоша кмпаниянови [re: Lena]  
Авторплaчeщa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 07:11



Много ви благодаря за съветите. Много съм ви благодарна за подкрепата. Сега вече съм сигурна че не съм сбъркала като го наказах.Имам нужда от вашата подкрепа защото от тук нататък ще ми бъде много трудно. Снощи например пак се скарахме защото не му разреших да се срещне с приятелите. Този път няма да отстъпя. Но лошото е че той ме заплаши че ще си сложи край на живота или ще избяга. Много ме е страх.



Тема Re: лоша кмпаниянови [re: плaчeщa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 11:48



Бъди честна с него. Не му "наливай" акъл какво е лошо и какво е добро, защото каквото е научил за доброто и лошото е било до към 10 години. Дай му примери напр. заведи го в клиника с алкохолно зависими или при анонимните алкохолици. А защо не при аутопсия на заклет пушач (по-добре се консултирай с доктор до къде може да се стресне)... Като е толкова упорит защо се опитва да стане зависим (в случая от алкохола и цигарите)? Вместо той да си управлява живота, алкохолът и цигарите ще го водят за носа, а утре компания ще са му кварталните пиячи... Не го жали и му постави ежедневни битови задължения вкъщи, ако желае да живее с едно домакинство с теб. Защо да не му предложиш да "избяга" от дома щом иска, но да помисли като как ще се издържа... Дай му свобода да решава. Поощрявай го да носи отговорност като възрастен във вашия съвместен живот при отделни малки битовизми дори и да сгреши... Обсъждайте заедно бюджета. Хубаво е да има близък пример на мъж и диалог в трудни ситуации - дядо, чичо, нормален модерен свещенник...



Тема Re: лоша кмпаниянови [re: ***]  
Авторплaчeщa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 13:24



Благодаря ти за съвета. Аз също мисля че му липсва мъжкото присъствие и като не го намира у дома го търси сред приятелите. Те обаче за нещастие не го учат на нищо хубаво. Иначе връзката между него и баща му беше много силна. И сега много му липсва. Ще се опитам да бъда посилна. Друг избор нямам.И още веднъж ти благодаря. Наистина ми помагаш



Тема Re: лоша кмпаниянови [re: плaчeщa]  
Авторcтиckaщa зъби (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 13:54



Съчувствам ти, но и аз съм в подобно положение. И дори много по-лошо на мо менти. Синът ми е на 15 години-9 клас. Точно от 6-ти клас започнаха подобни проблеми, когато си сменихме жилището и той попадна в компанията на кварталните калпазани. АПремести се и в по-близкото училище и тъй като новите съученици си имаха изградени трайни контакти, с него контактуваше само едно момче, което редовно бягаше от часове, пушеше, биеше децата и т.н. Но по една или друга причина, не го изключваха от училище благодарение на добрата класна. Синът ми се научи да пие и пуши, но ние разбрахме много по-късно. До някъде този контакт му беше от полза, защото видя, че така до никъде няма да стигне. Когато вече бях сигурна какво става, взех драстични мерки. Върнах го втория срок на 7 клас в старото училище, където беше в много хубав клас с усилено изучаване на математика. Веднага нещата се промениха, успехът му се повиши и беше приет в елитна гимназия по първо желание. А от въпросните деца той сам се отдръпна, но постепенно. Просто видя, че не му е мястото с тях. Но всички мои опити да говоря против тях, да го вразумявам, бяха безуспешни. Насила не можем да постигнем нищо. Те сами трябва да се убедят в това, което искаме да им внушим. В много опасна възраст са и ние трябва да сме много внимателни. Защото всичко могат да ни сервират.
Не бъди крайна! Опитай с разговор, но без натякване, без тормоз и забрани. Само така може да има ефект. Имай търпение и всичко ще се подреди, но не от ряз. Човек сам не се ли опари, не може да проумее много неща.
Никое дете не обича да се говори лошо за приятелите му, независимо какви са те. Те за него в момента са авторитети, а ти можеш да му намериш други само ако той ги приеме. До този момент всичко, което съм постигнала, е било само с добро и с разговори. Но не продължителни. Просто трябва подходът да е такъв, че той да остане с впечатлението, че не го съветваш, а просто си говорите. Всяка нотка на налагане на мнение и забрана, ще се обърне срещу теб и ще загубиш доверието му.
Аз също съм възмутена от родители, които разрешават на децата си да пушат и пият с тях. На последния рожден ден, на който синът ми беше поканен, родителите на рожденика са си били вкъщи и са купили водка, ракия и бира, като количеството, което е можел да изпие един гост е било около 400-500 грама концентрат. Бях изумена - военен и учителка. В магазините им продават всичко, в заведенията им сервират алкохол, просто не можем да се преборим с обстановката. Затова трябва да ги научим сами да преценят.
Желая ти успех! Не се отчайвай! Наистина детето има нужда от мъжки пример, постарай се да му помогнеш в тази насока. Ние, майките, може да се стараем много, но на тази възраст те стават мъже и искат да разберат как.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.