Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: jhf]  
Автор hr_ina (непознат)
Публикувано21.06.06 09:19



Задачите се изнасят на вратите на училището без условия
Тъй като това са задачи от 2005 г., а детето ми кандидатства 2006 / и влезе без протекции, плащане, без частни уроци/ не съм сигурна до колко вярно ще предам условията
1. Има ли ги предметите на картината - 1.- не 2.- да
2. Да се огради цифрата в къщичката /или каквото е там/ на балона, който е завързан за нея
3. Да се свържат еднаквите двойки картинки
4. Да се свържат двойките картинки, чиито трети букви са еднакви
5. Лабиринт – да се начертае верния път и да не се докосват и пресичат стените на лабиринта
6. Огледален образ
7. Да се оградят двойките цифри /една под друга/, в които горното число е по-малко е две единици от долното – например 2-4, 1-3, 4-6, 5-7
8. да се свържат точките като се редуват бяла с черна, без да се пресичат линиите



Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: jhf]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 21:51



Нарисувай си квадрат. На всяка от страните му постави по 4 точки, като 2 от тях са в ъглите на квадрата. Трябва да получиш общо 12 точки по обиколката му. Задачата е с произволен брой линии между точките да разделиш квадрата на /примерно/ 9 части точно - нито повече, нито по-малко, независимо каква фигура се получава при пресичането. От една точка може да тръгва повече от 1 линия. На децата се дава лист, на който има нарисувани 4 квадрата. Трябва да направят 4 варианта на разделянето на квадрата, без да повтарят нито един. За цялото това упражнение разполагат с между 3 и 5 минути. Нямат право да задраскват или да се опитват да изтриват – това води до декласиране.
Има варианти на тази задача – разделяне на 6, 8 или 12 части. Като начинаещ

опитай с 6 за начало.
Успех и сподели какво си постигнал/а/.
PS. Жал ми е и ще ти подскажа – не използвай диагонали в квадрата между отсрещните ъгли. Ще се омажеш още отначало.



Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: sisi]  
Авторjhr (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 19:16



Чак днес успях да реша задачата обаче само по 3 начина и немога да измисля четвърти, верно че само компютър може да го направи. Това е по трудно от судоку ако го решаваш без схемата. Има ли някъв друг трик. Не вярвам че на 6 год някой може да се справи, а пък за 5 мин- АБСУРД!!!!!!!!!



Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: jhr]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 19:40



И двете ми деца го решиха - единият за 3, другият - за около минута и половина (все пак влезна в НПМГ без проблем и частни уроци). Жалко, че са прекалено закъсняли за този тест. Трикът е да си упражнявал мисленето и развивал въображението от раждането си до сега...



Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: hr_ina]  
АвторEдин пpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 02:51



Завършила съм 12 годишния курс на обучение в училището в Горна Баня - имах амбициозни родители, които не ми позволиха да се преместя. НИКОГА, ЗА НИЩО НА СВЕТА не бих си дала детето на това снобско, жестоко и изолирано от реалния и нормалния свят място!!!!!!!!!!!!!!


Не бих сторила такова зло на едно беззащитно дете, за да си избивам собствените комплекси или да съм спокойна за себе си, че детето ми е цял ден е в "добре охранявано" училище!
Мога да кажа още, че после адаптацията към реалния живот не е лесна.

За тези, които все още имат идеята да сторят това на децата си, ще им дам коз - четирицифрен подкуп на г-жа Велянова. /Всъщност когато дойде на власт там, тя прогони всичките ни свестни и будни преподаватели./



Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: hr_ina]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 14:44



МММ



Тема Re: обяснявам в момента как са нещатанови [re: чepвeнopoзka]  
АвторHиkoл (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 11:16



Здравейте! Разбрах, че детето Ви е прието в училището в Горна Баня. Аз търся училище за моето дете. С това уточнение, че тя тази година ще бъде 0-лев клас. В Горна Баня има ли подготвителен клас? И дори и да няма, бихт ели ми разказали нещо по-подробно за това училище - тестове, изпити, образование, дисциплина... Вие вече имате съвсем непосредствени впечатления.... Много ви благодаря предварително ....Имейлът ми е mirakerimova@abv.bg



Тема Абе, за какво реално оценяваненови [re: ttanis]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.01.07 21:33



можем да говорим, когато тестът не е анонимен?



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Изпитен тест за 1-ви клас – у-щето в Горна Банянови [re: hr_ina]  
Автор milena_dobrikova (непознат )
Публикувано16.04.07 11:05



Много ви моля изпратети ми теста за първи клас от Горна Баня. Дано да го пазите.
e-mail: milena_dobrikova@abv.bg



Тема Re: обяснявам в момента как са нещатанови [re: чepвeнopoзka]  
Авторsomebody (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 00:36



само дето там са поне 50% връзкарите....ама ай сега, подробности




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.