Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 11:04



Допустимо ли е такова наказание?Каквото и да е направило детето,няма ли други начини?!Аз като родител не си го позволявам,смятам,че е унизително и за мен ,и за детето.Какво мислите?

П.П.:Това се случва с деца от първи клас.



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: мaйka]  
Автор The Fallen Angel (Stormbringer)
Публикувано10.02.06 11:07



Не, не е допустимо!
Твърдо съм против такива методи! Когато един човек не може да се оправи с децата с добро не става учител!
Имах такъв учител в 8-ми клас - перваше някой зад врата, като не е доволен и като цяло се мислеше за някъв много печен... Имахме си много проблеми с него двамата, но така и не ме перна мен



Тема Има други начини, разбира се [re: мaйka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано11.02.06 12:07



но очевидно той не ги владее. Но пък не мисля и че ще се свърши света от едно дръпване на ухо."Каквото и да е направило детето" не е много възпитателен израз, също.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: мaйka]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.02.06 14:55



За какво провинение е получено това наказание?



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.02.06 17:00



И на мен ми се е случвало. Имаше една даскалка ни биеше. Ама злобна кучка беше. Имаше после още една, но тя с мярка, почукваше ни с показалката по пръстите и не за да ни заболи, а да ни покаже кое е правилно и кое не. Първата и сега ми се иска да я пребия, ама след 15-20 години е късно вече. Но лично аз препоръчвам на родителите да издърпат ухото на даскалката, а ако се противи - да я напляскат хубаво, та да знае как да се държи. В краен случай прочетете й едно конско + последно предупреждение, а другият път първо бийте, после питайте. И не съм краен, изобщо даже.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: Jennifer:)]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 17:21



Знам за два случая,когато момиченцето е било наказано по този начин.Първия път госпожата им поставя задача и излиза.Като се връща вижда,че детето не е написало ,каквото трябва,решава,че вместо да пише ,е тичала из стаята и й издърпва ухото.Другият случай е подобен.
Както и да е ,може да не разсъждавам правилно,но си мислех,че тези методи са вече остарели и преди всичко неефективни.
С думите"каквото и да е направило детето" изобщо не искам да кажа ,че не трябва да има наказания.Просто си мисля,че един учител трябва да може да намери друг начин да покаже на детето,че е сгрешило.Най-лесно е да му дръпнеш ухото или да го шляпнеш.Каква полза от това?

В отговор на:

Когато един човек не може да се оправи с децата с добро не става учител!



И аз мисля така.



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: мaйka]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.02.06 12:51



Аз също съм против физическото наказание, но съм наясно че има много агресивни деца и различни ситуации.
Затова попитах.
Ясно, че вашият случай не е такъв.



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: мaйka]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано12.02.06 15:03



Съветвам те да поговориш сериозно с този "учител", а може и с директора. Ако смяташ че няма нищо да постигнеш - премести детето. Тези похвати са недопустими.



Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: мaйka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано12.02.06 17:45



Е, в такъв случай бих направила забележка на учителя, но не пред детето. Исках да кажа, че все пак детето трябва да знае, че в училище се слуша учителя. Защото има един куп деца, които са научени, че даскала е тъп, нищо не разбира и е последната дупка на кавала. Като така се държат отвратително и наистина учителите в един момент могат да се окажат безсилни и да реагират точно по този начин. Затова казах, че изразът "каквото и да е направило" не е точен. На мен самата ми се е случвало да ударя шамар на чуждо дете, защото беше адски агресивно, удряше детето ми с един камион по главата и не реагира на всичките ми забележки, впоследствие викове и т.н. Е, ако не му бях изпраскала шамара, синът ми щеше да е със счупена глава.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Учител,който дърпа ушите на децата?!!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 22:03



В отговор на:

Защото има един куп деца, които са научени, че даскала е тъп, нищо не разбира и е последната дупка на кавала. Като така се държат отвратително и наистина учителите в един момент могат да се окажат безсилни и да реагират точно по този начин.


Да,за съжаление и това го има.

Между другото това,което разказах се случва с дъщеричката на моя близка приятелка.Това не са инциденти, тази "учителка" ,по думите на детето, често прибягва към този метод на усмиряване и наказване,а и приятелката ми лично е видяла как дърпа ушите на едно дете.
Искам да кажа,че за щастие моят син,който е втори клас има прекрасна учителка.Тя успя да го накара да преодолее стеснителността си и да го предразположи да покаже възможностите си.Благодарна съм й и пожелавам на всяко дете да има такива учители.
Благодаря на всички за мненията,виждам,че мислим общо взето еднакво.
Приятелката ми ще говори с учителката,дано да има ефект.
Поздрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.