Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Училище за добри децанови [re: Frysco]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано22.01.06 21:26



Един ден като му се наложи да учи в университет и после да си търси работа, това ще му тежи доста

Абе в университета точно този проблем го няма. Не си спомням колега да е трошил зъбите на колежка. Дали защото се влиза с конкурс или защото студентите като правило са вече приключили с пубертета, но няма такова чудо.

А колкото до комуникативността, то там въпросът е много сложен. От комуникация до комуникация разликата е голяма. И трошенето на зъби може да се разглежда като комуникативен акт, защото със сигурност носи някакво послание, но когато работодателите изискват "комуникативни умения", обикновено имат предвид нещо друго. Колкото до малтретирното дете, то може да стане толкова необщително, че не е истина просто.



Тема Re: Валдорфско училищенови [re: Maktub]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано22.01.06 21:41



Антропософията е едно крило на теософията, създадено и оглавено от Рудолф Щайнер след скъсването му с теософите през 1907 година.

А по въпроса дали е религия или учение няма да се произнасям, защото не знам коя е инстанцията, упълномощена да раздава такива титли.



Тема Re: Училище за добри децанови [re: kalinka72]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано22.01.06 23:07



Абе в университета точно този проблем го няма. Не си спомням колега да е трошил зъбите на колежка.
Не е заради това, а защото издевателството няма непременно формата на трошене на зъби.



Тема а не е ли по-добренови [re: Mom]  
Автордpyra мaмa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 08:59



вместо да търсите такова специално училище,да потърсите специалист психолог?има някаква причина,детето ви да е както казвате -смотано.Изглежда,че няма никакво самочувствие,подтиснато е и може би не е и щастливо...
Психолога няма да му смени характера,но ще му помогне в много отношения,вие струва ми се ,сте на погрешен път-както казва Мърррр,сега добро у-ще,после работа,после пък няма да има добра булка за него,според вас...



Тема Re: Училище за добри децанови [re: Jennifer:)]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано23.01.06 12:55



издевателството няма непременно формата на трошене на зъби.

Вярно е. И там точно е разликата между цивилизованата среда и нецивилизованата. Не в съдържанието, а във формата.

Обаче, има опасност детето, израсло в гаменска среда, да научи гаменските форми на издевателства и агресия и да не научи цивилизованите /а те ми се виждат много по-полезни от гледна точка на университет и намране на работа след университета/. Освен това, в гаменската среда има опасност детето да остане без зъби.

Та по въпроса за добротата на дицата, не знам какво да кажа, но по въпроса за средата.... убедена съм, че тя има значение. Голямо при това.



Тема Re: Училище за добри децанови [re: anbra]  
АвторMom (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 10:48



Здравей! Не е толкова просто. Аз също на 3 години и половина го дадох на детска градина. Той всяка сутрин се молеше да не го водя. Той беше единствен, който влизаше в градината без да плаче, с раничка на гръб и ме поглеждаше така, сякаш ми казваше: "Добре, отивам на смърт, щом ме изпращаш", на 8-ия ден го взех в тежко състояние, почти беше спрял да говори, започна се едно ходене по лекари и по мъките, което още не е напълно приключило. Сега всичко почти е наред, но се страхувам да не се повтори кошмара, защото втори път аз самата не бих издържала....не знам какво да правя, решила съм, в краен случай да го водя като частен ученик, но да го предпазя от униженията и от лошите...аз също съм имала проблеми в училище, подигравахами се, че съм дете на разведени родители, били са ме, но аз съм по- силна, а синът ми е друг.....и затова съм много изплашена къде ще учи...



Тема Re: а не е ли по-добренови [re: дpyra мaмa]  
АвторMom (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 11:09



Не, работим с психолог ежеседмично. Но въпреки това , както казвате, няма да му смени характера. Аз също съм се чувствала по подобен начин понякога, ни при детето ми това е по- силно изразено, имам предвид, чували ли сте израза:" Този свят не е за мене, прекалено е лош.."Не можем да сменим света, просто пуснах темата, защото е възможно от родители да чуя за някое училище, където е по- сигурно и по- толерантно, някак си..и пак ще се повторя, децата се възпитават в толерантност и не се допускат грубости. Може да ви звучи малко утопично, но съ длъжна да потърся. Ако бяхте на мое място със сигурност , бихте ме разбрали:), сега не съм сигурна, че разбирате какво тояно имам пред вид, вие просто си мислите, че съм някоя глезла, на която целия свят й е крив за нещо и се мисли за най- добрата...което съвсем не е така, а се опитвам да намеря начин да предпазя крехкото си дете.



Тема опитай като частен ученикнови [re: Mom]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано24.01.06 12:35



имах един такъв съученик, който за пръв път видях в 11-ти клас... и изобщо не беше някакъв смотан загубеняк :) Контактен, дружелюбен, спокоен... много уверен в себе си и адски надраснал възрастта ни. Учехме заедно за кандидатстуденстки изпити една компания и ми направи впечатление, че на него най-лесно му се отдава - беше си свикнал да учи по този начин... от 3-ти клас е бил частен ученик.

Самочувствието на базата на лични качества и постигнати успехи е много по-стабилно и ценно от това, което се получава от гърба на мама и татко. Уважението на съучениците освен да се извоюва, може и да се спечели... но за това трябва самото дете да е много уверено в себе си и в качествата си, а това зависи адски много и от теб. Може би на сина ти му трябва още малко време, за да повярва в себе си?




Тема Re: а не е ли по-добренови [re: Mom]  
АвторHинka (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 16:40



Интересни неща прочетох.
както се казва обаче истината е някъде наоколо- тя не е в нито едно мнение и същевременно е във всяко мнение.
просто за всеки човек си има място на този свят, но не е лесно да си го намери.
Очевидно Мом смята да ограничи и отдели детето си, защото това е най-добро за него и нищо чудно да е така. пожелавам успех и на нея и на детето и и дано то се чувства добре там в малката частица свят, която е подходяща за него. има и такива хора и те се чувстват добре. бих ви казала - потърсете ги, но те не се показват, не се афишират и може би затова са добре.
успех



Тема Re: Училище за добри децанови [re: Mom]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано24.01.06 17:42



Много ти съчувствам, това е наистина труден и сложен проблем, все някакво разрешение обаче трябва да има. И то такова, което е дългосрочно, не просто да се спаси моментът. Защото ще се появи друг момент и трети, и четвърти... Не би могло да е така цял живот, сама разбираш - ти не можеш и не бива да си непрекъснато до него и да се чудиш как да предотвратиш всяка трудност. Може би наистина е нужна помощ отвън, не съм специалист в тази област, но съм педагог в известен смисъл. Наистина ми убягва чисто медицинската страна на проблема, а очевидно тя съществува и не бива да се пренебрегва. От педагогическа гледна точка обаче всяко обучение е до някаква степен насилие върху обучавания - зависи много от учителя да направи този процес приемлив и поносим за децата, свеждайки до минимум тази му страна. Значи освен обкръжението от деца, ти трябва да намериш и подходящите преподаватели и така задачата ти остава почти без решение, предвид факта, че средното образование е 12 години. И задължително ще срещнете не един, а много учители, които ще го разстройват по някакъв начин.
Затова си мислех, че постепенното, но на моменти несъмнено болезнено интегриране би било най-доброто решение. Но това трябва да кажат психолозите и лекарите във вашия случай, който е явно по-особен.
А лошите са на всяка крачка, уви... И той все някога ще се срещне с тях.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.