Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема насилие в класната стаянови  
Автор lava1 (непознат )
Публикувано17.01.06 16:38



Обръщам се към всички родители върху чиито деца е упражнено насилие в училище от страна на техни съученици с молба да ме посъветват какво да предприема в такъв случай. Бих прочела и мнения на самите ученици, относно това какво смятат за насилието в училище, каква е ролята на учителите и родителите при контролиране на подобни насилствени изяви, дали самите те са ставали обект на насилие и някой подаде ли им ръка за помощ. Аз съм майка на десет годишно дете, на което след приложена схватка от "кеч" от и последвал удар на глават в чина му беше избит един от предните зъби. Това и беше причинено от неин съученик. За съжаление по-страшното последва след случилото се с дъщеря ми. Според класната й ръководителка нищо страшно не е станало, това е просто инцидент по време на игра. Родителите на детето отказаха да разговарят с мен и съпруга ми. В рамките на две години в същия този клас се случиха следните неща: на едно дете му беше счупен пръста на ръката след като друго дете го беше ритнало, едно дете беше душено от свой съученик, дете беше с отлепен хрущял на петата след някаква разпра с друг негов съученик, главата на едно дете беше блъскана в стената от негов съученик и мога да продължа с други не -толкова фрапантни но не по-малко опасни случки. Наказани в класа няма, тъй като класната ръководителка смята, че това са нормални неща. Моля пишете ми Вие какво смятате. И не е ли време да потърсим онговорност на учителите, които безотговорно подхождат към задълженията си.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.01.06 17:10



Случилото се е ужасно и аз лично на твое място бих завела дело. Доколкото съм наясно, докато децата са в училище, за тях отговорност носи учителката. Бих проверила този случай и ако не е така, бих завела дело срещу родителите на детето.
Това е едно от нещата, към които нямам ама абсолютно никаква търпимост.
Не може да действаме на принципа на саморазправата, защото не сме в каменната ера. От момента, в който хората живеят в държава, тя вече е длъжна да ги защитава, а те да плащат данъци за това. Когато някой не е достатъчно силен за да си защитава правата със сила, какво трябва да направи? Веднага се консултирай с някой, който може да те осветли по въпроса за права ти. Не можеш да оставиш това така! Защото когато хората си мълчат и си затварят очите, проблемите не престават да съществуват, а стават още по-сериозни.
Преди няколко дни видях пред блока три момчета да бият много жестоко четвъртно момче, докато той падна на земята, след което продължиха да го ритат и налагат с пръчки. Бяха на видима възраст 10-11 години. Веднага ги изгоних и за моя изненада те побягнаха доста уплашено (да си призная, не го очаквах!), явно смелостта им идваше главно от факта, че са трима срещу един.
Но какво ще се случи на момчето при следващата им среща, не знам. А от значение е не само как могат да го наранят физически, а и как ще живее той в такава обстановка, където го подтискат и унижават непрекъснато.
Тези неща са изключително сериозни и е недопустимо да ги оставяме на самотек. А когато човек е лично засегнат, той трябва на всяка цена да предприеме нещо.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторДИДИ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 21:42



И ние имаме същия проблем. Синът ми е във втори клас. Подложен е системно на физически и психически тормоз от едно момче, което е главатар на банда от 5-6 човека. Говоря постоянно с класната, няма ефект. Опитах се да разговарям с бащата на детето - каза, че ще ме набие.
Днес детето звънни в междучасието и плаче - въпросното дете блъскало главата му в стената и после в паркета. Посъветвах го да говори с госпожата. Пак звъни - госпожата отказвала да разговаря с него.
Смятам утре да пусна оплакване до директора с входящ номер.
Детето ми е спокойно ивнимателно. Слабичко. Не се е било до сега и не може да се защити физически. Тормоза, на който е подложен е ненормално нещо. В петък, докато ги извеждали от училище след часовете лошото дете постоянно го ритало между краката. Синът ми плачеше. Вчера лошото дете го заплашило, че ще го убие.
И азд не знам какво да правя.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор nosferatuska (нощна)
Публикувано18.01.06 08:51



Това за което пишете е много сериозно и за него трябва да се говори навсякъде , където е възможно , за да се чуе. Аз лично , не само бих завела дело, но бих направила психологична експертиза на детето си, съдебно-медицинска също, бих писала по вестници без да скривам имена, бих се обадила в кабелните телевизия, бих писала на министри, кметове, областни управители - направо ще ги побъркам. Ако трябва ще спра детето си от училище - нека да повтаря , но няма да оставя човек около себе си на мира и бих вдигнала всички на балон , ако се случи нещо такова на детето ми. Моят син е в първи клас , за сега не сме имали такива проблеми , недай Боже , но ако се случи и до международни организации ще стигна ако се наложи , не само заради детето си , а и заради всички деца - и тези които са бити, и тези които бият , защото те също имат нужда от помощ , убедена съм. А всичко тръгва от семейството ....



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: ДИДИ]  
Автор Joro S (минаващ)
Публикувано18.01.06 08:51



Вижте, има смисъл да разговаряте един, най много два пъти. След това се ПИШАТ оплаквания. Първоначално до директора, след това нагоре по веригата.

При случаи на насилие, особено извън училище, се пише оплакване и до РПУ. Искам да го видя въпросния баща дали ще е такъв бабаит, като разговаря с кварталния. Особено след като му обяснят за училищата със строг режим!

Вярвам, не е нужно да добавям, че оплакванията се завеждат с входящ номер.

Друго средство което често помага при разговор с директора е намекът, че ще се обърнете към медиите. Журналистите и без това само търсят скандали, защо да не ги употребим за нещо полезно.



Тема Естествено, че е временови [re: lava1]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано18.01.06 10:24



Като начало можеш тук, в тази тема да кажеш кое е училището, как се казва класната и т.н. Щото ако искаш да има ефект, тези неща ще трябва да ги кажеш и напишеш на още много места. Другото е анонимност, която не помага.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 11:18



Скъпи родители, благодаря че се включихте във форума. Почти бях решила, че никой вече не го е грижа за здравето на децата ни. Ще се опитам по-подробно да разкажа за случилото се с моето дете и колко съм потресена от това което стана по-късно. Ще бъда колкото се може по-обективна разказвайки ви. За случилото се с дъщеря ми бях уведомена лично от нея. Тя ми се обади по мобилния си/слава богу че го има/ и ми каза "Мамо счупиха ми зъбчето" след което се разплака и не можа да продължи. Когато отидохме със съпруга ми да си я приберем се оказа, че учителката не е уведомила никого за случилото се. Отидохме при директорката и я заварихме с още няколко преподаватели в директорския кабинет да провеждат обучение на кафе с цигара. На следващата сутрин пуснах молба до директорката на училището за да се вземат мерки срещу насилието в клас. Както вече ви казах това което се случи с моята дъщеря не е първия случай на проявено такова. Когато подавах молбата деловодителката ми каза: "А, вие сте вчерашния случай. Не знам откъде идва тази агресия в децата. Вчера двама четвъртокласници са нападнали и били човек в инвалидна количка." Нямам какво да кажа. Родители, става дума за едно елитно училище или поне с претенциите за такова. Това е 55-то СОУ "Петко Каравелов" към район Студенски, а моето дете освен към 55-то е ученичка и към немското училище ползващо базата на 55-то - Сдружение "Шилер". Директорката на 55-то се казва Радост Петкова а класната ръководителка се казва Виделина Халвова. Вече ви казах какво е отношението на класната за случилото се. Дори и след избития зъб в клас продължават заниманията по "кеч". Ще ви разкажа и за отношението на родителите на момчето. Те ми се обадиха на следващата вечер /понеже оставих визитка си на детето, което изби зъба на моето и го помолих да им предаде че искам да разговаряме/ и след като бащата ми се представи, каза следното: "Разбрах че се е случило нещо, някакъв зъб бил счупен.". Преглътнах арогантността му и поисках да се срещнем на удобно и за двете страни място. Тогава той поиска да заведа дъщеря си на стрещата, той щял да вземе сина си и там те да се разберат. Аз му заявих, че проблема не е между децата а между нас като родители и че най-малко за всичко вина има сина му, а тогава той ми отговори, че в този случай не вижда причина да се срещаме. Няколко дена след инцидента започвам да мисля, че единствено адекватно на случая реагира самото дете, което след като е видяло какво е причинило веднага се е извинило на моята дъщеря и е казало че съжалява. Тъй като считам, че се е наложила една трайна тенденция да не се обръща внимание на насилието вихрещо се в 55 - то училище, смятам да поразбудя заспалите. За родителите които имат проблем като моя ще дам полезна информация. Първо към всеки район/община/ има комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Не се притеснявайте да ги информирате за насилие упражнено в/у вашето дете. Те трябва да бъдат сезирани писмено, като молбата не следва да отговаря на никакви формални условия, освен да преразкаже случилото се. Към тези комисии има професионалисти - психолози и др., които могат да проведат разговори с вас или с вашето дете, ако то е изключително травмирано и вие не знаете как да постъпите. Консултациите са безплатни. Разговори се провеждат и с родители на проблемни деца. За безотговорното поведение на учителите можете да информирате Столичния инспекторат по образованието - тел. 935 6050. За насилието упражнено върху вашите деца можете да потърсите помощ и от Държавна агенция за закрила на детето, тя има различни отдели в различни места в София, информация за които можете да вземете от сайта на агенцията. Нямам представа доколко са ефективни мерките които предприемат, но аз лично смятам да не оставя беззнаказано да се вихри насилие в училището в което учи моето дете. Истината е че аз и моите колеги на които разказвам за случилото се и за това което се случва след това са потресени от ширещата се безотговорност на родители и учители. Ако сами не си помогнем нашите деца да се прибират здрави от училище мисля че никой няма да го направи. Всички тези институции съм ги уведомила. Днес в училището ще има експерт от отдела за закрила на детето към Държавна агенция за закрила на детето. Сутринта преди да напиша този мейл се срещнах с инспектора от детска педагогическа стая, който също ще проведе проучване и ще действа според правомощията си. Вече разговарях със журналист от пресата, който също в скоро време ще влезе в училището. Имам възможността да организирам предаване в "Господари на ефира", но истината е че се притеснявам защото все пак моето дете ще трябва да продължи да учи някъде и не бих искала да се афишира неговото или нашите лица. Моля пишете ми ако имате идея , че могат да се предприемат и други действия или да приобщим и други форуми. Търся хора които биха приели жалбите които пускам в Министерство на образованието и науката и в Столичния инспекторат по образованието, присърце.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторcrna_maca (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 11:39



pishi i do iskreno i lichno i do btv novinite ne znam ama nali imaha nekvo predvane reporteri li beshe



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор nosferatuska (нощна)
Публикувано18.01.06 11:49



Много се радвам , че мислим еднакво За форумите , вече пуснах темата в женския клуб , аз лично бих сигнализирала и прокуратурата. А за гласността , да права си че детето ще трябва да учи някъде , но не може такъв случай да остане анонимен и да има ефект от предприетите действия. Може би това ще е цената , която ще трябва да се плати



Тема Re: насилие в класната стая [re: lava1]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 12:28



поведението на въпросната учителка,което вие,госпожо,описахте,е престъпно.при положение,че детето ви е пострадало,как е възможно тя да е сметнала случилото се за безобидно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.