Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема насилие в класната стая  
Автор lava1 (непознат )
Публикувано17.01.06 16:38



Обръщам се към всички родители върху чиито деца е упражнено насилие в училище от страна на техни съученици с молба да ме посъветват какво да предприема в такъв случай. Бих прочела и мнения на самите ученици, относно това какво смятат за насилието в училище, каква е ролята на учителите и родителите при контролиране на подобни насилствени изяви, дали самите те са ставали обект на насилие и някой подаде ли им ръка за помощ. Аз съм майка на десет годишно дете, на което след приложена схватка от "кеч" от и последвал удар на глават в чина му беше избит един от предните зъби. Това и беше причинено от неин съученик. За съжаление по-страшното последва след случилото се с дъщеря ми. Според класната й ръководителка нищо страшно не е станало, това е просто инцидент по време на игра. Родителите на детето отказаха да разговарят с мен и съпруга ми. В рамките на две години в същия този клас се случиха следните неща: на едно дете му беше счупен пръста на ръката след като друго дете го беше ритнало, едно дете беше душено от свой съученик, дете беше с отлепен хрущял на петата след някаква разпра с друг негов съученик, главата на едно дете беше блъскана в стената от негов съученик и мога да продължа с други не -толкова фрапантни но не по-малко опасни случки. Наказани в класа няма, тъй като класната ръководителка смята, че това са нормални неща. Моля пишете ми Вие какво смятате. И не е ли време да потърсим онговорност на учителите, които безотговорно подхождат към задълженията си.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.01.06 17:10



Случилото се е ужасно и аз лично на твое място бих завела дело. Доколкото съм наясно, докато децата са в училище, за тях отговорност носи учителката. Бих проверила този случай и ако не е така, бих завела дело срещу родителите на детето.
Това е едно от нещата, към които нямам ама абсолютно никаква търпимост.
Не може да действаме на принципа на саморазправата, защото не сме в каменната ера. От момента, в който хората живеят в държава, тя вече е длъжна да ги защитава, а те да плащат данъци за това. Когато някой не е достатъчно силен за да си защитава правата със сила, какво трябва да направи? Веднага се консултирай с някой, който може да те осветли по въпроса за права ти. Не можеш да оставиш това така! Защото когато хората си мълчат и си затварят очите, проблемите не престават да съществуват, а стават още по-сериозни.
Преди няколко дни видях пред блока три момчета да бият много жестоко четвъртно момче, докато той падна на земята, след което продължиха да го ритат и налагат с пръчки. Бяха на видима възраст 10-11 години. Веднага ги изгоних и за моя изненада те побягнаха доста уплашено (да си призная, не го очаквах!), явно смелостта им идваше главно от факта, че са трима срещу един.
Но какво ще се случи на момчето при следващата им среща, не знам. А от значение е не само как могат да го наранят физически, а и как ще живее той в такава обстановка, където го подтискат и унижават непрекъснато.
Тези неща са изключително сериозни и е недопустимо да ги оставяме на самотек. А когато човек е лично засегнат, той трябва на всяка цена да предприеме нещо.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторДИДИ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 21:42



И ние имаме същия проблем. Синът ми е във втори клас. Подложен е системно на физически и психически тормоз от едно момче, което е главатар на банда от 5-6 човека. Говоря постоянно с класната, няма ефект. Опитах се да разговарям с бащата на детето - каза, че ще ме набие.
Днес детето звънни в междучасието и плаче - въпросното дете блъскало главата му в стената и после в паркета. Посъветвах го да говори с госпожата. Пак звъни - госпожата отказвала да разговаря с него.
Смятам утре да пусна оплакване до директора с входящ номер.
Детето ми е спокойно ивнимателно. Слабичко. Не се е било до сега и не може да се защити физически. Тормоза, на който е подложен е ненормално нещо. В петък, докато ги извеждали от училище след часовете лошото дете постоянно го ритало между краката. Синът ми плачеше. Вчера лошото дете го заплашило, че ще го убие.
И азд не знам какво да правя.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор nosferatuska (нощна)
Публикувано18.01.06 08:51



Това за което пишете е много сериозно и за него трябва да се говори навсякъде , където е възможно , за да се чуе. Аз лично , не само бих завела дело, но бих направила психологична експертиза на детето си, съдебно-медицинска също, бих писала по вестници без да скривам имена, бих се обадила в кабелните телевизия, бих писала на министри, кметове, областни управители - направо ще ги побъркам. Ако трябва ще спра детето си от училище - нека да повтаря , но няма да оставя човек около себе си на мира и бих вдигнала всички на балон , ако се случи нещо такова на детето ми. Моят син е в първи клас , за сега не сме имали такива проблеми , недай Боже , но ако се случи и до международни организации ще стигна ако се наложи , не само заради детето си , а и заради всички деца - и тези които са бити, и тези които бият , защото те също имат нужда от помощ , убедена съм. А всичко тръгва от семейството ....



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: ДИДИ]  
Автор Joro S (минаващ)
Публикувано18.01.06 08:51



Вижте, има смисъл да разговаряте един, най много два пъти. След това се ПИШАТ оплаквания. Първоначално до директора, след това нагоре по веригата.

При случаи на насилие, особено извън училище, се пише оплакване и до РПУ. Искам да го видя въпросния баща дали ще е такъв бабаит, като разговаря с кварталния. Особено след като му обяснят за училищата със строг режим!

Вярвам, не е нужно да добавям, че оплакванията се завеждат с входящ номер.

Друго средство което често помага при разговор с директора е намекът, че ще се обърнете към медиите. Журналистите и без това само търсят скандали, защо да не ги употребим за нещо полезно.



Тема Естествено, че е временови [re: lava1]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано18.01.06 10:24



Като начало можеш тук, в тази тема да кажеш кое е училището, как се казва класната и т.н. Щото ако искаш да има ефект, тези неща ще трябва да ги кажеш и напишеш на още много места. Другото е анонимност, която не помага.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 11:18



Скъпи родители, благодаря че се включихте във форума. Почти бях решила, че никой вече не го е грижа за здравето на децата ни. Ще се опитам по-подробно да разкажа за случилото се с моето дете и колко съм потресена от това което стана по-късно. Ще бъда колкото се може по-обективна разказвайки ви. За случилото се с дъщеря ми бях уведомена лично от нея. Тя ми се обади по мобилния си/слава богу че го има/ и ми каза "Мамо счупиха ми зъбчето" след което се разплака и не можа да продължи. Когато отидохме със съпруга ми да си я приберем се оказа, че учителката не е уведомила никого за случилото се. Отидохме при директорката и я заварихме с още няколко преподаватели в директорския кабинет да провеждат обучение на кафе с цигара. На следващата сутрин пуснах молба до директорката на училището за да се вземат мерки срещу насилието в клас. Както вече ви казах това което се случи с моята дъщеря не е първия случай на проявено такова. Когато подавах молбата деловодителката ми каза: "А, вие сте вчерашния случай. Не знам откъде идва тази агресия в децата. Вчера двама четвъртокласници са нападнали и били човек в инвалидна количка." Нямам какво да кажа. Родители, става дума за едно елитно училище или поне с претенциите за такова. Това е 55-то СОУ "Петко Каравелов" към район Студенски, а моето дете освен към 55-то е ученичка и към немското училище ползващо базата на 55-то - Сдружение "Шилер". Директорката на 55-то се казва Радост Петкова а класната ръководителка се казва Виделина Халвова. Вече ви казах какво е отношението на класната за случилото се. Дори и след избития зъб в клас продължават заниманията по "кеч". Ще ви разкажа и за отношението на родителите на момчето. Те ми се обадиха на следващата вечер /понеже оставих визитка си на детето, което изби зъба на моето и го помолих да им предаде че искам да разговаряме/ и след като бащата ми се представи, каза следното: "Разбрах че се е случило нещо, някакъв зъб бил счупен.". Преглътнах арогантността му и поисках да се срещнем на удобно и за двете страни място. Тогава той поиска да заведа дъщеря си на стрещата, той щял да вземе сина си и там те да се разберат. Аз му заявих, че проблема не е между децата а между нас като родители и че най-малко за всичко вина има сина му, а тогава той ми отговори, че в този случай не вижда причина да се срещаме. Няколко дена след инцидента започвам да мисля, че единствено адекватно на случая реагира самото дете, което след като е видяло какво е причинило веднага се е извинило на моята дъщеря и е казало че съжалява. Тъй като считам, че се е наложила една трайна тенденция да не се обръща внимание на насилието вихрещо се в 55 - то училище, смятам да поразбудя заспалите. За родителите които имат проблем като моя ще дам полезна информация. Първо към всеки район/община/ има комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Не се притеснявайте да ги информирате за насилие упражнено в/у вашето дете. Те трябва да бъдат сезирани писмено, като молбата не следва да отговаря на никакви формални условия, освен да преразкаже случилото се. Към тези комисии има професионалисти - психолози и др., които могат да проведат разговори с вас или с вашето дете, ако то е изключително травмирано и вие не знаете как да постъпите. Консултациите са безплатни. Разговори се провеждат и с родители на проблемни деца. За безотговорното поведение на учителите можете да информирате Столичния инспекторат по образованието - тел. 935 6050. За насилието упражнено върху вашите деца можете да потърсите помощ и от Държавна агенция за закрила на детето, тя има различни отдели в различни места в София, информация за които можете да вземете от сайта на агенцията. Нямам представа доколко са ефективни мерките които предприемат, но аз лично смятам да не оставя беззнаказано да се вихри насилие в училището в което учи моето дете. Истината е че аз и моите колеги на които разказвам за случилото се и за това което се случва след това са потресени от ширещата се безотговорност на родители и учители. Ако сами не си помогнем нашите деца да се прибират здрави от училище мисля че никой няма да го направи. Всички тези институции съм ги уведомила. Днес в училището ще има експерт от отдела за закрила на детето към Държавна агенция за закрила на детето. Сутринта преди да напиша този мейл се срещнах с инспектора от детска педагогическа стая, който също ще проведе проучване и ще действа според правомощията си. Вече разговарях със журналист от пресата, който също в скоро време ще влезе в училището. Имам възможността да организирам предаване в "Господари на ефира", но истината е че се притеснявам защото все пак моето дете ще трябва да продължи да учи някъде и не бих искала да се афишира неговото или нашите лица. Моля пишете ми ако имате идея , че могат да се предприемат и други действия или да приобщим и други форуми. Търся хора които биха приели жалбите които пускам в Министерство на образованието и науката и в Столичния инспекторат по образованието, присърце.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторcrna_maca (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 11:39



pishi i do iskreno i lichno i do btv novinite ne znam ama nali imaha nekvo predvane reporteri li beshe



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор nosferatuska (нощна)
Публикувано18.01.06 11:49



Много се радвам , че мислим еднакво За форумите , вече пуснах темата в женския клуб , аз лично бих сигнализирала и прокуратурата. А за гласността , да права си че детето ще трябва да учи някъде , но не може такъв случай да остане анонимен и да има ефект от предприетите действия. Може би това ще е цената , която ще трябва да се плати



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 12:28



поведението на въпросната учителка,което вие,госпожо,описахте,е престъпно.при положение,че детето ви е пострадало,как е възможно тя да е сметнала случилото се за безобидно?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: else]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 12:34



срещу тези,упражняващи насилие върху децата,трябва да сме безкомпромисни,дори и това да са техни връстници.престъпно е да си затваряме очите и да сме пасивни,когато някой е жертва на физически или психически тормоз.защото привикне ли човек на апатия,става страшно.а българинът определено е обхванат от апатия,търпи да го мачкат,не си търси правата,което се е превърнало в национална черта.стига сме търпяли издевателства!500 години робство са достатъчни.



Тема Да, насилието е ужасно, но защо чак сега реагираш?нови [re: lava1]  
Автор Trendi ()
Публикувано18.01.06 12:38



Защото се е случило на децата ти ли? Ами ако твоите деца не бяха пострадали все още? Тогава можеш и да си траеш, нали? Точно така си си траела до момента, защото тези неща не са от вчера.

Зная, че е грозно, но Хак да ти е! Ти и останалите родители в този клас сами сте си постлали сегашното положение. Когато други майки са ревали преди от подобни неща всички вие сте си траели. Ти персонално също имаш вина пред твоите деца за това, което им се е случило.

Продължавайте да си траете! Днеска в училище, а утре и по улиците...., в данъчната служба... и т.н. Днеска бият децата, а вашите майки умират от глад и студ. Трайкайте си!

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема учителката НОСИнови [re: lava1]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано18.01.06 13:03



Отговорност за децата по време на престоя им в у-ще .
На твое място бих говорил с директора на въпросното даскало, разказвайки му какви са възможностите , без да бъда заплашителен.
Бъди сигурен,че ще има ефект.
Децата в тая възраст са големи лайна,по-скоро възпитаващата ти среда на болшинсвтото от тях е кръчмарска,кечаджийска,бащата бие майката,а те го приолагат в у-ще. Не се ссаморазправяй с родителите, но спокойно им обясни,до 14 /респ. 18/ год. възраст РОДИТЕЛИТЕ носят отговорност за постъпките на децата си и тхените деяния.Ако дете убие някой,пръв ше влаза в затвора родителя. Поясни им при следващата стъпка (подобна на тази),че ги чака минимум солидна глоба,а защо не и повече.

Bang, bang!?


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано18.01.06 13:07



Ами отиваш, центрираш я в носа така че да се счупи и после и обясни, че това е просто инцидент.Крайно е като мярка, но...Аз ходих да се разправям на няколко пъти заради племеника си.И накрая казах на госпожата, че следващия път, просто ще я набия аз нея а тя да се оплаква на когото иска.Искам да ти кажа че сега вече всичко е наред.

Леосе, махнах запетайката пред Новаков


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: KMETA HA HETA]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 14:42



Не се сърдя на този който ме обвинява за случилото се с дъщеря ми. Аз самата се обвинявам за това и вече съм наказана, защото от тук нататък винаги когато моето дете ми се усмихне ще ми напомня за моето безотговорно поведение. Затова се опитвам да направя нещо за да се спре бъдещо насилие. Но е толкова трудно. Все пак децата ни са в училище изключително дълго време. Ако класният ръководител е безотговорен и машината за търсене на отговорност трудно сработва, как да предпазя детето си в този отрязък от време. Току що разговарях и със секретаря на комисията за борба с противообщесдтвените проями на малолетни и непълнолетни, която ме уведоми че вече са я информирали от училището. Това е показателно, че някой все пак се е задействал дали от страх или от нещо друго не знам. Пишете ми. Имам нужда от подкрепа, но имам нужда и от коректив на собственото си поведение.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор bangel (gdevil)
Публикувано18.01.06 15:14



при всички случаи действията които предприемаш - щом не са пасивни - са правилни.
аз лично не бих се поколебал да предприема и дейстива като директни заплахи срещу учителката и директора, защото хората реагират на страх доста по-добре.
Ако случаите продължават не бих се поколебал да взема нещата в свои ръце. Саморазправата е наказуема но когато не получа съдействие от държавата и закона, съм готов аз да стана закона. В някой американски щати все още саморазправата при определени ситуации не е наказуема, за близкия изток да не говорим където има кръвнина. Дано не се стига дотам но съм готов и зъб за зъб.

Иначе като съвет мога да ти кажа че трябва да вземаш превантивни мерки и да работиш с детето си. За да оцелява в групата трябва да го научиш хем да е социално търпимо и общително, хем да може само да отстоява интереса си.
Ако знаеш колко нощи с моята дъщеря съм тренирал биене на шамари и юмруци ако само някой а докосне - заболявало ме е ченето от някои нейни удари но и създадох рефлекс за самозащита и това когато още беше на 3.
Спомням си че когато тръгна на детска градина някой от по-старите деца се опитаха да я малтретират, след това само учителката ми се оплака че ги биела и не давала да я пипат. Имат й уважение вече. Уважението сред децата се печели от самото дете. А как да печели уважение - трябва родителите да го научат.

"колкотоповече-толковаповече"


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 15:59



az bih deistval taka- stava сутринта, мия си о4ите, пия кафе, отивам до колата, карам до училището, слизам пред у4илището, 4акам класната. като я видя и избивам един зъб с отмерен тупаник, да не прекалваме, после и казвам сори това е нормално и си бегам. след месец, като си направи керамика повтарям процедурата. а бащаткото на побойника яде шутове заради невъзпитаното си дете, е, освен ако не е по-голям побойник от мене, тогава аз ям шутове и така. какъв е проблема



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 16:14



Не търся отмъщение за избития зъб на детето си. Просто искам със съпруга ми да сме спокойни, че като я заведа сутрин на училище ще си я приберем жива и здрава след часовете. Избитите зъби на бащи и учители няма да върне зъба на моето дете.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано18.01.06 17:00



напълно съм съгласна с подхода ти и действията, които си предприела !
желая ти успех !
и моля те пиши как се развиват нещата.
аз за сега все още нямам подобни проблеми, но доколкото разбирам ситуацията в училищата едва ли ще ги пропусна .....



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор kotaranko ((хулиганко))
Публикувано18.01.06 17:18



Тъжно, но в училищата назначенията се правят с връзки .Не можеш да очакваш от директор назначен не заради професионални умения да ръководи . За съжаление и нивото на учителите е ужасно ниско. Болшинството влизат да учат за учители, по простата причина, че не са прити никъде другаде да следват ( Още от Татово време е така ). Квалификацията им е ужасна, а общата им култура удивително ниска ( суеверия, врачуване и подобни дивотии). Не се упражнява никакъв контрол от страна на психолзи върху учителите и много от тях имат психически проблеми които рефлектират и върху децата . Факт е ! Ако някой не вярва нека попита детето си . Децата са като малките кученца . Не усетят ли здрава ръка на която да вярват, водач и приятел в лицето на вързастните, правят глупости .

Според мен в подобни случаи трябва да се действа безкомпромистно ! Пускат се наред жалби включително и срещу лицата непредприелли нищо в съответното училище . Все някой в инспектората няма да харесва новия директор или учител и ще реши да му прави мръсотия използвайки твоя случай. Като крайна мярка срещу отмъщание от страна на някоя дребнава даскалка или директор е и изместването на детето в друго училище макар и това да е срес за детето ( Но по малък отколкото да го бият всеки ден )!
Завеждане на дела срещу родителите на побойника и срещу ръководсвото на училището също ще има стресиращ ефект . Нокой директор не обича да се шуми срещу него ! Връзки в медиите (ако имате познати там ), които да раздухат случая и да спомене името на училището и ръководството му ,също могат да бъдат от полза . Ненаказаното насилие има лошия навик да се разраства и няма метод който да е неподходящ за спирането му, колкото и да е неприятен на прилагащия го.
Както е казал Теодор Рузвелт " На преговори се ходи със блага дума и любезна усмивка, но със здрава тояга в ръка !" Страх лозе пази, а понякога и на моролюбивия се налага да защити правата си ! Щом е за децата всичко е позволено!

И накаря бих искал да кажа , че за щастие има много учители за които щастието на децата носи радост. Хора квалифицирани, умни и чудесни психолози намиращи път към всяко дете. Имам щастието да познавам няколко такива. Хора на които безусловно се възхищавам и хора които децата обожават .

Дзверски ми се ...


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: az]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 10:58



Благодаря за подкрепата. Аз съм се замислила за ново училище, но как да разбера кое е подходящото. И това дълго го проучвах и накрая реших, че е много добро и то най-вече заради формата на езиковото обучение, но се оказа че съм си пратила детето в джунглата. Убедена съм че има добри учители. За съжаление те се губят сред мнозинството безотговорни. Седмица след случилото се вече се опитват да ме убедят, че всъщност моето дете само се е ударило в чина и си е избило зъба докато се е опитвало да се откопчи от хватката, а не че момчето я е блъснало завършвайки проклетата хватка. Сякаш това има някакво значение.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: kotaranko]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 11:00



Благодаря за подкрепата. Аз съм се замислила за ново училище, но как да разбера кое е подходящото. И това дълго го проучвах и накрая реших, че е много добро и то най-вече заради формата на езиковото обучение, но се оказа че съм си пратила детето в джунглата. Убедена съм че има добри учители. За съжаление те се губят сред мнозинството безотговорни. Седмица след случилото се вече се опитват да ме убедят, че всъщност моето дете само се е ударило в чина и си е избило зъба докато се е опитвало да се откопчи от хватката, а не че момчето я е блъснало завършвайки проклетата хватка. Сякаш това има някакво значение.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор Joro S (минаващ)
Публикувано19.01.06 11:51



Хм, баща ми от една година преподава и в едно от частните начални училища ,и е много впечатлен от реда и организацията. Едно от най строгите правила там е, че ДЕЦАТА НЕ СЕ ОСТАВЯТ И ЗА СЕКУНДА САМИ. Преподавателят не излиза от стаята, преди да дойде колегата му за следващия час. Дали там са възможни подобни случки, преценете сами.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Joro S]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 13:11



Радвам се да чуя за такива училища и учители. Моля те напиши ми за кое училище става дума.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторJoro S (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 18:29



ЕСПА:



Но таксите са сериозни!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 09:20



Днес ще имаме родителска среща на която обаче е задължително да присъстват децата ни. Не знам кой отново иска да се скрие зад тях. Защо не проумяха, че проблема с насилието трябва да го решим първо като възрастни хора и след това да обясним на децата как да не преминават границата между играта и непозволеното. Класната ръководителка на моето дете е накарала целия клас да се подпише под някакава декларация или писмо на което пишело колко много пъти тя им е говорила, че не бива да играят кеч. Какво мислите за това?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторyчko (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 10:10



следя темата от няколко дни...

подписването на подобни "декларации" е рутинна практика, всъщност задължение при охраната на труда на учениците. би трябвало да се подпише в началото на учебната година и сега.

Свикването на родителска среща с учениците не се прави често - това е мярка насочена към дисциплинирането на самите деца - пълна скука за 9-10 годишно дете е да стои в една стая с толкова много вързрастни и да се говорят скучни неща. Изживяването е толкова неприятно, че няколко дни няма и да помислят за кеч.

странното е, че момиче е попаднало в хватката на млад кечист - обикновено се кечат момчета и то като маркират хватки - леко се удря, търкалят се по пода, но не го правят от злоба или да се наранят. Тук случаят е излизане от контрол.

Но ако се наложи по-строг контрол (междучасие само за тоалетна, без привилегии, без театър) се надига някоя майка, която казва, че това е тоталитаризъм и детето й е нещастно и не обича учителката си (?!)

Проблемите тръгват от семейството и са толкова сложни, че не могат да се решат от психолози и директори.

Знам за клас (за щастие само чувам за това), където дебелото дете тероризира всички - засилва се и скача на чантите на децата, бие ги, постоянно ги обижда, не влиза в час, ходи постоянно в лавката (и учителската тоалетна) говори на "ти" на учителката, а когато класната му направи забележка, обажда се на майка си и казма "а пък [малкото име на класния ръководител] ми се кара." Следва телефонен разговор с майката и класната е притисната в ъгъла, защото не бива да се тревожи детето с разни задължения - влизане в час, уважение, задължения.

най-лошото е, че самите деца свикнаха с тези издевателсктва - много се изместиха - едно мулатче сега намери своя нов клас, където никой не му казва, че е "мазен негър" и децата се радват, че то е с тях...

психорложките и пом. директора мече не желаят да се занимават със случая и прехвърлят всичко на класната...

При вашая случай - свиканата родителска среща означава, че нещата се развиват към по-добро. Аз бих препоръчмал затягане на дисциплината, но с подкрепата на самите родители - без хленчения от вида "трябва да имат свобода в междучасията и да се спазват детските права", "класната е длъжна..." Всички заедно трябва да подкреят по-строги мерки, защото броят на инцидентите за 2 години и половина е необичайно много. А и това са деца на 9-10 години!!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: yчko]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 10:55



Много бих искала да повярвам, че организираната от днес за утре и то в петък вечер, родителска среща е поемане на отговорност, а не само начин да се търсят оправдания. Сигурно ще има родители които ще ме упрекнат че прекалявам или раздухвам случая и най-вероятно това ще са родителите на по-буйните момчета, които обикновено стоят в основата на ставащите инциденти. И ще бъде много жалко наистина ако тези родители заедно с учителите заемат отбранителна позиция, вместо да потърсим някакакъв вариант за въздействие върху децата ни и то такъв, че все пак да има ефект. Явоно само приказки не вършат работа.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторyчko (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 11:24



боя се, че точно това ще се случи. Зад арогантни деца в повечето стоят арогантни родители, за които агресията и чалга-културата са норма.
Може дори да Ви упрекнат, че им губите времето с глупави вместо да отидат на село или на курорт през уикенда. (род. срещи се пранират месеци предваритерлно се знаят датите, тази е извънредна)

Накрая може дъщеря Ви да се чувства виновна, че все още е имала здрав зъб за чупене (ирония). А Вие да бъде упрекната че сте разнежили дъщеря си и от един счупен зъб (?!) правите трагедия.

Подгответе се психически за нападки, но ДАНО нещата не тръгнат в тази посока. Друг вариант е да изслушат каквото има да се казва и да си тръгнат, за да продължи от следващия ден по старому.

Дали ще има някой от психолозите и ръководството на училището?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано20.01.06 11:42



според мен да се разчита на самоосъзнаване и решителна промяна е илюзия. Ако за това е имало предпоставки, то щеше да бъде направено, без да се стига дотук. Разбира се отидете на срещата и вижте какво ще се случи. Същевременно можете да работите и по друга линия. Медицинско освидетелстване на детето за контузии или както там се нарича телесна повреда от .. степен. Обръщане към институции за търсене на наказателна отковорност, най-малкото финансова компенсация, покриване на разходи по лечение, претърпян стрес и пр. Не по друга причина, но все пак една полицейска регистрация на героя и един съдебен иск към родителите за няколко хилядарки играе все пак някаква възпитателна роля.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: yчko]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 13:24



Нямам представя освен родителите, децата и класната ръководителка кой друг ще е на родителската среща. Но така или иначе аз знам какво искам. Имам едно единствено дете. Искам си го живо и здраво. Ще ви разкажа след срещата какво се случи.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано20.01.06 13:53



Само искам да коментирам, че вероятно тази декларация дето са я подписали децата ще им послужи за параван.
Но това е глупаво и безмислено-как може едно 10-11-12 годишно дете да сложи отговорността си с подпис?Да, има и такива деца, но едва ли в случая подписването на целия клас че повече няма да се кечат и че са били предупреждавани е и една идея решение.Защото децата не правят никаква разлика дали се подписват под някаква декларация или на хартия от баничка и какво значи този подпис всъщност.Тоест отговорноста отново виси въ въздуха и няма кой да я поеме-учителката ще каже ето, те се подписаха, аз съм свършила работата.Директора/ката ще каже-ето, учителката е свършила каквото е сметнала за необходимо, така че случаят не е отминат.И според тях децата си носят отговорност за последствията, защото са се подписали.
Глупости на търкалета-нека първо ги научат какво е отговорност и какво значи да се подпишеш в декларация или друг документ, а пък тогава да ми обясняват че "носели отговорност" за действията.


Елате повече!


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 16:29



Съжалявам много за случилото се с детенцето.
Не мога да си представя такова нещо да се случи с моето момиченце.
Сега то е в детска градина и учителките им страшно много ги пазят от сбивания и т.н., още повече ако са в сборни групи и затова нямам никакви притеснения, защото за 3 години нищо не се е случвало, освен много дребни инциденти, в които учителката за части от секундата се намесва по-късно. Но факт е, че съм страшно благодарна и на 2-те учителки за усилията които полагат с децата.
В твоя случай просто нямам думи за безхаберието на тази "учителка".
Ами кой ще ви компенсира разходите за метало-керамики на преден зъб години наред напред? Че това е постоянен зъб ?!!? На негово място няма да изникне друг. А че трябва да се изпилят съседните 2 зъба, за да се оформи моста ?!!? На 10-годишно дете, и да се подменя периодично ?!!?
Аз съм убедена, че макар и да не сме Америка и белия свят където за такова нещо се плащат ама истински обезщетения, дори и с риск да ви се наложи смяна на училището - не оставяйте нещата така.
Направете поне една консултация с адвокат.
Защото всеки ако оставя нещата така - пострадалите ще са много повече....
Отделно трябва да се провокира някакъв дебат в училищното ръководство - дори и във вашия клас мисля трябва да има родитело-учителски комитет, трябва да се съберат тези отговорни хора и да се обсъдят нещата.....
защото следващия случай може да не е зъб или хрущял ...... да не дава Г.



Тема Re: Моля??нови [re: ДИДИ]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано22.01.06 18:29



Ти не знаеш какво да направиш?Защо търпиш бе жена,какъв пример даваш на детето си ми кажи?Тичай при директорката и ако не се вземат мерки,ако трябва до министерство,до телевизия ще стигнеш.Ако с детето ти не дадете отпор на насилието,което се упражнява над вас,то ще продължи и ще се превърне в изстъпление.Не се помайвай,бъди смела и дерзай.........и смени тъпото училище накрая.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано22.01.06 18:41



Мисля,че класната ви е голяма откачалка.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано22.01.06 23:15



Lava, от два месеца си троша нервите с подобен проблем в училището на сина ми.

След като видях как синът ми изпадна в депресия и почна да ми пише бележки за самоубийство, и аз откачих. Вдигнала съм училището във въздуха, и ако до края на срока, а той е съвсем близо, няма видим ефект, съм казала и на директорката, и на класната, че ще го местя. И точно като теб се чудя къде, защото явно навсякъде е така.


Бясна съм и както каза някой по-горе, няма да се спра пред нищо. Толкова съм бясна, колкото ще ти е трудно да си представиш. Решила съм, че ако друго не помогне, ще платя на когото каквото трябва и на някой ще бъде счупена главата. За съжаление счупена глава не решава проблема. Насилието ескалира, днес аз ще счупя глава, утре някой на мен. Но друг изход не виждам, няма да оставя детето си така, бъди сигурна!


Искам да ти дам кураж. Колко нощи си плаках сама в последните 3 месеца, аз си знам, и в какво затънах, и какви разправии отворих, пак аз си знам. Но да пукна, ако оставя детето си безпомощно в тоя ад!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Roxana]  
Автормapтa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 15:19



Следя от няколко дни дискусията и споделям притесненията относно ширещото се насилие в училище. Моето дете е ученичка в първи клас, в същото училище, в немските паралелки. Аз също се тревожа за отношенията между децата, защото мисля, че дъщеря ми не може много да се защитава. Но ми се струва, че решението не е в това - да научиш детето си да се бие. Споделям мнението, че проблемите идват най-често от семейството, от арогантността и безпардонността, които се ширят там, от "чалга ценностите", които се насаждат там. В класа на детето ми май най-агресивно е едно момиче, което пише, че любимите й певци са Азис и Глория. Как реагират родителите на такива деца - виновен е някой друг, но в никакъв случай не децата им.
Аз също имам негативни впечатления от директорката на 55 училище, а класната на вашето дете преподава немски на детето ми. Познавам я и смятам, че тя в никакъв случай не може да бъде причислена към безотговорните и некадърни учители - точно обратното. Не пиша, за да я защитавам, но смятам, че често обобщаваме, без да сме наясно с положението. Учителите не могат да стоят непрекъснато до децата и те имат право на междучасие. А децата просто прилагат това, което родителите им разрешават да гледат - в случая кеч. Дали и за това е виновна учителката?!? Мисля, че трябва да потърсим вината и в себе си, а не да говорим как ще набием учителката и т.н. Тогава да не се учудваме на това, което се случва.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор aunt Ogg ()
Публикувано24.01.06 08:38



Какво стана на родителската среща?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: мapтa]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 08:51



Радвам се че се включва родител на дете от нашето училище. Нека да Ви е живо и здраво и когато учителките ползват полагащото им се междучасие да го пази господ. Съгласно вътрешния правилник по време на междучасието има дежурни учители, които трябва да наблюдават децата. Първолаците са изолирани в малкото тяло, но не забравяйте, че в четвърти клас отиват в сградата където учат и големите деца. Никой от хората включили се във форума не е говорил, че трябва да се бият учители. Но че отговорност за здравето и възпитанието на децата ни носим, както ние родителите така и хората под чийто надзор са те през голяма част от времето е несъмнено. Искам да Ви обърна внимание, че отговорността на класния ръководител е по-различна от тази на учителя, който влиза един път седмично в класа. Докато нашата класна ръководителка преподава немски език на Вашето дете, нейният клас има един свободен час по време на който никой не ги наблюдава, а за контрол и дума да не става.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор lava2 (непознат )
Публикувано24.01.06 21:16



Уважаема LAVA1,
наистина съм шокирана от умението Ви да манипулирате общественото мнение.Шокирана съм от двуличното Ви отношение да говорите зад гърба на хората и да си позволявате да печелите участниците в клуба на своя страна половин истина.Искам да чуя и другата гледна точка.Искам да чуя и версията на другите родители.Работя в бранша и всеки ден съм свидетел на това как некомпетентни и самовлюбени родители всячески се намесват в дейността на учителите и нарушават спокойствието на децата. Правят от случайни инциденти невъобразими трагедии и подлагат на психически тормоз деца и учители!!! А това,уважаема LAVA1 е подсъдно!
Не мисля.че изказванията Ви във форума тук са коректни.
Насилие в класната стая?!?!?! А мислите ли какво причинявате на дъщеря си? Ами другото дете? Не са ли в крайна сметка децата тези,за които всички работят?Защо никои не мисли за тези деца?Ами останалите деца от класа?
НАРОДЕ!ОСЪЗНАЙ СЕ!МИСЛИ ЗА ДЕЦАТА!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 21:18



Миленче, я поприбери байряците малко, че започва да ми писва от теб!
Защо не кажеш веднъж малко истина за разнообразие? Защо не кажеш, как в молбата си искаш изключването на Георги, който иначе "не бил виновен" съгласно по-горните си постове?
Защо не кажеш как в тази молба лично си дала 2-седмичен срок за разглеждане на проблема "с оглед тежестта на случелото се", който изтича утре, 25-и Януари? Я като Юрист, какъвто си, да те попитал какво всъщност значи "тежест на случилото се"?
Защо не кажеш как Койна и още 2 момчета са си играли на ОМАГЬОСВАНЕ и Койна лично е искала да омагьоса Георги, защото "не се страхувала да бъде наранена от него"? и че после бил ред на Георги и тя доброволно се е съгласила?
Бих разбрал някак си от юридически необразован човек да притисне Георги после насаме БЕЗ присъствието на родителите му и да му обяснява, че ако бил пълнолетен е щял да бъде съден за телесна повреда, но ти си адвокат и много добре знаеш, че не можеш да заплашваш дете! Знаеш и наказателната отговорност за причиняване на лека телесна повреда на малолетен (а ако не си погледни чл. 131, ал. 1 т. 4 НК, макар, че мисля доста си го запрелиствала напоследък!)
Защо не кажеш, че родителите на Георги всъщност са ти се обадили същата вечер, а не ти на тях, както и че баща му веднага е предложил да поеме всички разходи, свързани с лечението на Койна? на което ти си отговорила с обида?
Защо не си позволила на дъщеря си да се изкаже на родителската среща? Да не си и забранила да говори? А Георги нека си говори......но ти нямаш нищо против него, тъй де, само искаш да го изключиш....
Защо не заведе веднага Койна, да се опитат да и спасят нерва, както те е посъветвала настоятелно веднага училищната лекарка, вместо да се правиш на хала в училището, което е можело да изчака около 1 ден??????? Мисля, че това показва колко наистина си мислила за дъщеря си в момента!
А задаваш ли си въпросът какво и е на дъщеря ти сега? дали пък не се страхува от всъщност от теб, вместо от Георги?
Задаваш ли си и въпросът какво му е на Георги? ами ако неговите родители го заведат на психолог, какъв би бил резултатът?????
Задаваш ли си и въпросът как една единствена дежурна учителка може да огрее едновременно на двора, където си играят децата, по коридора, където си играят децата, по класните стаи, където си играят децата, в бюфета, където са децата или в мъжката и дамската тоалетни едновременно, където отиват децата в междучасието?????
Ако си решила да сменяш училището - прекрасно, но си наеми и един бодигард за Койна, поне после е ясно, че само един ще обвиняваш........че не е набил съученика и за първия мил романтичен поглед, който и е бил отправен.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3нaeщ]  
Автор lava2 (непознат )
Публикувано24.01.06 21:44



Благодаря на знаещ-ия!
Най-после някой разумен човек да се сети,че в спора има и друго засегнато дете и че,УВАЖАЕМА LAVA1 не нито честно,нито човешко,нито морално да представяте половината истина и така да манипулирате вече толкова време мнението на незапознати хора и да говорите небивалици,търсейки подкрепа за нещо,което си описвате както си искате!
Един съвет: мислете повече за дъщеря си!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava3 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 00:33



Уважаема lava1, не зная как точно си представяте отговорността на класния ръководител през всичките 8 (осем) часа не само с ВАШЕТО драгоценно и както изглежда СУПЕР НЕВИННО детенце. Дали Вие, уважаема, 8 часа сте в състояние да следите non stop 20-25 доста буйнички "мамини детенца", които, благодарение на перфектното възпитание, получено вкъщи крещят, нагрубяват се помежду си с невероятно цинични слова, готови във всеки един миг да си издерат очите? В такава ситуация едва ли Вие бихте реагирали адекватно, защото просто нямате понятие за какво става дума. Кое по-напред?! Да разтървеш зверски сбилите се ли, да им обясниш какви думи НЕ трябва да се употребяват ли, да успокоиш по-уплашените и по-кротките ли, които слушат крясъците на десетките себсподобни, препускащи с бясна скорост по училищните коридори, гледайки с ужас някои да не ги "отнесе"? И за всичко това е отговорна класната? Извинете, но не мисля, че сте наясно! Най-вероятно Вие сте от онези, които чуват само собствения си глас, не уважават и НЕ ТЪРПЯТ чуждо мнение, поддават се на собствените си емоции и напълно егоистично се грижат само за своето. Чиста демагогия е УЖ голямата Ви загриженост за децата ни в родното училище. Най-лесно е да си "чешем" езиците във форума и да си мислим, че правим нещо! Да! Вие всъщност възпитавате детето си в егоизъм, напомпвате го с голямо самочувствие, тръгвайки да го защитите на ВСЯКАКВА ЦЕНА и дори НЕ СТЕ СЕ ЗАМИСЛИЛИ за неговата вина в този случай (защото сте чула само версията на дъщеря си)



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3нaeщ]  
Автор3HAEЩ-2 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 01:26



Да! Браво на "ЗНАЕЩ"! Много добре е подредил хронологично действията и задълженията на единствения дежурен учител!!! Тази Койнина майчица доста послъгва и доста прикрива деянита на милото си, "невинно" детенце. Искам да попитам: Как е детето със захапаното от дъщеря и ухо преди време? Дали и то няма нужда от психолог? А неговите родители как се чувстват? Е, тяхната нервна система явно е по-здрава от тази на Миленчето!
А на Миленчето няколко съвета: (макар че тя май е възпитана да слуша само собственото си истерично "АЗ")
1. Наеми си гувернантка за възпитаване на Койна, защото ти не съзнаваш, но май няма да се справиш!
2. Наеми си бодигард, за да я пази!
3. Наеми си учители, за да ти я обучават правилно и качествено!
Но моля те, не нападай нито класната, нито директора, нито училището, защото не живееш само ти на този свят с "безупречната" си дъщеря. Има още деца в този клас и тези деца имат родители, които не споделят твоето мнение. И може да не са с твоето юридическо образование и претенции, но със сигурност могат да дадат по-добър пример на собствените си деца от теб!
И, ако обичаш, не плаши с пресата, медиите, "Господари на ефира" и т.н. за да не стане ...как беше?" Вместо да изпишеш вежди, да извадиш очи"?
И последно! Не казвам, че трябва да стоим със скръстени ръце и да гледаме безучастно как тероризират и тормозят децата ни. Но има други, далеч по-цивилизовани методи и начини за разрешаването на подобни проблеми. А не да "разлайваме" някой форум, да "нахъсваме" и нажежаваме атмосферата, да текат закани и ред простотии, с които явно тези хора възпитават собствените си деца, а после обвиняват учители и училището като институция. Така е най-лесно! Другото е трудно - да прозреш, че точно в този случай не си никак, ама никак права. Но за това се иска и смелост, и култура на поведение, и ВЪЗПИТАНИЕ! Това дали сте го учили в Юридическия факултет? Или не си била на тези часове, или учителите ти са виновни, че не са те научили,а?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava3]  
АвторFrancoise (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 02:44



Уважаема lava 1,
следя форума от няколко дни и недоумявам как е възможно да манипулирате така общественото мнение, използвайки най-евтиния трик - емпатията, която хората изпитват към децата и родителските им инстинкти!!! Това е унизително за Вас! Не Ви ли е неудобно от реакцията на хората?! Прочетохте ли коментара с предложение да бъдат избити зъбите на класния ръководител?! А може би още по-добре да бъде пребит с камъни?...
Да го разпънат на кръст, да! това би било уместно и справедливо... И най-вече - адекватно!
Сериозно ли смятате, че един учител е способен физически да предотврати 100% от потенциалните рискови ситуации в един клас? Освен ако не е минал скорострелен курс по "Как да бъдем superman" преди педагогиката и след методиката.
А хрумна ли Ви да поговорите с дъщеря си, да й обърнете внимание? Струва ми се, че безсилието в семейния Ви живот, погубва невинни жертви, каквито са децата, участвали в инцидента. Трудно е да се носи отговорност, защо пък да не я прехвърлим на друг!
Искрено се надявам, че тази история няма да остави траен психологически белег у Вашата дъщеря и у момчето, с което си е играла!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Francoise]  
Авторkaka Mapa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 09:33



Чувствам се употребена... Следях темата, а се оказа, че истерична майка - адвокатка ни маниплира няколко дни.

Прочетете отново темата и ще видите колко сме били сешникакво се предлага: на НЯКОЛКО места се предлага да се избият думите на учителката! Учителите като цяло са определени като изключително нискоинтелигентни, с ниска квалификация, и естествено с удивително ниска обща култура. За kotaranko те се занимават в чосовете със "суеверия, врачуване и подобни дивотии", но са назначени с връзки (сигурно са платили по 10 000 рушвет, за да работят една година!?). "kъcмeт" дори поставя диагноза "Мисля,че класната ви е голяма откачалка."

Срамувам се, че има хора, които все още могат да разсъждават така.

А съветите за действие в това бутофорно шоу - прокуратура, телевизии (пък било и кабеларки), клоуна от "Господари на ефира", комисията за борба с противообществените прояви.

Хайде напревете следното - родители да следят за реда в междучасието - в коридора, във всички тоалетни, в класните стои, в лавката и на двора. Знам че за lava1 това няма да е проблем с този извънземен интелект и квалификация, няма да проблем...

Защо не се приела подкрепата на бащата на момчето, защо не си взела мерки за спасяване зъба на детето си. Каква майка си?!

А надницата на въпросната учителка е 12-14 лева на ден!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: kaka Mapa]  
Автор lava1 (непознат )
Публикувано25.01.06 13:19



Обръщам се към Знаещ. Нямам нищо против да разкриеш името ми и заниманието ми. До този момент не ми се е случвало да не ми стигне смелост да застана зад действията и думите си. Проблема, че ме познаваш и не смееш да ми кажеш в очите какво смяташ е твой. Защо обаче разкриваш и имената на децата. Нали през цялото време се опитвам да не ги замесвам в тази грозна ситуация, за която сме виновни ние възрастните? Какво в крайна сметка се опитваш да направиш? Дали самия/ самата ти осъзнаваш какво целиш?
Ще ти отговарям следвайки писмото ти, за да те направя по-знаещ. Да, в молбата си искам изключването на детето, въпреки че сега вече няма изключване а преместване, както ми обясни класната ръководителка. Попитах я дали “преместване” означава, че настоящото училище е ангажирано с намирането на друго, тя ми отговори, че не е задължително, прави се единствено ако родителите поискат съдействие. Освен това, един от психолозите с които разговарях ми каза, че понякога е наложително да се разделят децата от една група. Примерът му беше, че ако две приятелчета са си паснали в буйните игри и когато са заедно се справят “добре” с тях, то когато променят средата има голям шанс да променят поведението си към по-добро. Семейната среда се променя обикновено когато родителите действително не са в състояние да се справят с възпитанието на детето. Затова се търси промяна на училищната среда. Това разбира се / подобряване на поведението/ не става с магическа пръчка, а отново е необходимо заинтересованото участие на родителите и хората под чийто надзор се намират децата, а това най-често са учителите. И отново се връщаме на темата която отворих. А тя скъпи “Знаещ” е отговорността на родителите и учителите за живота и здравето на децата ни. Освен това смятам, че след като има провинение /а избития зъб е точно това/ следва да има наказание, което е част от мерките които се вземат за да не се повтори и с друго дете. Ако смяташ, че това наказание е прекомерно бих могла да изслушам аргументите ти. И накрая само искам да вметна, че родителите си плащаме за да учат децата ни в това училище. Ако участниците във форума са си изградили някаква представа за мен, дали смятат, че съм толкова глупава, че не съм отчела и този факт когато писах молбата си?

Продължавам да твърдя, че вина за случилото се има най-малко момчето.
“Тежест на случилото се” е житейско понятие. Какво означава това за теб?

Играта не е била на “омагьосване” а “урочасване” /само за точност на информацията ти/. По време на инцидента моето дете е било с още три нейни приятелки, а освен това момче не знам за друго което да е било около тях.

“не се страхувала да бъде наранена от него” – за тази реплика ще ви разкажа една весела случка от проведената родителска среща. Когато започна родителската среща, класния ръководител ни поздрави и децата в един глас и отговориха: “Добър вечер госпожо.” Когато малко по-късно се обърнаха към децата с въпроса: “Деца защо си играето с ../момчето, което изби зъба на моето дете/, те отново в един глас отговориха: “Защото не ни наранява.” Единствено едно от момчетата прояви някаква самоинициатива и каза: “Той не ни бие толкова много.” Няма да го коментирам, оставям на вас да прецените кога детските отговори са толкова единни.

НИКОГА не съм разговаряла с момчето насаме още по-малко да го притискам или да го заплашвам. Всичко чух по мой адрес, чух думите си толкова изкривени, че не ги познах, чух че съм получавала предложения за пари, чух че детето ми е лъжкиня, но ти си първия/ ще се обръщам в мъжки род за мое улеснение/, който си позволява да ме обвинява, че съм заплашвала едно десет годишно дете.

Да, обади ми се бащата на момчето, на следващия ден вечерта. Не помня дали съм разказвала за този разговор във форума. Ако се повтарям ще ме извините. Бащата ми се обади след като оставих на момчето визитката си с всички свои телефони и го помолих да каже на родителите си, че искам да разговарям с тях. Това стана пред очите на госпожата, която преподава по един от разказвателните им предмети. Вечерта бащата ми звънна и след като ми се представи първите му думи бяха: “Разбрах, че нещо се е случило, някакъв зъб бил счупен.” Не реагирах на подобно представяне на нещата просто защото моето дете беше в колата. Казах му, че счупения зъб е на моето дете и поради това искам да се срещнем, но че със съпруга ми имаме ангажимент до 8 часа, удобно ли е това да стане след този час. Той ми отговори, че ще се обади по-късно и наистина го направи. Каза, че няма проблем да се срещнем по-късно. Тогава аз му казах къде сме ние, попитах го къде са те, за да определим място удобно и за двете страни. Той ми каза къде са и продължи: “Няма проблем ще оправим нещата, Вие вземете вашето дете аз ще взема моето да се видят да се разберат.” Отговорих му че пробем между децата няма, че проблема е между нас като родители и че най-малко обвинявам сина му за случилото се и искам да разговаряме като възрастни. Тогава той замълча и след малко каза, че в този случай не вижда причина да се вижда с нас и с това разговора приключи.

Да, не позволих на дъщеря си да се “изкаже на родителската среща”. На тази среща присъстваха родители, деца, зам.директорката на училището, училищния педагог, зам. Директорката на сдружението и психолога към него, един млад мъж, който обикновено организира на децата изключително забавни тематични излети в планината и двама хабилитирани психолози, които са и преподаватели. Бях изумена, когато родителите на момчето го избутаха пред черната дъска пред тази публика и го накараха не само да разкаже случилото се, но и да покаже как точно е избил зъба на моето дете. Как ви се струва това? Аз лично смятам че пред тази дъска трябва да застават хора, които да образоват и възпитават децата ни, трябва да застават деца, които са извършили нещо добро, за да го разкажат и да бъдат поощрени, а не деца, които да показват на другите деца как се избиват зъби. Затова не позволих на дъщеря си да покаже как и е избит зъба. Знаете ли, че днес когато описваше пред инспектора от педагогическата стая какво точно се е случило, тя нямаше никакъв спомен за това дали след удара е паднала на земята или се е задържала клекнала или въобще какво точно е станало. Следващия и спомен беше чак когато е била на чешмата да си мие устата. Защо ли е станало така, а Знаещ? Единственото в което сгреших е че не прецених колко първосигнално ще приемат децата подобна ситуация и пред тях не изложих аргументите си както пред вас. Напълно съм наясно, че подобна реакция имат и някои от възрастните, но за тях е късно да се променят.

Училищна лекарка не ме е съветвала за каквото и да било, първо защото такава няма в училището, там имат само медицинска сестра и второ защото никога не съм я виждала. Учителката й по немски я е водила при медицинската сестра. За съжаление тази жена не е била в състояния да и помогне. А що се отнася до спасяването на зъба, моля да се консултирате с вашите стоматолози, в рамките на какво време и с какви медикаменти би могло това да се случи.

Да задавам си въпросите относно децата. Никак не им е леко. Но в случая психолозите могат само да помогнат, не и да навредят. Те не са “наказание”, те са част от начина да овладеем положението и да помогнем на децата си. Още на родителската среща се отчете, че е трябвало по-рано да се влезе и да се разговаря с нашия клас. И подобно посещение вече е организирано. За моето дете е малко късно, но все пак това е едно от добрите решения които се взеха на родителската среща. Да не говорим, че се направиха и други много добри предложения. Но за тяхната реализация, отново казвам, че е необходимо съдействието и на родители и на учители. Тъй като след родителската среща много дълго разговаряхме с класната ръководителка и зам. Директорката на училището, в рамките на този разговор намерихме много общи идеи за децата ни. Ето това е едно от нещата за което смятам, че съм постигнала със своите действия – осмелих се да открия въпроса, инициирах търсенето на решения и нещо започна да се случва и определено нещо добро.

Да, задавам си и въпроса за дежурната учителка. Определено не може да “огрее”. Нека има повече дежурни учители, нека се възлагат и дежурства на по-големите ученици. Може би така ще овладеем и по-големите деца, които винаги искат да правят нещата като възрастни, но като ги изтървем от контрол на тях им е по-лесно, а може би и по-интересно да правят забранените неща. Ако им възложим да бъдат “възрастни” грижейки се за по-малките деца, може би няма да им остава време да мислят за щуротии. Но това също може да стане единствено с помощта на родители и учители.

За първия мил романтичен поглед нямам какво да кажа. По-горе споменах, че са играли на “урочасване”. Това означава че моето дете е гледало продължително в очите на другото дете. Само че другото дете в отговор на този поглед и е избило зъба.

Обръщам се към всички които ме обвиниха в манипулация и в какво ли още не. В едно от обръщенията си към форума ви казах че освен подкрепа търся и коректив на поведението си. Т.е. ако някъде прекалявам ми кажете. Но категорично ви заявявам, че в нито един момент не съм ви излъгала и опитала да ви манипулирам.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 14:36



Да поведем борбатаааааааааааа! Революцияяяяяяяяяяяяяяяяяяя!!!!! Възпитание на децата само в училище! Родители - вие вече нямате нужда да полагате никакви грижи за вашите деца - плащаме на училищата и те ще ги отглеждат вместо вас.
p.s.
до lava1
Изключително изгодно продавам бял кон в гаранция, навъртян километраж 12000 км, сервизно обслужване след всяка битка.
Шия байряци по поръчка.
Провъзгласявям в светец.
тел. 089888888888888 - 12и/м



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторkифлa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 15:14



драга lava1,
ето ви и коректив: да, прекалявате! изписали сте 1 тон празни приказки (количество за сметка на качество)
не се опитвате да манипулирате?!!...дайте ми дефиниция на манипулация, ако в значението й няма прикриване на истината и изопачаването й с цел да се настроят хора по начина, по който някой иска - тогава, съгласен съм, вие не ни манипулирате.
само че всички вече знаем за какво става въпрос. изливате жлъч върху "знаещ"-ия, защото бил разкрил името и професията ви. а кой започна с разкритията, драга? нима вие не сте писали първа имената на директор и класен ръководител, както и училището?!
искате изключването на едно 10-годишно момче, защото е имало лошия късмет да бъде симпатично на дъщеря ви!!! много филми сте гледали!
предлагате да се накаже виновника. права сте! аз предлагам да насечем чина, в който се е ударила дъщеря ви, на трески и да го подпалим публично на двора за назидание на останалите!
и вместо да обясните, защо наистина не сте послушали съвета на сестрата, да заведете детето си на зъболекар, вие изпадате в евтина реторика.
как помогнахте на дъщеря си? като пожертвахте зъба й заради някаква жалба??!!
защо отчаяно търсите под вола теле? и то избирателно! може би трябва бъде наказана и дъщеря ви за физически тормоз, щом е ухапала ухото на момчето (и то при друг случай, до колкото разбирам, тоест това не е била самозащита!)
току що видях мнението на "хахо". ами да, смешно е. жалко е, госпожо, че дотам се стигна. защо ставате за смях?
слава богу, че вие не работите с деца!
струва ми се, че не търсите коректив, а отмъщение. ако искахте да знаете мнението на хората щяхте да се заслушвате в него, а не до го оборвате по типичния за един юрист начин.
замислете се, как ли би се чувствала дъщеря ви, ако преместят момчето в друго училище заради нея? а дали няма да изпитва вина, защото ако не вие, то поне тя знае, че това е невинна игра. а дали няма да я обвиняват и останалите деца, защото за тях тя ще бъде "виновна" за преместването му?
нали знаете, че всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие? колкото по-безумни действия предприемате, толкова по-безумен отговор ще получите. спрете се на време, преди психиката на дъщеря ви да пострада много повече от зъбния й статус!
и й оставете малко свобода. ами ако след 5 години е влюбена нещастно в някой друг свой съученик и плаче вкъщи, какво? ще й извадите медицинско за психически щети и ще осъдите злосторника??!!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор lava2 (непознат )
Публикувано25.01.06 16:43



Уважаема LAVA1,
агресията и нетърпимостта,на места откровената злоба,с които коментираш ЗНАЕЩ,само показват,че е време да се откажеш. Ако изобщо нещо си разбрала от последните коментари,и ако изобщо мислиш за дъщеря си - престани! Стигна твърде далеч,подигра се с хората,използва състраданието и човеколиубието им - стига!!!!! Според мен,вече Георги (вече знаем името),неговите родители и всички останали деца от класа са жертви и имат право да те съдят за психичсеки тормоз.Дали ще го направят?Ти как мислиш?
Остави учителите на мира и спокойствие,така те ще се грижат по- пълносенно за децата.На твое място бих прекартила коментарите си и бих се заела с това да оправям някак си нещата,а не да ги руша още повече.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторmajka -otgovor i v tozi klub (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 20:14



Уважаема госпожо,разбирам силното Ви вълнение от неприятния инцидент,но не споделям квалификациите Ви за 55-то училище.Не живеем в квартала,но избрахме това училище за обучение и на двете си деца.Те вече го завършиха и в момента се радваме на чудесна тяхна реализация - студент в Университета за национално и световно стопанство и ученичка в Немската гимназия.Цялото ни семейство е с чудесни впечатления от атмосферата в училището, от учителите, от ръководството.Призовавам Ви към едно по-разумно поведение. С уважение и надежда,че ще преустановите нападките спрямо любимото за децата ни училище.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: majka -otgovor i v t]  
Авторlava1 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 09:15



Благодаря Ви за включването. Щастлива съм да чуя за успехите на децата Ви. Искрено си го пожелавам и за моето. Не ме разбирайте погрешно. Не нападам училището. За мен училището винаги е било свята институция. Бих искала и занапред да е така. Аз съм една от малкото в моето обкръжение, които подкрепяха учителите в тяхната стачка. Всички ми казваха: "Ще порасне детето ти, ще видиш какво значи да плащаш за частни уроци, за да вземе диплома". Може би когато Вашите деца са учили този проблем не е съществувал. Нямаше го и по мое време. Частни уроци взимахме когато се подготвяхме за университета или друго висше учебно заведение. Моите колеги казват, че сега е наложително да се вземат, ако искаш детето ти да е с добра диплома. И това не се налага защото децата ни са станали по-глупави. Не знам със сигурност дали е така. Предстои ми да науча, живот и здраве. Истината е че връзката между родители, деца и учители някъде се къса. Не знам доколко сте следили форума, затова ще Ви кажа, че го открих след като никой, нито учител, нито родителите на детето се обърнаха с някакава човешка дума към мен и съпруга ми. Седмица по-късно когато разговарях със зам. директорката обясних и на нея, че ако някой беше застанал пред мен и беше казал, че случилото се е неприятно, но е само един инцидент и че ще се погрижат да не се повтори, вместо да ме карат да пиша молби и да се държат така сякаш това е нещо нормално, аз щях да съм спокойна и не бих си създала всичките тези главоболия търсейки инстанциите, в чиито правомощия е да проконтролират ситуацията.
И отново искам да Ви кажа, това което целя е не да опетня едно училище, а то да стане това което беше моето училище за мен преди време. Казвате, че децата Ви добре са се реализирали, но аз смятам, че те основно го дължат на Вас, съдейки по няколкото изречения които сте ми написали.
Аз отворих този форум, смятам че трябва вече да го закрия. Отговарям единствено на Вас, защото смятам, че на такива хора дължа обяснение. Прекалено лично стана с участието на групата от вчерашния ден. Ако тези или този човек ме познава, трябва да знае и това, че аз съм изключително възпитан човек с добро самочувствие и не си позволявам поведение към другите, което не приемам спрямо себе си.
На всички останали участници във форума желая здраве и късмет и ако някога, не дай си боже, ви се случи нещо подобно не се колебайте да използвате информацията, която ви дадох.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava213 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 10:33



""....това, че аз съм изключително възпитан човек с добро самочувствие и не си позволявам поведение към другите, което не приемам спрямо себе си. ""
Gospodi!!! Kolko licemerie!!!!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava264 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 10:38



Да,знаем - ако децата успеят,това е защото са умни!
Ако се провалят,това е защото учителите са некадърни!

Прaва си LAVA1,учителите за нищо не стават!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava2 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 11:44



А какво ще кажете,госпожо,преди да закриете форума, да направите опит да се извините на участниците в него? Не тези от тях,които Ви подкрепяха две седмици,които отговаряха на фалшивите Ви откровения и полуверните писания?Да се извините,че използвахте една толкова сериозна и опасна тема с фалш и преувеличения?Защо не се обърнете към тях?Или може би няма какво да им кажете?
Напускайки този форум,аз апелирам към всички,запознати с възможностите на интернет: НЕЗЛОУПОТРЕБЯВАЙТЕ,НЕ СЕ ОПТИТВАЙТЕ ДА МАНИПУЛИРАТЕ,ИЗПОЛЗВАЙТЕ ПУБЛИЧНОСТТА И ДОСТЪПА НА ТАКИВА ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА НЕЩО НАИСТИНА СЕРИОЗНО!
НА ВСИЧКИ - МНОГО УСПЕХ!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava2]  
АвторBor3 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 12:57



МНОГО ЗАПОЗНАТИ СЕ ПОЯВИХА ИЗВЕДНЪЖ. КЪДЕ БЯХА ТЕ КОГАТО СА СЕ СЛУЧВАЛИ НЕЩАТА ЗА КОИТО ТАЗИ "ИСТЕРИЧНА" МАЙКА РАЗКАЗА. МАЛКО СА ПОЗАКЪСНЯЛИ С ИЗЛИЯНИЯТА СИ. ЖАЛКО ЧЕ ТЯ ПРЕКРАТЯВА ФОРУМА. ИМА ОЩЕ МНОГО НЕЩА ДА СЕ КАЖАТ ЗА СЛУЧВАЩИТЕ СЕ В УЧИЛИЩЕ НЕЩА И ЗА ТЕЗИ ТОЛКОВА "НЕВИННИ" УЧИТЕЛИ. ЗА РОДИТЕЛИТЕ НА ПОБОЙНИЦИТЕ СЪЩО НЕ СЕ ГОВОРИ ДОСТАТЪЧНО. АЗ СЪЩО ИМАМ СИН. НО ТОЙ Е НАУЧЕН ОТ МАЛЪК ЧЕ НЕ СЕ БИЯТ МОМИЧЕТА, ОЩЕ ПО-МАЛКО ИМ СЕ ИЗБИВАТ ЗЪБИТЕ.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторbashta (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 16:05



Pomoli muja si da gi prichaka na tumno i da gi pobluska za splashvane, sled koeto da proshepne tiho i strashno che sledvashtia put ako posiagat da biat v chas shte se otzovat v morgata.

Mnogo tapo, no varshi rabota pri momcheta-debili.
na tiah i roditelite sa debili, a daskalicite gi e strah da ne gi biat.

Izobshto problema se reshava sus zaplahi i boi.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: bashta]  
Авторdrug vazmiten bashta (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 20:13



Prosto go nalagai bez obiasnenia. Shte se seti kopelenceto samo.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: drug vazmiten bashta]  
Автор3HAEЩ 2 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 23:22



Е, сигурно трябва да сте щастлива, че успяхте да предизвикате супер агресивни чувства у някои читатели. Визирам "lava264", "Bor3", "bashta" i "drug wazmIten bashta" (като последните двама всъщност са един и същ, но е толкова елементарен и неграмотен този човечец, че просто няма смисъл от коментар). Усещате ли как помогнахте да се шири злоба във форума? Замисляте ли се изобщо, че точно този тип родители, които дават тези крайни, арогантни и на места цинични съвети възпитават в агресия собствените си деца, които всъщност я прилагат на практика в училище? Т.е. всичко идва от семейството. А после учителите са ви виновни, че не са опазили децата ви.
Е, поне наистина се видя, че сте страхливка! Пуснахте една голяма лъжа (лошото е, че май си вярвате, че сте права) и сега се отдръпвате за да си погледате сеира отстрани! Мноооого недостойно! Нищо, че "се биете в гърдите" колко сте принципна, загрижена и благородна. А това хленчене, че никой не Ви е обърнал внимание и не е разговарял човешки с Вас е просто върхът на лицемерието Ви. Излагате се пред всички, които всъщност знаят истината! Много по-достойно би било да си дадете сметка, че под въздействие на уплахата от случилото се (нормално е - за детето ви става дума), под въздействие на афектираност и изпадане в дива ярост, просто не сте чули и разбрали какво точно е ставало в този момент край Вас. А после? Ами после - а бе, я да докарам аз докрай интрижката! Мнооого се вживяхте, госпожо! Чак прекалихте! И наистина дължите извинение на хората във форума, а и на някои други (вие си знаете най-добре на кои). Тогава може и да закриете темата! Излизате с чест от играта! Защото аз наистина се замислям как ще възпитате дъщеря си? Или, когато порасне и вече ги няма "отвратителните", "неграмотни" и "тъпи" учители, ще обвинявате вече наред, който ви падне? И защо пак демагогствате? ..."Не ме разбирайте погрешно. Не нападам училището." Е кой пръв изнесе информация за номера на училището? За директорката? За деловодителката? За сдружението? Но не казахте, че инцидентът е станал по време на заниманията им по програмата на сдружението, т.е. извън програмата и времето на общообразователното обучение? А нападнахте учителите на 55 СОУ. И казахте, че си плащате за обучението на дъщеря си. Но не казахте, че не на 55 СОУ плащате, а на Сдружението, заради следобедните им занимания по немски език. Е, как се чувствате? Сигурно вече ядосана! Къде е истината? Или сте наистина професионално осакатена?!?



Тема lifeнови [re: 3HAEЩ 2]  
Авторbjork (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 03:14



i really don't care...



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3HAEЩ 2]  
Автор Penn Koff. (гад)
Публикувано28.01.06 04:44



абе айде стига дава квалификации, бе ............ жената е права и е постъпила според закона, аз вероятно немаше да имам тея нерви. страхливка била, лъжела, манипулирала ....... баси нахалния човек, дето си. тука има един, дето манипулира и демагогства и тва си ти. заемаш позицията "аз тая я познавам и знам, че много лъже, вервайте ми". чеки бе човек, не сме на предизборен дебат. ти така се улиса да вадиш компромати, че без малко да я изкараш, че тя самата е счупила зъбчето на детето зад блока. и то с тухла четворка, че да може да се жалва по-реалистично после.

след като разкри името й, защо нямаш доблестта да се представиш и ти, а? или е по-лесно да се скриеш като мишок зад некой ъгъл и да се обаждаш от време на време. я вземи (ако ти е останала поне малко чест, разбира се) да й се извиниш за десетките обиди по неин адрес, които чудно как успя да насъбереш само в неколко поста, макар и с различни никове.

тука ще кажа и на цялата компанийка от по-горе (която допускам, че е един човек, максимум двама), дето обяснява, че даскалите не били виновни, че бил един даскал на незнам-колко-си деца, и дали съм в състояние да следя non stop 20-25 доста буйнички "мамини детенца" ............... не. не съм в състояние. поради тази причина (и няколко други) не съм даскал. а който си е избрал тая професия, да си носи кръстта, а не да търси оправдания за некадърността си. когато аз занеса сина си в училище и го поверя на някой преподавател, очаквам той да си свърши професионално работата и ако сина ми създава проблеми, очаквам да ми помогне с възпитанието.

аз бях сред проблемните в средното, но както имаше даскалки, които разплаквах през два часа, така имаше даскалки (и даскали), в чиито часове бях хрисим. и то не защото съм се страхувал от нещо, а защото тези преподаватели ги уважавах, изпитвах респект. така че, който е станал даскал без да има желание да е педагог, по-добре да ходи да мие колите на шел (може и на омв).

абсолютно я подкрепям тази майка. може да е прекалявала в моменти на афект, но след всичко прочетено тази вечер, по-скоро си мисля дали не е действала мекушаво, защото повечето от нас не биха имали това търпение.

и пак се замисли дали не е по-коректно, след като разкри самоличността й, да й се представиш и ти? м? или ще продължиш да се криеш като мишок?

__________________________________



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Penn Koff.]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 08:48



В отговор на:

когато аз занеса сина си в училище и го поверя на някой преподавател, очаквам той да си свърши професионално работата и ако сина ми създава проблеми, очаквам да ми помогне с възпитанието




... и когато даскала го шамароса или се оплаче, вкъщи следва още един бой ...

дядо ми - даскала, лека му пръст, казваше че не смеел да шамароса някой, щото на другия ден идвал син ...

... нещо друго са даскалите ... уважаеми родители, и вие (не)ЗНАЕЩ



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: ...]  
Автор Penn Koff. (гад)
Публикувано28.01.06 19:29



моите разбирания изключват боя като средство за възпитание при децата ....... въпреки, че при възрастните помага.

като казвам, че очаквам даскала да ми помогне с възпитанието, имам предвид да ми помогне с некой съвет, като педагог

__________________________________



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор tokicha (вярофил)
Публикувано28.01.06 21:04



Аз съм ученик в 11 клас и мога само да кажа, че това, което се случва с децата, е плод на развитието на технологиите...било то компютри, било то телевизия, било то фотография! Поне аз така си го обяснявам! Също с това си обяснявам и бързото развитие на сексуалността! Как така се получи, че децата още от първи клас знаят неща, които аз не съм и подозирал, че съществуват преди 5-6 клас?! Просто това се случва и ние няма как да го предотвратим! Нито учителите, нито родителите са виновни! Все едно да търсим виновен за унищожената природа...ами това не са фабриките, защото тези фабрике не са се самосъздали, а това сме ние, хората!!! Ако децата са започнали да убиват възрастните и изобщо някого или нещо, това не е грешка на родителите! Освен ако тези родетили не са серийни убийци! Това е проява на агресия, а аз си я обяснявам с по-горе изброените неща! Ние трябва да приемем тази "еволюция", ако може така да се нарече, и да се опитаме да се преборим с нея, а не да се обвиняваме един друг или пък да се съдим, което е още по-глупавото!!!!

P.S. Всеки път когато се откажа да кандидаствам психология се случва нещо като появата на тази тема и аз отново се връщам в бранша!

Life is not the amount of breaths you take...It's the moments that take your breath away!


Тема срам ме е, че съм възрастен!(към tokicha)нови [re: tokicha]  
Авторkифлa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 02:37



искам да благодаря на tokicha за включването в дискусията!
вече се бях отказал да пиша повече, защото тази словесна престрелка започна да става много изнервяща. аз също взех участие в нея, но след като се преливаше от пусто в празно няколко дни, осъзнах абсурдността на ситуацията... безсмислено е, дами и господа! още по-нелепото е, обаче, че трябваше да ни го каже един ученик!...
радвам се, че някой все пак прозря за какво става въпрос. всичко се свежда до много прости, основни неща. виновни няма или по-скоро вината е обща, всеки си има дял.
и вместо да поемем своя дял, ние се чудим как да го прехвърлим на друг.
ето това е инфантилно!!! абсурдът е, че е едно дете ни го каза...
знам също така, че никой няма да му обърне внимание, никой няма да му повярва, защото все пак сме възрастни, нали? кой възрастен би се хванал на номера със споделената вина, ооо, не! ние си знаем да обвиняваме, да играем жертви и т.н.
момче, ти написа най-адекватното нещо за 2 седмици!
което не значи, че някой ще те чуе. сигурен съм, че нито lava1, нито противниковият отбор биха се съгласили с теб...
вярваш така искрено, защото още не си съвсем възрастен. скоро ще разбереш колко подли и низки могат да бъдат хората... също и колко благородни са понякога. доста е объркващо... то може би малко ще накърни вярата ти в началото, но ако е истинска само ще бъде калена. впрочем говоря глупости, сякаш вече не си достатъчно голям, че да го знаеш...
радвам се, че има хора като теб!
не знам какво психологическо вдъхновение намираш в темата и постингите й... тук по-скоро би могъл да се вдъхнови някой адвокат.
според мен няма значение какво точно ще кандидатстваш, защото си качествен човек и това би си проличало навсякъде. естествено на някой места повече, така че ако искаш да учиш психология, ако това ще те направи щастлив и по-удовлетворен от себе си - направи го.
искам да ти разкажа една кратка история. нарича се "морските свинчета" и е на артур шопенхауер (разказвам по памет):
в един зимен ден едно общество от морски свинчета треперело от студ. докато на някой не му хрумнала великата идея да се сгушат един в друг. разбира се това скоро започнало да става много болезнено заради иглите им. не издържайки повече на болката, отново се отдръпнали един от друг. пак им станало студено, пак се сгушили и така нататък... накрая установили, че има една средна дистанция, при която не им е много студено и не се бодат прекалено болезнено.
това общество, завършва шопенхауер, е метафора на човешкото. когато живеем много откъснати от останалите, замръзваме, когато се доближим прекалено много до някого, започваме да се нараняваме с иглите си... онази средна дистанция били компромисите и добрите обноски.
това е историята. когато за първи път я четох, бях потресен. толкова просто обяснява отношенията ни... само дето онази средна дистанция граничи с утопията, както сам виждаш. всички имаме нужда от топлина и когато я получим, получаваме и рани от иглите на ближния. после рязко се дърпаме и замръзваме и така нататък и така нататък.
желая ти успех с психологията и още повече - успех в отношенията ти с хората. дръж средна дистанция!





Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3HAEЩ 2]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано29.01.06 12:25



Що за простотия!?
Нагледахме се на доста обвинения към жената, обиди и всякакви нападки, но тя обясни много логично и се обоснова за всяко отправено към нея обвинение.
А вие само сипете обиди от рода на "лъжкиня", без никаква аргументация и без никаква конкретна информация за вас самия.
На фона на тази тема, вие сте просто жалък, независимо колко агресивно се опитвате да се защитите, като нападате въпросната майка. Така правите положението си още по-лошо.

Срамота е възрастни хора да се плюят като деца в детската градина. Просто гротескна картинка. Наистина е жалко как някои хора не могат да приемат идеята, че носят отговорност.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: else]  
Авторpapyy (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 17:46



Изненадана съм от това, което прочетох. Професионално ще кажа, че децата в първи клас обикновено нямат такива меко казано странни отношения. Може би по-обикновените деца на родители без претенции. Обикновено ако някой не харесва обкръжението на детето си го мести в друго училище. Много съм любопитна как точно госпожа Милена си представя отношението към нейното дете след всичките изпълнения. На учителите дали им пука от миризливите и претенции. Заплатите им са около 250-300 лева, навсякъде ще ги вземат като напуснат това училище. Когато моите деца бяха малки преди двайсетина години също се биеха с другите, нали знаете борят се за надмощие. Никога не съм ходила да ги защитавам сами да се оправят. Когато на големия ми син му счупиха 1 горен десен зъб го заведох в МВР болница изградиха му го и това е.
Знам от доклада за този случай и реших да се изкажа. Жалко за зъба на детето, но това е само физическо увреждане. Най-важното е детето ви да се вгради в групата, ако не му е възможно значи с вашето възпитание сте му нанесли тежки личностни увреждания. Ако това, което казват за вас е вярно, то след години ще берете ужасни плодове. На вечно опекунстваните деца, толерирани финансово им се случват наистина страшни неща. Мислете не само за чуждите езици, музиката, балета, спорта, математиката и компютрите, но и за израстването на детето като нормален човек, обичан от околните. Няма личност, която да не се нуждае от одобрението на околните на тази възраст/ и на всяка без специална подготовка за личностна самодостатъчност/ .
Ако не ви устройват държавните училища има частни - за един адвокат цената не е проблем.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: papyy]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано29.01.06 19:24



Защо продължавате да обиждате?!
Какво искате да кажете, че счупването на зъб на малко дете е едва ли не ежедневие в джунглата на началното училище и не трябва да му се обръща никакво внимание!? Ама че глупости!
На всички, които влизат редовно в този клуб им е ясно при какви обстоятелства една тема се превръща в напъплена от армия нерегистрирани потребители, всеки със силно емоционално отношение към проблема. Опитайте се да се замислите над това.

Иначе по темата, не мисля, че затварянето на очите, местенето на деца в друго училище или минаването на вариант "частно" е решение на проблема. Насилие има, то е повече от нормалното, повече от допустимото и показва, че децата имат проблеми, подложени са на стрес и пренебрегването на този проблем води до лавинообразното му нарастване.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: else]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано29.01.06 19:43



И аз съм на това мнение.


През последната пролет ме предупредиха други родители, лично аз съжалих, че се отнесох лекомислено към добронамереното отношение. Казаха, сега е критичен момент, защото промяната е много базова, и задължително личностна. И не може да бъде режисирана, защото има много фактори, не зависи нито само от детето, нито само от околните. Ако трябва да бъда откровена, директно ми казаха, напусни работа и си хвани детето, ако не искаш да го изпуснеш. Между другото, аз нямам баби.....


Сама го гледам, сама работя и сами сме се издържали досега. Но през последните 2-3 месеца всичките ми понятия и разбирания, убеждения и ценности претърпяха промяна. Наложи ми се да се променя заедно с детето....и най-срамното беше, че аз вървя след детето, и то срамно неадекватно.


И не би могло да е другояче, защото всички действия са върху него, а не върху мен. Тоест аз контрирам последействията.


Ето това се случва и на всички останали родители. Следваме събитията. За мен беше ужасно, че не ме допуснаха в официалните часове, макар да киснех в училището и да можех да споделям междучасията, обяда в стола и занималнята, за да разбера на какво се дължи проблема и да го разрешим.

При нас проблема е личностен. Класната и детето са се хванали гуша за гуша. Тя е студена и емоционално дистанцирана, а хлапето ми е умно, емоционално и изискващо,с господарски и тежък характер.


Мойто хлапе е реагирало, когато тя го е отхвърлила и се е дистанцирала. Сега конфликта е извън контрол, защото (изкушавам се да използвам презрителни думи, но няма да го направя...т.нар. "педагожка" не си е мерила думите, очаквайки, че едно малко дете няма да е критично. Да, но в къщи нищим всичко по начин, непосилен за обикновен родител. И таткото, и аз имаме доста висока квалификация, и детето попива. Оказа се, че детето има перфектни емоционални реакции, и е абсолютно адекватно, макар и чувствително.


В подобна ситуация аз бих имала повече доверие и бих разчитала повече на децата. Родители и преподаватели почват глупава надпревара кой крив и кой прав. Децата са много по-чисти, емоционални и откровени. А възрастните не....при тях са фактори разни нелепи неща като работа, получаване на заплата, получаване на по-висока заплата, репутация и прочие.

И децата са подчинени на възрастните. В подобна ситуация едно дете е в зависима позиция. Ако не бъде защитено от възрастния, то се пречупва.


Аз не искам да виждам детето си пречупено и съсипано от системата. Видях няколко пречупени деца. Класната е ошамарила някое, имало е скандал, разправия, и физическо насилие. После родителя дава доверие на учителя и пак напердашва детето. Смазано веднъж от учител, веднъж от родители, детето става робот.....


Не, благодаря. Не съм си родила детето, за да намирам за нормално в училище да му избиват зъби или да бъде пердашено в името на незнайна и неизвестна учителска кауза, най-вероятно за по-висока учителска заплата....




Училището не е казарма, а и да беше, то пак си има правила, по които някое провинение се наказва. Но е абсолютно недопустимо да има насилие под каквато и да е форма.


ПОД КАКВАТО И ДА Е ФОРМА.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Roxana]  
Автор Penn Koff. (гад)
Публикувано29.01.06 23:30



>Не съм си родила детето, за да намирам за нормално в училище да му избиват зъби или да бъде пердашено в името на незнайна и неизвестна учителска кауза.


абсолютно заставам зад тея думи. все пак е училище, а не кечилище. пък и предпочитам сина ми да мисли как да реши еди коя си задача по математика, пред това да мисли как да набие некой побойник. нямам желание да го уча на агресия за да може да оцелява, а спокойната обстановка по време на учебните занятия е работа на даскалите.

за това са учили и за това вземат пари. изобщо не ме интересува дали е лесно или трудно, дали вземат малко пари или много. когато са учили са били наясно с какво ще се занимават и колко се плаща в българия за това, така че всеки си е направил сметка. аз като учех в меи-то за иженер, знаех че ще ми е трудно, но си обичам работата. който не е доволен от работата си или не е способен, да ходи да носи тухли по строежите.

помня даскали, на които требе да се направи паметник докато са живи, а помня и даскали, дето да ги пуснеш голи от въртолет на стадиона по време на лятната олимпиада ще им е малко.

__________________________________



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: papyy]  
Автор Penn Koff. (гад)
Публикувано29.01.06 23:51



>Никога не съм ходила да ги защитавам сами да се оправят.

има си некакви граници, нали така?

щото иначе да го нося в дом "майка и дете" и да се оправя. ще му отида на абитуриентската и на сватбата и да е жив и здрав, така ли?

преди двайсет години нещата бяха много, ама много различни. чичко милиционер биеше и се страхувахме да се отваряме твърде.

сега чичко полицай като види дилърите на ъгъла на училището и минава от другата страна.

__________________________________



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор dona3OOO (непознат )
Публикувано30.01.06 18:01



Примести си детето в друго училище докато е време.След като в това училище явлението е масово значи нито учители нито директор се интересуват от проблема.Аз така постъпих и не съжалявам.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Penn Koff.]  
Автор3HAEЩ 2 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 20:09



Ако си чел внимателно, не съм аз този, който пръв разкри самоличността и. Това първо! Второ: не искай от другите това, което не си направил и ти (за разкриване на самоличност). Това е право на избор, доколкото виждам в цялата тема. И трето: акъл от леко неграмотни ( може и да се правиш на такъв), наблягащи на жаргонен изказ НЕ приемам!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3HAEЩ 2]  
Автор Penn Koff. (гад)
Публикувано01.02.06 09:45



чшш, грамотния:
1. самоличността и се пише с й, това първо!
2. второ: четох внимателно. и от дълбините на нежната си и лесно ранима душа, се съмнявам, че не сте един и същ човек. ако ли сте, това дето го написах важи и за другия и за теб, а аз не съм страна в разкриването на самоличности, а наблюдател. с други думи- евтините ти вербални трикчета- на друг.
3. никой не те пита дали приемаш или НЕ приемаш акъл от леко неграмотни, наблягащи на жаргонен изказ. в тая връзка твоето мнение е нито желано, нито очаквано. по-скоро учудващо е, че отговаряш на мен, а не на човека, който обиждаш.
4. немам време и желание да се занимавам повече с теб. и без това ти отделих достатъчно внимание, което не заслужава един [цензурирано], който се появява от нищото и с първите си постове започва да обижда и напада една майка, която изразява мнението си и споделя недотам приятни преживявания.
5. много избягахме от темата.

__________________________________



Тема v na4aloto be slovotoнови [re: Penn Koff.]  
Авторbjork (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 02:08



mnogo izbqgahme ot temata, naistina.
tova e 4e6ene na ezici.
hora, ne vi li e sram?!... o4evidno ne. ami togava neka se karame zaradi ezikovi gre6ki i tem podobni.
a vie, g-n Penn Koff taka samootverjeno za6titavate majkata, 4e na 4ovek mu se pla4e. a ako edin potyrpev6 ot nejnite dejstviq spodelq mnenieto si? dali bihte go za6titili?
naqsno li ste, 4e spored u4ili6tniq psiholog deteto, s koeto si e igrala dy6terq j, ve4e e jertva, za6toto ot celiq stres ima tikove? za razlika ot momi4eto, koeto se dyrji syvsem normalno i nqma problemi v ob6tuvaneto si s ostanalite deca. da, bihte kazali, kakvo bezo4ie, da sravnqvam s4upen zyb s nqkakvi tikove... ednoto e dosta po-lesno dokazuemo ot drugoto... a moje i da ne go kajete, znam li?... predpolojeniq, teorii... gluposti.
ne priemajte tolkova ednostran4ivo tvyrdeniqta na edin edinstven 4ovek! po sy6tata logika, bihte kazali vie, ne trqbva da priemate i moite tvyrdeniq za 4ista moneta... taka e. vsi4ko e otnositelno. prosto predi da othvyrlite ili da priemete ne6to, izslu6ajte ostanalite mneniq.
taka 4e, mili hora, dali ne6to se pi6e taka ili ina4e... na koj mu dreme?
bydete obektivni, za sobstveno udovletvorenie! a koj kriv, koj prav... nqma zna4enie.
istinata e otnositelno ponqtie



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: dona3OOO]  
Авторmona3OOO(физиk) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 02:24



не сменяйте училището, сменете държавата! щото по мое време се случваха същите неща, демек не опира до частен случай, а до обстоятелства. или по-добре сменете измерението, не съм сигурен, че в нашата вселена можем да намерим достоен изход от ситуацията



Тема Re: срам ме е, че съм възрастен!(към tokicha)нови [re: kифлa]  
Автор tokicha (вярофил)
Публикувано08.02.06 17:08



Благодаря за съвета, кифла! Ще го имам в предвид за в бъдеще!
Сега искам да се върна на въпроса на лава...аз си мисля, че децата навсякъде са застрашени-къде повече, къде по-малко...Колкото и да ни пазят родителите, те не могат да ни предпазят от живота, а част от него е и побоя, наркотиците, секса и т.н.! Скъпи родители, вие можете само да ни помогнете като станете наши приятели! Когато един родител успее да достигне толкова близо до детето си, той ще може да "вижда през неговите очи", т.е. помагайки му, той ще помогне и на себе си! Повечето от вас си мислят, че като ни накажат, като ни набият (отнася се за по-малките) или ни забранят нещо, нещата ще се оправят...може и да се оправят, но инатите като мен, например, ще направят нещо още по-гадно само и само напук на родителя! Моите родители са далеч от представите ми за приятели и затова и аз си имам своите проблеми! Няма как...те са малко по-възрастни хора, но аз си ги обичам и такива!
Конкретно по въпроса ти, лава, ако искаш най-доброто за дъщеря си, остави я сама да реши! Не взимайте със съпруга ти решение вместо детето! Нека тя сама избере своя път...ако той е погрешният, вие със съпруга ти ще й помогнете да се възстанови, но ако е правилният...то дъщеря ти ще е станала малко по-възрастна! Разбира се, за да вземе сама решение, трябва да "сложиш картите на масата" и да й покажеш възможните изходи от ситуацията. Ясно е, че единият ще бъде да напусне училището, а другият-да остане! Но аз мисля, че каквото и решение да вземе, вие сте длъжни да го приемете, ако й имате доверие

Само искам да допълня...Родители, не си мислете, че ние сме същества, чиито мозък още не е проработил! Много добре разбираме на къде върви света и колкото по-бързо ни приемете за част от този свят, толкова по-добри ще бъдат отношенията ви с нас!

Life is not the amount of breaths you take...It's the moments that take your breath away!


Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 04:34



Ако вземем впредвид, че не сме запознати с фактите от конкретната случка и в същото време всеки един от нас, родителите, ако не си заравяме главата в пясъка, е наясно, че има ежедневно насилие в училище, така както и в живота ни, всеки от нас може да вземе отношение... Децата ни имат взаимоотношение по между си, огледални на обществените. А както всеки знае нашето общество все още не е изградило ясни критерии за добро и лошо и насилието не е непременно лошо за всички, напротив - една голяма част от възрастните така постигат успехите си и "поддържат нивото" в живота. В развитите демокрации насилието се ограничава поне юридически и на теория, и на практика, но у нас не се счита това за нормално. Не зная дали си давате сметка колко не са уредени подобни ситуации в обществото ни. Известно ли ви е, че учителите нямат право да ограничават децата, които проявяват насилие и агресия или каквото и да е поведение, вредно за околните. Не могат да изискват от родителите да прояват внимание към собствените си деца, нито могат да се опрят на институции. Няма механизми в българското училище, които да ограничат такива прояви. Учителите нямат право да докосват учениците, т.е. да ги разтървяват при евентуален побой по между им. При по-малките деца до някъде може учителят да създаде респект, като съвестно ги следи по време на междучасията и ги ограничава да излизат на двора без негово присъствие. И пак се намират риптаещи родители как децата имали нужда да потичат в междучасието и какъв е този тормоз да стоят пред погледа на учителката... Но при по-големите... Учителите могат да повикат охраната на училището при подобни ситуации. И си представете как десетки ситуации налагат присъствие на пазача охранител, един единстен дежурен за цяло училище, за разтърваване в един и същ момент в едно училище. Учителите могат да уведомят родителите, ако детето пострада по-сериозно, стига да нямат лимит на телефонните разговори по училищния телефон с този ограничен бюджет, както веднъж ни се случи - съученик пробол главата на единия ми син по време на час с остър молив и рукнала оная ми ти кръв.... а аз разбирам чак вечерта, защото има ограничен училище бюджет... Това личният мобифон на учителките не е за служебно ползване. Учителите нямат право да правят забележки на учениците с по-агресивно поведение, за да не ги обидят и накарнят достойнството им. Или за да не ги пресрещнат евентуално в тъмна доба по-агресивните им родители, недоволни от оношението им към отрочетат бабаити и да се саморазправят с нещастника даскал. Евентуално могат да помолят да предадат на родителите да ги посетят за разговор. Ако пожелаят. А родителите масово не се интерсуват, сякаш училището им е длъжно да възпитава децата им. Има ученици, които непрекъснато псуват и ругаят на висок глас по време на преподаване на урок или изпитване на съученици в час. Или си говорят по мобифона, включват музика или дори си палят цигара... Или пък се разхождат свободно или излизат до тоалетна поне по 10 пъти в един час. Учителите нямат право да гонят такива ученици от час при подобно агресивно тяхно поведение, за да не пострадат евентуално извън класната стая, където изгонените ученици ще останат без надзор и за това отговорност носят учителите. Могат да изпратят учениците при "психоложките", които най-често нямат такава професионална квалификация. Могат да повикат районния пожарникар да констатира нарушение на вътрешния ред за безопасност и на това основание той ще получи от дирекцията адреса на родителя, който да бъде глобен за пушенето на детето си в училищната сграда. Учиотелите не могат да заставят такива ученици да работят допълнително самостоятелно задачи по време на часа, за да не пречат на преподаването или да изчистят например дъската. Въобще, когато няма ясен регламент как да се противодейства на противообществени прояви, идва ред на саморазправата... И с това всички вече сме свикнали в ежедневието.

Какво правя с децата си в подобни ситуации ли? Ежедневни разговори с тях, за да "съм постоянно в час с времето". Интересно ни е времето вече толкова години. Изисквам от тях самоконтрол и спазване на негласните правила за всяко едно демократично общество. А ако им се случи обратното,т.е. да са обект на агресия, съветвам ги да се защитят колкото може по-цивилизовано, първо - с добро, после - самозащита, а ако не успеят, заставам до тях и се опитвам да поставям нещата по реда си. В края на краищата децата се учат с личен пример. Това е - нулева толерантност към подобнно поведение.



Тема Re: v na4aloto be slovotoнови [re: bjork]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 04:43



Не бягайте от отговорността. Всеки може да му се случи да сгреши и нека да си поема отговорността за грешките. И за счупения зъб. И за тиковете. Децата от личния ни пример се учат. Като отминавате днес безотговорно насилието и подобни, утре децата така свикват, че няма да им мигне окото да ни го върнат. Бумеранг!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано15.02.06 22:30



Ако имаш финанси наистина консултирай се с адвокат и заведи дело. Като майка трябва да си активна гражданка. Освен това ако адвоката е добър може и да спечелиш пари от делото... освен, че ще им сложиш обица на ухото с парите от делото ще направиш подарък на дъщеря си. Да е жива и здрава между другото!

Относно насилието в училище... какво да се прави... самите деца са такива. Самото попадане в такова общество поражда агресия и аз незнам...

- - - - -



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторПyx_и_Йopи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:21



Прочетох всички мнения и реших да напиша своето,макар и вече много късно:
Не може да се упреква една майка, че е била необективна, че е манипулирала форума-какво ще спечели с такава "манипулация"-малко самочувствие, че не е сама...друго?
Искам да пиша защото мога да покажа нещата от двете страни-Като бивш /слава Богу/ ученик на това "елитно" 55 у-ще и като настоящ родител. Предварително тръгвам с уговорката, че няма, не мога и не искам да бъда обективна.
Много грозно беше разкриването на самоличността на майката, а за децата да не говорим.
Но, по темата... бях ученичка във въпросното у-ще /до 10-ти клас/ голяма част от учителите не бяха на ниво-толерираше се поведение тип “селски тарикат” както при ученици така и при родители, на повечето от които им идваше отвътре, а децата им се учеха бързо./Още веднъж повтарям НЕ МИ ПУКА ДАЛИ СМЯТАТЕ, че съм обективна/.
Постоянно бях тормозена от “отраканите си съученици” не са ме били, но психическия тормоз беше ужасен. Проблема беше, че не псувах / и още не псувам /, не пиех и не пушех. Единствения начин да съм солидарна с по-голямата част от класа беше да не ходя на училище /хем солидарна с тях, хем далеч от очите им /.
Родителите ми ,/както може би ще предположите/ също бяха от “НЕПОПУЛЯРНИТЕ”-демек смотаните родители така, че мен просто ме изхвърлиха за неизвинени отсъствия, което беше най-хубавото нещо, което ми се
беше случвало.
Така, че Lava1преместете си детето в друго училище.
Когато избирах училище за моето дете подадох документи на три места.Първо гледах директора на училището, после учителите и не на последно място родителите на децата. Първото училище отпадна заради директора-говореше така все едно, ако приеме детето ми ще трябва да съм му задължена цял живот /жаргон и деееебели златни ланци-не благодаря/. Второто отпадна заради родителите-на една от родителските срещи за записване на първолаци видях процента татковци лъхащи на всевъзможни алкохоли . И избрах третото . Не, че всичко е песен, но с по-голяма част от родителите може да се обсъждат и / с компромиси разбира се /разрешават проблемите. Детето ми не бие на очи, че не псува, не се бие, и не говори на диалект . Класната им е строга, но никога не е ударила или обидила дете.
Дано и за напред е така. Е да, понякога има търкания между децата, но те си търсят мястото в този колектив и в тази среда, това ги подготвя за живота. А мястото на родителя е при детето му. За добро или за лошо. Ако бях на втория родител щях да платя зъболекаря на пострадалото дете и след разговор с моето щяхме да се разберем каква част от джобните да му удържам и колко време . Колебая се какво бих направила на ваше място Lava1, но постоянно мисля за училището- 55-то елитно- много е смешно.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Пyx_и_Йopи]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:45



Че насилието е отвратително нещо е факт.По едно време тормозеха и сина ми, и дъщеря ми в училище.Разговорите с учители и диретори нямаха никакъв ефект.Аз самия съм бивш служител от системата на МВР и съм един вид възпитан с максимата :"На насилието се отвръща с насилие".Е, очевидно така неволно съм възпитал и децата ми.След като сина ми отвърна на момчетата, които го тормозеха проблемите изведнъж спряха...Не толерирам насилието, просто не понасям някой да мачка друг заради нещо си.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Пyx_и_Йopи]  
АвторПpacчo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:18



55-то вече е елитно. То затова и родители като лава1 си записват там децата - хем чат-пат елитно, хем много по-евтино от частните училища.

Това само за инфо.





Тема ЕЛИТНО ?нови [re: Пpacчo]  
АвторTOHИ (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:29



Какво означава ЕЛИТНО

Мисля си, че горе-долу съм информирана , а за това у-ще нищо не съм чувала, обяснете моля





Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: TOHИ]  
АвторПpacчo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 12:26



Ами има там една немска фондация"Шилер", която осигурява ранно чуждоезиково обучение - немски език и както се твърди - нивото е високо. Месечната такса е около 70-80лв. и общо взето няма места. Не го огласяват, защото така и така желаещите са много повече от местата.



Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: Пpacчo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:41



Доста авторитетна е тази фондация, така че наистина може да се говори за елитност. Дано нещата са обективни, че в подобни привлекателни програми се включва трудно и започват разни втори, трети и ... начини



Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: Toни]  
АвторП (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 18:01



Нещата няма как да са обективни, защото, както казах, места няма - т.е. има само за "посветени", които знаят да запишат детето си година - година и половина по-рано. Някои от тези, които са изпуснали момента, все пак успяват с връзки - с две думи - тъпа работа, българска. Дано поне в част "образование" да не е така...



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор GreenLight (unsatiable)
Публикувано24.07.06 12:34



Браво и поздравления, за всичко, което сте направила. Всички ние трябва по- често да заставаме на страната на децата си, пък ако ще да е срещу всички родители и учители от 55то. Освен това сте права.
Отговора на въпроса, защо няма повече хора, като вас, може лесно да се намери, като се прочетат мненията по темата ви.
Още веднъж- стискам ви ръката!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Penn Koff.]  
Авторkun (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 09:22



Така е. Прави сте до последната буква от писаното. Никой родител не си дава детето в училище, за да бъде тормозено и учено на агресия.
В момента самото българско училище се нуждае от промяна на подхода към децата. Учениците се бият, защото се чувстват незначителни, подтискани в училище. Има дефицит на внимание и обич, и то е на внимание и обич от учителя, от класа. Трябва нов подход, трябват учители-професионалисти, които да накарат всяко дете да се чувства на мястото си в класа, а не да се доказва с бой.
Учениците страдат поради некачествените си учители. И ако някой трябва да бъде бит, то е по-скоро некадърните учители. И не стига, че не си гледат работата, ами и крещят за по-високи заплати!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.