Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
АвторПyx_и_Йopи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:21



Прочетох всички мнения и реших да напиша своето,макар и вече много късно:
Не може да се упреква една майка, че е била необективна, че е манипулирала форума-какво ще спечели с такава "манипулация"-малко самочувствие, че не е сама...друго?
Искам да пиша защото мога да покажа нещата от двете страни-Като бивш /слава Богу/ ученик на това "елитно" 55 у-ще и като настоящ родител. Предварително тръгвам с уговорката, че няма, не мога и не искам да бъда обективна.
Много грозно беше разкриването на самоличността на майката, а за децата да не говорим.
Но, по темата... бях ученичка във въпросното у-ще /до 10-ти клас/ голяма част от учителите не бяха на ниво-толерираше се поведение тип “селски тарикат” както при ученици така и при родители, на повечето от които им идваше отвътре, а децата им се учеха бързо./Още веднъж повтарям НЕ МИ ПУКА ДАЛИ СМЯТАТЕ, че съм обективна/.
Постоянно бях тормозена от “отраканите си съученици” не са ме били, но психическия тормоз беше ужасен. Проблема беше, че не псувах / и още не псувам /, не пиех и не пушех. Единствения начин да съм солидарна с по-голямата част от класа беше да не ходя на училище /хем солидарна с тях, хем далеч от очите им /.
Родителите ми ,/както може би ще предположите/ също бяха от “НЕПОПУЛЯРНИТЕ”-демек смотаните родители така, че мен просто ме изхвърлиха за неизвинени отсъствия, което беше най-хубавото нещо, което ми се
беше случвало.
Така, че Lava1преместете си детето в друго училище.
Когато избирах училище за моето дете подадох документи на три места.Първо гледах директора на училището, после учителите и не на последно място родителите на децата. Първото училище отпадна заради директора-говореше така все едно, ако приеме детето ми ще трябва да съм му задължена цял живот /жаргон и деееебели златни ланци-не благодаря/. Второто отпадна заради родителите-на една от родителските срещи за записване на първолаци видях процента татковци лъхащи на всевъзможни алкохоли . И избрах третото . Не, че всичко е песен, но с по-голяма част от родителите може да се обсъждат и / с компромиси разбира се /разрешават проблемите. Детето ми не бие на очи, че не псува, не се бие, и не говори на диалект . Класната им е строга, но никога не е ударила или обидила дете.
Дано и за напред е така. Е да, понякога има търкания между децата, но те си търсят мястото в този колектив и в тази среда, това ги подготвя за живота. А мястото на родителя е при детето му. За добро или за лошо. Ако бях на втория родител щях да платя зъболекаря на пострадалото дете и след разговор с моето щяхме да се разберем каква част от джобните да му удържам и колко време . Колебая се какво бих направила на ваше място Lava1, но постоянно мисля за училището- 55-то елитно- много е смешно.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Пyx_и_Йopи]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:45



Че насилието е отвратително нещо е факт.По едно време тормозеха и сина ми, и дъщеря ми в училище.Разговорите с учители и диретори нямаха никакъв ефект.Аз самия съм бивш служител от системата на МВР и съм един вид възпитан с максимата :"На насилието се отвръща с насилие".Е, очевидно така неволно съм възпитал и децата ми.След като сина ми отвърна на момчетата, които го тормозеха проблемите изведнъж спряха...Не толерирам насилието, просто не понасям някой да мачка друг заради нещо си.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Пyx_и_Йopи]  
АвторПpacчo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:18



55-то вече е елитно. То затова и родители като лава1 си записват там децата - хем чат-пат елитно, хем много по-евтино от частните училища.

Това само за инфо.





Тема ЕЛИТНО ?нови [re: Пpacчo]  
АвторTOHИ (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:29



Какво означава ЕЛИТНО

Мисля си, че горе-долу съм информирана , а за това у-ще нищо не съм чувала, обяснете моля





Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: TOHИ]  
АвторПpacчo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 12:26



Ами има там една немска фондация"Шилер", която осигурява ранно чуждоезиково обучение - немски език и както се твърди - нивото е високо. Месечната такса е около 70-80лв. и общо взето няма места. Не го огласяват, защото така и така желаещите са много повече от местата.



Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: Пpacчo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:41



Доста авторитетна е тази фондация, така че наистина може да се говори за елитност. Дано нещата са обективни, че в подобни привлекателни програми се включва трудно и започват разни втори, трети и ... начини



Тема Re: ЕЛИТНО ?нови [re: Toни]  
АвторП (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 18:01



Нещата няма как да са обективни, защото, както казах, места няма - т.е. има само за "посветени", които знаят да запишат детето си година - година и половина по-рано. Някои от тези, които са изпуснали момента, все пак успяват с връзки - с две думи - тъпа работа, българска. Дано поне в част "образование" да не е така...



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор GreenLight (unsatiable)
Публикувано24.07.06 12:34



Браво и поздравления, за всичко, което сте направила. Всички ние трябва по- често да заставаме на страната на децата си, пък ако ще да е срещу всички родители и учители от 55то. Освен това сте права.
Отговора на въпроса, защо няма повече хора, като вас, може лесно да се намери, като се прочетат мненията по темата ви.
Още веднъж- стискам ви ръката!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Penn Koff.]  
Авторkun (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 09:22



Така е. Прави сте до последната буква от писаното. Никой родител не си дава детето в училище, за да бъде тормозено и учено на агресия.
В момента самото българско училище се нуждае от промяна на подхода към децата. Учениците се бият, защото се чувстват незначителни, подтискани в училище. Има дефицит на внимание и обич, и то е на внимание и обич от учителя, от класа. Трябва нов подход, трябват учители-професионалисти, които да накарат всяко дете да се чувства на мястото си в класа, а не да се доказва с бой.
Учениците страдат поради некачествените си учители. И ако някой трябва да бъде бит, то е по-скоро некадърните учители. И не стига, че не си гледат работата, ами и крещят за по-високи заплати!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.