Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 21:18



Миленче, я поприбери байряците малко, че започва да ми писва от теб!
Защо не кажеш веднъж малко истина за разнообразие? Защо не кажеш, как в молбата си искаш изключването на Георги, който иначе "не бил виновен" съгласно по-горните си постове?
Защо не кажеш как в тази молба лично си дала 2-седмичен срок за разглеждане на проблема "с оглед тежестта на случелото се", който изтича утре, 25-и Януари? Я като Юрист, какъвто си, да те попитал какво всъщност значи "тежест на случилото се"?
Защо не кажеш как Койна и още 2 момчета са си играли на ОМАГЬОСВАНЕ и Койна лично е искала да омагьоса Георги, защото "не се страхувала да бъде наранена от него"? и че после бил ред на Георги и тя доброволно се е съгласила?
Бих разбрал някак си от юридически необразован човек да притисне Георги после насаме БЕЗ присъствието на родителите му и да му обяснява, че ако бил пълнолетен е щял да бъде съден за телесна повреда, но ти си адвокат и много добре знаеш, че не можеш да заплашваш дете! Знаеш и наказателната отговорност за причиняване на лека телесна повреда на малолетен (а ако не си погледни чл. 131, ал. 1 т. 4 НК, макар, че мисля доста си го запрелиствала напоследък!)
Защо не кажеш, че родителите на Георги всъщност са ти се обадили същата вечер, а не ти на тях, както и че баща му веднага е предложил да поеме всички разходи, свързани с лечението на Койна? на което ти си отговорила с обида?
Защо не си позволила на дъщеря си да се изкаже на родителската среща? Да не си и забранила да говори? А Георги нека си говори......но ти нямаш нищо против него, тъй де, само искаш да го изключиш....
Защо не заведе веднага Койна, да се опитат да и спасят нерва, както те е посъветвала настоятелно веднага училищната лекарка, вместо да се правиш на хала в училището, което е можело да изчака около 1 ден??????? Мисля, че това показва колко наистина си мислила за дъщеря си в момента!
А задаваш ли си въпросът какво и е на дъщеря ти сега? дали пък не се страхува от всъщност от теб, вместо от Георги?
Задаваш ли си и въпросът какво му е на Георги? ами ако неговите родители го заведат на психолог, какъв би бил резултатът?????
Задаваш ли си и въпросът как една единствена дежурна учителка може да огрее едновременно на двора, където си играят децата, по коридора, където си играят децата, по класните стаи, където си играят децата, в бюфета, където са децата или в мъжката и дамската тоалетни едновременно, където отиват децата в междучасието?????
Ако си решила да сменяш училището - прекрасно, но си наеми и един бодигард за Койна, поне после е ясно, че само един ще обвиняваш........че не е набил съученика и за първия мил романтичен поглед, който и е бил отправен.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3нaeщ]  
Автор lava2 (непознат )
Публикувано24.01.06 21:44



Благодаря на знаещ-ия!
Най-после някой разумен човек да се сети,че в спора има и друго засегнато дете и че,УВАЖАЕМА LAVA1 не нито честно,нито човешко,нито морално да представяте половината истина и така да манипулирате вече толкова време мнението на незапознати хора и да говорите небивалици,търсейки подкрепа за нещо,което си описвате както си искате!
Един съвет: мислете повече за дъщеря си!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторlava3 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 00:33



Уважаема lava1, не зная как точно си представяте отговорността на класния ръководител през всичките 8 (осем) часа не само с ВАШЕТО драгоценно и както изглежда СУПЕР НЕВИННО детенце. Дали Вие, уважаема, 8 часа сте в състояние да следите non stop 20-25 доста буйнички "мамини детенца", които, благодарение на перфектното възпитание, получено вкъщи крещят, нагрубяват се помежду си с невероятно цинични слова, готови във всеки един миг да си издерат очите? В такава ситуация едва ли Вие бихте реагирали адекватно, защото просто нямате понятие за какво става дума. Кое по-напред?! Да разтървеш зверски сбилите се ли, да им обясниш какви думи НЕ трябва да се употребяват ли, да успокоиш по-уплашените и по-кротките ли, които слушат крясъците на десетките себсподобни, препускащи с бясна скорост по училищните коридори, гледайки с ужас някои да не ги "отнесе"? И за всичко това е отговорна класната? Извинете, но не мисля, че сте наясно! Най-вероятно Вие сте от онези, които чуват само собствения си глас, не уважават и НЕ ТЪРПЯТ чуждо мнение, поддават се на собствените си емоции и напълно егоистично се грижат само за своето. Чиста демагогия е УЖ голямата Ви загриженост за децата ни в родното училище. Най-лесно е да си "чешем" езиците във форума и да си мислим, че правим нещо! Да! Вие всъщност възпитавате детето си в егоизъм, напомпвате го с голямо самочувствие, тръгвайки да го защитите на ВСЯКАКВА ЦЕНА и дори НЕ СТЕ СЕ ЗАМИСЛИЛИ за неговата вина в този случай (защото сте чула само версията на дъщеря си)



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: 3нaeщ]  
Автор3HAEЩ-2 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 01:26



Да! Браво на "ЗНАЕЩ"! Много добре е подредил хронологично действията и задълженията на единствения дежурен учител!!! Тази Койнина майчица доста послъгва и доста прикрива деянита на милото си, "невинно" детенце. Искам да попитам: Как е детето със захапаното от дъщеря и ухо преди време? Дали и то няма нужда от психолог? А неговите родители как се чувстват? Е, тяхната нервна система явно е по-здрава от тази на Миленчето!
А на Миленчето няколко съвета: (макар че тя май е възпитана да слуша само собственото си истерично "АЗ")
1. Наеми си гувернантка за възпитаване на Койна, защото ти не съзнаваш, но май няма да се справиш!
2. Наеми си бодигард, за да я пази!
3. Наеми си учители, за да ти я обучават правилно и качествено!
Но моля те, не нападай нито класната, нито директора, нито училището, защото не живееш само ти на този свят с "безупречната" си дъщеря. Има още деца в този клас и тези деца имат родители, които не споделят твоето мнение. И може да не са с твоето юридическо образование и претенции, но със сигурност могат да дадат по-добър пример на собствените си деца от теб!
И, ако обичаш, не плаши с пресата, медиите, "Господари на ефира" и т.н. за да не стане ...как беше?" Вместо да изпишеш вежди, да извадиш очи"?
И последно! Не казвам, че трябва да стоим със скръстени ръце и да гледаме безучастно как тероризират и тормозят децата ни. Но има други, далеч по-цивилизовани методи и начини за разрешаването на подобни проблеми. А не да "разлайваме" някой форум, да "нахъсваме" и нажежаваме атмосферата, да текат закани и ред простотии, с които явно тези хора възпитават собствените си деца, а после обвиняват учители и училището като институция. Така е най-лесно! Другото е трудно - да прозреш, че точно в този случай не си никак, ама никак права. Но за това се иска и смелост, и култура на поведение, и ВЪЗПИТАНИЕ! Това дали сте го учили в Юридическия факултет? Или не си била на тези часове, или учителите ти са виновни, че не са те научили,а?



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava3]  
АвторFrancoise (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 02:44



Уважаема lava 1,
следя форума от няколко дни и недоумявам как е възможно да манипулирате така общественото мнение, използвайки най-евтиния трик - емпатията, която хората изпитват към децата и родителските им инстинкти!!! Това е унизително за Вас! Не Ви ли е неудобно от реакцията на хората?! Прочетохте ли коментара с предложение да бъдат избити зъбите на класния ръководител?! А може би още по-добре да бъде пребит с камъни?...
Да го разпънат на кръст, да! това би било уместно и справедливо... И най-вече - адекватно!
Сериозно ли смятате, че един учител е способен физически да предотврати 100% от потенциалните рискови ситуации в един клас? Освен ако не е минал скорострелен курс по "Как да бъдем superman" преди педагогиката и след методиката.
А хрумна ли Ви да поговорите с дъщеря си, да й обърнете внимание? Струва ми се, че безсилието в семейния Ви живот, погубва невинни жертви, каквито са децата, участвали в инцидента. Трудно е да се носи отговорност, защо пък да не я прехвърлим на друг!
Искрено се надявам, че тази история няма да остави траен психологически белег у Вашата дъщеря и у момчето, с което си е играла!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: Francoise]  
Авторkaka Mapa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 09:33



Чувствам се употребена... Следях темата, а се оказа, че истерична майка - адвокатка ни маниплира няколко дни.

Прочетете отново темата и ще видите колко сме били сешникакво се предлага: на НЯКОЛКО места се предлага да се избият думите на учителката! Учителите като цяло са определени като изключително нискоинтелигентни, с ниска квалификация, и естествено с удивително ниска обща култура. За kotaranko те се занимават в чосовете със "суеверия, врачуване и подобни дивотии", но са назначени с връзки (сигурно са платили по 10 000 рушвет, за да работят една година!?). "kъcмeт" дори поставя диагноза "Мисля,че класната ви е голяма откачалка."

Срамувам се, че има хора, които все още могат да разсъждават така.

А съветите за действие в това бутофорно шоу - прокуратура, телевизии (пък било и кабеларки), клоуна от "Господари на ефира", комисията за борба с противообществените прояви.

Хайде напревете следното - родители да следят за реда в междучасието - в коридора, във всички тоалетни, в класните стои, в лавката и на двора. Знам че за lava1 това няма да е проблем с този извънземен интелект и квалификация, няма да проблем...

Защо не се приела подкрепата на бащата на момчето, защо не си взела мерки за спасяване зъба на детето си. Каква майка си?!

А надницата на въпросната учителка е 12-14 лева на ден!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: kaka Mapa]  
Автор lava1 (непознат )
Публикувано25.01.06 13:19



Обръщам се към Знаещ. Нямам нищо против да разкриеш името ми и заниманието ми. До този момент не ми се е случвало да не ми стигне смелост да застана зад действията и думите си. Проблема, че ме познаваш и не смееш да ми кажеш в очите какво смяташ е твой. Защо обаче разкриваш и имената на децата. Нали през цялото време се опитвам да не ги замесвам в тази грозна ситуация, за която сме виновни ние възрастните? Какво в крайна сметка се опитваш да направиш? Дали самия/ самата ти осъзнаваш какво целиш?
Ще ти отговарям следвайки писмото ти, за да те направя по-знаещ. Да, в молбата си искам изключването на детето, въпреки че сега вече няма изключване а преместване, както ми обясни класната ръководителка. Попитах я дали “преместване” означава, че настоящото училище е ангажирано с намирането на друго, тя ми отговори, че не е задължително, прави се единствено ако родителите поискат съдействие. Освен това, един от психолозите с които разговарях ми каза, че понякога е наложително да се разделят децата от една група. Примерът му беше, че ако две приятелчета са си паснали в буйните игри и когато са заедно се справят “добре” с тях, то когато променят средата има голям шанс да променят поведението си към по-добро. Семейната среда се променя обикновено когато родителите действително не са в състояние да се справят с възпитанието на детето. Затова се търси промяна на училищната среда. Това разбира се / подобряване на поведението/ не става с магическа пръчка, а отново е необходимо заинтересованото участие на родителите и хората под чийто надзор се намират децата, а това най-често са учителите. И отново се връщаме на темата която отворих. А тя скъпи “Знаещ” е отговорността на родителите и учителите за живота и здравето на децата ни. Освен това смятам, че след като има провинение /а избития зъб е точно това/ следва да има наказание, което е част от мерките които се вземат за да не се повтори и с друго дете. Ако смяташ, че това наказание е прекомерно бих могла да изслушам аргументите ти. И накрая само искам да вметна, че родителите си плащаме за да учат децата ни в това училище. Ако участниците във форума са си изградили някаква представа за мен, дали смятат, че съм толкова глупава, че не съм отчела и този факт когато писах молбата си?

Продължавам да твърдя, че вина за случилото се има най-малко момчето.
“Тежест на случилото се” е житейско понятие. Какво означава това за теб?

Играта не е била на “омагьосване” а “урочасване” /само за точност на информацията ти/. По време на инцидента моето дете е било с още три нейни приятелки, а освен това момче не знам за друго което да е било около тях.

“не се страхувала да бъде наранена от него” – за тази реплика ще ви разкажа една весела случка от проведената родителска среща. Когато започна родителската среща, класния ръководител ни поздрави и децата в един глас и отговориха: “Добър вечер госпожо.” Когато малко по-късно се обърнаха към децата с въпроса: “Деца защо си играето с ../момчето, което изби зъба на моето дете/, те отново в един глас отговориха: “Защото не ни наранява.” Единствено едно от момчетата прояви някаква самоинициатива и каза: “Той не ни бие толкова много.” Няма да го коментирам, оставям на вас да прецените кога детските отговори са толкова единни.

НИКОГА не съм разговаряла с момчето насаме още по-малко да го притискам или да го заплашвам. Всичко чух по мой адрес, чух думите си толкова изкривени, че не ги познах, чух че съм получавала предложения за пари, чух че детето ми е лъжкиня, но ти си първия/ ще се обръщам в мъжки род за мое улеснение/, който си позволява да ме обвинява, че съм заплашвала едно десет годишно дете.

Да, обади ми се бащата на момчето, на следващия ден вечерта. Не помня дали съм разказвала за този разговор във форума. Ако се повтарям ще ме извините. Бащата ми се обади след като оставих на момчето визитката си с всички свои телефони и го помолих да каже на родителите си, че искам да разговарям с тях. Това стана пред очите на госпожата, която преподава по един от разказвателните им предмети. Вечерта бащата ми звънна и след като ми се представи първите му думи бяха: “Разбрах, че нещо се е случило, някакъв зъб бил счупен.” Не реагирах на подобно представяне на нещата просто защото моето дете беше в колата. Казах му, че счупения зъб е на моето дете и поради това искам да се срещнем, но че със съпруга ми имаме ангажимент до 8 часа, удобно ли е това да стане след този час. Той ми отговори, че ще се обади по-късно и наистина го направи. Каза, че няма проблем да се срещнем по-късно. Тогава аз му казах къде сме ние, попитах го къде са те, за да определим място удобно и за двете страни. Той ми каза къде са и продължи: “Няма проблем ще оправим нещата, Вие вземете вашето дете аз ще взема моето да се видят да се разберат.” Отговорих му че пробем между децата няма, че проблема е между нас като родители и че най-малко обвинявам сина му за случилото се и искам да разговаряме като възрастни. Тогава той замълча и след малко каза, че в този случай не вижда причина да се вижда с нас и с това разговора приключи.

Да, не позволих на дъщеря си да се “изкаже на родителската среща”. На тази среща присъстваха родители, деца, зам.директорката на училището, училищния педагог, зам. Директорката на сдружението и психолога към него, един млад мъж, който обикновено организира на децата изключително забавни тематични излети в планината и двама хабилитирани психолози, които са и преподаватели. Бях изумена, когато родителите на момчето го избутаха пред черната дъска пред тази публика и го накараха не само да разкаже случилото се, но и да покаже как точно е избил зъба на моето дете. Как ви се струва това? Аз лично смятам че пред тази дъска трябва да застават хора, които да образоват и възпитават децата ни, трябва да застават деца, които са извършили нещо добро, за да го разкажат и да бъдат поощрени, а не деца, които да показват на другите деца как се избиват зъби. Затова не позволих на дъщеря си да покаже как и е избит зъба. Знаете ли, че днес когато описваше пред инспектора от педагогическата стая какво точно се е случило, тя нямаше никакъв спомен за това дали след удара е паднала на земята или се е задържала клекнала или въобще какво точно е станало. Следващия и спомен беше чак когато е била на чешмата да си мие устата. Защо ли е станало така, а Знаещ? Единственото в което сгреших е че не прецених колко първосигнално ще приемат децата подобна ситуация и пред тях не изложих аргументите си както пред вас. Напълно съм наясно, че подобна реакция имат и някои от възрастните, но за тях е късно да се променят.

Училищна лекарка не ме е съветвала за каквото и да било, първо защото такава няма в училището, там имат само медицинска сестра и второ защото никога не съм я виждала. Учителката й по немски я е водила при медицинската сестра. За съжаление тази жена не е била в състояния да и помогне. А що се отнася до спасяването на зъба, моля да се консултирате с вашите стоматолози, в рамките на какво време и с какви медикаменти би могло това да се случи.

Да задавам си въпросите относно децата. Никак не им е леко. Но в случая психолозите могат само да помогнат, не и да навредят. Те не са “наказание”, те са част от начина да овладеем положението и да помогнем на децата си. Още на родителската среща се отчете, че е трябвало по-рано да се влезе и да се разговаря с нашия клас. И подобно посещение вече е организирано. За моето дете е малко късно, но все пак това е едно от добрите решения които се взеха на родителската среща. Да не говорим, че се направиха и други много добри предложения. Но за тяхната реализация, отново казвам, че е необходимо съдействието и на родители и на учители. Тъй като след родителската среща много дълго разговаряхме с класната ръководителка и зам. Директорката на училището, в рамките на този разговор намерихме много общи идеи за децата ни. Ето това е едно от нещата за което смятам, че съм постигнала със своите действия – осмелих се да открия въпроса, инициирах търсенето на решения и нещо започна да се случва и определено нещо добро.

Да, задавам си и въпроса за дежурната учителка. Определено не може да “огрее”. Нека има повече дежурни учители, нека се възлагат и дежурства на по-големите ученици. Може би така ще овладеем и по-големите деца, които винаги искат да правят нещата като възрастни, но като ги изтървем от контрол на тях им е по-лесно, а може би и по-интересно да правят забранените неща. Ако им възложим да бъдат “възрастни” грижейки се за по-малките деца, може би няма да им остава време да мислят за щуротии. Но това също може да стане единствено с помощта на родители и учители.

За първия мил романтичен поглед нямам какво да кажа. По-горе споменах, че са играли на “урочасване”. Това означава че моето дете е гледало продължително в очите на другото дете. Само че другото дете в отговор на този поглед и е избило зъба.

Обръщам се към всички които ме обвиниха в манипулация и в какво ли още не. В едно от обръщенията си към форума ви казах че освен подкрепа търся и коректив на поведението си. Т.е. ако някъде прекалявам ми кажете. Но категорично ви заявявам, че в нито един момент не съм ви излъгала и опитала да ви манипулирам.



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 14:36



Да поведем борбатаааааааааааа! Революцияяяяяяяяяяяяяяяяяяя!!!!! Възпитание на децата само в училище! Родители - вие вече нямате нужда да полагате никакви грижи за вашите деца - плащаме на училищата и те ще ги отглеждат вместо вас.
p.s.
до lava1
Изключително изгодно продавам бял кон в гаранция, навъртян километраж 12000 км, сервизно обслужване след всяка битка.
Шия байряци по поръчка.
Провъзгласявям в светец.
тел. 089888888888888 - 12и/м



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Авторkифлa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 15:14



драга lava1,
ето ви и коректив: да, прекалявате! изписали сте 1 тон празни приказки (количество за сметка на качество)
не се опитвате да манипулирате?!!...дайте ми дефиниция на манипулация, ако в значението й няма прикриване на истината и изопачаването й с цел да се настроят хора по начина, по който някой иска - тогава, съгласен съм, вие не ни манипулирате.
само че всички вече знаем за какво става въпрос. изливате жлъч върху "знаещ"-ия, защото бил разкрил името и професията ви. а кой започна с разкритията, драга? нима вие не сте писали първа имената на директор и класен ръководител, както и училището?!
искате изключването на едно 10-годишно момче, защото е имало лошия късмет да бъде симпатично на дъщеря ви!!! много филми сте гледали!
предлагате да се накаже виновника. права сте! аз предлагам да насечем чина, в който се е ударила дъщеря ви, на трески и да го подпалим публично на двора за назидание на останалите!
и вместо да обясните, защо наистина не сте послушали съвета на сестрата, да заведете детето си на зъболекар, вие изпадате в евтина реторика.
как помогнахте на дъщеря си? като пожертвахте зъба й заради някаква жалба??!!
защо отчаяно търсите под вола теле? и то избирателно! може би трябва бъде наказана и дъщеря ви за физически тормоз, щом е ухапала ухото на момчето (и то при друг случай, до колкото разбирам, тоест това не е била самозащита!)
току що видях мнението на "хахо". ами да, смешно е. жалко е, госпожо, че дотам се стигна. защо ставате за смях?
слава богу, че вие не работите с деца!
струва ми се, че не търсите коректив, а отмъщение. ако искахте да знаете мнението на хората щяхте да се заслушвате в него, а не до го оборвате по типичния за един юрист начин.
замислете се, как ли би се чувствала дъщеря ви, ако преместят момчето в друго училище заради нея? а дали няма да изпитва вина, защото ако не вие, то поне тя знае, че това е невинна игра. а дали няма да я обвиняват и останалите деца, защото за тях тя ще бъде "виновна" за преместването му?
нали знаете, че всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие? колкото по-безумни действия предприемате, толкова по-безумен отговор ще получите. спрете се на време, преди психиката на дъщеря ви да пострада много повече от зъбния й статус!
и й оставете малко свобода. ами ако след 5 години е влюбена нещастно в някой друг свой съученик и плаче вкъщи, какво? ще й извадите медицинско за психически щети и ще осъдите злосторника??!!



Тема Re: насилие в класната стаянови [re: lava1]  
Автор lava2 (непознат )
Публикувано25.01.06 16:43



Уважаема LAVA1,
агресията и нетърпимостта,на места откровената злоба,с които коментираш ЗНАЕЩ,само показват,че е време да се откажеш. Ако изобщо нещо си разбрала от последните коментари,и ако изобщо мислиш за дъщеря си - престани! Стигна твърде далеч,подигра се с хората,използва състраданието и човеколиубието им - стига!!!!! Според мен,вече Георги (вече знаем името),неговите родители и всички останали деца от класа са жертви и имат право да те съдят за психичсеки тормоз.Дали ще го направят?Ти как мислиш?
Остави учителите на мира и спокойствие,така те ще се грижат по- пълносенно за децата.На твое място бих прекартила коментарите си и бих се заела с това да оправям някак си нещата,а не да ги руша още повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.