Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво да направя?нови  
Авторнeopиeнтиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 19:16



Моля ви кажете ми!
Една жена напуска съпруга си, взема със себе си децата си / на 15г и 17г/ и от село отиват да живеят в града. Причината за това е, че жената никога през живота си не е работила нищо и не й се работи, но всички знаете,че на село това не може да стане.
Отивайки в града отсядат първо в роднини, после на роднините им писва и ги изгонват. Съответно синът започва да краде и да лъже, а дъщерята е забелязвана нееднократно в компанията на съмнителни типове. Живеят в абсолютна мизерия, жената ходи по улиците и проси........... Започва работа в един търговски обект, но тъй като никога през живота си не е работила - след 3 дена я изгонват от там. Повече не търси работа и не работи
Питам към каква инстанция, към кого трябва да се обърна за помощ, защото много се притеснявам за децата.
В продължение на години тя и двете деца лъгаха бащата, че децата ходят на училище в града /всяка сутрин те пътуваха до там и се връщаха вечерта/, че всичко е наред, но впоследствие проверихме и се оказа, че синът не е завършил и 6-ти клас, а дъщерята -9-ти. Писали са си фалшиви бележници и така няколко години......
Преди три дни се обадиха на бащата, че дъщеря му е много зле да отиде да ги прибере. Съответно той отиде и ги прибра в къщи - нахрани ги, облече ги и пр. Но на следващия ден те откраднаха известна сума пари и тримата отново избягаха .............. пеш........в студа.............към града.........който е на 25км разстояние.
Аз все повече започвам да си мисля, че майката има психически отклонения и живота, здравето и морала на двете деца са силно застрашени.

Питам ви към кого /коя инстанция/ трябва да се обърна за съвет и помощ?
Предварително благодаря за съветите и вниманието!



Тема Re: Какво да направя?нови [re: нeopиeнтиpaн]  
Авторaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 10:42



по-скоро ти имаш психически отклонения. Какво ли ги е принудило да живеят живота, който описваш. Мухльо!



Тема Re: Какво да направя? [re: aaaaa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано24.12.05 17:46



Защо бързаш да обиждаш? Къде видя да се казва, че човекът, който е пуснал темата, е бащата?



Тема Re: Какво да направя?нови [re: aaaaa]  
Авторнeopиeнтиpaн (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 15:17



Виж сега - първо аз не съм родител на тези деца, а само /както е отбелязано вече/ - ПРИТЕСНЕН ЗА СЪДБАТА НА ДЕЦАТА СТРАНИЧЕН НАБЛЮДАТЕЛ
второ - дълбоко съжалявам, че поисках помощ от клуб, в който има участници, пишещи първосигнално........
Не знам от къде има толкова злоба у теб, но е редно, ако ще даваш съвети да се пребориш по някакъв начин с нея
Всичко хубаво и весели празници!



Тема Re: Какво да направя?нови [re: нeopиeнтиpaн]  
Авторaaaa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 19:19



страничен наблюдател не може да бъде толкова очевидно пристрастен!



Тема Re: Какво да направя?нови [re: нeopиeнтиpaн]  
Авторбббб (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 20:40



Ти си тотално неориентиран! Защо не влезеш в някой сайт за закрила на детето? Можеш да се обърнеш и към социалните служби!



Тема хмммнови [re: нeopиeнтиpaн]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.12.05 00:23



според това тук-

, т.е. "Закон за закрила на детето", би трябвало да се обърнеш към някоя дирекция “Социално подпомагане" (виж член 6 и 7).

Списък на регионалните дирекции (адреси и телефони) има тук - .
Можеш да хвърлиш един поглед и .





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.