Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Тезевизор в детската стая  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 10:08



Мили родители,
Моля Ви споделете имат ли децата ви телевизор в детската стая?
Ако "ДА", кога го сложихте...а имат ли DVD, да си гледат детските филми??
Моят син е на 4 години....и се чудех дали това да не е подаръка от Дядо Коледа...например, но се чудех не е ли малък за TV и DVD в неговата стая...още?
Please help me
Thanks



Тема Моите иматнови [re: Mimi]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано01.12.05 11:02



Удобство е, защото могат да си гледат филми, които аз не искам. Нямат ДВД, но и в него няма нищо лошо. В интерес на истината не прекаляват с телевизията, само защото телевизорът им е в стаята. Щерката повечко гледа, но тя си гледа и в хола, така че разлика няма.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано01.12.05 11:28



Имат, за да мога и аз от време на време да гледам нещо и да не откача от техните любими канали. Моите са много пораснали. Почна се преди години с 1 ТВ-игра. На 2-ия ден бях откачила и изприпках да напазарувам.



Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано01.12.05 12:17



Не, нямат телевизор в детската стая.
И телевизор, и детски филми гледат в хола, на всеослушание. Току-виж дядо Коледа им донесъл безжични слушалки тази година...
Според мен телевизор в стаята значи аз тотално да изпусна от надзор и донякъде контрол това колко и какво гледат. А аз не съм склонна на това.
Колкото мога, ще устискам, засега поне ми се удава.

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор dara (osobena)
Публикувано01.12.05 13:02



Не, нямат. Но има в хола, там има и видео и ДВД. В хола ние изобщо не гледаме, така че мога отговорно да заявя, че целия тв-видео арсенал е за тяхно ползване по всяко време. В детската стая не смятам да слагам ТВ някога.

Независимо къде е ТВ /защото моите гледат по всички останали стаи, с изключение на детската/, поставям ограничения. Ако оставя малкия да гледа, той няма да се отлепи от ТВ 8 часа. За него ограниченията са изключително стриктни, независимо къде гледа. Напоследък се е научил да се промъква тайно в спалнята на баба си и там да си гледа филмчетата, защото си мисли, че като не е на техния ТВ не се брои. Непрекъснато се разправяме. Той "прогледа" ТВ общо взето късно - преди година-година и половина, но направо се пристрасти. Затова и не позволявам да се гледа повече от 1 филм дневно или 1 час и половина ТВ на ден. Няма значение къде е телевизора. Едва ли щеше да гледа повече или пък по-малко. Сестра му пък съсвем не е такъв запален телезрител. А виреят в едни и същи условия. И в тяхната стая да беше - положението щеше да е същото. Има стриктен контрол и по отношение на това, което гледа. Независимо къде се е присламчил, усетя ли, че се е застопорил пред ТВ веднага отивам да го проверя.

Отделен въпрос е, че аз на 4-годишния си син не бих купила подарък за Коледа ТВ или ДВД. Струва ми се малък за такъв подарък.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано05.12.05 23:00



Имат и съм много доволна,а и те.Мисля,че не трябва да ги лишаваме от това удоволствие,само защото ние не сме имали- значи можело и без тях, в крайна сметка вече времената са такива, а това е безобидно все пак в сравнение с всички други изкушения,които новите времена им предлагат

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: TE_DDA]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано06.12.05 10:07



Съвсем не е безобидно обаче.



Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано08.12.05 13:46



Не. И няма да има . На 7 е.
Да не се повтарям, повечето ми аргументи са споменати по-горе. Колкото по-малко ТВ, толкова по-добре. И аз предпочитам да виждам какво и колко гледа. При конфликт на интереси, особено с таткото, единият гледа в спалнята.



Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: Mimi]  
Автор leila75 (новак)
Публикувано12.12.05 11:06



Не, дъщеря ми няма телевизор в стаята си и няма и да има. Седенето на децата пред ТВ е вредно за очите и пречи за тяхното съсредоточаване и асимилиране на информацията в един по-късен етап. С една дума от много гледане на телевизия се затъпява. Имаме телевизор и видео в хола, когато иска да гледа нещо, гледа там, за да виждам какво и колко. Не повече от час на ден и не всеки ден. Другият ТВ е в нашата стая и тя там почти не влиза.



Тема Re: Тезевизор в детската стаянови [re: leila75]  
АвторMИPA (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 15:51



Не, нямат, и нямам намерение да слагам. Има хиляди неща с които да се занимават в детската стая, рисуване, четене, игри. Ако имат ТВ ще блеят по цял ден в него.
Имаме в хола ТВ и ДВД , когато искат гледат там, контролирам времето и съдържанието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.