Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Касичка - за или против  
Авторmayski (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 16:42



Синът ми е на 3 години и половина. Наскоро му купихме касичка и с общи усилия започнахме да я пълним. Всяка вечер баща му като се прибере му дава останалите стотинки, които понякога са и левчета, за да ги сложи в нея.
Забелязвам, че вече започна да брани своето богатство. Понякога съвсем умишлено, сутрин му казвам, че нямам парички и трябва да ми даде от неговите, за да имам за деня. Първият път ми забрани да пипам касичката му и категорично ми отказа да ме спонсорира с обяснението, че паричките са негови и не може така! При следващите ми опити да възпитам детето си на щедрост, видях, че вижданията му еволюират. Забраната беше премахната, дори в един момент прояви самоинициатива и сам ми предложи левче. Просто ей така да си имам. /хей, ама вие сега да не помислити, че чак дотом съм я докарала - да чакам на детето :))))/
И така, постепенно, къде на шега, къде на майтап, за кратко време сумата доста набъбна за обичайното състояние на една детска касичка. Но всъщност пиша тази тема, не за да се похваля за благосъстоянието ни, а защото имам някакво двоумление доколко е добре за едно дете на такава възраст да събира пари. Нещо повече, той дори си прави планове, какво ще си купи с тях, когато отидем в магазин и му откажем нещо, заявява, че ще си го купи сам защото има пари. Страхувам се допира с парите да не го направи сребролюбец, дребнав. Не искам да бъдат на преден план в живота му.
Искам да чуя мненията Ви, какво смятате за правилно, при Вас как е, как е било и пр.
Знам, че без моята тема може и децата ще продължат да си имат касички, но все пак струва си да обсъдим негативите и позитивите.



Тема Re: Касичка - за или противнови [re: mayski]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано25.11.05 19:43



Радвай се
Ще стане човек от него.
Дъщеря ми е на 4 години и половина и почти не е виждала пари...камо ли да проявява интерес към тях...изобщо не им разбира значението.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Касичка - за или противнови [re: mayski]  
Автор alys ()
Публикувано25.11.05 19:53



Като бях малка, имах касичка, но това никак не ми повлия. Някак не й обръщах особено внимание. Спомням си, че бях много горда, когато успеех да извадя /по най-сложния начин/ пари от касичката. В един момент я отключихме или разбихме, не помня.
На детето си не сме купували. Струва ми се излишно. По-добре е да купя на детето си нещо, което то желае да има или аз смятам за необходимо, отколкото да се "залежават" парите. Пък и в тия несигурни времена, когато не се знаеше с какви цени ще осъмнем ... И детството отлетя без касичка.



Тема Re: Касичка - за или противнови [re: mayski]  
Автор babaToHka (мумифицирана)
Публикувано25.11.05 20:48



Ние вкъщи имаме едно прасенце касичка, в което от години трупаме жълтите стотинки, но то е по-скоро като кошче за парични отпадъци. На детенце, което е почти на 4, скоро някой му беше подарил едно розово сандъче-касичка и то седи при баба и дядо. Ама баба й, решила, че не може всякакви стотники да се пускат и й рекла - само железни левчета. Събират й ги, и като малката им отиде на гости и ги дават да си ги пуска. Поне се знае, че паричките се събират за колело.
Та цялата работа добре, ама първия път след като си беше напълнила касичката с няколко левчета ни вижда, че пазаруваме в магазина, и представяте ли си - плащаме с левче! Голям скандал ни направи - да ги даваме на чуждите хора да си ги събират, а не на нея!
После се уточнихме, че левчетата не служат само за събиране в касички и оттогава нямаме драми.

Обижается народ:
Мало партия дает.
Наша партия не блядь,
Чтобы каждому давать.


Тема Re: Касичка - за или противнови [re: mayski]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 19:47



Мисля, че правиш много добре, и изобщо не трябва да те притеснява каквото и да било а най-малко дребнавост. А щом си прави и планове детето, това е просто супер. И моя от три год. възраст си събира пари, само, че стотинките отдавна вече не го вълнуват - сега е на 5. Дава ми когато му поискам, а аз често му искам, понеже той прибира заплатата ми . На някой може това да му си види откачено, но мен не ме притеснява.



Тема ЗАнови [re: mayski]  
Автор Лeoнapтиc ()
Публикувано26.11.05 21:52



Аз съм ЗА касичка. С жена ми също имахме, но като закъсаме за дребни, я отваряме, а уж събираме за джобни за следващата почивка. Но вчера купих касичка красива с часовник на дъщеря ми. Тя е на 2.8. Ще и я дадем на 6 декември, когато полският дядо Коледа раздава подаръците /за българския ще мислим за нещо друго/. Смятам, че е добре детето да се запознае с функциите на парите, да знае, че преди да се харчат, трябва да се съберат.



Тема Re: Касичка - за или противнови [re: Craig]  
Автор Лeoнapтиc ()
Публикувано26.11.05 21:54



Хех, нашата /2.8 г./ ме е виждала като тегля пари от банкомат, и сега ходи с една визитка, слага я на стената, и встрани от нея с пръстче чука пин код и прибира парите наужким. Купихме и магазинче - касов апарат, скенер за баркод, стоки и правим алъш-вериш, харесва й.



Тема Re: Касичка - за или противнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано26.11.05 22:43




Моя син е на същата възраст- и той има такава касичка и много бързо смени пластмасовите стотинки с истински. Обича да ги събира ама истинската им функция му се губи

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Как...нови [re: mayski]  
Авторeлф (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 01:43



...не те домързя да си създаваш кахъри, че и да ги описваш



Тема Re: Касичка - за или противнови [re: mayski]  
Автор Misery (crazy bitch"V")
Публикувано27.11.05 20:43



"ЗА" касичка




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.