Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Мога ли да напляскам второкласник?нови  
Автор pastel (драскулка)
Публикувано12.11.05 23:20



Чете и пише от тригодишен, събира наум двуцифрени числа, но му се прииска да вкуси от неуспеха....Услажда му се.

Ето, вчера получи четворка (учителката каза, че съчинението му нямало начало и край).
Когато поисках обяснение от Ники, той се тросна възмутен:
- Ми ако не бях написал НИЩО? Щях сега да имам Д В О Й К А !

Животът е пълен с неочакваности
Яжте първо десерта


Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник?нови [re: pastel]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.11.05 23:45



Бой за бележки?
Невероятно...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник?нови [re: anbra]  
Автор pastel (драскулка)
Публикувано13.11.05 00:55



Хвана ли се?

Разсмях се тогава, а ми се искаше да бъда строга (сега съвсем ще го удари през просото).....

Животът е пълен с неочакваности
Яжте първо десерта


Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник?нови [re: pastel]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано13.11.05 11:29



Ми то не е трудно да се хванеш - имаш ли идея колко са родителите, които не правят проблем от бележките?
Стига му неговото собствено изживяване, остави го какво приказва... защитна реакция, но самият той не се одобрява и му е криво, сигурна съм.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник? [re: pastel]  
Автор silueti ()
Публикувано13.11.05 14:01



Аз и осмокласник съм готова да напляскам ама вече ми е нужна стълба за да го стигна - толкова е висок.



Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник?нови [re: pastel]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 11:55



Ами остроумно ти е детето

Сигурно все пак си му обяснила, какв значи начало и край на съчинението



Тема Re: Мога ли да напляскам второкласник?нови [re: silueti]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано15.11.05 19:06



Абе аз за пети клас вече се надигам на пръсти за да плясна, ти пък 8-ми клас. Тогава сигурно на столче ще се качвам.

Сега се сещам за поговорката: "Бии дупенце, за да не биеш дупище!"
Явно някои от нас са пропуснали момента!

А за детенце не се връзвайте. Мисля, че е временно явление. Дори да получи двойка, ще се стресне и ще се промени. И няма да е фатално. Малък е още. До 7-клас - врлеме боооол!

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: Можеш, но какво ще ти помогне тованови [re: pastel]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано17.11.05 12:30



Имам също второкласник и трябва да ти кажа че съм съвсем наясно колко е трудно. Синът ми е много будно и интелигентно дете, но стартира трудно в първи клас - явно раздялата с детството се оказа трудна при него.
Но това което се стремя да му внуша е че той не учи за оценки, нито за нас родителите, нито за госпожата, а за себе си!
Казах му, че всеки е получавал и двойки и тройки и всякакви бележки - но ако след това не седне да научи това, заради което е получил ниската оценка - това вече е лошо.
Обясних му и се опитвам да го спазвам, че искам да знам че е научил нещата и че не е важно кой колко има, а колко знае - защото на изпитите се вижда именно това.
Помисли си пак дали боя ще реши нещата.
От опит знам че не става - пошляпвала съм ги като малки и не намирам полза от това затова вече почти не съм ги удряла години наред.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.