Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Първа менструациянови  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано08.11.05 11:36



Да попитам тези, за които това вече е минало - и понеже съм леко притеснен... Какви са симптомите на вероятна първа менструация? Едно на ръка, че следобед сме при семейния лекар, но да се допитам до други родители.
Безсъние, нощни страхове, не може да заспи сама, вдига често температурки (последните 2-3 месеца) - работата към антибиотик ли отива, или към първи женски проблеми?

ПП: ако вече е обсъждано, може ли едно линкче? Или към сайтовете bgmamma и аз, детето (не се сещам точния им адрес)

Редактирано от Гeвpek на 08.11.05 11:38.



Тема Re: Първа менструациянови [re: Гeвpek]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.11.05 11:46



Възраст?

На мен хич не ми звучи като за първа менструация. Единственото, което ми се случи преди моята беше обичайната(както разбрах по-късно) болка и то от предишната вечер само, тези последни 2-3 месеца, за които говориш, хич не ми звучат на добре. Еле пък температура . Но де да знам, може пък да има и такива случаи...

Абе идете си на лекар, може да е всичко - от преумора до кво ли не.

The leaves they were withering and sere;
It was night in the lonesome October


Тема Re: Първа менструация [re: Гeвpek]  
Автор magnet (лято)
Публикувано08.11.05 11:49



честно казано, личният ми опит сочи, че първата менструация си е част от живота и няма такива предварителни симптоми.

във втори клас дъщеря ми започна да се страхува от всичко без причина - да спи на тъмно, да ходи до тоалетна и да си светва лампата сама и т.н.
доста време ми отне да разбера причината
оказа се, че е видяла как от съседната къща извеждат и качват в линейка някакво момче, което си е прерязало вените, ама го разбрах почти случайно
така че опитай да разбереш да не е твърде впечатлена от нещо - филм, страх от смъртта и т.н.



Тема Re: Първанови [re: lady Marian]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано08.11.05 12:08



На 10 и 1/2 сме.
Подозирам и сливиците, към рязане отива работата май.



Тема Re: Първа менструациянови [re: Гeвpek]  
Автор alys ()
Публикувано08.11.05 12:08



И аз съм на мнение, че е най-добре да споделите с лекар. При мене нямаше нищо необичайно като предварителни симптоми. При всеки е строго индивидуално. Нямам опит като родител с момиче.



Тема Re: Първанови [re: Гeвpek]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.11.05 13:56



Малка ми се вижда, особенно ако няма или са и слаби другите пубертетски симптоми - окосмяване, растеж на гърдите и пр. Абе лекар му е мамата.

The leaves they were withering and sere;
It was night in the lonesome October


Тема Re: Първа менструациянови [re: Гeвpek]  
Авторпpeживялa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 23:05



Мисля, че най-вероятното е сливици, от това, което споделяш...
Макар че моята дъщеря научи в 1ви кл. за менструацията, за страничните 'ефекти", за болките..и т.н. Оказа се, че не съм подранила много- беше през априлската ваканция на 3ти кл..т.е. била е на 10 години и 2 месеца.
Няма нищо страшно и без това, ако се гледат нашите рекламни блокове, все в цикъл сме.
Трудно е да си родител:)))



Тема Re: Първа менструациянови [re: Гeвpek]  
АвторPation (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 16:32



Ама те доста акселерират децата...На дъщеря ми във втори клас на едно момиченце му започна - нямаше 10 години. Това пък помогна на другите момиченца - те сега само навеждат справки за процесите и доста трепнат в очакване да не изостанат :-))

Но мисля си, че това си остава шокиращо събитие в живота на всяко едно момиче и не зная, доколко е уместно мъж да те въведе в този свят...

Геврек, ти самотен татко ли си? Ако е така, помоли някоя млада и близка на семейството ти жена да следи процеса и да обясни на дъщеря ти същността на нещата, както и как да реагира детето, как да се грижи за хигиената си и, което е по-важно - дъщеря ти да има усещането, че винаги може да сподели проблеми, да зададе въпроси без да се притеснява. (Абе то си е притеснително и със жена да говориш за това, ама по-става) Само сухата консултация при семейния лекар едва ли ще свърши работа. А това, което ти можеш да направиш е, да дадеш на детето брошурка, за да си има, да може да си я чете в подробности. Има сега по лекарските кабинети много хубави такива, където е обяснена менструацията, овулацията и логиката на природата - защо нещата са такива, вземи да поискаш от GP-то, те са едни гланцирани, на кафяв фон , а може и да ги потърсиш при гинеколог...

Само да не те засегна, Геврек, извинявай, ако не си самотен родител...



Тема Re: Първа менструациянови [re: Pation]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано09.11.05 18:06



няма проблем, жена ми има грижата за въвеждането, а и детето не се притеснява. Просто и на двама ни в понеделник ни мина това през главата, като я "върнаха" ненадейно от училище... бяхме изпуснали докторката и трябваше да я чакаме до другия ден (вчера) следобед. Споко, ОВИ /остра вирусна/ се оказа.

Но нещо през седмица сме така, а досега много, много рядко боледуваше. Май започна по-често да лови вирусчета, откакто спряхме плуването (тренираше) в началото на лятото. И седим така - чудим се кво става, та допуснахме дори и това, понеже и без друго го чакаме всеки момент. Като им растяха зъбки навремето, все бяха така - температурка, ала бала, накрая - зъбче. Такива работи. Аз впрочем още вчера се успокоих, като прочетох постингите, а и по тлф ми казаха да не си тръгвам от работа, нямало нищо страшно, благодаря на всички!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.