Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Повече еднотонови  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 16:34



Искам да ви попитам, възможно ли е наистина една майка да държи повече на едното си дете - син, отколкото на другото - дъщеря. Това не се изразява в явен тормоз или нещо такова, но имам чувството, че го има.
Сигурно тук има доста родители, ще ви бъда благодарна ако споделите.



Тема -нови [re: дъщepя]  
Автор ceлянинъt (член-простак)
Публикувано02.11.05 19:29



по-вероятно е така да ти се струва!
често някои от децата - обикновено по-големите - си мислят, че малките са по-обичани, но то е защото като по-големи - вече - трябва да делят родителската обич на две...

ами - не ставай мнителна...

простак, простак - но вече европеец!


Тема Re: Повече еднотонови [re: дъщepя]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано02.11.05 20:50



Абсолютно!



Тема Re: Повече еднотонови [re: Jennifer:)]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано02.11.05 22:58



Децата са си деца, но родителите никога не биват напълно безпристрастни.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Повече еднотонови [re: дъщepя]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано03.11.05 08:15



повече или по-малко не се сещам в какво точно го мериш

еднакво ми пука дали са добре психически и физически и тримата

когато дъщеря ми падна от дърво и после й оперираха далака, усещането беше същото, както когато синът ми падна от колелото и си счупи постоянните предни зъби, или когато малкият ми син просто се загуби на пазара, та виках полиция, защото половин час не можех да го намеря

като количество мисля е еднакво и ми се струва изврат, когато срещам хора, при които не е така

(пример за изврат е баба ми - идва вкъщи, вижда на десктопа ми снимка на баща ми, който е нейно дете и почина, и ме пита това чичо ми ли е...)

но има разлика в начина, по който се изразява, самите деца са различни и това, което работи с единия, рядко работи с другия


с големия ми син е достатъчно след скарване да му кажа "МИР" и ме разбира от половин дума, аз него също, лесно си общуваме и без много думи, и със

от само себе си се получава

с дъщеря ми ми е драстично по-трудно, изисква много повече отделено внимание, много усилия да измисля подходящата за нея форма, много повече внимавам да не я обидя с нещо, защото се разбираме по-трудно и ако за брат й нещо, което съм казала, е ясно и в корените си, за нея не е и може неочаквано да прозвучи обидно

е, да, ама аз не си обичам това дете по-малко - значи гледам да компенсирам липсващата лекота с повече старание и внимание - просто си меря повече думите, обяснявам едно и също нещо по няколко начина, че да съм сигурна, че не е чула нещо, което да й прозвучи неприемливо...
и редовно я питам как се чувства, какво мисли и дали е доволна от начина, по който си говорим, та да мога овреме да се коригирам

с малкия още е рано да се каже, струва ми се, че не е мое копие като батко си, но пък няма склонността да страда от това...


на твоя въпрос - за мен не е възможно, но пък познавам хора, за които е

все пак идеята, че само родителите са отговорни, е заблуда, децата си имат своята роля във връзката и също си я играят по различен начин... аз нямам братя и сестри, но отношенията с майка ми бяха доста обтегнати и съм сигурна, че ако имах, щях да си мисля, че тя обича брат ми или сестра ми повече

но всъщност не е нужно да имаш съперник, който да обира родителската любов, може и едно дете да си и пак да не ти стига или да не знаеш как да си я поискаш



Тема Re: Повече еднотонови [re: дъщepя]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано03.11.05 08:28



Аз като дъщеря от край време си имам това усещане, че майка ми е по-привързана към брат ми(който и е първо дете), макар и добре скрито и покрито и не мога да дам конкретни примери... понякога си мисля че си въобразявам, а понякога ми се струва много реално... Като родител не мога да дам мнение, защото имам само едно дете засега, но това ми чувство ме спира да да имам второ, поне засега.
Обаче пък баща ми като че ли беше по-привързан към мен, дори аз го усещах. В резултат май брат ми се превръща в копие на баща ми.

Редактирано от Maktub на 03.11.05 08:31.



Тема Re: Повече еднотонови [re: дъщepя]  
АвторИлka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 09:02



Според мен,родителите обичат еднакво децата си,но винаги имат по-голяма слабост към детето,което е по-близо като характер като неговия.Независимо дали е момче или момиче.Какво ще кажеш за баща ти? Може би брат ти си задава или ще си задава такъв въпрос за него.



Тема Re: Повече едното [re: дъщepя]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано03.11.05 13:07



Да, възможно е.
Естествено зависи от много неща и не е задължително това да е случая, но се случва понякога.
Сещам се за две-три такива семейства.
Не смятам, че родителите трябва да бъдат обвинявани, ако проявяват предпочитания към едно от децата си, защото все пак децата са различни, нормално е.
Но ако го показват, ако децата го усещат, това вече е много лошо.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Повече еднотонови [re: дъщepя]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано04.11.05 11:57



Да, тук някои много точно са го описали. А за да обобщя - просто децата са различни и отношението към тях трябва е различно. Оттам изглежва на пръв поглед, че едното дете е предпочитано повече или по-обичано.
На мене лично ми се струва, че не бих могла да фаворизирам единия за сметка на другия и обратно. И двамата ми сина са ми много свидни.
Е, ако имах дъщеря - не знам, дали ще имам различно отношение към нея.
Все още не съм компетентна.



Тема Re: Повече еднотонови [re: ET]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано04.11.05 20:36



Защо винаги в такива спорове изтъквате критични моменти?

Нека да погледнем поведението на родителите в ежедневието и отношението им към децата им при нормални условия.
И също не става въпрос, че самите деца са различни характери и това от самосебе си означава, че родителите се отнасят различно към всяко едно от тях.
Става въпрос напр. за това как да речем една майка говори все за едното си дете и как за другото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.