Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Posavetvaite meнови  
АвторKuha (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 10:07



Temata "Biete li decata si" me podseti da Vi pitam, kak da naucha deteto si da se otbranyava

Imam momiche na 7. Kogato beshe na okolo 3 i zapochva da razbira koe e redno i koe ne e izyala 3-4 shamara po buzata /obshto za godina/ Ot togava nasam ako me yadosa ya prashtam v stayata si ili ne i govorya. Ta se zachudih ako byah produljila sas hsamarite dali shteshe da moje da si vrushta, kogato nyakoe dete ya tormozi.
Ot gradinata se vrushtala i kazva "toya me udari", onya me namokri. Predi sedmica se vrushta ot u-shte s nadraskana kachulka na yaketo s moliv . Onya den se vrushta s nadraskan grub s himikal .......
Pitam ya kak e reagirala, a tya "kazah go na gospojata"
Ne i idva ot vutre da se zashtiti, ako tryabva i da udari.



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Kuha]  
Авторxмм (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 11:25



мдааа точно на това трябва да я научиш, като я надраскат с молив - бум един юмрук л лицето на лошото дете.....евала



Тема Хм,нови [re: Kuha]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано20.10.05 11:32



удряне по бузата.... Децата си имат място, предназначено за пошляпване, но определено не и в областта на главата.



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: xмм]  
Авторkuha (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 12:59



Az shtot sam kuha za tova!
Taka si i pomislih che shte zashtitavate po buinite deca. Yavno i vashte sa takiva ... jalko!



Тема zashto ne spodeliteнови [re: xмм]  
Авторkuha (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 13:02



kak postupvat vashite deca v podoben sluchai ?



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Kuha]  
Автор Jennifer:) (непознат)
Публикувано20.10.05 14:26



Пиши на кирилица, ако обичаш!



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Kuha]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано20.10.05 16:57



Kuha, да се отбраняваш не значи непременно да биеш. Нали се сещаш, че и на възрастните е позволено да се отбраняват САМО в границите на неизбежната самозащита. Ако наистина е казала на госпожата, според мен е постъпила съвсем адекватно. Може би това не е достатъчно, може би трябва да я посъветваш да не допуска да и съсипват дрехите, да му вземе химикала, ако трябва (и може де) - и със сила, но пък да и кажеш: "щом ти вади химикалка да те драска, фрасни му един..."- не бива, не си ли съгласна? Ние хора ли ще възпитаваме, мутри ли, или зверове от джунглата?



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Orнeдишaщ]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 10:18



Наистина не бива да даваме такива съвети, но и аз съм се дразнила, когато някой е бил груб с дъщеря ми, а тя не е отговорила подобаващо, а е отишла да страда в някой ъгъл или е казала на г-жата. Знам, че би било голяма грешка да я посъветвам да отговори на "удара с удар", но тайничко бих се зарадвала, ако постъпи така /не че няма да я скастря, де/. Ще следя темата с интерес



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Kuha]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано22.10.05 15:14



Да, и аз имам същия проблем със сина ми- на 5 е и все се оплаква от някой, а напоследък и че му взимат очилата, той е от 2 мес. с тях, все му казвам да каже на г- жата, ама и това не е решение, щото пък тя ми казва, че не била видяла, не знам дали и не си измислят понякога за някои неща, а и дали те не са провокирали...Оставям сам да се оправи, а виж- за *лошите* думи, му обяснявам какви са и че не трябва да ги повтаря, с някакви смътни обяснения какво значат- и това си е проблем!
Все пак трябва да и кажеш как да се отбранява, мойта щерка също много се оплакваше, казвах и да не говори с тези деца и да не им обръща внимание, като се надявах, че ще отмине. Така и стана!



Тема Re: Posavetvaite meнови [re: Kuha]  
Авторdete (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 18:25



Az ne sam roditel oshte,no shte vi napisha kak samata az sam reagirala na takiva situatsii i kak bih iskala detsata mi da reagirat,kogato imam takiva.
Ot 1 klas edin sauchenik me tegli po tselija koridor za plitkite(imah kosa dalga do krasta).Togava bjah dobro dete,ne mojeh da se zashtitavam.Kato se pribrah v kashti i mama me resa mi izpopada polovinata kosa ot plitkite.Kato i razkazah kakvo e stanalo tja otide na drugija den i kaza na vaprosnija mi sauchenik(koito beshe tsiganche üpovtarjashto 1 klas za 4 pat),che ako me pipne oshte vednaj shte mu izvie vrata kato na pile.Bez da se zanimava s gospojata i taka natata.
Sled tozi intsident se nauchih da se zashtitavam.Roditelite mi sa me uchili,che nasilieto ne e reshenie i che dumite se sashto tolkova silno orajie.Taka i postapvah-opitvah se da se opravjam s dumi,no vinagi ima sluchai,kogato trjabva da prilojish i gruba sila.Sled njakolko sluchaja(sashto taka draskane na drehite,sabarjane narochno na sadvicha mi sas salam-v nai-gladnite godini,kogato njamashe nishto po magazinite za jadene i prijateli ni prashtaha suho mljako ot chujbina,chupene na chasovnika mi i t.n.)smilah ot boi vinovnika.Tova e polojenieto-trjabva da se nauchish da se zashtitavash sam i da ne razchitash na drugi(gospoji i taka natatak).Kato ti nadraskat drehite i nabiesh sauchenika vednaj,dva pati i poveche nikoi njama da te zakacha,zashtoto shte znae kakvo shte posledva.Pri takiva sluchai vazmezdieto trjabva da e mignoveno-vinovnika trjabva da bade nabit.A tezi,koito sa se oplakvali na gospojata vinagi sam gi smjatala za slabatsi i sam se draznela,che ne se opravjat sami sas situatsijata,a i v edin moment oplakvaneto preminava v donosnichestvo.A kato porasnat detsata pri pravilno vazpitanie shte se nauchat kak da se opitvat da izbjagvat sblasatsite.
Klasa e mini model na obshtestvoto i po-silnite otseljavat-tova e prostata istina.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.