Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема ADD/ADHD - ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА !!!нови  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано19.10.05 18:52



ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА !!!

Когато си наумя да изчистя обикновено започвам от дневната. Най-използваната стая в жилището трябва да е готова първа разбира се.
Цари един малък ужас защото всеки от бързина или немарливост е зарязал нещо свое там, което "трябва да си отиде на мястото ". Грабвам играчките на Вики и отивам да ги занеса в нейната стая.
Боже, 10 часа е а леглото и не е оправено още. Набързо ще го оправя и ще ида да оправя "дневната - трябва да е готова първа" Дрешките и между другото трябва да влезат в пералнята.
Хм, събрало се е бяло за почти половин пералня, ако пообиколя няма начин да не събера за поне още половин. Ще пусна пералнята да върти и отивам да оправя "дневната тя трябва да е готова първа" Ще погледна първо нашата спалня.
Мъжа ми пак е "пропуснал" да оправи леглото. Не, че някога се е сещала ама ей така от куртоазия да го кажа. Оправям легглото и ще събера дрехите за пералнята и отивам "да оправя дневната - нали трябва да е първа" Книгата ми се търкаля по пода без малко да си сгазя очилата на всичко отгоре . Защо ли изобщо се преструваш, че чете като заспиваш от раз ще каже насмешливо мъжа ми Очилата отиват при компютъра. после ще отнеса дрехите в пералнята, ще потърся други и ще оправя дневната , че нали трябва да е първа.
Оствям очилата на плота между чаша със снощното мляко и чинийката от откраднатата курабийка. Уфф те разбира се трябва да бъдат отнесени в кухнята. Добре ! Отнасям съдовете в кухнята, Даааа домочадитето не си е прибрало масата. Дявол да го вземе - изплакни и мушни в миалната - толкова ли е сложно ω Не трябва да ходиш на край село да носиш вода да вариш сапун......... Да му се не види! Прибирам чинитите на две на три Сега си измивам ръцете и "ще отнеса дрехите в пералнята, ще потърся други и ще оправя дневната , че нали трябва да е първа." Къде се е завряло тъпото Веро Сигурно мъжа ми го е оставил пак в банята. Хем му оставих допълнително шише там само за него. Ще прибера верото и "ще отнеса дрехите в пералнята, ще потърся други и ще оправя дневната , че нали трябва да е първа."
Мили боже ! Косите ми са на всякъсе по пода. Друго е като си сложи човек очила - само дето не съм сигурнна за добро ли е Бягам да метлата - това просто не търпи отлагане и пътем ще отнеса верото а после "ще отнеса дрехите в пералнята, ще потърся други и ще оправя дневната , че нали трябва да е първа." Грабвам метлата оставям верото и пътем поглежадам през прозореца - ама красива е есената тук - симфония в ръждиво и златно с пръски зелено под сапфирено небе. Симфония в червено и златно - навсякъде е дори и .......... на верандата. Какво ще си каже комшийката - цялата зарината в листа . Определено трябва да отида и да изчистя веднага!!!!! После ше измета бнята, ще пусна пералнята, и и ще оправя дневната , че нали трябва да е първа."
Отварям врата към верандата и поглеждам назад - Вики седи на средата на дневната и съсредоточено гледа Елмо Боже какъв пример съм за това дете с тази объркана къща ω!ω!ω!ω нали дневната трябва да е първа!!!!!


Всички лица и събития са измислени, но ако все пак познете себе си по-горе моля гласувайте в АНКЕТА



Започвам да събирам материали по темата - публикации, личен опит, "хитринки за борба с врага" !!! моя личен интерес е насочен кум психолочичните методи на лечение а не към медикаментозните.

За мен самата, всички вас на "моя кораб" за нашите деца с диагноза или без искам да събера информация






Тема ADHD преследва жертвите си и в зрелосттанови [re: anaili]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано23.10.05 23:16



Заглавието стана малко в стил "24 часа " амаааааааа
оргинала е



За какво ства дума накратко
Нелекуваната в детството ADHD най-често съпътства "болните" и в зрелостта сочат резултаите от 13г изследване на psychologist Mariellen Fischer of the Medical College of Wisconsin in Milwaukee. Те по-вероятно ще са уволнявани от въръстниците си, по-вероятно ще "забравят" средствата против забременяване и "случайно " ще се окажат родители преди 21 си рожден ден, по вероятно ще имат по-големи дългове към кредитните си карти и по-малко спестявания.

Изследвани са 147 деца на 7г възраст с диагноза ADHD и 74 техни "здрави" съседи и съученици. Повечето деца са вземали лекарсва за по няколко години, но само няколко от тях до 20 тата си година.

Младежите с диагноза ADHD са имали сексуални контакти средно 1г преди съучениците си
1/3 от тях са напуснали училище и нито един от наблюдаваните съученици
1/3 са станали родители преди на навършат 21 в сравнение с 1/25 от другите
Имат помалко от половината от спестявнията на другите младежи и повече дългове.
Учените признавт обаче, че още не са на ясно дали това са преки резултати от нелекуваната в детството ADHD




Тема Re: ADHD преследва жертвите си и в зрелосттанови [re: anaili]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано27.10.05 20:55



Neshto ne mi stana jasno za kakvo to4no stava duma-za 4ista4eska manija ili njakakqv problem s deteto?



Тема Re: ADHD преследва жертвите си и в зрелосттанови [re: anaili]  
Автор Almira ()
Публикувано28.10.05 20:54



Нямаш ADD - сигурно това си мислиш нали:)
Започваш едно нещо, след това прескачаш на друго и тнк.Това е много типично за всички стараещи се майки и домакини.Виж при американките - това е по рядко явление (те са напукис за тези неща)
Аз върша нещата по същия начин - тук започна, видя нещо друго - прибера го и така.Не че ми искаш съвет, но да кажа, че е много по лесно ако сведеш нещата до мин.Тоест по малко мебели, без килими и разни дреболии - така по лесно се чисти.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: ADD/ADHD - ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА !!!нови [re: anaili]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 22:08



kazvat che domakinite zatapiavali
sega razbrah che e viarno



Тема Re: ADD/ADHD - ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА ! [re: asa]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано31.10.05 08:05



raдвам се че сум помогнала поне на един




Тема Re: ADD/ADHD - ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА !нови [re: anaili]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано31.10.05 15:38



Mersi za razjasnenieto! Ne mi be6e stanalo jasno kakvo poslanie nosi tozi posting i za6to trjabva do takava stepen da mu se obqrne vnimanie. Preporq4vam za takiva,koito sa zasegnati ot sindroma na 4isteneto,da si namerjat njakoe drugo zanimanie,koeto hem da nosi radost,hem da te nakara da se po4uvstva6 pqlnozenen 4ovek.
A tova za minimalizma v obzavejdaneto e vjarno spored men.Mislja ,che i redovnoto raz4istvane na nepotrebni ne6ta pomaga vqzduha da se "pre4isti".



Тема "Едно за гъз друго за глава" казва народанови [re: pre.sto]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано31.10.05 17:59



Съжалявам да те разочаровам, но си далеч от истината за целта на постинга
Идеята е не дали сме обсебени от манията за чистота или от вещопоклонничесто.
Идеята е да се покаже в какъв ред протичат мислите на човек с АДД.
Всъщност идеята идва от учителката на Вики, която смята, че има АДД също както същеря си. Малката е на Риталин.

Направи ли ти впечатление как "литературния герой" се захваща с едно, с твърдото намерение да го свърши навреме. "Внезапно" вниманието му е привлечено от друго което "трябва да се свърши веднага и добре", но после "внезапно" вниманието му е привлечено оттрето, й което ...
В крайна сметка нито едно не е "свършено на време и добре" от многото неща , които са захванати

Идеята ми за темата беше да си изясня
Къде е тънката граница между "болестнто състояние" "the medical condition" и епитети като: тъп. мързелив, немърлив, с лошо домашно възпитание (не видял от родителите си по-добър начин да си изживее живота), неглиже, "непукист" (е важно за него какво става в живота му - не само по повод чистотата наоколо), ако искаш може да притуриш дори и - без амбиции и без достойнство... с които са дамгосвани тези хора.

Признавам си, че и за съм слагала всички в кюпа преди да дойда тук и "се срещна с този феномен"


Редактирано от anaili на 31.10.05 18:18.



Тема Re: "Едно за гъз друго за глава" казва народанови [re: anaili]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано31.10.05 19:09



Mersi za razjasnenieto.Nau4ih o6te ne6to!
Javno ne mi e poznato takova sqstojanie,ta zatova i ne mojah da razbera za kakvo stava duma. Namesata mi v tvojata tema be6e ot ljubopitstvo...



Тема Re: ADD/ADHD - ДНЕВНАТА ТРЯБВА ДА Е ГОТОВА ПЪРВА !нови [re: anaili]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано31.10.05 20:26



Прочетох статията. Благодаря за постингите. Интересен проблем.

Едниственото, в което се съмнявам, е че това е генетично заложено. Може, разбира се, да има и някакъв елемент на наследстваност, но все пак умението да се съсредоточаваш и да довеждаш неката до край, се възпитава.

Не може да дадеш на детето си дистанционното, то да свикне да превключва каналите, веднага щом почне да му става скучно, а после да очакваш от същото това дете да се поти над задачите по математика, без да се разсейва. От тази гледна точка и Интернет не е по-полезен. Тук линкче, там линкче и после "абе аз за какво всъщност влязох в мрежата". В това море от информация, в което живеем, човек или се научава да плува правилно, или се дави.

И цял живот се учи. Защото на това умение никой не се е родил научен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.