Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Физическо- вън или вътре?нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано28.10.05 17:02



На родителската среща на детенцето стана скандал. Болшинството от родителите яко възнегодуваха за това, че учителката кара децата да играят физическо вън, включително и в по-студените дни. Даже бяха на път да я линчуват, защото ги е извеждала в парка, понеже така се разболявали. Честно казано за мен това беше доста озадачаващо, защото жената ги изкарва на чист въздух, а физкултурния салон е ужасен- тъмен, прашен, абе отврат. Пък и трябва да се закаляват все пак. Вие как мислите- кой е прав в този спор? Тъпа тема е, но така или иначе обсъждаме какво ли не.

Стига простотии бе, тате!


Тема Това училищенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор kent (елф)
Публикувано28.10.05 17:33



да не е некъде край Магадан, че температурата да е под....-30 да речем сега. Що да не ги извежда жената бре, времето ся е прекрасно - нито горещо, нито много студено. Както се казва - Златна Есен. Мани ги родителите / възнегодували, бучали, скандали вдигали/./ То затова сяшната генерация е толкова болнава / по консумация на медикаменти и в частност на антибиотици, сегашните деца са заприличали на двукраки фармакотерапевтични справочници/. И впрочем, по запрашените и рядко проветряеми физкултурни салони вероятноста детето да "лепне" некой вирус е много по-голяма отколкото навън....



Тема Re: Това училищенови [re: kent]  
Автор alys ()
Публикувано28.10.05 20:04



И аз съм на това мнение.
Но и при нас имаше такива родители, които искаха да се провежда физическото вътре в салона. Мисля, че имат нещо повредено в мисленето си. Дано учителката не се съобрази с тяхното мнение и да извежда децата на въздух.



Тема Това ме отказа от аеробикатанови [re: alys]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано28.10.05 20:47



Хич не си падам по спортовете. Но като жена на средна възраст реших, че е наложително. Влизам в салона - мирише на потта на предишните групи, моля по-гнусливите да не четат. Едвам издържах. Разхождала съм бебетата си при всякакви температури. Много ми е чудно когато някоя майка каже Ами аз не го пускам да спортува, защото боледува. Моите в сняг и виелица ходеха. Синът ми се лигави и не ще да ходи на плуване - Ама кашлям. Викам му - Ще кашляш в басейна.
Най-гадното на физическото е, че за 45 мин. трябва да се преоблекат, да играят и после да си тръгнат потни.



Тема Re: Физическо- вън или вътре?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано28.10.05 21:01



По принцип сте прави за чистия въздух, но да не забравяме една важна подробност. Кой как се е облякъл и как е излязъл да играе това физическо. Виждала съм дъщеря ми да играе по къс ръкав при доста ниски температури. Това го разбирам просто защото случайно подраних да я взема.



Тема Re: Физическо- вън или вътре?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор alien* (alien)
Публикувано28.10.05 21:17



Категорично вън!
Това е едно от най-полезните неща, които могат да се случат на дете в ученическа възраст, което не спортува, през зимата живее на усилено парно и се тъпче с хапчета при всяко кихане.
А за майките-орлици няма какво да говорим, там всичко е ясно. Познавам една такава, която през лятото при 35 градуса навън, не даваше на децата да спят на отворен прозорец, беше ги облякла с пижами с дълги ръкави и крачоли и бяха завити с одеало. И се оправдаваше е това, че те непрекъснато боледували. Как няма да боледуват, като се изпотяват...
Дано учителката да не се съобрази.



Тема не знам сега как е...нови [re: Jennifer:)]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.10.05 21:30



но като бях в началните класове, физическо се играеше навън по шорти и тениска при температури над 10 градуса... в гимназията влизахме в салон само ако има сняг.
Абе мръзнали сме като кучета, ама и през ум не ни е минавало да протестираме... водеше се закаляване :)

Сега май нито екипи имат, нито изисквания към облеклото... моя хлапак през зимата просто си събуваше шушлековата част на панталона и си оставаше по "анцуг"... мързелива работа :) Да не говорим, че никой не си прави труда да носи отделни гуменки само за салона - с маратонките, с които ходят навън, с тях влизат и вътре, за това е толкова прашно.
В първите класове поне успявах да го накарам да мъкне екип по физическо, отдавна не иска - никой не носел и нямало къде да се преоблича...

Истината е, че учителите не са в състояние да ги накарат. Никой не се отнася сериозно нито към забележките (още повече по физическо), нито към отсъствията.




Тема "Ще кашляш в басейна"нови [re: Mъppp]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано29.10.05 10:06



Това изречение много ми хареса. И аз съм на същия принцип. По себе си съм установила, че колкото повече спортувам, толкова по-малко боледувам. Най-тежкия грип, който съм карала в последните десет години беше в годината, в която по разни причини бях си спряла редовното плуване. И за децата мисля, че е по-добре да тичат на въздух.

Стига простотии бе, тате!


Тема Е, това е друг въпрос [re: Jennifer:)]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано29.10.05 10:12



как трябва да са облечени. Според мен, ако е студено, трябва да са с анцуг в началото, но после пак трябва да се съблекат, защото от движението тялото се загрява. Аз самата съм тичала по къс ръкав на сняг и не съм боледувала. Разбира се, закаляването трябва да става постепенно, но трябва да се прави. Абсурда е в това, че някои родители протестираха за това, че изобщо децата тичат навън. Какви били тези триста метра, децата се изморявали и гълтали студен въздух... А половината момичета в класа са с наднормено тегло и майките им въобще не се замислят, че това ще навреди повече на здравето им от едното тичане.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Физическо- вън или вътре?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.10.05 11:18



Децата се разболяват не защото играят навън, а защото нямат елементарна здравна култура - колко то тях се събличат за да тичат и се обличат веднага щом спрат да го правят? Или те сигурно си гилат по къс ръкав без значение дали са потни или не?
Вярно, че е до някъде задължение и на учителката да следи за таквиа неща, но останах с впечатление, че става дума за големи деца, които би трябвало да имат тази култура.
да неговорим, че голяма част от тях най-вероятно в часпофизическо просто киснат на някоя пейка и си прикавзват. Е, то така не ще се разболеят,ами...

Та така, хубаво нещо е физическото навън и дори и студът не е проблем, но сао ако часовете се провеждат правилно. Което, както подозирам, не се случва...

The leaves they were withering and sere;
It was night in the lonesome October



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.