Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пушене.....на трева обаченови  
Автор Изтepяcaлaтa Kykyмявka (перкофотдаторка)
Публикувано23.10.05 16:56



Въпрос към родителите:Пушили ли сте трева?Защото когато задам същия въпрос на своите,те категорично ми заявяват Нее как можее....и си мислят,че аз сляпо им вярвам Та искам да кажа,че съм 7ми клас и гледам некви лапета 5ти 6ти клас пушат цигари и се мислят за много интересни....Тревата поне те кара да се хилиш....Аз съм пушила 4 5 6 7 8 пъти,обаче нито съм пристрастена неква,нито го правя за да се правя на коя съм аз и пуша само,когато има и когато ми се пуши-тоест на 2 месеца веднъж Т аскъпи родители вие как бихте реагирали ако разберете,че детето ви употребява марихуана?

Глупакът е човек, който мисли себе си за по-умен от мен.


Тема Не съмнови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.10.05 17:02



Спокойно можеш да вярваш на родителите си. Социализма имаше много недостатъци, но тук-таме и някое предимство. Марихуаната, както и всякаквите наркотици въобще не бяха толкова повсеместно разпространени, колкото са сега. Имаше една милиция, дето за разлика от сегашната полиция, поне отвреме навреме си вършеше работата. Не знам и някой съученик да се е похвалил, че е пушил. Геройството в наши дни беше да се навреш в пушкома и да дръпнеш няколко цигари, щото и това се наказваше, ако те хванат.
Честно казано, ако разбера, че детето ми е пушило, хич няма да ми хареса. Знам, че казват, че марихуаната не води до пристрастяване и т.н., но самият факт, че на човек му трябва нещо изкуствено, което да го развеселява, не е много приятен. Може и да съм старомодна, знам ли...
Стига простотии бе, тате!

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 23.10.05 17:04.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.10.05 21:27



Ами няма да се зарадвам...

Аз не съм чак толкова възрастна, че да бъда родител на тийнейджър, тоест имам време да мисля по тия въпроси, а до тогава тревата може и да е легална, кой знае. Или да е минала от мода...

Преди няколко години моите родители ме питаха дали съм пушила трева. Искали да пробват и те.



Тема Пушила съм и няма да се очаровамнови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Blue Eyes (different)
Публикувано23.10.05 21:56



И пуших първия път, за да разбера толкова голям келепир ли е това. Какво се случи - всички се хилиха като изтървани, аз бях избистрила сините си очи до червено, ама повече освен неконтролируем сексуален нагон не чувствах.
Следващия път бях силно бясна на бившия ми мъж и реших да убия кофти настроението. Нищо не се случи, дори съм и заспала.
Но третия път... Споменът от усещанията, които имах би бил този, който ще запали сигналната лампа в главата ми, ако разбера, че някое от децата ми пуши трева. Казваш, че си пушила и твърдиш, че само се хилиш? А халюцинации да си имала? Да си чувствала мозъка си остър като бръзнач, а да не си се чувствала в състояние да реагираш, ако ти се наложи? Не ти ли звучи малко страшно? А на мен като майка на момичета отсега ми звучи ужасяващо. Щото след като явно нищо на теб не ти е непознато... В такова състояние на сутринта може да се чувстваш леко изчукана и да си задаваш маса въпроси... Ама късно. А родителите ти? На 22 години пуших за пръв път, сега съм на 26 и от една година, от оная случка не искам и да чувам за трева.
Сега може да ме апострофираш и да кажеш, че е била "друсана" тревата. Е аз няма намерение да отглеждам стерилна трева, за да съм спокойна за момичетата си. Няма гаранция какво ще ти продадат и в какво е вряла тревата преди това, нали?
Относно пристрастяването - възможно е, не се информирай избирателно.
Така, че си помисли малко по-обстойно и недей така агресивно към родителите. Някой ден и ти ще си.



Тема Re: Пушене.....на трева обаче [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано23.10.05 22:22



Ако науча, че детето ми, племенниците ми или приятелките на дъщеря ми са пушили трева, никак, никак, ама никак няма да се зарадвам. Мнооооого меко казано!!!

Ще реагирам по най-старомодния начин, ще действам по най-утъпкания подход - ЗАБРАНАТА.
Мразя тази дума, не я прилагам във възпитанието за други неща, но тютюнопушенето и пушенето на трева ми дават повод да въведа извънредно положение.
Просто при тези явления ми се изпарява чувстото за хумор, здравият разум, търпението и всичко останало.
Само твърда ръка. Категорично.
Разговори - да, но специално за пушенето при племенниците видях, че няма никаква полза от приказки.
Това е от мен - твърда и категорична забрана, плюс следене и дебнене дали са пушили, а който се чувства потърпевш или репресиран, да ходи да се оплаче на някоя агенция или на арменския поп, ако желае.

Пропуснах да вметна в сценария и едно скандалче в магазина от който са купени цигарите и издирване на лицето, от което е купена тревата. На него му се пише нещо по-тежко, заради по-тежкото му провинение, обаче не съм го измислила какво е.
Да не се и налага.
Да не се налага и на никого от вас, родители, да попада в такава ситуация.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано23.10.05 22:59



Нека и аз се включа в дискусията. Тревата е почти безвредна. Но всяко нещо с мярка разбира се. Пуша от около 6 години, тогава бях 2 курс в университета. Слушал бях аз за лошата дрога такива ужасни неща... Ама пък никой не казва, че е приятно. Сега като се замисля разбирам старото поколение. Не че съм от тийнейджърите, но не съм и стар още. Само погледнах заглавието на другата тема - пиърсинг. Това вече не ми харесва, но разни хора... Да не забравя... брат ми е на 17, пуши от поне 3 години. Трева де.. А цигари от по-скоро, макар че му бях забранил. Нещата съвсем не са така както ги представят всички, нито са прекалено хубави, нито прекалено лоши. Вчера бях на "дискотека" - само чалга. Пих поне 4 рома и една бира. Сутринта в 10 станах, бях си легнал в 4.30. Не знаех дали съм още пиян или пък махмурлукът ме е хванал, но се чувствах ужасно. Което е и нормално, тъй като бях пил доста. Преди 2 дни се напуших. Последиците - на другия ден се чувствах малко уморен, но и дума не може да става за сравнение между алкохола и тревата що се отнася до последиците. Алкохола е "твърд" наркотик, тревата е от меките. Макар че как може да е наркотик, когато не предизвиква пристрастяване ? За сведение - кафето, чаят, цигарите - всички те предизвикват пристрастяване, като при никотина то е изключително силно. При тревата такова нещо няма. Спира се много по-лесно от шоколада например. Освен това не провокира агресия както алкохола, човек е напълно с ума си (тук може да се поспори малко, но определено не замъглява така съзнанието). За сметка на това усещането си е друго. Музиката става по-хубава, цветовете по-ярки, а света се променя. Умрели от свръхдоза няма, а приказките, че който пуши трева минава на хероин са напълно неоснователни.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изyмeн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.10.05 23:18



Абе не е баш вярно, че не можеш да се пристрастиш към тревата. Имайте предвид, че колкото ид а се говори от разни учЕни по въпроса за пристрастяването, всъщност се знае мноооого малко.

Аз както и повечето ми приятели от университета отдавна не пафкаме и не сме имали проблеми със спирането, но си има един-двама, които не могат да спрат. Имат вечно много по-висока толерантност и търсят трева активно. Някои хора просто не трябва да се занимават в такива неща.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изyмeн]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано23.10.05 23:23



Тревата е почти безвредна.
Ей, че ти още малко и витаминозна ще я икараш.

Най-, най-, най-малко вредното от всичко е самият дим, който е И канцерогенен, от какъвто и произход да е.

Пристрастяване към кафе и пристрастяване към цигари (трева) са несравними неща.



Тема данови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.10.05 23:46



В интерес на истината по соц времената наистина трудно можеше да се намери марихуана. Имах едно гадже в тийнейджърските си години, подариха му за рожденния ден... и не пробвах.

Опитах за пръв път 15 години по-късно, съвсем съзнателно и с ясната нагласа какво искам да получа от опита си. И до ден днешен не бих се поколебала да си свия един джойнт, ако усещам, че ме хваща грип примерно и цяла седмица ще се сополивя и кихам. Индийския коноп е билка, растение с определени свойства, едно от които е да подтиска реакциите на имунната система :) Гаденето и повръщането също, впрочем.

Можеш да вярваш на родителите си, много малко са тези от нашето поколение, които на "стари години" ще се заинтересуват от другата реалност.

Та до втория въпрос - имам син деветокласник, не пуши трева, не пуши и цигари. А... сигурна съм, че не ме лъже, точно мен няма смисъл да заблуждава - не само, че ще го усетя, но и няма да вдигам врява.
Просто съм на мнение, че не е добре за подрастващите - за хора с недоизградена ценностна система, организъм, който още расте и т.н.

Има подходящ и неподходящ момент да придобиещ дадена опитност... е... до 25 години е времето, в което човек расте и още учи. Ако единственото, което получаваш от тревата е хиленето, значи само си губиш времето и си тровиш дробовете.

Ако приемаш съвети и не можеш да изчакаш до след пуберитета, поне пуши "разумно"... т.е. поне се опитай да не си задръстваш дробовете с боклук. Ползвай наргиле, вари си тревата с мляко (далеч по-безвредно е), прави си кексчета... самото пушене е вредно, та ако ще и мащерка и кантарион да си свиеш в хартийката, пак ще е вредно.


Редактирано от Hell на 23.10.05 23:49.



Тема Многонови [re: Hell]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано24.10.05 06:50



подкрепям идеята, че тревата не е за подрастващи.

И леко с кексчетата, с тях е мнооооого лесно да предозираш, щото нали е сладко, хапваш си и не усещаш колко си изял.

И още нещо. Трева с друго не се меши. Особено трева в комбинация с алкохол е ужас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.