Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пушене.....на трева обаче  
Автор Изтepяcaлaтa Kykyмявka (перкофотдаторка)
Публикувано23.10.05 16:56



Въпрос към родителите:Пушили ли сте трева?Защото когато задам същия въпрос на своите,те категорично ми заявяват Нее как можее....и си мислят,че аз сляпо им вярвам Та искам да кажа,че съм 7ми клас и гледам некви лапета 5ти 6ти клас пушат цигари и се мислят за много интересни....Тревата поне те кара да се хилиш....Аз съм пушила 4 5 6 7 8 пъти,обаче нито съм пристрастена неква,нито го правя за да се правя на коя съм аз и пуша само,когато има и когато ми се пуши-тоест на 2 месеца веднъж Т аскъпи родители вие как бихте реагирали ако разберете,че детето ви употребява марихуана?

Глупакът е човек, който мисли себе си за по-умен от мен.


Тема Не съмнови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.10.05 17:02



Спокойно можеш да вярваш на родителите си. Социализма имаше много недостатъци, но тук-таме и някое предимство. Марихуаната, както и всякаквите наркотици въобще не бяха толкова повсеместно разпространени, колкото са сега. Имаше една милиция, дето за разлика от сегашната полиция, поне отвреме навреме си вършеше работата. Не знам и някой съученик да се е похвалил, че е пушил. Геройството в наши дни беше да се навреш в пушкома и да дръпнеш няколко цигари, щото и това се наказваше, ако те хванат.
Честно казано, ако разбера, че детето ми е пушило, хич няма да ми хареса. Знам, че казват, че марихуаната не води до пристрастяване и т.н., но самият факт, че на човек му трябва нещо изкуствено, което да го развеселява, не е много приятен. Може и да съм старомодна, знам ли...
Стига простотии бе, тате!

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 23.10.05 17:04.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.10.05 21:27



Ами няма да се зарадвам...

Аз не съм чак толкова възрастна, че да бъда родител на тийнейджър, тоест имам време да мисля по тия въпроси, а до тогава тревата може и да е легална, кой знае. Или да е минала от мода...

Преди няколко години моите родители ме питаха дали съм пушила трева. Искали да пробват и те.



Тема Пушила съм и няма да се очаровамнови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Blue Eyes (different)
Публикувано23.10.05 21:56



И пуших първия път, за да разбера толкова голям келепир ли е това. Какво се случи - всички се хилиха като изтървани, аз бях избистрила сините си очи до червено, ама повече освен неконтролируем сексуален нагон не чувствах.
Следващия път бях силно бясна на бившия ми мъж и реших да убия кофти настроението. Нищо не се случи, дори съм и заспала.
Но третия път... Споменът от усещанията, които имах би бил този, който ще запали сигналната лампа в главата ми, ако разбера, че някое от децата ми пуши трева. Казваш, че си пушила и твърдиш, че само се хилиш? А халюцинации да си имала? Да си чувствала мозъка си остър като бръзнач, а да не си се чувствала в състояние да реагираш, ако ти се наложи? Не ти ли звучи малко страшно? А на мен като майка на момичета отсега ми звучи ужасяващо. Щото след като явно нищо на теб не ти е непознато... В такова състояние на сутринта може да се чувстваш леко изчукана и да си задаваш маса въпроси... Ама късно. А родителите ти? На 22 години пуших за пръв път, сега съм на 26 и от една година, от оная случка не искам и да чувам за трева.
Сега може да ме апострофираш и да кажеш, че е била "друсана" тревата. Е аз няма намерение да отглеждам стерилна трева, за да съм спокойна за момичетата си. Няма гаранция какво ще ти продадат и в какво е вряла тревата преди това, нали?
Относно пристрастяването - възможно е, не се информирай избирателно.
Така, че си помисли малко по-обстойно и недей така агресивно към родителите. Някой ден и ти ще си.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано23.10.05 22:22



Ако науча, че детето ми, племенниците ми или приятелките на дъщеря ми са пушили трева, никак, никак, ама никак няма да се зарадвам. Мнооооого меко казано!!!

Ще реагирам по най-старомодния начин, ще действам по най-утъпкания подход - ЗАБРАНАТА.
Мразя тази дума, не я прилагам във възпитанието за други неща, но тютюнопушенето и пушенето на трева ми дават повод да въведа извънредно положение.
Просто при тези явления ми се изпарява чувстото за хумор, здравият разум, търпението и всичко останало.
Само твърда ръка. Категорично.
Разговори - да, но специално за пушенето при племенниците видях, че няма никаква полза от приказки.
Това е от мен - твърда и категорична забрана, плюс следене и дебнене дали са пушили, а който се чувства потърпевш или репресиран, да ходи да се оплаче на някоя агенция или на арменския поп, ако желае.

Пропуснах да вметна в сценария и едно скандалче в магазина от който са купени цигарите и издирване на лицето, от което е купена тревата. На него му се пише нещо по-тежко, заради по-тежкото му провинение, обаче не съм го измислила какво е.
Да не се и налага.
Да не се налага и на никого от вас, родители, да попада в такава ситуация.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано23.10.05 22:59



Нека и аз се включа в дискусията. Тревата е почти безвредна. Но всяко нещо с мярка разбира се. Пуша от около 6 години, тогава бях 2 курс в университета. Слушал бях аз за лошата дрога такива ужасни неща... Ама пък никой не казва, че е приятно. Сега като се замисля разбирам старото поколение. Не че съм от тийнейджърите, но не съм и стар още. Само погледнах заглавието на другата тема - пиърсинг. Това вече не ми харесва, но разни хора... Да не забравя... брат ми е на 17, пуши от поне 3 години. Трева де.. А цигари от по-скоро, макар че му бях забранил. Нещата съвсем не са така както ги представят всички, нито са прекалено хубави, нито прекалено лоши. Вчера бях на "дискотека" - само чалга. Пих поне 4 рома и една бира. Сутринта в 10 станах, бях си легнал в 4.30. Не знаех дали съм още пиян или пък махмурлукът ме е хванал, но се чувствах ужасно. Което е и нормално, тъй като бях пил доста. Преди 2 дни се напуших. Последиците - на другия ден се чувствах малко уморен, но и дума не може да става за сравнение между алкохола и тревата що се отнася до последиците. Алкохола е "твърд" наркотик, тревата е от меките. Макар че как може да е наркотик, когато не предизвиква пристрастяване ? За сведение - кафето, чаят, цигарите - всички те предизвикват пристрастяване, като при никотина то е изключително силно. При тревата такова нещо няма. Спира се много по-лесно от шоколада например. Освен това не провокира агресия както алкохола, човек е напълно с ума си (тук може да се поспори малко, но определено не замъглява така съзнанието). За сметка на това усещането си е друго. Музиката става по-хубава, цветовете по-ярки, а света се променя. Умрели от свръхдоза няма, а приказките, че който пуши трева минава на хероин са напълно неоснователни.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изyмeн]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.10.05 23:18



Абе не е баш вярно, че не можеш да се пристрастиш към тревата. Имайте предвид, че колкото ид а се говори от разни учЕни по въпроса за пристрастяването, всъщност се знае мноооого малко.

Аз както и повечето ми приятели от университета отдавна не пафкаме и не сме имали проблеми със спирането, но си има един-двама, които не могат да спрат. Имат вечно много по-висока толерантност и търсят трева активно. Някои хора просто не трябва да се занимават в такива неща.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изyмeн]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано23.10.05 23:23



Тревата е почти безвредна.
Ей, че ти още малко и витаминозна ще я икараш.

Най-, най-, най-малко вредното от всичко е самият дим, който е И канцерогенен, от какъвто и произход да е.

Пристрастяване към кафе и пристрастяване към цигари (трева) са несравними неща.



Тема данови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.10.05 23:46



В интерес на истината по соц времената наистина трудно можеше да се намери марихуана. Имах едно гадже в тийнейджърските си години, подариха му за рожденния ден... и не пробвах.

Опитах за пръв път 15 години по-късно, съвсем съзнателно и с ясната нагласа какво искам да получа от опита си. И до ден днешен не бих се поколебала да си свия един джойнт, ако усещам, че ме хваща грип примерно и цяла седмица ще се сополивя и кихам. Индийския коноп е билка, растение с определени свойства, едно от които е да подтиска реакциите на имунната система :) Гаденето и повръщането също, впрочем.

Можеш да вярваш на родителите си, много малко са тези от нашето поколение, които на "стари години" ще се заинтересуват от другата реалност.

Та до втория въпрос - имам син деветокласник, не пуши трева, не пуши и цигари. А... сигурна съм, че не ме лъже, точно мен няма смисъл да заблуждава - не само, че ще го усетя, но и няма да вдигам врява.
Просто съм на мнение, че не е добре за подрастващите - за хора с недоизградена ценностна система, организъм, който още расте и т.н.

Има подходящ и неподходящ момент да придобиещ дадена опитност... е... до 25 години е времето, в което човек расте и още учи. Ако единственото, което получаваш от тревата е хиленето, значи само си губиш времето и си тровиш дробовете.

Ако приемаш съвети и не можеш да изчакаш до след пуберитета, поне пуши "разумно"... т.е. поне се опитай да не си задръстваш дробовете с боклук. Ползвай наргиле, вари си тревата с мляко (далеч по-безвредно е), прави си кексчета... самото пушене е вредно, та ако ще и мащерка и кантарион да си свиеш в хартийката, пак ще е вредно.


Редактирано от Hell на 23.10.05 23:49.



Тема Многонови [re: Hell]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано24.10.05 06:50



подкрепям идеята, че тревата не е за подрастващи.

И леко с кексчетата, с тях е мнооооого лесно да предозираш, щото нали е сладко, хапваш си и не усещаш колко си изял.

И още нещо. Трева с друго не се меши. Особено трева в комбинация с алкохол е ужас.



Тема Обичам те, бе!нови [re: Hell]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано24.10.05 21:38



Аз, например, преди година може би за първи път пуших пура. Цигари никога не съм пушила. Хареса ми. И сега понякога дръпвам по една пурета, но го правя за кеф, а не щото имам нужда. Струва ми се, че като почнеш по-рано, след това ще имаш нужда, а това вече е кофти.

Стига простотии бе, тате!


Тема а, взаимно е :)нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано24.10.05 23:02



Аз на 30 пропуших цигари (щото хлапетата ми обясниха, че ако не се науча да пуша с нещо по-лекичко, тревата ще ме задави яко).
Наистина има нещо много вярно в това, че попрезрелия организъм по-трудно се пристрастява психически.
От физическата зависимост спасение няма, абстиненцията ще си я изпиташ с всичките й "прелести"... но навика и емоционалната зависимост липсват или са много слаби.

През последната 1 година пушенето на цигари ми е в петък вечер на по биричка с приятели и 2-3 пъти през седмицата... да направя компания на някой колега и да си поприказваме за живота, вселената и всичко останало 10 минутки :)))) Което прави около половин кутия седмично, не всяка седмица :)
И не че не мога и без това, просто не виждам смисъл да доживявам дълго на едната пенсия... таковата... мисля си за бъдещето демек :))

Колкото до това хлапе... кукумявката де... живота си е неин, освен това си има и родители. Дали ще пискаме или ще ръкопляскаме няма никакво значение - тя ще си прави това, което е решила и със сигурност не е пуснала темата да събира мнения, по-скоро да се радва на вниманието

И не че ще тръгне да се пробва в кулинарията (споко Амина, не вярвам седмокласничка да се навие да бърка кекс с трева в кухнята на майка си)... но ако идеите я накарат да се позаинтересува и попрочете малко за растенията, които консумира чат-пат, защото е модерно в момента сред приятелите й... мисля, ще й е от полза.
Поне като "техника на безопасност".


Редактирано от Hell на 24.10.05 23:05.



Тема Re: данови [re: Hell]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано25.10.05 15:47



Офтопик!
Хел, кажи ми, моля те за наргилето.
Винаги ми е било интересно да знам какво се случва там.
Значи там не гълташ дима, така ли?
Чувала съм, че има напр. сушени плодове, рози и т.н., т.е. не се пуши точно. Или не се пуши точно тютюн.
Вода ли се слага вътре? За какво служи тя?
Много красиво ми изглеждат самите съдове, сигурно си имат имена, и като ги погледна, ми се приисква да си имам нещо такова вкъщи.
Обаче да пропуша заради едно наргиле...



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано26.10.05 23:43



според мен това е най - погрешната реацкия, но децата са си ваши..

първо, така ще загубите всякакво уважение.
второ, повече никога няма да чуете нищо от детето си.
и най - важното - по този начин ще направите всичко възможно, най - доброто, което можете за да го накарате да продължи да търси трева с още по - голямо настървение.

все пак - не можете да го следите 24/7/365, а в някой страни има камери разрушаващи изконата човешка свобода - но, уви, още не сме стигнали до това ниво на цивилизацията.

а винаги е добре да се знае, ако залитне някъде извън тревата - или ако навлезе прекалено надълбоко.
интензивното всекидневно пушене на трева е доста вредно, но то и да пушиш по картон цигари не е много здравословно - и все пак някой го правят.
но ако всичко е в нормални граници - никой нищо не усеща.
гаранция давам (:

другото е, че ако не пробва докато е 15-16-17, то ще пробва като стане на 21-22-23. по - добре от рано, защото в студентските години субстанциите се контролират по - трудно - и въобще аз съм за теорията, че колкото по - рано се опарят хората, толкова по - светло и ясно бъдеще за тях (:


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушила съм и няма да се очаровамнови [re: Blue Eyes]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано26.10.05 23:51



едно от чудесата на тревата е, че на всеки действа абсолютно индувидуално.

така че личните преживявания не могат да бъдат взети за общовалидни. аз самият не съм от големите фенове на тревата и не пуша, както и не пуша никотин - което не означава, че не съм достатъчно толерантен към тези, на които им харесва (:
така че на всеки трябва да бъде шанс да харесва/не харесва тревата.

не съм забелязъл толеранс (просто за по - екстремно преживяване се пуши повече), няма формиране на зависимост и всъщност нанася далеч по - леки поражения на белия дроб от обикновените, легални цигари.

и въобще цялата тази параноя около тревата е предизвикана на 99% от неосведоменоста (по - скоро невежество) на по - горните поколения, тъй като тя се третира под общото име 'наркотик' - докато алкохол и никотина се третират по - съвсем различен начин заради различния си законен и оттам социален статус.

но някой ден нещата ще си дойдат на мястото..


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор william joseph (lost)
Публикувано27.10.05 15:47



абсолютно си права .. едното е нелегално другите са .. как така може да се сравняват .. бе ти чуваш ли се какви ги говориш?!


Stranded .. lost inside myself
my own worst friend and my own closest enemy...


Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: william joseph]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано27.10.05 15:55



Колко неща са нелегални... но при извършването им никой не пищи така и никой не се замисля дали да ги върши или не...

Ако въобще се арестуваше или осъждаше всеки забелязан от полицията с джойнт, родителите вече щяха да са излезли на улицата.



Тема ми то...нови [re: Aминa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.10.05 17:30



и отнемането на човешки живот е подсъдно и "нелегално", ама онези дечица, които убиват съучениците си, получават присъди като че са ги хванали с няколко грама трева.

Толкова за правосъдието, общественото лицемерие и адекватността на законите.




Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Rated R]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано27.10.05 17:37



Съгласна съм с теб, но и не съм съгласна.
Защо смяташ, че ще загубя уважението на детето си, като изисквам от него да НЕ пуши? И това при положение, че аз по принцип съм против пушенето. Това мое изискване не е от вчера, нито пък го променям - днес може да се пуши, утре - не.

За доверието съм съгласна. Със сигурност детето ще предпочете да не споделя пред това да си има неприятности ида му се чете конско. Така е.
Обаче защо пък трябва да се направя на псевдо печена мамичка? Какво да сторя - да купувам цигарите лично ли?
Не става.
Моята позиция по въпроса е кристално ясна и изисквам детето да се съобразява с нея.

Не вярвам да се настърви да търси повече, защото ако има последователност и ако родителите не отстъпят, ще се крие, ще се опитва да хитрува, но едва ли ще устои до край.
Това е като с ученето. Кой ученик не предпочита да се пробва дали ще мине някой номер. Въпросът е дали ще му се позволи да мине.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: william joseph]  
Автор Jennifer:) (новак)
Публикувано27.10.05 17:43



Чакай, чакай, с моето мнение ли си несъгласен?
Не, нали?



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 01:28



основната ми идея беше да не се реагира изключително бурно за нещо, което не изисква изключително бурна реакция.
естествено, това е моята гледна точка, а решението не го вземам аз, но нали за това е форума.

иначе няма нищо по - хубаво от това да си защитаваш позицията, особено ако си възрастен, който има причини да се чувства задължен да го прави, както и да налагаш стандарти на поведение на детето си, но най - тъжното би били, ако в края на крайщата лошите последици са повече от добрите.

а трева се използва основно по - купони. ако е мъничък, то трудно ще пуше всеки ден - най - малкото защото ще има проблеми да си я намира. и следите могат да се прикрият много лесно, така че ако съвестта не се задейства, и ако родителския авторитет не застане на първо място, то това дете трудно ще може да бъде спряно, ако наистина желае да пуши трева.


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Scheewa (фелд*йегер)
Публикувано29.10.05 16:42



Вечната тема.В момента почти не са останали хора,които общуват с други хора,и не са пушили поне веднъж в живота си хуана.
Моите родители предполагам знаят



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Rated R]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано29.10.05 17:18



основната ми идея беше да не се реагира изключително бурно за нещо, което не изисква изключително бурна реакция.
О, да! С това съм съгласна.
Обаче моята позиция по въпроса с пушенето на всичко (трева, цигари) е кристално ясна. Ако в един момент открия, че някой е пушил, защо да нямам право да реагирам бурно? Дори тайфунно? Някой нали точно на това разчитат - на тихичка разправия, която рано или късно ще отшуми и пушенето ще си продължи. Тук визирам една от племенниците ми.

По въпроса за стандартите
Чакай сега, защо това да налагам "моя" стандарт за непушене се смята за лошо?
Лошо е да се пуши, а не това, че аз изисквам да не се пуши.
Не знам защо напоследък така започнаха да се объркват стандартите. Напр. ако съм хетеросексуална, ако съм непушачка, ако реагирам, че някой циганин е направил поредното безобразие, ако съм против наркоманията, ако не практикувам групов секс и т.н., трябва да давам и обяснението защо е така. Т.е. моето поведение се приема за ненормално, а не истински ненормалното.
Това последното не е точно към теб, но наистина започвам вече да се дразня, когато трябва да обяснявам защо мисля по толкова "СТАНДАРТЕН" начин
.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Scheewa]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано29.10.05 17:46



То на някои желанието не им минава и като станат възрастни... Няколко колеги на майка ми миналата година бяха в командировка в Холандия и не пропуснали да пробват тревата. Е, ужасно се разочаровали. (става въпрос за хора на 40+ години ;).

Моето мнение- твърдо съм против и сигурно дори може да се каже че имам предразсъдаци към пушачите. Ами така е... млад човек, който пуши (никотин или трева) явно енеспособен да си реши по друг начин проблемите, да си прекарва по друг начин свободното време или да си прекарва хубаво... и т.н.
Цигара запалих един единствен път това лято, с една девойка просто решихме да видим какво е (да се разбира- тя също не пуши). Извод- гадост голяма. Но теоритечно погледнато, ако пушех, майка ми едва ли щеше да може по някакъв начин да ме спре, освен с обяснения на дълго и нашироко колко е вредно това. Уви, твърде либерална мама си имам :). Най-лесно е родителят да каже, че няма да дава пари на детето си за цигари, ама рядко системата действа, защото му се дават пари за други неща, не е толкова трудно сам да изкарваш някакви (макар и минимални) доходи.

Баща ми е пушач от десетки години, по кутия на ден изпушва (без преувеличения). Вкъщи е страшна война, добре че го отказахме поне от пушенето в стаите, че ставаше страшно.

Хаха, по въпроса че тревата не е вредна... Моля ви, всички сте учили химия нали? Каквото и да запалите и пушите след това (рози ако щете дори) се отделят големи количества въглероден оксид, който съсипва дробовете от всякъде.
Тъй че твърдения от типа на горното звучат смешно, да ме извинявате. По същата причина димът е много вреден дори за непушачи.

Hablo espanol!


Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано29.10.05 19:30



Признак на бистра мисъл е някой да те помоли да се обосновеш. Признак на бистра мисъл е и да предложиш мнение с аргумент. Отговорът ти, че мислиш по стандартен начин е притеснитеснителен, защото стандартен значи широкоразпространен... понеже всички мислят така, значи е правилно...

И въобще когато някой те помоли да защитиш мнението си, това не значи автоматично, че вярванията ти са ненормални.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 20:17



ами обществото се либерализира, което аз лично го имам за положително нещо.

а не мисля, че стандартите се променят. просто в момента изглежда твърде шокиращо, когато се окаже, че някой практикува групов секс примерно. все пак тези, които не го практикуват са повече от тези, които го практикуват и само въпрос на провокация е това, че малцинството е по - гласовито (което май е нормално състояние в природата).


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Eowyn_]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 20:19



естествено, че е вредно.
въобще не говорим за това.

въпросът е, че да дишаш въздух, да седиш пред компютъра, да четеш книжка и да живееш близко до натоварен път също е много вредно.
говорим за сравнителна степен, а не как е по - принцип.
а че цигарите са гадни е факт (:

уви, спасение няма (:


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 22:00



Доколкото си спомням, миналата година беше приет закон за криминализиране на еднократната доза. И това значи, че ако някой бъде хванат дори и с еднократна доза, той отива в затвора за ... забележете - 10 години.
Много ми е интересно как трябва да реагира една майка на такава вероятност. Може би трябва да каже "Ама разбира се, малкото ми съкровище, пуши си. После ще ти идвам на свиждане, обещавам!"
Защото е безсмислено да се говори за нездравословните ефекти. Хората не отбират от такива неща. Ако им пукаше, нямаше да има пушачи.
Но нека да не забравяме и другият проблем с тревата и той е, че все още е незаконна. Може да сме много ларж и да се правим на супер интересни пред съучениците или пред който там искаме, обаче едва ли на някой мечтата на живота му е да прекара десет години в затвора.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: alien*]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано29.10.05 22:10



Пък да знаеш как масово ги пращат в затвора за едната дозаааааа...



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Aминa]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 22:25



Да, много добре съм запозната с най-разпространената и универсална идея "Абе на мен няма да ми се случи".



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: alien*]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 22:27



и какъв трябва да бъде адекватния родителски метод - да го затвори в една стая с решетки, да го бие през час - през два, а като ходи на училище да е с два гардероба, които да го следват навсякъде?

това ли е адекватния родителски метод?

да не говорим, че ако се пуши на затворено шанса да бъдеш хванат е нулев.


In Rafa we trust!

Редактирано от Rated R на 29.10.05 22:29.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Rated R]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 22:38



Къде ме видя да казвам тези неща? Или сам си спориш?



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: alien*]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 22:49



просто принизявам нивото до твоето мнение.


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Rated R]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 23:08



Въобразяваш си.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Eowyn_]  
Автор Scheewa (PSYCHIC*ERASER)
Публикувано30.10.05 02:43



Аз пуша по кутия+ на ден.При това пуша синьо виктори и го пуша от години.
От години пуша трева /говорим за нещо от рода на солидните 3-4 годинки вече..А на цигарите и от повече/.Гарантирам ти,че не убива за секундиКолкото до оксида - учи ти малко биология и ще видиш,че те убива не друго,ами това без което не можеш - кислорода цял живот те поддържа в съзнание и накрая те убива.Съвсем не говоря глупоститака че - знаеш ли колко ми дреме..?



Тема Абе ти усещаш лис е какво говориш?нови [re: alien*]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано30.10.05 10:02



Ако законът се спазваше стриктно, щяхме вече да строим нов затвор за непълнолетни.

На мен наистина няма да ми се случи, щото не пуша, но знам колко се пуши и колко полицаи и прокурори си затварят очите. Тоя закон беше правен, за да се уреди бизнесът на Филчев и да се покажем колко сме морални, а не за да се спазва.



Тема Re: Изводнови [re: Aминa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано30.10.05 12:42



Основната вреда от наркотиците е причинена от тяхната нелегалност. Никой не е умрял от тревата (доказано), но 10-15 години.. случвало се е. А дори хероинът ако беше легален щеше да причини много по-малки вреди от алкохола или никотина.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Изводнови [re: Изyмeн]  
АвторCимeoн (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 21:19



ами аз съм на 17 години от столицата.. Наистина има наложено мнение, че алкохолът е много по безвреден от тревата, което донякъде е истина според мене.. имам приятели, които пушат доста активно от 4-5 години вече...Е, аз пия стабилно от 4-5 години и определено, не приличам на тях.. (стабилно означава на седмица по 2 пъти да се напия с минимум 300 твърдо и бира) .. такава е картинката навсякъде и нищо не е загубено, недейте да драматизирате.. от 10 дена не пия нищо, защото реших да си направа пауза, поради това, че колкото и да е забавно ми писна да ми разказват какво съм правил вечерите, да се връщам в 3 сутринта и като се събудя да ми няма главата...Е, поне съм се сетил да направя паузата..

При наркотиците нещата седят друго яче.. Хората издребняват или напротив стават грандомани (в зависимот от характера и наркотика) Навлизат в едно безпросветно и ТЪПО общество, което води само към самоунищожението.. Губиш приятели и т.н. без дори да си на твърди наркотици, лошото е това, че вместо да избереш да играеш футбол в хубавото време, ти избираш да се напушиш или да се нашмъркаш.. Не пуша трева от една година.. Пушил съм към 50 пъти и не бих пушил повече, защото не ме кефи.. Според мене ДОСТА се затъпява от нея.. имам приятели, които вече на нищо не приличат..

п.с. 11 клас съм и въпреки алкохола, късните прибирания и т.н. взимам стипендия в училище, класнатата ми ръководителка ме мисли за най-отговорното момче в класа и не чувствам, че трябва да променямам каквото и да е.. да му мислят тези с наркотиците..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.