Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 01:28



основната ми идея беше да не се реагира изключително бурно за нещо, което не изисква изключително бурна реакция.
естествено, това е моята гледна точка, а решението не го вземам аз, но нали за това е форума.

иначе няма нищо по - хубаво от това да си защитаваш позицията, особено ако си възрастен, който има причини да се чувства задължен да го прави, както и да налагаш стандарти на поведение на детето си, но най - тъжното би били, ако в края на крайщата лошите последици са повече от добрите.

а трева се използва основно по - купони. ако е мъничък, то трудно ще пуше всеки ден - най - малкото защото ще има проблеми да си я намира. и следите могат да се прикрият много лесно, така че ако съвестта не се задейства, и ако родителския авторитет не застане на първо място, то това дете трудно ще може да бъде спряно, ако наистина желае да пуши трева.


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор Scheewa (фелд*йегер)
Публикувано29.10.05 16:42



Вечната тема.В момента почти не са останали хора,които общуват с други хора,и не са пушили поне веднъж в живота си хуана.
Моите родители предполагам знаят



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Rated R]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано29.10.05 17:18



основната ми идея беше да не се реагира изключително бурно за нещо, което не изисква изключително бурна реакция.
О, да! С това съм съгласна.
Обаче моята позиция по въпроса с пушенето на всичко (трева, цигари) е кристално ясна. Ако в един момент открия, че някой е пушил, защо да нямам право да реагирам бурно? Дори тайфунно? Някой нали точно на това разчитат - на тихичка разправия, която рано или късно ще отшуми и пушенето ще си продължи. Тук визирам една от племенниците ми.

По въпроса за стандартите
Чакай сега, защо това да налагам "моя" стандарт за непушене се смята за лошо?
Лошо е да се пуши, а не това, че аз изисквам да не се пуши.
Не знам защо напоследък така започнаха да се объркват стандартите. Напр. ако съм хетеросексуална, ако съм непушачка, ако реагирам, че някой циганин е направил поредното безобразие, ако съм против наркоманията, ако не практикувам групов секс и т.н., трябва да давам и обяснението защо е така. Т.е. моето поведение се приема за ненормално, а не истински ненормалното.
Това последното не е точно към теб, но наистина започвам вече да се дразня, когато трябва да обяснявам защо мисля по толкова "СТАНДАРТЕН" начин
.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Scheewa]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано29.10.05 17:46



То на някои желанието не им минава и като станат възрастни... Няколко колеги на майка ми миналата година бяха в командировка в Холандия и не пропуснали да пробват тревата. Е, ужасно се разочаровали. (става въпрос за хора на 40+ години ;).

Моето мнение- твърдо съм против и сигурно дори може да се каже че имам предразсъдаци към пушачите. Ами така е... млад човек, който пуши (никотин или трева) явно енеспособен да си реши по друг начин проблемите, да си прекарва по друг начин свободното време или да си прекарва хубаво... и т.н.
Цигара запалих един единствен път това лято, с една девойка просто решихме да видим какво е (да се разбира- тя също не пуши). Извод- гадост голяма. Но теоритечно погледнато, ако пушех, майка ми едва ли щеше да може по някакъв начин да ме спре, освен с обяснения на дълго и нашироко колко е вредно това. Уви, твърде либерална мама си имам :). Най-лесно е родителят да каже, че няма да дава пари на детето си за цигари, ама рядко системата действа, защото му се дават пари за други неща, не е толкова трудно сам да изкарваш някакви (макар и минимални) доходи.

Баща ми е пушач от десетки години, по кутия на ден изпушва (без преувеличения). Вкъщи е страшна война, добре че го отказахме поне от пушенето в стаите, че ставаше страшно.

Хаха, по въпроса че тревата не е вредна... Моля ви, всички сте учили химия нали? Каквото и да запалите и пушите след това (рози ако щете дори) се отделят големи количества въглероден оксид, който съсипва дробовете от всякъде.
Тъй че твърдения от типа на горното звучат смешно, да ме извинявате. По същата причина димът е много вреден дори за непушачи.

Hablo espanol!


Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано29.10.05 19:30



Признак на бистра мисъл е някой да те помоли да се обосновеш. Признак на бистра мисъл е и да предложиш мнение с аргумент. Отговорът ти, че мислиш по стандартен начин е притеснитеснителен, защото стандартен значи широкоразпространен... понеже всички мислят така, значи е правилно...

И въобще когато някой те помоли да защитиш мнението си, това не значи автоматично, че вярванията ти са ненормални.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Jennifer:)]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 20:17



ами обществото се либерализира, което аз лично го имам за положително нещо.

а не мисля, че стандартите се променят. просто в момента изглежда твърде шокиращо, когато се окаже, че някой практикува групов секс примерно. все пак тези, които не го практикуват са повече от тези, които го практикуват и само въпрос на провокация е това, че малцинството е по - гласовито (което май е нормално състояние в природата).


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Eowyn_]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано29.10.05 20:19



естествено, че е вредно.
въобще не говорим за това.

въпросът е, че да дишаш въздух, да седиш пред компютъра, да четеш книжка и да живееш близко до натоварен път също е много вредно.
говорим за сравнителна степен, а не как е по - принцип.
а че цигарите са гадни е факт (:

уви, спасение няма (:


In Rafa we trust!

Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Изтepяcaлaтa Kykyмяв]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 22:00



Доколкото си спомням, миналата година беше приет закон за криминализиране на еднократната доза. И това значи, че ако някой бъде хванат дори и с еднократна доза, той отива в затвора за ... забележете - 10 години.
Много ми е интересно как трябва да реагира една майка на такава вероятност. Може би трябва да каже "Ама разбира се, малкото ми съкровище, пуши си. После ще ти идвам на свиждане, обещавам!"
Защото е безсмислено да се говори за нездравословните ефекти. Хората не отбират от такива неща. Ако им пукаше, нямаше да има пушачи.
Но нека да не забравяме и другият проблем с тревата и той е, че все още е незаконна. Може да сме много ларж и да се правим на супер интересни пред съучениците или пред който там искаме, обаче едва ли на някой мечтата на живота му е да прекара десет години в затвора.



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: alien*]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано29.10.05 22:10



Пък да знаеш как масово ги пращат в затвора за едната дозаааааа...



Тема Re: Пушене.....на трева обаченови [re: Aминa]  
Автор alien* (alien)
Публикувано29.10.05 22:25



Да, много добре съм запозната с най-разпространената и универсална идея "Абе на мен няма да ми се случи".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.