Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Чужд език от първи класнови  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 12:52



Бихте ли споделили мнението си за новата образов. система, при която изучаването на чужд език започва от първи клас, като в пети клас започват изучаване на втори зап. език?
Изказвам мнението си като майка на третокласник. От първи клас изучава английски ез. Нивото на обучение беше нулево през 1 и 2 клас - учителката ни заявяваше на род. срещи, че не може да се справи с дисциплината. Сега - в трети клас е назначена нова учителка - амбициозна и изискваща много от учениците.
Но според мен не е нормално за дом. всеки ден /три пъти седм. имат англ./ да имат минимум по 20 думи да пишат по 20 пъти и то с транскрипция. Аз не съм учила англ. и съответно не мога ида му помагам. Според класната решението било да се записват на частни уроци.
Но и по другите предмети са достатъчно пренатоварени - домашните им са прекалено много. И за капак и този англ.! Аз виждам, че детето ми се затруднява и съм преценила, че не мога да отделям средства за частни уроци по чужд език. Това мисля си е мое решение и ако смятах, че детето има възможност за допълнително обучение бих го записала. Но сега сме в положение, в което детето ходи без написани домашни и не може да се справи в училище!



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор latrevw (moro mou)
Публикувано12.10.05 13:21



не знам как е в трети клас, но мен пък много ме яд, че първи и втори клас само разглеждат картинки и азбуката. моят син е втори клас, според мен програмата им не е толкова натоварена, имат само 2 пъти английски, часовете са от по 35мин, можеш да си предствиш колко материал може да се предаде за толкова кратко време. мисля си, че сега децата са много податливи и възприемащи и точно сега е момента да свикнат с натоварване. честно казано 20 думи ми се виждат малко множко, но пък в края на годината твоето ще знае думи и фрази на английски, а моето ще е пак там някъде в началото. това, че не знаеш английски не значи, че не можеш да му помагаш, нали трябва само да преписва думите, учителката е дала транскрипцията, прочети я и му я повтори. децата поемат много, след време ще си доволна



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: latrevw]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 13:38



И синът ми във втори клас само това правеха. Учиха и азбуката, но както споменах учителката явно не се справи, щом сега им е трудно да пишат на англ. А транскрипцията също е на английски, с разните там символи.
Вярно е , че децата лесно възприемат, особено като постоянно гледат Картоон, говоримо и синът ми разбира горе-долу това, което го имат в учебниците, но с писането и граматиката е проблемът.
Мнението ми беше, че е полезно да се изучава чужд език от малки, но поне до пети клас да е по-улеснено - граматиката за по-късно.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор Divnamey (член)
Публикувано12.10.05 14:00



Моят си е втори клас в Шилер. Там всеки ден учат по 2 часа (след обяд) немски и отделно 2 оъти седмично имат и по 1час преди обяд. В къщи освен събота и неделя почти не се случва да имат нещо за домашно. Все още не са започнали с граматиката. Само стихчета, малки текстчета четат и преписват. Напредва много бавно и не знам дали е ефективно, но в никакъв случай не е натоварен. Аз също незнам немски, но проверявам това, което е преписвал (често допуска грешки). Намирам, че това и за мен е полезно - покрай него и аз поназнайвам някои думички



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
АвторBeлa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 14:00



Дъщеря ми завърши 7 клас в у-ще с изучаване на англ.език от 1 клас. Според учебната система в 7 клас трябва да са на нивото на подготвителния клас на езикова гимназия. Мисля, че много малко деца постигнаха това ниво. причините обаче не са само в учителите. Хем искаме децата ни да научат език , хем ги жалим, все им е много и тежко. По-добре намерете средства за малко помощ в началото, до достигане нивото в училище и после- яко учене!
иначе е губене на време, а ниво наестина може да се постигне- разбира се при редовен и сериозен учител в училище.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано12.10.05 16:02



Щерката (първи клас) май само си губи времето с този английски, в смисъл че изобщо не са натоварени, учат като в детската градина и тъпчат на едно място. Наистина децата могат много да научат в тази възраст и ме е яд, че не ги натоварват повечко, докато другата програма им е лека.
Може би синът ти има повечко думи, защото учителката (и класът)трябва да навакса пропуските от предните години. Изненадвам се, че трябва да пише и транскрипцията, това е нелепо.
Не показвай пред сина си, че го съжаляваш и мислиш, че вината е в учителката. Дори да е така! Опитай пред него да си не по-малко взискателна, кой му е казал, че всичко в живота ще е лесно. Все пак говорим за натоварване от няма и месец, не може отсега да се предава.
И още нещо - при език изпуснеш ли нещата отначалото, после трудно наваксваш, така че ТРЯБВА да му помагаш, нищо че не знаеш английски - например решете двамата, че докато свикне, ще се занимавате в събота 2-3 часа само с английски, всички ненаписани или сгрешени домашни отново се пишат, можеш да видиш разликата в буквите, ако бърка; да ти чете урока - може да не разбираш, но е достатъчно като начало да следиш дали е гладко или срича, виж поправките от учителката, ако има - накарай го да напише 2-3 пъти сгрешените неща... сигурно и на теб ще ти дойдат още идеи. Успех.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано13.10.05 09:19



Здравейте,

И аз да споделя мнение. Имам първокласничка. Не мисля, че трябва да се учи език в първи клас. Мисля, че за един първокласник всичко е доста ново и това го натоварва. Като се започне обстановка, контакти, писане четане. За тази възраст това направо е доста стресиращо. За съжаление това се отразява на психиката и формирането на характера, но се разбира доста по-късно. Моята свекърва /Бог да я прости/ беше учителка по английски. Тя казваше, че по-рано от пети клас е безмислено да се започва ученето на език. Разбира се сега има доста много средства - телевизия, училища и.т.н. , но все си мисля че психичното здраве на детето е по-важно. Това в трети клас да се пише транскрипция, направо е безумие.
Ние сега сме в паралелка с рисуване и сме много доволни. В класа са 18 деца.
Ще се видим догодина.
Приятен ден на всички.
Шина



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Shina]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 10:53



И двете ми деца учат английски много преди първи клас, не мисля че ще имат психически отклонения от това.. Аз съм учила така и имах възможност след седми клас да науча френски добре, понеже с англййския вече бях горе-долу приключила. Друг въпрос е, няма лесно и зависи от учителите много дали има смисъл да се учи в училище или не. И последно, мисля че да живееш без да знаеш англииски е все едно да си лишен от контакт с околния свят.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: leni]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 13:25



Малките деца бного бързо запомнят, но и бързо забравят, това е факт. Имам приятел, чието дете на 3 год бе поставено в стрес - отидоха да живеят в страсбург и го заведоха на детска градина, след 4 месеца (междувременно то бе почти спряло да говори и на български) то започна да говори френски и в къщи - ти му говориш на български, то ти отговаря на френски. Сега детето е на 14 и от 3 години са си в Бг, но имаше страшни проблеми с кандидатстването тази година в езикова гимназия, напр. на въпрос знае ли какво е отшелник той бодро отговаряше - Еми тия от Шел...
Разбира зе, средата е определяща, но наистина в детската възраст се учи много бързо.
Малката ми дъщеря е от близо месец на предучилищна към Шилер, направо е невероятно колко много неща вече знае - песни стихотворения, думи, цветове, брои до 20 и т.н., като никога да сега не е говорено с нея на езика, макар и да го знаем перфектно...
В тази връзка, Divnameyр искам да попитам, понеже твоят син е вече 2-ри клас там, дали вече могат той и неговите съученици да проведат смислен диалог на немски, или продължават с трупането на словестен багаж под формата на песни стихотворения, игри. Питам защото в Deutsche shule основният аргумент на директорката за това как те са най-добрите в немския бе, че за разлика от други места, при тях децата говорят на немски, а не само да повтарят песнички и стихотворения.... Не й повярвах, но използвам повода да те попитам, макар и не в рубриката посветена на Шилер...



Тема Re: до Стефаннови [re: stefan]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 14:15



словесен, а не словестен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.