Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос към Divnamayнови [re: мapтa]  
АвторJennifer (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 22:28



Дъщеря ми не учи в това училище, но мога да ти кажа за смесването на езиците.
Няма страшно, защото те все пак ползват за опора определен учебник.
Правила съм си експеримент. Объркването настъпва, ако детето е вече във фаза да прави цели изречения и разкази по илюстрации от един и същи учебник.
Напр. ако детето учи испански и английски и го накараш да ти опише на испански нещо, което вижда в учебника по английски, започва да се обърква на някои думи.

Спокойно за БЕЛ и немския. Не ги сравнявай. Едното е родният език на детето, другото е чужд език. Обърквае просто няма как да стане.



Тема На цялата тази какафониянови [re: Eли]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано18.10.05 09:27



с английския в пръви клас, изръмжах на учителката.
Ами вижте учебника - само картинки, а отгоре написано "Body parts". Що така на никой не му дойде на акъла да напише и учебник за родителите. Аз от къде да знам какви части на тялото са учили? Питам я мойта - тя вятър я вее на бяла кобила - "учихте ли тази дума?" - "мнеее" (ясно е, че според нея не са, 'щото иначе ще я хвана на къс пас да я повтаряме).
И - о! чудо - госпожата взе да пише на един лист думите (че даже и как звучат с български букви за незнаещитродители - но е правилно де, никой не е длъжен на знае ем-найсе езика). Можело, значи.



Тема Re: въпрос към Divnamayнови [re: Jennifer]  
Автормapтa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 14:08



Благодаря за мнението!



Тема Re: въпрос към Divnamayнови [re: мapтa]  
Автор Divnamey (член)
Публикувано18.10.05 14:41



Извинявай, че закъснявам с отговора. Малкият няма проблеми със смесването на буквите. От време на време се обърква и вместо българската пише английската буква, но веднага се усеща и поправя. Може би само когато е разсеян и по инерция пише другата. Иначе няма проблем.



Тема Re: въпрос към Divnamayнови [re: Divnamey]  
АвторJennifer (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 15:43



Да, същото съм виждала и аз - при писане на БЕ да се пише буква на латиница, а не обратното!
Да се чудиш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.