Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: leni]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано13.10.05 14:16



Всеки език е един отворен прозорец. Въпроса е не да ползваш езика, а да го владееш. Какво е горе долу?.По въпроса има доста литератута, дори не българска. Какво е горе долу. Освен това ученето на езици е даденост. Интересно какви са системи на обучение в другите страни? Аз имам представа. Просто в България, това е поредното залитане. Темата е доста обширна и може много да се спори.
Важно е според мене децата да са здрави и да научат добре български език. Като слушам и гледам разни неграмотни артисти, журналисти, публични личности и дори учители и.т.н. , просто лошо ми става.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: stefan]  
Автор Divnamey (член)
Публикувано13.10.05 21:26



Опитва се да съставя сам кратки изречения, но за сега май основно трупат материал. Четат, преписват, учат нови думички. Положителното е, че когато му се говори бавно на немски хваща доста неща. Аз естествено не мога да го прееценя, но познати знаещи немски го тестват. Хубавото е, че не се притеснява и опитва и той да говори, преподавателката успява много добре да задържи вниманието им и да поддържа жив интереса им към езика.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор alys ()
Публикувано13.10.05 21:43



Щом преценяваш, че детето ти не може да се справи с английския, премести го в друга паралелка или в друго училище. Не вярвам всички училища да са ранночуждоезикови. Аз нямах такива проблеми. Синът ми изучаваше от първи клас английски, а от втори клас - руски. В пети клас го записах да посещава курс по английски и така две години. Доволна съм и не беше скъпо. В осми клас в училище учеха по 21 часа английски на седмица и на него не му беше трудно (е, като гледам отстрани). Но си зависи от детето колко натоварване може да поеме. Майката, според мене, е тази, която трябва да прецени има ли смисъл да мъчи детето си, ако то действително се мъчи и му е трудно (а сигурно и не му е интересно).



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Shina]  
АвторTaни (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 09:46



И аз съм на това мнение. От 8 години имам частни ученици по английски език.Имала съм ученици от 1 до 12 клас. За първи стъпки в английския винаги най-добре се справят децата завършили 4 клас. Тогава имат вече настройката, знаят българския език горе-долу и вече английския се започва с транскрипцията и върви доста добре и им е интересно. Така тези мои ученици придобили начални знания по английски вече в 5 - 6 и нагоре класове се справят абсолютно сами и то доста добре, но важна е основата, която получават.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Shina]  
Авторлeни (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:12



Това дали децата ще научат добре български език зависи от учителите им, мотивацията им и куп други неща, който нямат нищичко общо с чуждоезиковото обучение в първи клас. Нещо си се объркала.
Това как ще научи детето езика-дали да го владее или само ще го "ползва" зависи пак от самото дете и желанието му. Ако остане на ниво "да го ползва"-значи това му стига и му е достатъчно. Да не би да е лошо да "ползваш" англииски, когото обикаляш света и общо-взето навсякъде можеш да се оправиш с този език?? Ученето на един език от първи клас е едно от малкото смислени неща в образованието ни в момента. Никак не е много, виждала съм учебниците на децата и за средно интелигентно дене е напълно нормално и не представлява проблем. а транскрипция да се пише и щуротия, но то пак идва от учителите, които никак ама никак не са добри масово... (има и изключения)



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано15.10.05 17:49



Не съм прочела всички постинги, но се хващам за мненията на няколко родители, че в първи и втори клас децата много възприемали и трябвало да се товарят повече. Вместо това, те само разглеждали картинки и оцветявали.

Е, добре. По тази логика децата трябва да бъдат натоварени и по математика, примерно и вместо да учат само таблицата, да започнат да учат и квадратни уравнения.
Извинете, но ученето на всеки език започва с фонетичен курс. Картинките и нещата, които за вас, родители, изглеждат лесни и прости са един естествен етап, както писането на лулички и ченгелчета по български, само че много по-важен.

На тази възраст децата възприемат чудесно със сетивата си и фонетичният вкус е с пъти по-подходящ от безкрайното писане на думи, за което има време.
Транскрипцията не е необходимо да се пише за домашно. Ученикът трябва само да я разбира и да може да я разчита, за да му помогне да заучи думата правилно.

И НАКРАЯ: най-важното е, че ученето на език не става за 1-2 години, особено когато децата не го учат на групи, а са цял клас.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано15.10.05 17:55



Ели, може ли да обясниш малко по-подробно каква е тази ваша система с английски от първи клас?
Дъщеря ми е първият випуск, на които въведоха задължителното обучение по западен език, но от втори клас.
Който искаше, в първи клас си записа детето на уроци или в школа, но това не беше задължително.
Преди тях имаше разни паралелки с разширено изучаване на езика в някои училища, за които се оказа, че не било редно да бъдат откривани и т.н.

Нашите деца учат по системата Blue Skies, която е пригодена за българи, но е много натоварен учебник, както казваш и ти.
Аз съм много против да се въвежда задължително езиково обучение от такава ранна възраст и имам много причини, за да мисля така.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Jennifer...]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:52



Здравей!
Ние също сме по новата система с изучаване на зап. език от втори клас, но когато беше в първи имаха СИП и директорката реши, че ще е добре Сип да е по английски, за да се подготвят децата за изучаването му в по-горните класове. Наистина в първи клас само оцветяваха - учебниците им бях само с картинки, но понаучиха доста думички. Във втори клас започнаха да пишат азбуката, думи и изрази, но той нищо не научи. И сега му идва много трудно всичко. Не мога да го изместя - живеем в малък град и има само едно училище



Тема Re: въпрос към Divnamayнови [re: Divnamey]  
Автормapтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 13:05



Дъщеря ми е ученичка в първи клас към "Шилер". Сега започнаха да пишат по малко и на немски (преписват думички, напр: Hallo Hippo), а по писане (каква е тази глупост БЕЛ) са още на а, ъ. Дали ще има някакъв проблем от смесването на български и немски? Как беше при Вашето дете? Бих се зарадвала на мнението и на други родители, чиито деца учат там. Благодаря предварително.



Тема Re: Чужд език от първи класнови [re: Eли]  
АвторJennifer (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 22:23



Здравей, Ели!

Да, сега разбрах. В нашето училище също имаше СИП по едно време, но се отнасяше за випуските преди нашия.
Отзивите от СИПа бяха много лоши - все не караха часове, изобщо беше много несериозна работа.

Конкретно на въпроса ти за писането. При изучаването на АЕ това е най-трудният момент. Особено за такива малки деца. Не се притеснявай чак толкова, ако не може да изписва думите правилно. Това си е съвсем нормално в началото. Ще има много време пред себе си и ще се научи. Просто важното е да има желание да учи, а не самия резултат. Поне в началото.
Ти можеш да му помогнеш, ако ти се занимава.
Можете да играете на бесеница, така ще упражните писането на думите и наименованието на самите букви.
Можеш да му преплетеш 1 дума с няколко други, като му направиш проста кръстословица или да му напишеш думи с липсващи букви. Гледай да са гласни или пък двойни букви -pp-, -tt- и т.н.
Стига да имаш време и желание, можеш да му измислиш най-различни интересни неща. Самото дете ще ти подскаже в хода на работата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.