Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Триабва ли?...нови [re: crna_maca]  
Автор Rated R (bad language)
Публикувано30.09.05 22:56



по закон не е.
и класическата педофилия е свързана с лица доста под 14 години (, на 14 малко или много хормоните играят, а и тялото е развито в известна степен).

по въпроса - ако на теб ти е кеф, значи няма проблем.


In Rafa we trust!

Тема Re: Триабва ли?...нови [re: the_lion_queen]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано01.10.05 10:04



Здрасти, Лъвче!
Абе знаеш ли, точно в тая възраст (между 14 и 23) човек научава страааашно много нови неща за живота, вселената и всичко останало - за мъжете и жените, за любовта, за комплексите на някои хора, за това как да се бори за себе си и ей такива разни... Както например между 5 и 14 години научава тоооолкова неща, че сега ти например едва ли би станала първа приятелка с някое петгодишно момиченце - просто не ти е на нивото ... И знаеш ли, че петгодишното момиченце ще е супер щастливо, ако му обърнеш внимание - ама ако ти е единствената приятелка, няма ли да има проблем - за теб? А пък аз на 13 съм си написала в дневника знаменитата фраза "Аз си мисля, че съм голяма, но другите май не мислят така..."
Миналата година моята любима щерка, която сега е на 15, имаше в компанията си подобен случай... аз познавах младежа. Да ти кажа, той също изглеждаше на 16-17, през цялото време беше заобиколен с 13-14-15 годишни девойки и се чувстваше много добре в компанията им. Беше им направо като някакъв гуру - те попиваха всяка негова дума... Когато говореше с възрастни, започваше да се изчервява и да заеква силно; нямаше много приятели на неговата възраст... просто общуването му с доста по-малки от него госпожици беше единственият му шанс да се изяви - което е много тъжно по принцип... защото означава, че той нещо е недозрял в общуването с хора, не девойките...
Пък другият "дребен" проблем е, че на практика, докато си с него и го обожаваш и слушаш с отворени очи и уши... той ще започне да те оформя по свой образ и подобие... има опасност да те откъсне лека-полека от приятелите и приятелките ти и да те накара да прескочиш цял период от живота си. Да те накара също тъй да се почувстваш доста комплексирана (което работи в негова полза и му помага да се чувства велик!) - защото няма как да си научила нещата, които той знае в момента или да си прочела книгите, които той е прочел, или нещо подобно... ами има време за теб, да ти кажа - я погледни назад - само с една година - и виж само за една своя година колко си се променила и колко си научила!
Късмет и умната!

Желанията ни трябва да са леки като перце...


Тема Re: ЪХЪнови [re: Изyмeн]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано01.10.05 12:11



Зависи ти на колко години си.



Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Xeй Живoт!]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано01.10.05 12:12



Много хубав пример за петгодишното момиченце!



Тема Re: Триабва ли?...нови [re: the_lion_queen]  
Авторcrna_maca (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 19:21



ama momiche tova niama znachenie v tazi vyzrast razlikata v godinite e ogromna tojs i e myj a ti si dete moje bi sega ne go razbirash, no kato stanesh na negovite godini ne mislai ch eshte tis e zanimava s 14 godishni!



Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Jennifer...]  
Авторcrna_maca (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 19:26



abe i az tova iskah da kaja;)



Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Rated R]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано01.10.05 21:10



Ъм, сега с риск да разсъждавам като абсолютен възръстен, а не като момиче на 15, бих казала следното...

Първо, подкрепям казаното до тук.

Това, с което аз съм се сблъсквала (а то не е много), ми е показало, че са твърде малко хората, които са напълно единствено искрени в отношенията си.
Знам, че на 14 е лесно да кажеш "любовта няма възраст", но с времето ще си промениш мнението. Подобна връзка не може да бъде здрава за дълго време. Постепенно 9 години ще си кажат разликата, тъй като той вече е мъж, има собствен живот, независим е и т.н., а ти още дълго време няма да си. Липсва стабилната основа, която определно не е само от либоф изградена. Нужно е нещо повече, не се съмнявам че повечето млади мъже без проблем успяват да завъртят гравите на 13-14-15 годишни момиченца. Защото .казано е вече), един човек на 24 определено знае за живота повече, отколкото един човек на 13.

Друго нещо- въпросните мъже нямат ли малко себеуважение, защото аз на мястото на въпросният персонаж нямаше да имам нищо общо с толкова млади момичета. С брат си имам 9 години разлика, и само ако чуя че има работа с някоя такава тийнка ще яде много бой. Живея с него, и с годините (особено последните 2) виждам, че той си е голям човек, има свой живот своя житейска философия (която на 14 едва започваш да изграждаш и дори аз, имащата претенции за малко над годините си, не мога да кажа че съм създала своя философия за живеене).
Пак подчертавам, не опира до любов- вие може и да си се обичате много. Но пораствайки нещата вече не са същите. Тъжно е, но подобна връзка не носи романтиката, която ти примерно чувстваш.

Ако става въпрос за 20 и 29 години, или за 25 и 34, друго е. Защото вече съществува някакво ниво на зрялост, а в твоя случай съществува само при приятеля ти. (и моля те не го слушай като започне с "Ти си много над 14, ти си толкова умна, нямаш нищо общо с момичетата на тази възраст"- тинтири минтири... ).

Може би ще се породи въпросът- добре, тогава каква разлика е нормална за тази възраст? Ами моят отговор за хората под 20 е- 4 години, не повече. Пак ще кажете- не съм романтична- може, но съм реалистка и това ми създава много по-малко ядове. В същото време се чувствам прекрасно от връзката, която имам в момента, като разликата е точно въпросните 4 години.


пп- аз съм повече от убедена, че точно ти ще сложиш край на тази връзка.

ппп- а като стана на въпрос, защо родителите, най-вече майките, толкова се ужасяват като чуят че дъщерите им излизат с по-големи от тях момчета? не говоря за фрапиращи разлики, а за 2-4 години. И това е при почти 100% от случаите, все едно са се наговорили ;). Толкова ли мислят че всички момчета искат да заведат дъщерите им до леглото- вярно, 99% процента са такива, но къде отива оптимизмът в единия процент? ;)
Развеселих се, спирам.

Това е от мен- казвам всичко с най-добри чувства и с надеждата да те предпазя от грешка, за която много можеш да съжаляваш. Защото съм виждала момичета, които така съжаляват. Помисли добре. Много добре.

Parliamo Italiano!


Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Eowyn_]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано01.10.05 21:47



защо родителите, най-вече майките, толкова се ужасяват като чуят че дъщерите им излизат с по-големи от тях момчета? не говоря за фрапиращи разлики, а за 2-4 години. И това е при почти 100% от случаите, все едно са се наговорили ;).
Тук му е мястото да ти отговоря с класиката в жанра "Като станеш родител, ще видиш" (е, иначе в ежедневието не го ползвам, но виж пък колко е универсален).



Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Jennifer...]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано03.10.05 10:37



Да де, то е ясно че сега не мога да разбера напълно, но все пак ми е любопитно как разсъждавате, родители, тоест искам да изслушам аргументите, а не оправданията, че съм малка и не знам още... с най-добри чувства :)

Parliamo Italiano!


Тема Re: Триабва ли?...нови [re: Eowyn_]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано03.10.05 11:22



Явно проговарят някакви инстинкти, които си дремят у всяка бъдеща тъща. Знам ли?
Ето, това момиче изобщо не го познавам, но нещо започва да ми човърка отвътре.
Като си помисля само - 23 годишно момче да се занимава с 14 годишно момиче!
Откъдето и да го погледна, не мога да го приема.
Това е същото като да обясня защо не трябва да се пуши или защо не трябва да се закънява.
И в случая държа да подчертая, че негодуванието ми е насочено към младежа, защото за малката сега това е голяма чест и вероятно много е вдигнала рейтинга сред приятелките си.
Не ги осъждам, просто на тази възраст това е голяма разлика.
Когато и двамата са зрели, вече е по-различно, но така...
Е, може да се намери някой родител, който да се изкаже, че би се чувствал по-сигурно, ако дъщеря му излиза с по-голям и по-зрял - че ще я закриля и ще я пази и знам ли какво още. Хора всякакви.
За мен не е добре.

Дори ще ти кажа, че когато бях на 21 имах много сериозно гадже на 32.
Разликата в годините дори И при тази възраст си казва тежката дума.
Появиха се някои конфликти, които успях да проумея едва когато станах на неговата възраст.
Ето го потвърждението на Когато пораснеш, ще видиш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.