Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моето скспано семейство  
АвторПaтe (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 02:23



Не издържам вече, животът ми е ад незнам какво да правя Никой не му пука за мен направо не издържам.Още като съм се родила никой не ме е искал, майка ми е била на 15, една нейна приятелка ми каза, че не знае как съм оцеляла като бебе, наште са ме размятвали от купон на купон, въобще не са се грижили за мен. Баща ми е биел майка ми и тя го е зарязала когато съм била на 3-4 годинки и ме е оставила при него .Като бях малка много ме беше страх от него, той ме биеше постоянно, като се приереше и аз се криех в един шкаф, никога не плачех, за да не го ядосам ,нямах почти никакви играчки и по цял ден си играех с децата навън, съседите ме хранеха.

ПОсле като станах на 7 майка ми се ожени и ме взе. Втория ми баща беше единствения човек който ме е обичал, беше ми и баща и майка, а доведения ми брат обичах адски много също. Докато бях с тях бяха най- хубавите години от скапания ми живот . Въпреки че майка ми не се грижеше въобще за мен и само се мотаеше по дискотеки и изневеряваше на баща ми (втория де, всъщност единствения истински баща), аз бях щастлива и всичко беше ок. Той сега е в затвора. Може да е престъпник, но аз го обичам много и не ми пука какво е правил.

КОгато влезе в затворапреди две години(бях на 12), живях с майка ми половин година, тя само се оплакваше, че няма пари да ми купи учебници, да ми купи дрехи, да плаща наема, но за дискотеки и гримове имаше И после, боже каква майка си имам, ме взе и ме изтресе пак на баща ми, щото не можела да ме гледа, нямала пари(ама иначе много си ме обичала )Той сега е богат, има нова жена(гадна, подла кучка) и доведена дъщеря малко по- голяма от мен. Не мога повече да живея така с тях! Мащехата ми и дъщеря и нонстоп ме обиждат и унижават, дебела съм била(45 кг съм ). грозна , тъпа, курва съм била като майка си и какво ли още не. Не ме пускат никъде .Най- лошото е, че баща ми пак ме бие за какво ли не, дори за най- малкото, ако му отговарям, ако закъснея, ако не си оправя стаята, не се издържа . В училище съм постоянно изнервена, карам се със всички, нямам приятели, само едно момиче, но не искам да разбира нищо и ми е много трудно да крия(синини особено).

Мразя баща ми, мразя ги всички, и майка ми ,която пак ме изостави, да беше абортирала и да ми спести толкова болка ПОнякога ми се иска да ги избия, понякога да се самоубия и всичко да свърши. Незнам защо пускам тази тема, едва ли ще може някой да ми помогне, просто имах нужда да соделя, мерси на тези, които са го прочели



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.09.05 10:51



Каквото и да си мислиш, само от теб зависи как ще продължи историята. Ако правилно съм схванала, сега си на 14. Имаш много богат избор, дори и да не ти се вярва. Можеш да се самоубиеш или да станеш като майка ти, но също така можеш да стиснеш зъби и да си извоюваш нормален живот. Не ти знам нито интересите, нито характера, така че не мога да ти дам точна формула как да стане това, но е напълно възможно и зависи изцяло от теб. Искренно се надявам, че ще прочетеш това.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 10:58



Не се предавай. Усещам и разбирам, че ти е безумно трудно. Но животът не е справидлив- това сигурно вече си го разбрала. Колкото и банално да ти звучи- учи,учи и пак учи. Ако има някакъв шанс да се измъкнеш то е само този- иначе като майка ти, ако ти харесва , или на шосето.
Все пак имаш дом , храна и дрехи- направи всичко , за да не повтори някое дете твоя живот.



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 11:00



пишеш грамотно, изразяваш се добре, ползваш интернет...
значи не е толкова зле.
образовай се и бягай от това семейство, но преди това трябва да си сигурна, че можеш да разчиташ на себе си.



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: нeли]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано20.09.05 13:49



Написаното не звучи обнадеждаващо. И все пак - ти си факт. Родила си се. За добро или за зло.
Преди няколко години чух съждение, което ми прозвуча много налудничаво. След това няколко пъти чувах подобни твърдения от независими източници.
Та твърдението беше : Енергията (Духът) на всеки човек идва по свой избор на този свят. И той сам избира къде(като място), кога(дата,час), в каква среда(семейство) да се появи.
Ако това е вярно, сега може би ще трябва да откриеш какво е искал твоя дух с избора си. Може би търси някакво съвършенство, някаква корекция. Ами ако сега решиш да се самоубиваш и му попречиш?

Според мен е по-добре да му помогнеш.

Огледай се! Задай си въпроса - Защо? Какво очакват от теб? Защо ти правят забележки или те малтретират?
Седни с молив и тефтерче. Запиши въпросите и отговорите (такива, каквито предполагаш). Може да се появи една съвсем различна картина. Може да има нещо, което би променила в себе си. Или би прикрила по-добре. След това можеш да споделиш тук пред всички или да потърсиш човек, който да те изслуша насаме.

И моля те, не мисли, че при теб положението е най-сложно и най-трудно. Във възрастта в която си ти някои неща изглеждат уголемени, други смалени. Но моля те, повярвай ми! Има много деца или млади хора, които са по-зле от теб. И те не се самоубиват!!! Просто вървят напред и преодоляват трудностите.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!

Редактирано от Dino на 20.09.05 13:50.



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 14:45



Без да се впускам във всичките проблеми, ако баща ти наистина те бие със синини - обади се в полицията и в отдела по закрила на детето в общината ти. Виж това:

http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000016

Не се притеснявай да им се обадиш - на тези хора им се плаща за да работят по случаи като твоя.



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: !]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 14:55



Опа, и още нещо. Спасяването на давещите се е дело и на самите давещи се.
Предприемай действия!
А макар и баща ти да е кофти парче, все има някакъв начин поне да съжителствате заедно без опасност за теб и за него. Той също е човешко същество и си има своите силни и слаби страни, които ти можеш да използваш. Не знам дали можеш да му се усмихнеш, но гледай поне леглото ти и около него да е подредено и чисто - може пък да го оцени.



Тема Macka slushaj!нови [re: Пaтe]  
Автор crna_maca (непознат)
Публикувано20.09.05 15:46



единствения начин да се измъкнеш и да имаш нормален живот е да стиснеш зъби и да УЧИШ!!!!!!!!!! само учението може д ат енаправи различна от другите и желана и да ти даде парите и възможностите да можеш да си усигориш живота!!! трябва да си специалист! щото колкото повече хора могат да вършат твоята работа толкова по малко си ценна!

VOLVO 480 for life!


Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
АвторPlpi (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 23:48



Skapo Pate,

ne e normalno v kashti da te biat i taka da se darjat s teb, kakto ne e normalno i da si traesh i da se primiriavas s tova.

ima agentzia za zakrila na deteto, az ne znam koordinatite no tuk v tezi forumi moje da gi poluchish i da poluchish informatzia kakvo da napravish.

http://lex.bg/phorum/viewforum.php?f=6&sid=39683c3526fd8d23b550966bfb499471

http://forum.bg-mamma.com/index.php?board=3.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?board=20.0

pusni sastata tema v posochenite forumi , ako ne moje da se spravish, pishi i az shte ti ia pusna


ne se ostavaia da te maltretirat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Plpi]  
АвторBecka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 14:17



Възмутена съм от всички които написаха че това дете трябва да си трае и да си учи уроците!
Това дете има нужда от помощ.

Пате,

може да се обадиш на тези телефони:



Гореща линия за помощ и подкрепа на деца – Община Триадица/ София

Тел. (2) 958 50 00



Гореща телефонна линия за пострадали от насилие - Фондация "Асоциация Анимус"

Тел. ( 2) 982 76 86



Държавна агенция за закрила на детето

Тел. ( 2) 933 90 50

Факс (2) 980 24 15

E-mail: stopech@sacp.government.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.