Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Спасяването на давещите се е дело нанови [re: !]  
Автор Green light (unsatiable)
Публикувано21.09.05 15:49



самите давещи се" винаги се дава като пример за смехотворно плакатно творчество. Това са имали предвид Илф и Петров. Не е пословица, която съдържа някаква мъдрост, за да се базираш на нея и да даваш съвети. Ерго съвета ти е доста тъп. Лапето има нужда от помощ. Дано да се обади на телефоните, които му дадоха.



Тема Re: "Спасяването на давещите се е дело нанови [re: Green light]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано21.09.05 17:25



Влез в армията.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: "Спасяването на давещите се е дело нанови [re: Green light]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 19:54



> Ерго съвета ти е доста тъп.

Много си мил(а)!
Кой съвет по-точно?
Мисля, че всичките са си на място. Понеже и мен като малък са се опитвали да ме малтретират, а пък физически не можех да се противопоставя. Видях че околните ми съчувстват така както и ние съчустваме сега на това дете. Но само толкова! Докато се обадих в полицията и тогава всички отворковци бяха поставени на мястото си. Мисля, че полицията и агенцията към, която съм дал линк, могат да някакви спирачки пред баща и (ако наистина е такъв гадняр), а оттам нататък тя ще трябва да съжителства с хора,човеци и е добре да знае кои са силните и слабите им страни. И това ще трябва да го открие сама, никой няма да го направи вместо нея.



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 15:14



Здравей Пате, много съжалявам за всичко, което си преживяла.
Израстнала съм в семейство, в което баща ми налагаше волята си със сила. На мен е посягал само веднъж, но майка ми, горката, многократно е обезобразявал. После съжаляваше, но не мисля, че някога е обичал някого. Той е алкохолик и когато се напие не помни какво е свършил. Когато бях малка често майка ми ме будеше и караше да присъствам на среднощните им караници, защото смяташе, че в мое присъствие той няма да и посегне. Но това не винаги беше така.
Преди две години след последното обезобразяване на майка ми в мое присъствие не издържах и се резкрещях на баща ми че не го обичам (той е много чувствителен на тема любов). Баща ми беше побеснял, искаше да се откаже от мен, а аз съм единствено дете в семейството. След този случай си събрах багажа и отидох да живея при приятелят си в София, наложи се и да прекъсна образованието си.
Сега съм на 24 години и все още трудно успявам да изградя взаимоотношенията си с хората, които ме заобикалят. Не съм неконтактна, често оставям впечатление, че съм човек, който никога не забравя доброто си настроение. Вече завършвам магистратура, имам стабилна работа и приятел, който ме подкрепя.
Преди година започнах отново да контактувам с родителите си, по скоро с баща си, защото с мама така и не загубих връзка. Причината беше, че той заради мен тормозеше мама непрекъснато и това ме измъчваше много.
Сега отношенията ни са долу-горе поносими. Дори това лято се прибрах за малко вкъщи, но обстановката е все още много напрегната. Аз продължавам да немога да го понасям. Страшно много ме изнервя неговото присъствие.

Мило Пате, моят съвет е да не се предаваш. Разбирам колко ти е трудно. През годините докато живях при родителите си непрекъснато си повтарях една мисъл на Ницше "Нещастията, които не ни погубват ни правят по-силни". Сега обръщайки се назад и осъзнавайки до къде съм стигнала знам, че съм се съхранила благодарение на способността си да се приспособявам. Помни, че можеш да избираш приятелите си, но не и родителите си. Не е нужно мащехата и нейната дъщеря да те харесват, нито пък баща ти, научи се да ги разбираш, за да можеш да ги манипулираш. Все си имат някоя слабост, която можеш да използваш, за да се предпазиш. Вгледай се.
Набележи си цели и ги следвай. Когато станеш пълнолетна ще можеш да си тръгнеш и никой няма да може да те спре.
Свържи се с хората, които работят във фондация Анимус. Те са специалисти в проблема с домашното насилие и могат да ти дадат ценни съвети. Освен това за хората, които са преживели насилие първата година от лечението е безплатна. Телефонът е 981 76 86. Можеш да се обърнеш и към училищния психолог, до колкото знам има училища, в които има такива.
Ако смяташ, че мога да ти бъда полезна с нещо ми пиши на desimora@abv.bg



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
АвторZeroDollarZ (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 00:12



дори и да не живея толкова мизерно като теб пак живота ми съкссссссссссс
все едно живея в комедия в която всеки смях е удар ,вик или заплаха

Мразя гиииии!!!!!!!!!!
а деба ефтинията му деба и икономията мале кав е тъп гдаенн и прост бащами деаба и говедото . няма никво уважение към никого и малтретира всички. помня кога преди 2 години много исках нещо и той ме мота 6 месеца преди да ми каже че няма да ми го купи. начи ИКОНОМИЯТА Е МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА . като е решил да икономисва и почва да спестява копелето мръсно няма си напълни резервоара на колата по добре да закъсаме от колкото да пътуваме за 10 лв без проблеми.за всяка стотинка прави проблеми.
как си представяш да пазиш химикалки дето не пишат и то купени за едни лев всичките.и мале ква е свиня като яде само мляска аз ще полудея мляс мляс всеки ден 3 пъти на ден ААААААААААА. бати прасето като яде хляб задължително тря полвината да е на трохи иначе няма да е свиня тъпа гадна.
и после кой чисти и мие -аз кой. малиииии и с неговите фикс идеи като почне направо полудявам "почни да изкарваш пари" .някой ден ше му кажа ти колко пари си изкарал на 14-15 бе копеле гадно! а?? и след тва той ще полудее и започва да ме заплашва да ме бие.щом мнението ти е друго значи е грешно и трябва да те спукам от бой!!!!! ох сега съм на 16 мали като завърша отивам в софия или някъде далеч от малумнщината и почвам наново без идиоти! деба дано го блъсне кола и умре колко по добре щеше да е без него да те малтретира и да ти вика . не може да говори свинята не тря ВИКА
сяка негова дума е шибан крясък само врещи недоволен от туй и онуй.мале....направо якой път ми идва да зема един нож и да ги изкола всичките докато спът и да се ходи в затвора и туй да е
и като пита каде е видин миналия ден ,незнам викам му и той като почна да опява 3 дена без псп 4 дена без пс много си виртуален... мале на кура ми е тоя тъп видин!!!мразя да излизам,мразя на море,мразя на излетно не квато е неговата такова ще е.и кат ходим на море реши пресето пак да спести
защо да давам 40 лв на ден за 3 дена за став с тж кабелна и климатик
като мога да дам 8 за стая с легло!и на всичкото отгоре братовчедите ми сестеа му бяха в "скъпия" хотел и едвам го разубедих да похарчи 120 лж за нормална стая а не за легло.и след всичките лекции за икономия той глупак е безработен (е бачка няква работа там,чертае )и колко изкарва 1000 лв за 3 месеца но мойе да си купува уредби има 9 пръснати на село и у нас и компютри мийе да си купи
бе въобще готов е на всичко за всекидруг освен за семейстеото си.
когаро го помоли майка ми нещо да направи и почва да врещи ма ако е някой друг оо не веднага става и тръгва и бачка за без пари при тези "други"
малее 3 години и се изнасям и никога няма да се върна ако ще да живея като куче ма няма щот съм по добър от него във всичко.''гениалния '' математик който не може да изчисли че е бачка за нищо!!!



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
АвторZeroDollarZ (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 00:33



другата възможност е закона на джунглата.ако бях аз на твое място или щях да избягам или да го пребия с некъв прът тъй че да не може да върви и да разбере кой командва .по този начин да озлобея и да се чувствам добре .не щастлив но добре докато не погледна назад,така че или избягай или го набий
или стисни зъби и изучи се и след това избягай



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: Пaтe]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано20.04.08 09:08



Лошото е, че виждам тази тема едва сега, мило Пате... надявам се, че си добре и не си посегнала на живота си... ако бях на теб , и живеех в София на твоите години- щях да направя следното- да изчакам да стана на 16 и да си намеря 6-часова работа в Makdonalds - хем нямаше да се свъртам много вкъщи.., хем щях да имам пари.. на пук на тези, които ме обиждат- щях да стана най-добрата ученичка.... и да завърша с добро образивание.. не се давай на тзи, които искат да те смажат- напротив- на пук на тях- успявай в живпота...

Ако станеш достатъчно голяма и имаш пари- отдели се от тях и живей самостоятелно.. завърши образованието си и си намери добър мъж, да те обича.. и щом обичаш толкова своя баща- отивай му понякога на свиждане в затвора и му носи нещо хубаво, което да казва - "Татко, обичам те.." ...

Много, ама наистина много се надявам, че това, което е извършил не е нищо лошо.. и се надявам, че животът ти оттук-нататък ще е много щастлив.. надявам се да е така за теб....

----------



Тема Re: Моето скспано семействонови [re: ZeroDollarZ]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано20.04.08 09:13



къде живееш... ако е в някой голям град- може да можеш да започнеш работа на не-пълен работен ден с осигуровки....

Като се махнеш от вас и се остроиш някъде- не забравяй да прибереш със себе си и нещастната си майка....

Никога не мисли някому смъртта ... за тебе е лошо...

----------



Тема А защо......нови [re: Пaтe]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 21:11



...закъсняваш? Защо му отговаряш? Защо не си оправяш стаята?

Аз нямам никакви генерални проблеми с моята дъщеря, обичаме се, но и аз излудявам, когато прави тези три неща. Не я бия, естествено, но вмятам само, че може би и ти имаш вина за лошото отношение. Ако мен ме пребиваха от бой, както разказваш, бих била много по-внимателна към насилника си.



Тема Re: А защо......нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано20.04.08 21:26



А ти представяш ли си как всеки ден се страхуваш да не кажеш нещо на криво, за да не те пребие и как все се опитваш да си подбираш думите..?

Някой ден щях да издивея и да му кажа всичко наопаки, което мисля.. и да го оставя да ме смаже от бой.. пък дано пукна... майната му на мръсника... в затвора поне да го спукат от бой една година.. ако имаше кой да го осъди ...

----------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.