Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема kucheнови  
Автор brainy (талантка)
Публикувано18.08.05 10:18



dobre li e da se gleda vutreshno kuche blizo do dete?



Тема Re: kucheнови [re: brainy]  
Автор alys ()
Публикувано18.08.05 12:13



Ние си взехме куче, когато детето ни стана на 3 години. Така се случи, не сме го планирали. Вече 14 години имаме куче, дори по едно време имахме две. Не мога да си представя да живеем без куче! Ще пусна две снимки, които са ми мил спомен от 3-седмичния опит да имаме и коте, но не се получи, защото синът ни е алергичен към котки.






Тема Re: kucheнови [re: brainy]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано18.08.05 13:24



Бих казал, че няма никаква пречка. Само проучете кои кучета са по-търпеливи към деца. Има някой породи дето дори 5 деца да им се качат отгоре пак няма да реагират злобно.



Тема Re: kucheнови [re: brainy]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано18.08.05 18:41



Против куче в апартамент + дете. Казвам го като бивш собственик на куче.

1. Измъчва се самото животно.
2. Пренасят се бълхи, бактерии и мръсотия. На практика не може да се поддържа добра хигиена, кой каквото да говори.
3. Привързваш се към животното и когато умре е голям стрес.
4. Това е голям ангажмент - все едно имаш още едно дете, което обаче не може да говори.
5. Има и още.

Изобщо по каква причина ви трябва куче в апартамента?
В къща с двор - да. Куче, коте, зайче, сърничка, пиле. Каквото ви душата иска.

Знам, че сега ще оспорят твърдението поне 10 собственика на кучета, но нямам намерение да влизам в дискусия с тях.
Всеки е свободен да прави каквото си иска в жилището си, разбира се.
Моето мнение е това.
Успех при вземане на решението!





Тема Re: kucheнови [re: brainy]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано18.08.05 19:49



Какво значи добре?
Ако нямате куче, бихте могли да си вземете като поотрасне малко детето /то всъщност колко е голямо?/, а ако имате значи такъв въпрос не се поставя изобщо. Надявам се, няма да го изхвърлите...
Когато се роди моят син вкъщи имаше куче - имаше и проблеми - започна да ревнува и да стачкува, разви пълна непоносимост към бебето, наложи се да пробиваме врата от стаята към кухнята за да минаваме директно, защото кучето скачаше да го напада ръмжейки и оголвайки зъби. Този ужас трая до прохождането на сина ми на една годинка, когато псето се убеди, че изобщо не става дума за друго куче-конкурент вкъщи /както очевидно го възприемаше дотогава/, а за човече и стана най-големия му пазач, бавачка и защитник. Оттам насетне никога никакъв проблем не сме имали. Когато кучето си отиде, издържахме два месеца и по настояване на сина ми отново взехме същата порода. Наистина не е лесно да се гледа животинче в апартамент и то заради отговорността, която носиш за него. Но пък се отплаща за всички грижи и неудобства с невероятно присъствие и любов. Няма да засягам тук възпитателния елемент спрямо детето, което расте с животно, мисля той е ясен за всички.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: kucheнови [re: brainy]  
Автор SunElf (елфида)
Публикувано19.08.05 11:20



Какво е това"Добре ли е" - ами всичко е добре.
Зависи какво значи добре.

Не се наемам да си представя дори как бих се справила с двата Терминатора в къщи и с куче отгоре!
Ами хигиената?!? Да ме извиняват тези от рекламата на Доместос, ама нищо не ме спасява ако има куче в къщи - косми, лиги и прочие...А и миризмата не е за пренебрегване!
И като си го помисля - затворено в апартамента по цял ден, горкия хайван...

А наскоро в едно дворче видях зайче - много ми хареса!
Ето, ако имах двор щеше да отпадне въпроса "за" или "против", дори е естествено да се насели двора с куче, коте, ... заек, а и кокошки ако щете!...

Това е скромното ми мнение, не желая да споря със собственици на животни, които сигурно са много щастливи с животно в къщи и имат куп основания. Просто аз така смятам.



Тема Re: kucheнови [re: alys]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано19.08.05 11:27



Кучето и котето са в такова убийствено съчетание, като подбрани от дизайнер. Жалко, че не сте успели да задържите малкия Рижко.



Тема Re: kucheнови [re: kakata]  
Автор alys ()
Публикувано19.08.05 12:09



Да, много ми е мъчно , ама няма как.



Тема Re: kucheнови [re: SunElf]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано19.08.05 20:21



Не ми е работа да раздавам съвети, но като прочетох за зайците, нека се намеся.
Подведох се и аз по акъла на дъщеря ми да вземем заек.
Декоративен.
Оказа се голямо мъчение да се гледа в клетка.
В апартамента да се разхожда - също неприемливо. Започна да гризе всичко - книги, кабели и т.н. плюс това, започна да прави невероятни скокове, с които ни изуми. Скача на височина 1,80. Как го прави, нямам идея.

Занесохме го в къща с голям двор, но там започна да пасе цветята, а майка ми има невероятна градина.
Там започна да копае дупки, да излиза извън градината, да скача на още по-високо, напр. на една барака за инструменти.
Така че не се подвеждайте по безобидния вид на зайците, бъдете готови за доста екстремни техни действия.

Направо се чудя какви са тия хрисими животинчета в някои градинки.



Тема Re: kucheнови [re: Jennifer...]  
Автор SunElf (елфида)
Публикувано22.08.05 08:44



Това със "скачащият заек" си е струвало да се види!


Аз имах впредвид, че в къща с двор животни биха могли да се гледат.
В апартамент - не, жалко за животните. И за апартамента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.