Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 24.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подреждане на детска стаянови  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано02.08.05 20:52



Скоро ще се местим и ми се иска да подредя някак си по-така стая за Вики. Исками се да е много лична и разбира се не много скъпа. По скоро правена отколкото купена.
Някакви идеи ?
Вие за какво мислихте като подреждахте стаите за децата си ?
Да сте попадали на някоя интересна идея скоров мрежата?



Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано03.08.05 13:39



При положение, че Вики е на две години и половина, ми се струва трудно да я направиш лична, защото все още не знаеш какво харесва тя. Каквато и стая да и направиш, когато порасне, тя ще си я направи лична, подреждайки я така, както и харесва (или разхвърляйки я по същия начин).
Иначе много ми харесваше една детска стая с люлка, закачена с дюбел и кука на тавана.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано03.08.05 14:09



Аз исках да е шарена и весела и обърнах внимание повече на цветовете, отколкото на мебелите. Зелени прозорци, бабината зелена черга върху паркета, леглото й - с боядисани разноцветно табли, на белите стени - дървено слънце с разноцветни лъчи, синя и зелена лавица за многото плюшени играчки, нейните рисунки..., възможно най-много свободно място за игра на пода. Всички боядисваници са мое дело. Гледах всичко да е така направено, че да може да се променя лесно и бързо, все пак детето расте и стаята исках да се променя с нея. Не сме купували цялостно обзавеждане (и по горната причина), а необходимото за момента, но от един производител, в нашия случай чамови гардеробче, шкафче, столче с масичка.
Мислех си за настроението, което да дава на дъщеря ми, да й е интересна, да може да си я променя, да няма нищо стандартно и скучно.



Тема Re: Подреждане на детска стая [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано03.08.05 16:27



Ами то така или иначе ремонт се прави на всеки 3-4 г особено пук аки говрим за детска стая
Това с харесването малко не съм съгласна
Наистина в повечето случаи аз решавам, но винаги (вече поповин година) и давам вариянт за избор между няколко неща
Мисля е много важно да осъзнаеш, че МОЖЕШ да избораш в живота, да го ОТСТОЯВАШ и съответно ДА СИ ПАТИШ от това.

За сега тя си избира дрешки играчки и храна
мисля че ще ми помогне много при работата по стаята.
Тя накак плахо проговаря за принцеси и ми се въри в главата принцеска стая или МНООООГО цветна стая



Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано03.08.05 17:07



Цветната стая винаги е добра идея за дете. Жълтото стимулирало мисленето.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано03.08.05 17:15



Боже Боже - това ще да е причината
Сегашната стая на Виката е слънчево жълта мат



Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано04.08.05 14:52



Здрасти anaili:)
Може да има такъв тип мебели, които да се разглобяват и слобяват лесно от детето и да стават на различни неща- маса, къща, легло... и тн. Честно казано не съм виждала такова чудо в магазини(но аз и не съм обикаляла много много), но съм го виждала направено, като дипломна работа на една студентка в художествената академия. Няма как да те свържа с нея, но можеш да намериш със сигурност навити струденти за тази работа(като например залепиш обява на академията). Мебелите се правят от леки материали, като дунапрен , стиропор, пластмаса и тн, така че не могат да наранят детето(ако реши да влиза в бои с тях) Може да са облицовани от какъвто си искаш вид и цвят дамаска и да си решиш цветово стаята. Най-хубавото е че всичко вероятно ще ти излезе по-евтино и ще бъде уникално:)




Тема Akademiqtaнови [re: Maktub]  
Автор anaili (Уморените коне)
Публикувано04.08.05 15:59



е много интересна идея само дето съм на 8 астрономически час на запад от София , но ще помисля и за това
Благодаря за подсказката за сглобяеми мебели



Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано04.08.05 20:06




Аз много често взаимствам идеи от , голям фен съм му



Тема Re: Подреждане на детска стаянови [re: anaili]  
Автор magnet (лято)
Публикувано04.08.05 22:37



моите деца много си играеха с разни дунапренени възглавници с квадратна форма с големина около 60 на 60 см. имаха около десетина броя облечени с различни цветове и с онези лепящите се ленти зашити тук-там по тях.
с тях строяха къщи, магазини, зоологически градини, влакчета и какво ли още не.

в другото време възглавниците изпълняваха роля на нещо като канапе - едната част подредени една върху друга, а останалите изправени до стената като облегалка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.