Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема таблицата за умножениенови  
Авторлeлятя (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 16:36



Как да науча племеника си да я научи? Само игрите са му в главата, а до септември това е моя задача?



Тема Re: таблицата за умножение [re: лeлятя]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано20.07.05 17:01



Баща ми на времето ме научи по следния начин:
Взимаш картончета с големина малко по-големи от обикновените карти за игра и от едната страна пишеш, напр. "2 х 3", а на гърба "6". И така с цялата таблица.
След това му показваш едната страна на картончето, а той трябва да каже какъв е резултата. След като научи таблицата, можеш да му показваш резултата и да го питаш как е произлязъл
Щом си пада по игрите, предполагам, че ще му е интересно
Успех!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: таблицата за умножениенови [re: лeлятя]  
Автор alys ()
Публикувано20.07.05 17:09



На колко години е?



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: alys]  
Авторлeлятa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 18:08



7,5г



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: лeлятa]  
Автор alys ()
Публикувано20.07.05 18:19



Мисля, че е добър начинът, за който писа honey13. За по-големите повтаряне му е майката и то всеки ден.



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: лeлятя]  
Автор magnet (лято)
Публикувано20.07.05 21:06



освен това, което са ти казали по-горе е добре да му разпечаташ няколко таблици и да му ги разлепиш на подходящи места - на бюрото, на хладилника
, на гардероба, от вътрешната страна на тоалетната))))
с две думи целта е да го потопиш изцяло в тази среда, все едно да трябва да учи чужд език и ти да го изпращаш на езиков лагер в англия.
всяко средно любознателно дете ще научи таблицата неусетно по този начин.

п.п. таблицата трябва да е достатъчно голяма и отделните произведения да не се сливат, т.е. да има повече въздух между тях.



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: magnet]  
Автор alys ()
Публикувано20.07.05 22:47



С формулите за съкратено умножение в 7 клас процедирахме по тоя начин. Не знам дали помогна, но и на мене ми беше забавно! Бях ги разпечатала достатъчно едро и бяха разлепени из цялата къща.



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: лeлятя]  
АвторMontessori (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 05:30



Pod formata na igra, ne s list i hartia /kato nachalo/. Mojesh da izpolzvash nagledni materiali: ako na 3 mesta imame 5 oreha, kolko oreha imame obshto? I t.n. kakvoto se setish v tozi duh, moje da prebroite chiniite, vilicite i kakvoto tam imate i stava za celta.
Sled tova preminavate na zapisvaneto. Haide sega da zapishesh: 3 po 5 ravno na...
Uspeh!




Тема Re: таблицата за умножениенови [re: Montessori]  
Авторлeлятa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 11:06



мерси - всички идеи са добри!



Тема Re: таблицата за умножениенови [re: лeлятa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 12:13



първо се учи като стихотворение - напевно и весело голямо повтаряне. важно е детето без напрежение да повтаря след теб
чисто механично
после се минава на картончетата или като игра въпрос отговор
когато се прави весело и бързо става изненадващо лесно
сега я учим с едно 6 годишно хлапе - жалко че не можа да пише и чете
но с таблицата и двамата се забавляваме повече отколкото с купи ми пуканки и бой за дистанционното

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.