Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хиперактивностнови [re: Maka_]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:34



Още едно заболяване измислено от фарамцевтичните компании за да си продават Риталин-а и Консърта-та и подобните на тях стимуланти за зомбиране на нещастните деца. А и за да е по-удобно за учителите... Това е една от причините поради която домашното обучение набира пълна сила в Щатите.



Тема Re: Хиперактивността е болест!нови [re: Гинka oт Гинци]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано19.07.05 11:50



Що пишете глупости???
Хиперактивното дете не е просто палаво или буйно, като всяко здраво дете...
то не е интелигентен индивидуалист, не е специално....хиперактивното дете е просто болно дете...това че има психични проблеми, не възприема средата адекватно и съответно поведението му е неадекватно, в много случаи има проблеми с двигателния апарат, равновесието и говора,често заеква, променят се безпричинно емоционалните му и психически състояния и има проблеми в общуването - това са симптоми на заболяване а не просто моменти в израстването...с възрастта хиперактивността не отзвучава от самосебе си - напротив регресира в тежки психични отклонения ако не се лекува навреме и правилно...
Родителите често не приемат диагнозата, срамуват се от нея, отказват адекватно лечение и с това усложняват и без това тежкото състояние на децата си...със спорт, музика и чужд език, както и с въэпитателни методи хиперактивността не се компенсира...
Болестта трябва да се лекува!
Проблемите в адаптацията и социализацията на хиперактивното дете са следствие на болестта...те не са проблеми извън детето породени от някакво "лошо" или специално отношение...

P.S. Имам позната която отказва да приема факта че има хирепактивно дете...
смета че просто заеква и има хиперпазия на става...отказва да го лекува за хиперактивност и смета че проблемите на детето идват отвън...от лошото отношение на другите към него...как да обясниш на жената че детето й е хипарактивно и требе да го лекува???Майка е и отказва да приеме истинската диагноза защото се страхува и се срамува...простотията ходи по хората...най-лесно е да търсим вината в другите, макар че хиперактивността е болест и за това никой не е виновен...

Редактирано от cimbal на 19.07.05 11:58.



Тема Re: Хиперактивността е болест!нови [re: cimbal]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано19.07.05 12:31



Чакай сега, не се пали толкова!
Никой не казва, че хиперактивното дете е просто буйно и палаво.
Тъкмо обратното, казвам че много често просто буйни и палави деца прибързано/погрешно се квалифицират като хиперактивни.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Хиперактивностнови [re: Maka_]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано21.07.05 14:43



Ето и тук има информация!Интересното е,че и този случай е в Германия.





Тема Re: Хиперактивността е болест!нови [re: cimbal]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:13



Хиперактивността е заболяване, но в никакъв случай не е толкова широко разспространено. В Щатите Риталин се изписва безпичинно, много деца са хипердиагностицирани, да не кажа болшинството от тези, поставени на стимуланти. В мног случаи "хиперактивността" се коригира лесно с приложението на алтернативни методи, които са НЕТОКСИЧНИ и нямат страничните ефекти на стимулатните. Нека не забравяме, че убийците от Колумбайн също бяха на Риталин!
Има сериозно преекспониране на проблемите с хиперактивността и фармацевтичните компании със сигурност имат сериозна причина да се поддържа тази тенденция.
Мисълта ми е: не всяко дете, което е по-буйно и активно е с ADHD. А за тези, които имат този проблем, стимулантите трябва да бъдат последната стъпка в лечението.



Тема Re: Хиперактивността е болест!нови [re: Гинka oт Гинци]  
Автор cimbal (разсеян)
Публикувано22.07.05 09:26



Що сте се загрижили за американците...
У нас кой лекува хирепактивните деца???!!!



Тема Интересно ми енови [re: Maka_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано22.07.05 12:42



преди триста години като не са знаели, че децата им са хиперактивни, а са си мислели, че са палави, как тези деца са оживявали?

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Интересно ми енови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор чaeнo мoмичe ()
Публикувано26.07.05 06:55



Ами виж, то си е наука - околната среда се променя, хората не толкова бързо, затова настъпват хормонални и още куп смущения, което води до наличие на много повече проблеми. Ти не си ли чувала думите "Ние като бяхме млади не бяхме толкова изнервени"? Е, аз ги чувам. Гледах филм на ББС точно за хормоните и стреса.
Относно хиперактивността, то тя не е само палавост, изразява се с още някои черти - неспокоен сън, треперене на ръцете, неадекватни понякога реакции. За това дете:то просто е тръгнало на градина, не е свикнало с обстановката и порядъка, затова се е държало така. С времето свиква и няма нищо страшно! И по-добре да дадеш на някого съвет, отколкото да си мълчиш да гледаш грешката му безмълвно, нали? Затова и жената по-скоро да събере мнения и инфо и да ги предаде на майката.

Аз казах ли ви! Мариииин!


Тема Re: Интересно ми енови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано27.07.05 09:53



О.К. стресът си е стрес, но лечението на стреса с лекарства на тази никаква възраст ми се струва ужасяващо. Виждала съм как влияе фенобарбиталът на възрастен човек, пък на дете не ми се иска да мисля. А някой спомена, че и с това ги лекуват.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Хиперактивностнови [re: Maka_]  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 16:51



Аз не съм професионалист и пиша в качеството си на родител, който има син със същия "проблем" - това не е болест, а е състояние и детето може да го преодолее в никакъв случай с медикаменти - категорично НЕ, а с малко по-специално отношение от страна на родителите/на първо място/ и от страна околните, които имат контакти с него. В това число влизат госпожите в детската градина, а по-късно и госпожите в училище. Аз казвам как би трябвало да се процедира при такива състояния на детето, а не как е в действителност. И в тази област нашата образователна система има големи пропуски.....за голямо съжаление, защото тези деца се превръщат в "черните овци" на групата/класа. Пишейки по специално отношение, имам пред вид - търпение, внимание, съпричасност ...има немски сайтове, където се описва това състояние и как трябва да се работи с такива деца , за да не се нанесат трайни увреждания в тяхната психика , поради факта, че понякога биват изкуствено изолирани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.