Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови  
АвторElin (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 11:37



Приятелки,
Моля ви дайте ми съвет коя школа да избера за обучение по английски за дете в предучилищна възраст? Спряла съм се на тези три школи. Но се колебая. Ако имате опит, бихте ли изказали мнението си?



Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: Elin]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано02.06.05 13:32



Аз доскоро бях ревностен защитник на Алианса - но сега бих ти дала съвета - да не избираш него.
Да имат традиции, да имат школа и преподаватели с опит /но вече и поостаряли и демотивирани и изнервени/.
Синът ми изкара там лятна забавачка и 1 клас. Лятната забавачка беше готина и имаше полза - но 1 клас беше истински провал.
В клас са 22 деца нали се сещащ колко внимание можеш да им отделиш. Сега се спряхме на друга школа и ходихме там на тестове - беше на границата на покриване на ниво 1 клас.
При положение че езиците са нещо, което той харесва и му се отдават.
Намери школа в която има повече млади преподаватели и децата са малко в група.



Тема Re: "Британика"?нови [re: Elin]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 14:46



А някой да има информация за Езикова школа "Британика"?



Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: Elin]  
Автор sis (мамче)
Публикувано02.06.05 17:12



Аз също се чудя за дъщеря ми-в предучилищна възраст, като основно се колебая между Алианса и АВО-3. За втората-предучилищната е със сертификата, необходим след това за първи клас-тоест освен езиково обучение съвместява и предучилищно. Казаха, че цената е около 900 лева, започва към 9,30 до обяд-мисля, че беше 12 часа.
Засега я записах я на лятната забавачка в Алианса, която започна от 01.06., но все още не мога да реша за есента къде да я запиша, така че и аз ще съм благодарна за всяко мнение по темата.




Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: Elin]  
Авторfasulche (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 10:35



Относно АВО-3 - преподавателите са много добри, това, което не ми харесва там е базата - в "Лиляна Димитрова" се намира, където накуп са събрани всякакви кръжоци и курсове.
Стаите, където учат малките са същите, в които учим ние от вечерните курсове.
Много е прашно и мебелите са старички.
Но като гледам колко много деца има там записани, значи явно хората са доволни.
Всеки има свои приоритети, ако подготовката е добра, лошата база може и да се преживее.
Цените също са разумни.



Тема Re: "Британика"?нови [re: Mими]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано03.06.05 10:59



Една от познатите ми майки има син в Британика и е доста доволна. Добри условия, свестни преподаватели, прилична такса и удобни места за провеждане на курсовете.



Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: Elin]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 11:31



Тази година моят син завършва трети клас в Алианса. Което прави с предучилищната забавачка 4 години прекарани там.
Наистина има преподавателки без въображение и доста немотивирани. Но като цяло децата са сериозно ангажирани в Алианса. За домашно се дават доста упражнения, текстове се учат на изуст, правят се диктовки редовно.
Не мога да дам компетентна оценка на обучението, а само един факт: сина ми е втори клас в обикновено училище и не успява още да чете субтитрите по филмите, заведох го да гледа Revenge of the Sith и детето нямаше никакъв проблем да следи действието директо от устата на актьорите.
За това мога да споделя мнението, че в Алианса езика буквално се "натъпква" в главите на децата.



Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: Eлeнa]  
Автор sis (мамче)
Публикувано03.06.05 15:09



А за предучилищна кои госпожи са? И дали имате добри отзиви за някоя от тях?




Тема Re: Алианс, "Престиж" или "АВО-3" ?нови [re: sis]  
Авторйoaнa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 19:34



занимавам се с гледане на деца. Работата ми включва и водене по разни школи. Твърдя, че имом поглед върху работата на доста от тях.
Алианса не е лош, но почти ясички деца, които съм водела ходят там с нежелание. Има много деца в група, дават се много домашни, повечето преподаватели/поне с тези, който съм имала контакт/ просто предават някакъв материал, и постоянно чувах оплакване от сорта той/тя не може да чете, идва без домашно, не може да чети...
Британика. групите са по-малки, преподавателите също. Това, което мога да кажа е, че там могат да мотивират децата. Е казват, че най-добрите ученици заминават на безплатна екскурзия в Англия, но не съм чула някой да е спечелил, но не твърдя, че не е вярно.
Престиж. Там групите наистина са мални, но не съм сигурна, че системата е много добра. Казвам го, защото 5г едно от "децата ми" ходеше там, но когато започна да учи английски в училище като втори език се оказа, че той не може да изкара повече от петица за срока.
БиБиСи център. Постигат много добри резултати, но таксите са просто убийтвени и по-точно 500 евро на ниво. Ако можете да си го позволите няма да съжалявате.
АВО-3. Ако пред мен стои въпроса, къде да запиша детето си то това ще е АВО-3. Вярно материалната база е старичка, но учителките са млади, взима се умерено количество материал, а и едната учителка, която също работи с децата е англичанка и в края на краищата децата са принудени да проговорят на английски, защото дори да отидат до тоалетна са птинудени да попитат на английски.
Дано да съм ви била полезна.
Ако ви интересува нещо друго питайте-работата ми е такава, че май съм запозната с езикови центрове, спортни школи, психолози, лодопеди, занимални и всякакви такива. Не претендирам за изчерпателност, но все пак смчтам, че мога да помогна, за доста неща в рамките на София.



Тема Re: Йоананови [re: йoaнa]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано06.06.05 14:49



ако не ти представлява проблем - регистрирай се защото хора като теб са много ценни като източник на информация. Така ще можем да си кореспондираме и на бележки




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.