Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kak da se gotvim efektivno za sled 7 kla  
Авторmaikata (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 18:38



Mnogo molja hora s opit da spdeljat kak da se oravim nie novobrancite v moreto ot sbornici, pomagala, 6koli i u4iteli za kandidatstvane v elitnite ezikovi gimnazii sled 7mi klas?



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: maikata]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 10:42



Като майка на кандидат-осмокласничка тази година Ви съветвам първо добре да прецените възможностите на детето си. Моята дъщеря посещава курсовете "Веди" но само с тези курсове, а без желание от страна на детето влизането в елитна езикова гимназия е немислимо. Знаете ли на моменти плача без детето да ме вижда, защото е вече много уморено и стресирано.Не мога да намеря думи вече за да го ободря и да му дам кураж.
Помогнете ми!!!
А и в училището което учи няма никакво разбиране от страна на учителите по другите предмети. Продължава лудостта с контролни по музика /примерно днес/ детето ще ходи само за 4 час защото няма да го оформят.



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: maikata]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:43



Моята дъщеря кандидатства миналата година. Най-напред се бяхме насочили към школата на Иванови, но като говорих с него се разколебах и после не съжалявах. Записах я във Веди (тж беше събота или неделя), но не беше особено доволна и на третия месец я спряхме. Намерих една учителка по български от немската гимназия, а по математика я готвеше моята бивша учителка по математика, която случайно чух, че след пенсионирането си е започнала да дава уроци и напливът при нея е огромен.
Отделно се готвеше и за американския колеж - по веднъж в седмицата.
Резултатът - на изпита за американския се класира на 15 място. Нейно беше решението да продължи да учи до юни и да се яви за езиковите и го направи, балът й стигна за всичко без немската гимназия - там не й достигнаха 20-тина стотни (изкара 5.25 и на двата изпита). Избра си американския все пак и не съжаляваме за избора...
Цената - тази година не зная как е , миналата уроците й ни струваха по около 400 лв месечно, правих сметка че цялата подготовка излезе малко над 3200 лв.
Времето - нямяше ден, в който да няма урок, учеше доста, при това при нея точно съвпадна с тая фазя на пубертета, дето изведнъж много знаят и искатсамо да излизат. Не се е стресирала особено, определено мисля, че оползотвори не повече от 50 процента от капацитета на обучението си... Но ние бяхме на принципа - колкото повече, без да се прекалява, естествено, толкова по-добре, просто защото процентът на усвояемост е общо взето константна величина при нея - и почти нищо да няма да прави и много да има, тя все ще се мотка през половината време на правенето му, просто беше такава.
Определено, в училището до 7 клас не ги научиха да работят сериодно...
Така че, потърсете си читави учители(това е много трудно, но с питане става) и вече те ще ви ориентират за помагала , учебници и т.н. Ако са добри, се работи сериозно. Моята имаше 15 тетрадки А4 с решени задачи за цялата подготовка, лудницата е пълна. А идиотщината с темите всички я знаем..
Успех!!!



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: Cтeфaн]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 15:48



Един мой ученик, който кандидатства миналата година,
изкара 5.188 по математика и 5.375 по литература,
което прави бал 33.126 за езиковите гимназии, а
минималният бал за Немската в София беше 33 (за момчетата).
на 1-во класиране!
При това подготовката по математика за цялата година
му струва по-малко отколкото при Стефан (авторът на
предишния пост) за 1 месец по мат. и БЕЛ.



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: *]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 17:33



Цените посочих за ориентир, при това към миналата година. Математиката беше по 20 лв. на посещение (между 3.5 и 4 астрономически часа), 6 деца беше групата, тоест излизаше грубо около 160-180 лв*месеца, за бълтарския бяпа две деца, като цената беше 1200 лв за цялата подготовка. Подготовката й за американския беше 20 евро веднъж в седмицата - там са тестове и есета. Но казвам просто какво е било като отправна точка, разбира се всичко много зависи от детето, от пола ако щете - момчетата са по- прилежни и ученолюбиви точно в този възраст, така си мисля, макар че балът им до сега е бил по-нисък от този на момичетата - може би се притесняват повече, не зная.
Това момче, за което споменавате вероятно е било много прилежно и с добри учители в училище, имам предвид задължителното средно образование, какъвто изобщо не беше нашият случай - учителката на дъщеря ми по български на всяка род. среща обясняваше как трябва да ходят при нея на уроци.... Това е често срещан проблем, доколкото съм чувал и от приятели.
Но все пак ме учудва това, което казвате - че за около 400-500 лева сте си подготвили детето, може би е било в школа, което предполага сериозна и съвестна самостоятелна работа - ако е така, браво, какво по-хубаво...Но ако той е ходил по веднъж в седмицата на урок по математика - за 6-7 месеца това прави 42 урока грубо по около 10 лева на час.. Да, връзва се, значи просто е бил с много добра подготовка от самото училище.



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: maikata]  
Автортимka (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 18:08



На мен не ми се е налагало да търся такива услуги, но от това, което съм чувала, най-голяма успеваемост има при Иванов. Но и аз, подобно на Стефан, имам някои резерви по отношение на него (Иванов, де) - особняк е, странен тип. И децата се съсипват от учене. Но може би пък жертвата си струва, обаче всеки сам си решава!



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: Cтeфaн]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 18:22



Малко объркване се е получило - детето, за което писах по-горе, е мой ученик. Аз съм преподавател по математика и го готвих за изпита (Вие нещо друго сте рабзрали).

Стремя се на децата, на които преподавам, да им е интересно и да не се преуморяват.
В 7 клас някои ученици не издържат на напрежението. Трябва да се търси начин това да се избягва.



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: maikata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo ()
Публикувано08.06.05 10:00



И преди съм го казвала, но: курсове по български в Немската гимназия и математика в СМГ. Разбира се зависи си и от детето, но без изобщо да натискам момчето и без той да се е скъсал от учене извън курсовете (само подготовка на домашно за около 1 час всяка седмица)- 5.65- български и 5.97- математика. За математиката естествено имаше значение и това, че учеше в СМГ, но българският не е от там. И карайте децата повече да четат художествена литература. Мисля, че това помага страшно много.
И основно НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОБЪРКВАТ ДЕЦАТА ОТ ИЗИСКВАНИЯ. ТОВА ГИ СТРЕСИРА. Най-важно е спокойствието на изпита, за да дадат най-доброто от себе си.



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторMima (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 14:36



По колко деца са в курса на СМГ, чувала съм за огромни групи от 30 деца , където се губи всякаква индивидуалност?



Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: Mima]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo ()
Публикувано09.06.05 10:06



Не зная. Той е ходил на курсове в СМГ в 4-ти клас. В 7-ми кандидатства само с ученото в училище. Препоръчвам ги, защото учителите от СМГ са невероятни и много добре обясняват нещата. Поне със сина ми беше така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.