Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Kak da se gotvim efektivno za sled 7 klaнови [re: maika]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 14:15



Малкият ми син е 7-ми клас и учи темите,които написах за големия преди две години и изкара 5. А по математика взима уроци при бивш негов учител в съседния блок.
На училище вече почти не ходи,за да учи теми.



Тема това не е рекламанови [re: maikata]  
Автор magnet (лято)
Публикувано10.06.05 08:47



доста време се чудех дали да пиша по темата, защото би прозвучало като реклама както и да го погледнеш. аз работя в тази област(е, не подготвям само седмокласници) вече от десет години и реших да споделя това, за което ме сърбят пръстите.
основното според мен за добрата подготовка на едно дете е мотивацията.
да се отдели време за разговори с него, за да може вие, а и самото то да стане наясно със себе си.
какво точно иска? иска да учи език( кой език) или рисуване например? иска и умее да понася натоварване или нервната му система е по-слаба и един Американски колеж ще го срути.
голяма част от нас, възрастните не са наясно с това каво искаме за себе си от живота, а какво остава за едно дете.
затова смятам, че е нужно да се отдели време, достатъчно време, за да си изясните нещата и да си отговорите на тези въпроси.
след това е значително по-лесно - и за вас, и за детето, и за преподавателя да го подготви да учи там, където мечтае.

сега масово се практикува следното.
аз: къде искаш да те приемат?
детето: ами не зная, мама каза, да минат изпитите първо, после ще мислим, според резултатите....

това е все едно да впрягаш каруцата пред коня.
поздрави и успех с подготовката.
не е толкова страшно, не се шашкайте.

Редактирано от magnet на 10.06.05 08:50.



Тема Re: това не е рекламанови [re: magnet]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано10.06.05 10:09



Много хубава философия, Магнет. Дано всички преподаватели във вашата школа да мислят така

От любопитство питам, защо предлагате само 3 часа седмично за подготовка за изпита след 7ми клас? Достатъчни ли са? Няма ли нужда и от период на интензивни уроци? Другите школи са, едва ли не, ежедневни.



Тема Re: това не е рекламанови [re: Green light]  
Автор magnet (лято)
Публикувано10.06.05 20:15



не са три часа
през учебната година математиката е по 4 астрономически часа всяка седмица ( 6 учебни ). и литературата още по толкова.
а тези дни всеки ден по цял ден.
и така ще е до изпитите.
после от 20.06. започва 10 дневен интензивен курс с новите шестокласници за Американския колеж. и така...



Тема Re: Lesno li se namira dobro u4ili6te?нови [re: maikata]  
Авторzaio (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 15:03



Opredeleno za men e trudno. Pone dokato ne znaeh kyde iskam da kandidatstvam!



Тема Re: Lesno li se namira dobro u4ili6te?нови [re: zaio]  
АвторPaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:08



Мили родители, избутахме някак /ще видим как/ Ангелинка...Какво да правим сега за математиката? Два дни са..Частния взема детето само за 1 час..много бил зает. Ясно е защо..Не мисля че без контрол два дни ще решава задачи само. Кой и как ще проверява..? По л-ра помагах, а сега какво да правя? Главана ме боли, толкова разчитах че този човек ще се занимава повече време преди изпита..То каквото е нучил, научил ясно е, че няма сега да я разбира м-ката, но как аз да помогна!?

Ще бъда благодарна на съвет от вас!
С уважение!



Тема Re: Lesno li se namira dobro u4ili6te?нови [re: Paзтpeвoжeнa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано21.06.05 10:36



карай го да решава задачи, в повечето сборници има отговори и ще можете да сверявате, или го карай да пререшава решавани задачи

успех ;)


кошмар за ужаса

Тема Пийни едно и се успокой!нови [re: Paзтpeвoжeнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo ()
Публикувано21.06.05 14:47



Решаването на задачи в захлас два дни преди изпита, според мен е противопоказано. Само ще му създаде каша в главата. Така че защо просто не се успокоите всички, за да бъде по-лесно на детето? А-а-а, и можеш да му помогнеш като го закараш навреме за изпита. Това малко ли е?

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 21.06.05 14:49.



Тема Re: Lesno li se namira dobro u4ili6te?нови [re: Paзтpeвoжeнa]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:02



Аз съм в същото положение като Вас. Но съм оставила на дъщеря си да решава как ще оползотвори тези 2 дни оставащи до математиката. Успокойте детето, знам че не е лесно но се постарайте да го направите. Вдъхнете му вяра и резултата ще ви изненада.
Сега искам да Ви питам Ангелинка хареса ли ви като тема. След като гледам какви са критериите за оценяване и след като зная резултатите от 2002г., където малко по-различно формулираната тема за Ангелинка донесе на тогавашните кандидат-гимназисти 30% двойки то се плаша за резултатите от тази година.



Тема Re: Lesno li se namira dobro u4ili6te?нови [re: maika]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:19



Деня преди изпита е добре да не се решават задачи.

Но днес (22.06) може да прегледате задачите, които са се падали минали години. Обърнете внимание на начина, по който се описват решенията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.