Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема истерия- глезотия, бой или лекарнови  
Автормaмa в чyдo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 14:22



дъщеря ми е на 2 год. От половин година , нещо като не и е на кеф, направо изпада в истерия- ляга на земята крещи и рита колкото може, удря си главата в пода, а когано поискам да я гушна да я успокоя - скубе, хапе, дращи и врещи, като че ли я колят, моля помогнете, имали ли сте вие такива случаи. Ьз имам по- голяма дъщеря- но такова чудо никъде не съм виждала, Какво да правя!????



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано26.05.05 14:37



Излизаш спокойно от стаята. Като няма публика - бързо ще се успокои, а и ще разбере, че не й минава номера.



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: Smile]  
Автормaмa в чyдo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 14:43



да ама крещи, като че ли я колят и като легне на пода си блъска главата в него , или в стената , като е налеглото, страх ме е да не се нарани или да и стане нещо, чак се захласва от рев!



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор Grami ()
Публикувано26.05.05 15:29



Smile е абсолютно права - това е единственото "лекарство" - просто не обръщаш внимание и я оставяш сама, да си крещи, като види че няма публика и номера не минава - ще спре!
Зареди се с търпение - това е начина!



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор Virgo (виновна)
Публикувано26.05.05 15:40



И аз минах през този ад. Просто я оставяш и като няма публика спира. Така изцерих нашата глезана



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано26.05.05 17:01



Моята малката е на 2,6г. До едно време и се връзвах, после и казах, че няма да ме прави на маймуна...))Много сходно поведение е описаното от теб)))...даже я водихме на детски невролог...ами той какво почеса се и ни съветва това, дето по-горе са ти казали))...Другото е , че ни изписа едно детско хомеопатично сиропче малко за мирясване " Киетюд". Абсолютно безвредно, даваш 3 пъти на ден по 5ml. (okolo 10 dni) Просто детето ти е по-емоционално, пък и сигурно малко актриса си пада?)))



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: LlRA..]  
Автор Virgo (виновна)
Публикувано26.05.05 17:47



Честно да ти кажа не вярвам да има АБСОЛЮТНО БЕЗВРЕДНО ЛЕКАРСТВО.



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор ПOЛУидиoтчe (тиква)
Публикувано26.05.05 18:18



Глезотия си е. Просто я оставяш да пищи и се махаш. На мен синът ми го е правил само веднъж. Е, аз го и набих, с което възмутих всички баби, но ефектът беше поразителен, никога повече не му дойде на акъла да се тръшка.

Не се вземай толкова насериозно, де!


Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано26.05.05 21:10



Продават детски каски за велосипедисти. Преди да излезеш от стаята й я слагай на главата, пък където ще да се удря
Наистина това е единственото решение - в периода, в който е дъщеричката ти (казва се бебешки пубертет), нито от дума разбират, още по-малко от бой... Опитват се да доказват нещо, ама и те не знаят какво

Ралица, 20.Х.02г.



Тема Re: истерия- глезотия, бой или лекарнови [re: мaмa в чyдo]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано26.05.05 22:36



И аз съм на същия хал...Синът ми е също на 2 и ги прави тези номера.Основните му думи в речника му са:не, не искам, няма, при това придружени с много крясъци.
Четох, рових из нета и стигнах до извода, че това е времнно явление.Наричат го "пубертет при двегодишните".Има изписано доста по въпроса.
Изводите, които аз си извадих /и за сега действат/са:
-Да не се бие детето.Оставяш го да си вика и да се тръшка без да ти прави впечетление.
-Отвличаш му вниманието с нещо друго, интересно.Действа безотказно.Ако новото "нещо" му грабне вниманието става ангелче за отрицателно време.
-Обясняваш му внимателно че така нищо няма да постигне
-Трябва да си твърда и когато кажеш "Не може" не се отмяташ защото ти е писнало да му слушаш истериите.

Всичко е до време и се надявам да отшуми скоро /Въпреки, че обикновенно става чак към 3тата година/
Успех и здрави нерви




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.