Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Докладвам :)нови [re: Blue Eyes]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано08.09.05 22:00



За учебника по английски и останалите помагала, към останалите учебници ни поискаха 25лв.



Тема Нашия учебникнови [re: calamitous.]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.09.05 08:51



е на Лонгман и както го дочух ще се казва English Adventure - някакво съвсем ново издание. Струва 12.60лв. с отстъпката. Имам някакви спомени, че племенника ми преди десетина години учеше по учебници Adventure, но от 5-ти клас, та...малко ми е съмнителна тая работа с новостта на учебника - по-скоро е преработено издание си мисля. Цяла година ще учат по картинки и чак накрая щели да се запознаят визуално с буквите.



Тема Re: Нашия учебникнови [re: Smile]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.09.05 10:09



И при нас е същото. Учителката по английски каза, че почти цяла година ще учат само по картинки, песнички, сихчета и игри. Писмено ще започнат да работят чак към края на учебната година. Не съм виждала учебника, защото още не са ни го дали. Но за учебниците точно събирахме по 30 лв. и класната вчера каза, че са останали пари, с които тя е купила още три помагала допълнително по нейна преценка, които ще включи в работата през годината - един сборник по математика, една христоматия по български и една допълнителна учебна тетрадка по български. Така както смятам, и нашият учебник по английски би трябвало да е около 15-тина лв.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Нашия учебникнови [re: dara]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано09.09.05 10:43



Снощи на родителската среща ни събираха по 23,15 лв. за учебника и тетрадката по английски - и ние сме по същия - English Adventure на Longman.



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Blue Eyes]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано09.09.05 11:20



Здравейте,

Ето и моя отчет.
Дъщеря ми ще учи в I-во у-ще, профил Изобразително изкуство.
Родителската среща беше в класната стая, където ще учат децата с Госпожата. В класа ще бъдат 18 деца, което е добре, като бройка.
Обясни за първич ден – как ще протече – искат да сме там 9.30, ще има тържество и посрещане на децата в класната стая с питка, мед и здравец. Родителите ще осигурят питката и меда, а Госпожата здравеца.
Най-важното за мене, че госпожата ми вдъхна голямо доверие. След родителската среща раздаде на всеки родител Писмо до детето. В къщи бяха големи вълненията като четохме писмото. Много бяхме впечатлени. Дано да е за добро.
За матриалите: Учебници и тетратки,казаха безплатни
- Трябва да купип помагала на Издателство Просвета – Тетрадка 1,2,3 и ЗИП по Български и Математика.
-Препоръча да купим по една тетратка с големи квадратчета и тесни и широки редове.
- Обърна внимание на моливите – желаетелно детето да има 4-5 молива подострени всеки ден и да са без гума. За гумата подчерта,че е желателно да не носят в училище, защото почват да трият това, което пишат, ако не го харесват и гумят излишно време, без да се стареят следващото да е по-добро.
- Острилка да носят

Децата целогодишно, ще учат първа смяна.
На 15.09 ще раздаде програмата.
Поиска до 15 да попълним следнита информация за детето и родители, личен лекар, Декларация, кой ще взима детето.
Всяка сутрин тя ще взема детето от родителя. На двора ще излизат само с нея.
Училището има охрана.
На децата се полагало закуска – безплатна.
За рисуването, още не беше ясна госпожата.

А ето го и Писмото., което толкова ни развълнува всички в къщи:

“ Мило дете,

Аз се казвам ................. и ще бъда твоя учителка.
С нетърпение очаквам 15 септември за да се запознаем. Надявам се заедно да преживеем четири години, изпълнрни д труд, но и приключения. Бъди спокойно. Винаги когато ти е трудно, аз ще съм до теб. Когато си гордо от себе си и твоята учителка ще бъде горда. Ще учим и ще се веселим заедно.Надявам се да станем приятели.
Вземи най-хубавата си усмивка, сложи новата си чанта, хвани мама и татко за ръка и заповядай в училище! Ако видиш сълзи в очите на мама това не е защото се страхува за теб, а защото се гордее със своето пораснало дете.

Твоя учителка ...............”

Е това от мене.



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Shina]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано09.09.05 12:49



Много ме трогна това писмо.



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Чepнokoca]  
Автор hendy (тавирен)
Публикувано09.09.05 13:38



нали, много беше готино в първи клас....


so let me entertain you

Тема Re: Докладвам :)нови [re: Shina]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано09.09.05 15:01



Леле, аз отсега се разциврих, кво ли ще правя другата година, като ми дойде до главата. Дано до тогава да почистят коритат на реките, че да не стане пак потоп.

Късмет и успех на всички първолачета и техните мами и татковци!

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Първокласници соц. помощнови [re: sweetkids_mama]  
Автор Chriss (непознат)
Публикувано09.09.05 15:03



не прочетох писаното по-горе, но може и да помогна на някого с тази информация.
Тази година всеки първокласник има право на отпускане на сума в размер от 70лв (ако не ме лъже паметта). Не е много, но щом детето има право на нея е добре семействата да се възползват. Поинтересувайте се за информация. Мисля, че молбите образец се дават от социалните.



Тема Re: Първокласници соц. помощнови [re: Chriss]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.09.05 15:41



И аз чух нещо такова. Но доколкото разбрах, сумата е 80.00 лв. и на нея имат право само децата, за които се получават детски надбавки, т.е. има ограничение на доходите. Предполагам, че се подава молба в Д СП и се иска и служебна бележка от училището, че детето е ученик. Не съм проверявала обаче и затова който наистина се интересува е добре да се обади и да пита в регионалната Д СП.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.