Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Мдамммнови [re: Blue Eyes]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.09.05 08:54



Ясна ми е тази Барби-мания - розово и лилаво с картинки на сладникавите Барби-та, които почват да се гънат и отлепват на третия ден още (е, изключвам оригиналните, защото там...малко хора могат да си позволят раница+моливник на обща стойност над 100лв.)
Понеже моята твърдо е решена да не ходи в първи клас, та накрая след като всички обяснения, тънки психологични атаки и намеци не свършиха работа - тропнах по масата и казах, че такъв е закона и толкоз. Та тръгнахме - раницата при нас е в застой - но донапазарихме моливници, гланцови блокчета, бои...и есенно яке. Накрая кандидат-първокласничката поиска топче от ония по 50ст., дето в къщи имаме хиляда (ах, тези баби дето не устояватна "бабо, точно такова топче нямам") и аз викам "Абе, Бори, 100лв. до сега сме дали...това са много пари", а тя вместо да се впечатли, само се обърна през рамо и ме се тросна:
- Сърди се на закона!




Тема Re: А ние вчеранови [re: alys]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано07.09.05 13:47



Ужасите....
Нямахме детегледачка - вече имаме
Почвам работа утре, а исках поне седмица да бъда край първолачката.. ама уви... и работата не искам и не мога да си позволя да откажа.
Ще ходя да си плащам за изследвания на хлапето, дето ще е на градина - малката, щото ми писна от бабички, дето си водят социалния живот в чакалните на личните лекари... а аз да чакам за едно шибано направление половин ден... Аман..

Няма начин - справяме се, просто се струпва повече напрежение, но се надвам нещата да си легнат по местата в скоро време...



Тема Re: Мдамммнови [re: Smile]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано07.09.05 13:49



А така, казало ти е детето - законът :) Скици...

Ние сме мераклии да ходим на училище. Засега поне, ще видим как ще е по-натам. Днес има родителска среща и след това ще пиша и споделям каква е хавата при нас.



Тема Пиши,нови [re: Blue Eyes]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.09.05 14:06



че нашата е утре и да знам какви въпроси да повдигна.



Тема Re: Пиши,нови [re: Smile]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано07.09.05 17:39



И нашата е утре.



Тема Докладвам :)нови [re: Smile]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано07.09.05 19:26



Мина родителската среща за първокласниците в 78 СОУ (намира се в район Банкя)
Директорката ни обясни някои организационни въпроси.
При нас децата ще са на училище през цялата година сутрин. Има занималня, която ще работи до 17:30 часа. Намира се в самото училище. Директорката ни увери, че ако повечето родители работят до 18 часа, работното време на занималнята може да бъде удължено.
Училището разполага със собствен автобус, който на първо време ще взима децата от различните квартали, а ако се налага и ще ги прибира по домовете. Има и столова, в която хлапетата, които ще посещават занималня ще се хранят на обяд. За закуските всички знаем.
Аз като нова в Банкя нямах време да разуча коя учителка е най-благонадеждна, но определено не сме при най-хвалената, защото сме в паралелка "Б"
Това определено не ме притеснява, щото от известно време насам отказах да живея в миналото и колкото и учителят да е решаващ фактор, все пак не е единствен. Писнало ми е от разни бабки, които и одеве чувах покрай ушите си - "Еди-коя-си е най-добрата". А и от дълбоко прехвалени, като се замисля, съм била най-разочарована.
По едно време ме напуши на искрен смях, при репликата: "Тъй като тук сме кварталът на богатите, държа децата да не се прибират сами от училище, защото освен сложната социална действителност, тук се случват и други обезпокоителни явления" (Сами се сещайте от какъв характер).
Много съм подробна, ама нямам тука комшийка, която да извикам на кафе и да се наприказвам, затова моля за търпение
Признавам доста неща не ми станаха ясни, а и поради шантавия ден, който имах, доста нещами изфирясаха от главата.
Издиктуваха ни списък с нужните за първиклас неща:
-Учебниците са безплатни и ще бъдатраздадени на 15 септември;
-Учебните тетрадки трябва да закупим със свои средства, но какви и на кое издателство и т.н, ще става ясно на 15 .05.
- 10 тетрадки с тесни и широки редове
- 10 тетрадки с големи квадратчета;
- Моливи черни за писане HB;
- Химикалка - синя;
- Комплект цветни моливи
- Блокчета за рисуване;
- Гланцови блокчета;
- Ножичка;
- Гумичка;
- Лепило;
- Тефтерче за контакт м/у учителката и родителя;
- Водни боички;
- Флумастери;
- Пластелин (моделин);
- Дъска за моделиране;
- Показалка;
- Някаква си там лесно миеща се подложка за часовете по рисуване;
- Екип за физкултура (анцуг и гуменки);
- Пластмасови цифри;
- Пластмасови букви;

Това изброиха даскалиците, като лично нашата госпожа не държи на цветните химикалки, ама пък таз на "А" паралелка държала, що - не разбрах .

В общи линии това е нашият списък. Смятам да се придържам към него и да не изпадаме с Мария в разхищения на средства. Ако изскочи нещо, което трябва да се купи, но не е в списъка, ще го набавяме в движение. Не затварят книжарниците на 15.09, нали

Много ясно, че ще измисля уникален начин за обличане на тетрадките и надписването им. Найлоновите облекла са задължителни, ама ще изчакам да видя калибъра на учебниците, та да купувам всичките облекла накуп. Не съм решила дали ще слагаме етикети (не ме кефят, че изискват ситно писане по съкратената процедура). Вероятно ще ги надпиша както едно време татко ми в първи клас надписа моите. Или ще натворя етикети, които ще разпечатам и налепя по тетрадките, като се въздържа от всякаквите му там актуални за сезона барбита и таласъми.

За първия учебен ден - нищо особено. Облечени, нафантазирани (няма да се излагаме, я), с раницата на гръб (не че няма да измачка страхотийския тоалет на Марчето). Ще се наложи да водя и детегледачката на него ден, за да я запозная с даскалицата класна и тази на занималнята. След официалната част всяка класна ще проведе първата родителска среща с класа си и родителските тела, естествено и тогава ще става ясно това, което не е коментирано до момента.

Взех и аз се развълнувах най-сетне.
Утре на мен ми е първия работен ден, така че мили родители, стискайте ми палци всичко да е както трябва, че нервите ми вземат някакъв връх и се чудя как да кротна...

Чакам с нетърпение да разбера как е по другите училища.

А даааа.... нашата директорка каза, че за децата, които ще посещават занималня има организирани мероприятия, които са с цел децата да не се изморяват, щото било направо ненормално децата ни да учат по цял ден - много ме изкефи как го каза
Освен това още преди 20 септември във всеки клас ще се проведе преглед за диагностика на гръбначни изкривявания и за децата, които имат такива ще се организират часове за лечебна физкултура. (Едно време това ми бяха първите стъпки в спорта, но бях още в детска градина и не можех да търпя да съм изолирана и пренебрегната)

Ам още... трябва още на 15.09 да занесем на класната маршрут (начертан, предполагам) по който детето ще се прибира от училище, за да може в крайна ситуация да се реагира адекватно.

Май друго не се сещам.
Крайно време е вече аз да се ориентирам към подготовката си за моя важен ден утре



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Blue Eyes]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано08.09.05 10:32



Благодаря за информацията.

Късмет в работата.

Поздрави

Шина



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Blue Eyes]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано08.09.05 12:44



Страхотна информация, право в десетката... нашата родителска среща е довечера, сега ми е по-ясно какво да питам, ако случайно пропуснат

Успешен старт на новата работа!



Тема Re: Докладвам :)нови [re: Blue Eyes]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано08.09.05 13:58



По какъв учебник ще учите английски?



Тема Re: Докладвам :)нови [re: calamitous.]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано08.09.05 19:35



Изобщо не съм наясно по какъв учебник и по каква програма ще са заниманията по английски, но такива знам, че ще има. Вероятно на 1-я учебен ден ще се видим и с учителките по останалите предмети, по които класната не предава и ще знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.