Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: И още нещо - ключоветенови [re: .......]  
Автор alys ()
Публикувано01.09.05 20:06



Хе-хе-хе!!! Колко си готин само! Има голямо значение къде ще учи детето ти. Средата е важна, приятелите са важни. Никой не ти говори, че децата ни са затворници. Говорим, че не са им нужни пари в първи клас. Няма да умре, ако не си купи дъвка или шоколадче в голямото междучасие. Аз като знам, че детето ми има слабост към сладкото, ще му слагам лакомства в раницата, за да са му под ръка. Дори и сега му слагам морена или вафли, ама той (синът ми) си иска трите двойни сандвича с майонеза, кашкавал и шунка или луканка, щото в лавката ги няма и не са му вкусни. Колко пъти съм го молила да вземе пари със себе си и да ми спести мазането на филии. Казва, че в лавката има само сухи кифли, а със сладко няма да се наяде.
От няколко наши мнения трудно можеш да разбереш дали сме либерални или сторги родители.
Това с прибирането, ключовете ... ами като се ожениш, като потрепериш 9 месеца да ти се роди (дай-боже) здраво и хубаво детенце, като му потрепериш още 7 години, докато стане първолак... пожелавам ти момиченце, а защо не и момченце .... хайде тогава ще се видим в клуба и ще ми кажеш дали няма да го караш към училище и обратно с джипа си ? Хм? Как мислиш? Или ще му хвърлиш 5 лв. и ключовете и ще оставиш доброто дете да се чуди как да се оправя само? Договорихме ли се? Няма да съм много престаряла, дано да чуя мнението ти след 10-тина годинки. Хи-хи!



Тема Re: И още нещо - ключоветенови [re: alys]  
Автор........ (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 21:04



Ами не знам. Може и така да стане и аз да почна да мисля така. Но поне на тоя етап съм по-склонен да гледам от позицията на детето, което ще се чувства ограничено. Просто сравнявам с времето когато аз бях малък. И просто нещата бяха по-свободни така да се каже. Когато бяхме първа смяна, всеки петък с приятелите ми се събирахме в дома на някой(редувахме се кой ще е домакинът) и си изкарвахме страхотгно без надзор и т.н. Но времената се променят. А пък парите-свикнал съм да мъкна в себе си повечко пари. Не помня да съм изкарвал с 1-2 лв. Като бях първи-втори клас носех по банкнота от 20 лв. с Георги Димитров на нея. Не винаги съм ги харчел. Така понякога ми оставаха 60 лв. в края на седмицата. По това време помня един хамбургер струваше 5 лв. После парите се обезцениха и едно шоколадче Своге струваше 1000 лв. А аз носех в джоба си 10000. При сегашните пари ако бях ученик (независимо кой клас) не бих излизал с по-малко от 10 лв. Общо взето наште винаги са ме питали като бях ученик "Колко ти трябват?" и са ми давали колкото съм кажел. Обичах да имам повече от другите-това покачва самочувствието на едно хлапе. Друго, да важни са средата и приятелите. Но аз нямах това предвид. Имах предвид, че някои училища се считат за елитни(а това е под въпрос) и родителите затова се натискат да записват децата там. Примерно прословутото 7-мо. Ми имам приятели, които са учили там и викат че не е чак тооолкова елитно. А и голям проблем там имало с наркотиците сред по-големите ученици.

А пък за ключовете пак да кажа: хубаво, имате бавачка примерно. Ми представете си че тая бавачка падне и си счупи крака. И кво? Детето ще седи в училището и ще чака мама или тате да го приберат след 6-7 часа? Човек трябва да си има ключове...за всеки случай. Знам, че от загубване се притеснявате, ама не е толкова страшно. И аз съм губил ключове и то 2-3 пъти- ми кво....просто сменяме патрона на вратата и няма проблем.



Айде и наслука с първолаците!



Тема Re: И още нещо - ключоветенови [re: ........]  
Автор alys ()
Публикувано01.09.05 23:13



Скицо, ми ние имаме повече ключалки и би ми се отразило на бюджета , ако детенце губи ключове.
Не сме давали много пари, защото си имаше достатъчно самочувствие и без тях. Провокираш ме да ти кажа, че като си имаш акъл и си учиш, учителите те уважават, а и съучениците също (винаги е бил в много силни класове). Само ще вметна, че средният успех на класа им в 10-ти клас е над 5,50, но не помня точно.
Бавачка не сме имали, защото имаме собствен бизнес и разполагам с времето си. Но да си представим, че имаме бавачка. Ми тя няма да е някоя 100-годишна бабка. Ще е с телефон в джоба, а ако няма, ще й купя и ще имаме връзка с нея.
А по мое ученическо време също беше различно...



Тема Re: И още нещо - ключоветенови [re: ........]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано02.09.05 12:58



Хихи, а на мен парите обикновено ми ги даваше дядо. Нямам идея защо. Но когато ми даваше /не всеки ден/ бяха по 20 стотинки. Кифла с мармалад - 15ст. Следователно на четвъртия ден просто си имах парите за закуска и не исках. Интересно, но си спомняма, че бях много горда с онези си изчисления и как си купувах сама закуска от лафката. Така де, говорим за 2-3 клас, сигурно около 85 година. Помня ли вече.
А ключ имах от първия си учебен ден. Мама специално беше намерила едни хубави шнурчета и на 15 септември сутринта ни ги даде като подарък. Не знам дали сестра ми е имала преди това. Но да не забравяме, че тогава ключ под изтривалката беше обичайно явление. И съм се прибирала сама, ама сега аз не бих си пуснала детето само. По ред причини, които както казва Алис, човек разбира след като потрепери над детето си. Пък и баси времената станаха
Относно парите пак, спомням си че имах съученик който чат-пат идваше с 5 лева. А това бяха МНОГО ПАРИ. И кво, разчиташе за самочувствие на това, че ще си купи от лафката бурканче течен шоколад, ще го яде, а ние останалите ще точим лиги. Ми, кво да ти кажа, дори тогава ми беше неприятно поведението му, не исках да съм на негово място.
Жив и здрав, да ти дойде до главата за деца да се тревожиш и да ти е гот. Щото си е хубаво, да му се не види
Поздрави!

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Re: И още нещо - ключоветенови [re: alys]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано02.09.05 13:04



Имам много сериозен въпрос към теб.
Как така се научи детето да си носи сандвичите от къщи? Той ли иска, ти ли го наложи или как? Питам, защото много искам да науча моя синковец на същото като тръгне на училище, но не знам как е най-добре да подходя. Ако ти се пише, сподели как стана при вас.
Аз също съм на мнение, че това е много по-добрия вариант. С чая може и да се справим, щото моето "вода не обича" и вярвам, че щом е цветно и има вкус, ще е доволен. Ама как да почна да го уча на това, като в градината не се разрешава да се носи нищо такова. Май трябва да опитам като излизаме да имам под ръка такава напитка. Не че съм твърдо против колата и т.н. ама да влиза и нещо друго в организма му ще е добре.
А как му стигат на твоя младеж 500мл. Това количество не отива ли на две глътки още в първото междучасие? Маратонки 46 номер .... и мен ме чакат след години. Дано тогава си още наоколо да даваш акъл
ПП. А защо не си маже той сандвичите всъщност?

Festina lente - Бързай бавно!


Тема За сандвичите :)нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор alys ()
Публикувано02.09.05 16:28



Синът ни не е ходил на градина. Баба ми помагаше да го гледаме. Идваше у нас, когато трябваше да изкарам някой лев и се занимаваше с малчугана (тогава). Като тръгна на училище, мъжът ми беше инициатор да правя сандвичи. А когато и двамата родители ти приказват на главата, че е по-прясно от къщи, не са се разхождали хлебарки върху сандвичите, съзнанието ти приема, че това е ИСТИНАТА. Като беше малък, пъхвах и по някоя ябълка и две шишета по 300 мл - едното с вода, другото с чай. Рядко сипвах някое газирано питие. Беше задължително, защото водата в клас била с лош вкус. С други думи май сам си стигна до убеждението, че е най-добре да си носи храната. На няколко пъти се опитвах да го накарм от време на време да си купува нещо от лафката, ама ЦЪ. Каза, че няма нищо хубаво и не може да се нахрани. Баничките били твърди, кифлите му били сухи, друго ако има е скъпо и т.н.
Сега чаят не му стига, но за първия сандвич поне ... А после си сипва вода, така че пак да му е под ръка. Когато имат по-малко часове, си връща сандвичите. Удобното в носенето на сандвичи е, че винаги са до тебе, а не е нужно да губиш време да търчиш и да се ръгаш (буквално) на лафката.
Странно е за №46, но явно сегашните деца са с по-големи крачета , а иначе е 1,76 м висок (имам предвид, че не е някакво изключение). Ние с баща му носим 40 и 41 номер маратонки . Все си мисля, че тази номерация не е съвсем точна, ама пък как нашите номера си съвпадат...
Винаги съм го (сина ни) натоварвала много, освен училището, с разни занимания и ми ставаше жал как хвърчи като финикиец след училище на тренировки, а на спирката на тролея, докато разменим сака с раницата, дъвче поредния сандвич... (Да поясня, че като беше втора смяна, свършваше училище в 19:20 ч., а тренировките бяха от 20:00 ч. и аз му носех екипа, а взимах ученическата чанта и носех нови сандвичи, защото се предполага, че другите вече са хапнати. Прибираше се към 22:00 ч. и следваше къпане, вечеря, малко почивка и ... сън.) А в шести клас - това беше върхът - освен училище, ходеше на карате, брейк, курс по английски, курс по български и ако при това трябва да си маже и сандвичите ... кофти. А, да, много се занимава с компютри и наистина се развива в тази област. Дори (то си беше късмет) през 2000 г. направиха 5-минутен репортаж от БНТ за това, че си е направил уеб-страница. Съвсем наскоро подели нета в един офис. При този интензивен живот мисля, че е редно да му помагам. Ако ме няма, сам си приготвя закуската за училище, но много ясно, че е кефско мама да го направи.



Тема Re: За сандвичите :)нови [re: alys]  
Автормaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 16:50



Пу, да ти е жив и здрав
Права си. Ама щом като те няма сам си ги прави, ок, съгласна съм.
Просто имам кофти впечатления от това голямо магаре да чака да му сипят за да яде. Затова така де.
А при мен 46 номер ми е гарантиран, и то сигурно в ранна пуберска възраст още. наследство щото
Бе да са живи и здрави и умни и оправни. обувките ще ги оправим ;)))

поздрави и благодаря за изчерпателния отговор.
Аз се връщам на тръстиката, че днес е .... баси деня



Тема Re: За сандвичите :)нови [re: мaмa Mъpмopaнa]  
Автор alys ()
Публикувано02.09.05 17:02



Мерси за пожеланията, да ти се връща!



Тема А ние вчеранови [re: Smile]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано03.09.05 11:17



с моята щерка ходихме и купихме раница
То си беше цяло събитие, защото аз изобщо не споделих с нея какви намерения имам. Бях набелязала един магазин с огромно разнообразие.
Влязохме и както очаквах очите й останаха по едни лигави барби раници. Ама толкова розови, че да му се додрайфа на човек. Да ме прощават тез дето си падат по цвета...
Заразглежда тя, пробва десетки, които й харесаха. Аз се усмихвам и съпреживявам вълнението й. По едно време й казах: "Миме познай аз ако бях сега първокласник каква раница бих искала?" И о, чудо, детето посочи точно раницата, която много харесах предния ден. Пробва и нея. И каза, че е по-удобна от всичките останали, които качва на раменете си. Аз стоя настрана и не се обаждам. "Ама това оранжево не ми харесва, няма ли синьо, или червено" Мацката извади различни цветове и дазайни раници с абсолютно същия гръб и презрамки, кака Мара си избра сама цвят и модел, платих и си тръгнахме доволни и двете.
Много се зарадвах, че детенце само усети разликите, а раницата която избра е с невероятно удобен гръб. Чак й завидях и другия месец си купувам и аз една такава раница, че и без това спортна чанта не ми стига да си побера сергийката.
Нямам как да ви покажа снимка на първата сериозна покупка на Мария.
Та така.
После ходихме със двете щерки и приятелят ми да се почерпим на Mc Donald. Беше наистина готино това което се случи. Така детето знае защо си е избрало точно таз раница, а аз съм отвсякъде доволна, че постъпи разумно.

Обаче следват други ужаси... но и с тях ще се справим. Късмет и успех на всички в нашето положение.



Тема Re: А ние вчеранови [re: Blue Eyes]  
Автор alys ()
Публикувано03.09.05 14:03



За какви ужаси говориш? А за раницата много ви се зарадвах! Страшно са ми симпатични първолаците, защото са едни миньончета и едни сладурковци ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.