Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Повдигам тематанови [re: Blue Eyes]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано24.08.05 12:21



И моята щерка чака с нетърпение да почне училище.
Ще ми трябва детегледачка, сега съм разлепила обяви около блока, да видим кой и дали ще се обади, малко се притеснявам....
Първолачката ще ходи на занималня, няма друг начин, а детегледачката ще я взема и гледа около 2 часа, докато се върна. Не смея отсега да я оставям сама.
Нищо не съм пазарувала още, чакам родителската среща, после с нея ще излезем и наведнъж ще вземем необходимото, тя ще си избира. Пък и не ми се струва толкова важно да има всичко купено предварително.



Тема За гумите :)нови [re: Smile]  
Автор alys ()
Публикувано24.08.05 18:42



Купихте ли все пак някакви гуми? Аз бих купила една качествена и една по желание на ученичката . Нека да е доволна и да й се учи! Когато синът ми беше първокласник, занималнята беше задължително продължение на учебния процес и свършваха към 16:30 ч. А през следващите години не съм и помисляла за занималня, но имах възможност сама да му помагам. Определено имат нужда първите няколко години от помощ. До трети клас съм му помагала, а после постепенно почна да учи сам. Единствено по български и математика следях как върви, защото за мене това са два основни предмета и не трябва да има пропуски. Успех!



Тема Re: Първокласницинови [re: sweetkids_mama]  
Автор dubius (непознат )
Публикувано24.08.05 21:06



ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ:
НА ВСЕКИ ПЪРВОКЛАСНИК, КОЙТО ПОЛУЧАВА ДЕТСКИ СЕ ПОЛАГА ЕДНОКРАТНА ПАРИЧНА ПОМОЩ?
/справка - в социални грижи/



Тема Re: Първокласницинови [re: dubius]  
Автор Blue Eyes (люта чушка бях)
Публикувано24.08.05 21:31



Това ми го казаха като се наложи да подам наново декларация за детските. Споменаха сумата 80 лева, ако не се лъжа. Но в училището още не бяха наясно как трябва да изглежда уверението, че детето е записано като ученик в първи клас.

Редактирано от Blue Eyes на 24.08.05 21:31.



Тема Re: Повдигам тематанови [re: Чepнokoca]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано25.08.05 10:59



И аз да се включа в темата. Дъщеря ми ще е първи калс. Нищо не сме купува ли. Записане е в 1-во у-ще, паралелка изобразително изкуство, гр. София, това е нашето квартално. Училището няма занималня и това е проблем, но сме решили да го решаваме, като започне. Около училището има часно занимални, по принцип сме избрали Акварели. Бях пуснала тук тема, но нямаше много мнения. Родителска среща ще има в началото на септември. Мислим да отидем заедно с нея в Метро и да изберем раница и тетратки, но след родителската среща. Тя е подготвена за училище, сама избра да е с рисуване, имаше изпит през май месец. Другото й желание е да учи немски. Най-много се притеснява дали госпожата ще е строга.



Тема Re: Първокласницинови [re: sweetkids_mama]  
Автор internal ()
Публикувано27.08.05 14:44



Може и да ми се смеете, ама аз от притеснение подадох документите на моето мъниче в две училища - първо и седмо, а понеже ни предстои и преместване, сега обмислям да ги подам в още едно, което ще е най-близко до нас - в 129 ОУ "Антим- I" (в сградата на испанската гимназия).
Ужасно се колебая къде точно да учи и ще взема решение едва на родителските срещи, които ще започнат септември месец.
А иначе моето мъниче само помрънква и ми казва: "Не искам да ходя на училище! Не искам да съм никакъв първокласник. Добре ми е в детската градина."
Определено не се притеснявам за това как ще се справи в училище. Мисля, че това зависи предимно от педагога, на който ще попадне. И се надявам да има късмет. Сега вече разбирате защо се колебая толкова притеснено в избора на училище.
За моя радост е голям любопитко и възприема много бързо каквото и да му покажа. Не смея засега да ангажирам вниманието му с четене повече от половин час на ден или през ден, за да не изгуби интерес и може би заради това не може да чете, а само срича като врабче, което кълве трохички.
Иначе говори невероятно добре английски, прави го с такава лекота, че това го обърква и смесва думичките. Също замества някои български буквички с английски, което се надявам да преодолее в първи клас.
Засега ме притеснява единствено избора на училище.
Много ви моля, ако имате отзиви за тези училища, които споменах, да споделите с мен - една объркана мама.



Тема За чантитенови [re: alys]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.08.05 12:08



Гуми купихме точно както си предположила - по една от всеки вид. И двете изчезнаха безследно седмица след покупката - навярно ще ги намеря след години на място, където най-малко очаквам.
Обаче чантите! Направих една бърза обиколка за да имам предварителен поглед и се шашнАх! Цените на модели, които първокласничката би харесала, са от 70лв. нагоре! Наистина ли толкова вървят или аз съм попаднала на модели ДолчеИГабана за ученически чанти?!



Тема Re: За чантитенови [re: Smile]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.08.05 13:58



Ами май си попаднала на модел Долче и Габана, Смайл. И тук хубавите раници са между 70 и 100 лв., да не говоря за моливниците от 30-40 лв. Но има и за 30 лв. хубави раници с моливник за 10 лв. Има и много по-евтини, но... Тук са много нашумели испанските на Gabol. Цените са прилични, качеството добро, дизайна много добър и са с обичайните екстри - ортопедичен гръб, твърдо дъно, непромокаеми материи.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: За чантитенови [re: Smile]  
Автор alys ()
Публикувано30.08.05 16:15



Ами питаш ли ме как се търси чанта за 11-ти клас? Сигурна съм, че няма да се сетиш защо е сложно. Ами трябва да има джоб, в който да влизат чифт гуменки №46, да има джоб за 3 двойни сандвича (които държи да му правя всеки ден за уч-ще) и бутилка от 500 мл за чай (ама задължително) и основно отделение, в което да носи всички учебници за деня, тетрадки, по някоя и друга тухла по програмиране.
На това натоварване никоя чанта не издържа повече от месец или два.
След като сменихме няколко чанти, накрая купих за 10 лв. чанта от Илиянци и периодично кърпя с най-якия канап (един оранжев, който няма скъсване). Иначе цените на същите и по-лоши на вид и качество, чанти, са от порядъка на 20-30 лв. в магазините.
Ето я нашата незаменима чанта





Тема Re: За чантитенови [re: alys]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.08.05 16:36



Към тези чанти, за които говори Смайл обаче, има всякакви от гореспоменатите екстри. Има например допълнителна торба за екип за физкултура /във вариант "ДиГ" тази торба струва около 40 лв, а испанска е 10 лв./, термус за вода в специален калъф, прикрепващ се за раницата /пак подобна цена/, чантичка-кутия за храна /пак някъде там/. Всичко това можеш да си го купиш допълнително. Тези раници вървят в серии със съответните аксесоари и още безумни допълнения - нашата раница има например дъждобран. Казаха ми го девойките в магазина с особена гордост, че този модел е супер-нов и тази екстра я има само той. Аз, в своята безмерна наивност, реших, че има някакъв дъждобран за детето. А то било дъждобран за РАНИЦАТА. В резултат се получава една цена за целия пакет доста интересна. И от моите скромни наблюдения и обиколки в търсене на раница за първолак мога да кажа в заключение, че по-скъпо от оборудването за първолаци май не видях. Предполагам се разчита на мерака на родители и деца да задоволят всеки каприз обхванати от ведър ентусиазъм, както и става на практика.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.