Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: borivana]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано08.06.05 14:47



Аз поставих същия въпрос преди няколко месеца в канцеларията на Шилер и отговора беше, че те си поемат децата от детската градина и после се организира изпит. Мисля, че е възможно да отидете направо на изпита, но най-добре позвънете им, телефонът на канцеларията на сдружението (тя е в сградата на 55-то у-ще) е 777752, търсете г-жа Петкова или Петрова беше, ако не се лъжа директорката, тя най-добре ще ви обясни.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Авторborivana (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 15:44



Много Ви благодаря,

свързах се със сдружението и утре ще отида да видя какви са изпитните теми и по кои учебници се подготвят децата в градините. Казаха ми че местата се заемали първо от деца, посещавали градините и ако останели места от външни деца. Дано да успее да се класира малкия.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: borivana]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано08.06.05 16:32



Децата там учат по системата "Хипо". В предучилищната учат само песнички и думи, не пишат и не четат на немски. Не знам много за тази система, защото помагалата им се дават от там. Сега в първи клас продължаваме по "Хипо" имам наблюдение върху учебника и мисля, че е доста лек и приятен за четене.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: ЩK]  
АвторMapиeлa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:10



Аз пък, на господин или госпожа ЩК, ще кажа, че имам приятелка, чието дете е във Веда и от нея знам, че обучението по немски език е на най-високо ниво. Знам и че миналата година е имало олимпиада по немски за цяла софия и там децата от Веда са взели 60 % от всички места от първо до трето. Според мен това показва как се работи в едно училище. Да не говорим, че когато отиват в първи клас, децата от детската градина към училището могат да пишат и четат не само на български, а и на немски. Е това ако е фалш.

Веда е единственото немско училище в София, където идват да се учат студентите по педагогика в Софийския. Това сигурно е демагогията... знам ли... след като само в това училище има какво да се научи от модерната методика и подход на обучение.

“На въпроса на майката , която си мисли да си записва детето във "ВЕДА" :
НЕ ЗАПИСВАЙТЕ ДЕТЕТО ВЪВ "ВЕДА" . НЕ СТАВАЙТЕ ДОНОРИ НА ДИРЕКТОРКАТА.ВСИЧКО Е ДЕМАГОГИЯ И ФАЛШ ТАМ . ИМА ПРЕКРАСНИ ДЪРЖАВНИ УЧИЛИЩА С НЕМСКИ.УСПЕХ.”

ЩК, Вие май много сте заинтересовани да очерните това училище..



Тема Re: Marielaнови [re: Mapиeлa]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано09.06.05 09:54



Вижте, аз ненапразно питах за Шилер, с уговорката, че ако не събера добри отзиви ще си заведа дъщерята във Веда. Обиколих ги всички частни с немски и Кестнер и Дойче шуле и Увекинд и Веда най ми хареса. Но разбрах и друго, цялата история (освен тази с дойче шуле) е тръгнала от сдружението Шилер - те правят тази програма още през 1993 и в последствие от тъм се роят Ерих кестнер и Веда, с тази разлика че вече те са си частни учелеща. Подобна е историята и с Увекинд - най-новите на пазара с немски - те обаче не са нато Кестнер и Веда в северозападните квартали, а в бояна, в една къща, както Дойче шуле са в Горна баня, в къща с горда табела $училище$
Така че, за качествата на Вера не споря, въпросът е че човек винаги търси оптимума в съотношението качество-цена и при положение че за другото си дете плащаме 1900 евро за американския колеж, не знам дали си струва да дадем 10 000 за основно образование, струва ми се безумно скъпо, повярвайте ми, такива цени няма в Гермаия или Австрия , за Франция не говоря изобщо... Яд ме е да им пълня гушите, не е въпрос на възможности а на принцип в моя случай, затова и постнах това питане за Шилер и май нататък ще се ориентираме.
И още нещо - приятелка на дъщеря ми завърши 7 клас на Веда миналата година. Просто като факт - беше пълна отличничка там, говори немски прекрасно, но в американския се класира след първите 50 - тоест за такса 4800 евро, а на националния изпит не се красира за английската или френската. Записаха я в Златарски, в Дианабат, което е супер училище, но за МБА програмата там искат също към 2000 евро. Е, ще кажете едно дете не е показател, но от друга страна, всяко училище се хвали точно с това - кое къде е влязло после, не е ли така?



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 15:43



Повечето са в бивши детски градини или по крайните квартали - Люлин , Горна Баня, Младост. Там кадето има изоставени детски градини. Наемат ги и им пребоядисват столчетата и гардеробчетата. Нещастна работа.

Децата нямат стимул да учат и са доста невъзпитани. Самата среда ги глези, никои не смее да им се скара от учителите , за да не изпуснат таксата.
И обикновенно е някакава лудница.

Аз лично имам пари за да изпратя детето се в частно училище, но не виждам в кое, и не желая детето ми да пътува всики ден до Люлин или Младост със стар бус.

Когато управителите на Частните училища започнат да инвестират в сграда , в спортен комплекс или друго полезно за децата , ще се замисля.

В момента има няколко частни училища с хубава база, но те са на 1 час път от София.

Ако някои може да ми даде за пример частно немско училище с добра база и на удобно място ще съм му благодарен.
Ще се радвам да прочета и мнения за Шилер.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Ивaн]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано16.06.05 10:11



Съгласен съм с Вас Иван, затова и започнах да търся нещо хем не частно, хем с по-широка подготовка по немски. Ако погледнете постингите по-горе, ще видите че Шилер не е частно училище. Освен това споменах, че обиколих и Веда и Ерих Кестнер и Дойче Щуле, говорих и с Увекинд.
Мен не ме притеснява мястото, ние самите живеем извън центъра и в интерес на истината, с всичките уговорки за губенето на време с транспорта, смятам, че си струва детето ти да прекарва деня в Драгалевци(доста частни учища), бояна(също), Горна баня (Дойче шуле), дори на поляните на Младост (Еспа, Дорис Тенеди)а не в квартал Сухата река например (Веда, ерих Кестнер) или градинката на Свети седмочисленици - просто е по-здравословно.
Проблемът на частните у-ща за мен е не толкова материалната база, която, макар и в някои случаи под наем и само освежена е със сигурност по-добра от мизерията, което цари в повечето държавни училища, не аз мисля, че основният проблем е несигурността в качеството на образование, липсата на сесертифициращ орган, който да ти гарантира, че образованието в даденото учебно заведение отговаря на тези итези критерии... Има инспекторат на МОН, но всички знаем, че МОН може да издаде диплом и на магаре, стига да си платиш на нужния човек, а това е супер лесно за момента - чиновниците са гладни.
Говоря за нещо от сортана това, което направи американския колеж - скоро те приключиха своята сертификация за член на веригата американски колежи по света и сега имаш гаранцията, че там се поддържа тоси стандарт - отвън си го следят редовно и ако има отклонения ще им отнемат сертификата... Същото е и с ай-би програмата на у-ще Златарски на Ракова болница - това е международна бакалореатска програма, която се води по целия свят и правото да я прилагат тук ги задължава да се съобразяват с нейните изисквания, за което биват постоянно контролирани...
Това е, но за съжаление, както в доста други неща в БГ- цените международни а качеството - циганско, балканско.
Та затова разпитвах за сдружението Шилер - там мотивацията им на пръв поглед не е да те задържат и да ти вземат парите, просто защото имат записани деца и за след 2 години...



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 10:57



На едно мнение сме. Моето дете ще учи в Шилер от 1 клас.
Смятам след седми клас да кандидатства в Американския колеж.
Там трудно ли се влиза? Надявам се , че след като таксата е доста висока, почти 5000 Евро годишно, няма много кандидати.
Още е рано да мисля за след 7 години , но смятам че Шилер и след това Американски колеж е добра комбинация.
Това което харесвам в Шилер, че има басейн в училището и могат дори всеки ден да плуват. Спорта изобщо е последна грижа на всички училища и частни и държавни. Чувал съм например че завършващите Дорис Тенеди ,дечица са доста пълнички и скарани със спорта. Аз обичам когато давам пари, да получавам нещо което ми харесва, в противен случей просто не го купувам.

От предучилищната на Шилер имам много добри впечетления.
Децата имат много добро произношение и доста думи и стихотворения са научили. За сега съм много доволен.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Ивaн]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано17.06.05 12:46



Deteto ti beche v nyakoya ot tehnite gradini ili vpechatleniata sa ti ot poznati? Kolkoto do koleja- saita im e www.acs.bg, tam vsichko si e napisano (saita e super podroben i mnogo dobre napraven), no s dve dumi - priemat vsyaka godina po 142 deca, napolovina momcheta i momicheta, kato parvite 50 + 50 sa na niskata taksa - za tazi godina chte e 1900 evro, minalata beche 1750. ostanalite 21+21 sa na 4800 evro. Kandidatstvat godichno okolo 800-1000 deca, kato izpitite sa test ot chetiri chasti i ese. Uslovie za da te pokanyat da te zapichat e da stignat do teb po reda na klasaciata, kato praviloto e jelyazno, nyama ''ama az chte vi kupia televizor i t.n."" Klasaciata e absolutno prozrachna i prez nyakolko dni publikuvat na saita ot koi do koi bal kanyat na interview i kolko mesta sa zaeti kam momenta i kolko ostavat ot rezervite.
Pokazatelno e, che ako si 51-vi v spisaka, toest parvia na palnata taksa i nyakoi ot prietite na niskata ne se zapiche, teb chte te pokanyat da se zapichech, no nyama da ti dadat privilegiata da si na sponsoriranata taksa - 1900, ne, da si uchil i da si izkaral do 50-to myasto vkl... Takiva raboti.
Pochvat vsyaka godina po 140, zavarchvat okolo 100 - skasvat im zadnicite ot uchene i ne vsichki izdarjat ha tempoto. Pravilnika im e ot 40 stranici, podpisva se ot roditelya i uchenika i se spazva bez ugovorki - za vsichki. Ako dopusnech uspeha ti da e pod 4.50 izhvachach, ako dopusnech prepisvane - avtomatichno si na probacia i t.n. jelezno e. Nyama izpitvania i belejki v poznatia smisal, neprekasnato se pravyat i zachtitavat proekti, testovete vseki den sa normalno nechto, abe ludnicata e palna, no mislya che e po-dobroto ot tova da se chlyayat po ulicite.
E ima snobariya, no veche ya ima navsyakade.
Dachterya mi sega zavarchva tam 8-mi klas i sam dovolen...
A malkata chte e preduchilichtna i sme podali molba za Chiler - chudeh se za Gorna Banya za parvi klas - 2006 esenta, dogodina, no ako ni haresa v Chiler (e, ako ia vzemat) chte prodaljim v 55-to. E, kato myasto nyama da e super udobno, no vsichki hubavini nakup... pwk i bez tova sam pacient na Amerikanskia vsyaka sutrin - te transport nyamat i nyama i da imat veroyatno, taka che chte mi e na pat...



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
Автормaдмaм (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 15:42



Divnamey,
И моите племенници са в 55-то :)!
Единият е 1-ви за 2-ри клас(вече), а другият е за 5-ти. Като цяло брат ми е много доволен, но факт е, че си трябва непрекъснат контрол над децата. А той не го упражнява и оставя това за баща ми, които само през ваканциите има възможност да се заминава с тях. След това 6-ците "валят" :).

Малкият ми племенник посещаваше и ДГ на Плиска.
Големият дойде в 55-то от Дойче Шуле.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.