Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За имената на децатанови  
Автор Reinstall (минаващ)
Публикувано06.05.05 07:10



Абе, сигурно това ви е последния проблем, ама много ми е интересно като отидем на някоя площадка и се чуват подвиквания на майки - "Сандра", "Кристофър", "Джейсън", ще каже човек, че се намира 2000 км западно от Прага. Вчера следобяд пък, на площадката на Пикадили -то, моя позната, за която не знаех, че има дете ни запозна с Джоуел - Маргарит. Направо зяпнах. моя малкия и той се шашна и изтърси "Аз пък съм самурая Джак".
Предварително се извинявам, ако съм засегнала някого от пишещите или четящите, ама много ми е интересно какво ще е презимето на сина на Джоуел - Маргарит.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано06.05.05 11:02



Наша близка си записа детето с името Летиция Виктория Дарина.......



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано06.05.05 13:31





Спокойно, феноменът не е само в България.

Тука, в Малта, където всеки втори 40-годишен е Мери, Кармен, Джозеф или Франк, след посещението на Горбачов за подписване на договор с Буш за края на студената война, на мода са станали руските имена. Сега 20-на годишните Наташи, Ивановци, и прочие, с лопата да ги ринеш.

Пък по детските площадки срещам сумати 4-5-годишни Бритни-та, Кайли-та и т.н.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Reinstall (минаващ)
Публикувано06.05.05 14:46



Да бе не бях се замислила, и за сега се сещам за един Сталин в нашия квартал.
Абе моя си го писах Петър, на баща си Петър и дядо си Петър, ама никой не му вика така Мумата, Шушата, Бебата, Макарончо, Куку - руку, като ме ядоса Маймунчо даже.
На мамите с именници - честито, да са им живи и здрави!



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 18:44



Абе това според мен е поредната изгъзица на българското общество.Аз съм си консервативен - с жена ми сме кръстили близначетата Георги( на мен и на баща ми) и Маргарита - на тъщата.Така че, именниците днес сме трима, на единия това му е първия имен ден.
Няма ли достатъчно хубави български или славянск имена, че трябва да си кръщаваме децата със "западни" имена.Шефката ми е достатъчно красноречив пример за тази, според мен, простотия - сина й е на 5 и се казва Джъстин, а дъщеря й на 9 месеца е Памела!!! Абе личка му пенина, кво е това бе!!!Междудругото, това не е феномен от скоро - на баща ми един колега се казва Ким не знам кой си, кръстен естествено на Ким Ир Сен!Представяте ли си децата му какво презиме носят - Кимов!Да не говоря за разни там Лениновци, Сталиновци и тям подобни.
Айде весело празнуване на светлия празник!!!



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
АвторДиpя (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 18:59



Име доста интересни феномени- кръстници, което не знам как не ги е жал за горкичките дечица дето трябва да носят имена като Марио-Венцислав или Фабрицио или доста странни за нашите земи американски имена, които тук звучат направо смешно.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
Автор ПOЛУидиoтчe (тиква)
Публикувано06.05.05 20:35



Ния, Леда, Василена, Деница, Мария, Ива, Диляна, Мартина, Вяра, Зорница...
Иван, Илия, Георги, Димитър, Деян, Пламен, Огнян, Кубрат, Горан...
Какво повече да обяснявам? Лошото е, че децата ще бъдат и възпитани така, както са кръстени.

Не се вземай толкова насериозно, де!

Редактирано от ПOЛУидиoтчe на 06.05.05 20:36.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано07.05.05 00:45



сещам се за един познат Евелин... който имал големи проблеми в германия да обяснява защо се казва с женско име и дали не е травестит или нещо подобно...


Sporting Clube de Portugal
Jose Alvalade 18.05.05


Тема Re: За имената на децатанови [re: hendy]  
Автор Reinstall (минаващ)
Публикувано07.05.05 05:11



баси туй много гадно



Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.05.05 09:12



Ами не е толкова странно, нека си ги кръщават. Но моето мнение е, че много по-важно е името да е лесно за произнасяне (И ИЗПИСВАНЕ!) в страната, в която ще живее детето.

Аз, например, се казвам Марияна. Това доста приятно и съвсем разпространено в българския език име. И какво се оказва? Цял живот се мъча да обясня на света, че се пиша с "Я". И до днес имам близки приятели, които ме пишат с "а" . Не е приятно, да ви кажа, все едно става дума за друг човек. Иначе много си харесвам името, но нали се сещате каква боза става, като ме объркат по институции и документи...
Подобен случай със свекър ми - Емилиян. Нямах нищо против да кръстим синът на него, но с мъжа ми бяхме категорични, че ще е просто Емил.

Та в тази връзка нямам нищо против разните му там Сандри, но се дразня, когато попадна на име с "Дж", точно поради тази причина - отговаря на латинска буква, която, така произнесена, не съществува в българския (еквивалентът е Й, ако правилно си спомянм - Джоан == Йоан) и дава поле за гадни грешки.

Иначе не е странно децата да имат западни, източни, северни и южни имена. Вече де. Педи десет години си беше повод за смях . Аз съм практична, щом се изписва без проблем и харесва на родителите - супер!

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.