Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За имената на децатанови [re: Reinstall]  
Автор Grami ()
Публикувано10.05.05 10:15




Много ми хареса темата!
И последното ти изречение



Тема Re: За имената на децатанови [re: Grami]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано10.05.05 10:40



Харесвам българските имена - синовете ми са Борислав и Лъчезар. Ако бяха момичета щяха да са Катерина, Ния или Александрина. За момичета имам и още запаси така че, ако се сдобием с щерка лесно. Виж ако имаме още един син ще се видим в приключение, защото с таткото бяхме категорични - името да е хубаво, българско - но трудно ги избрахме - има резерва - Симеон, Михаил - макар, че първото много се експлоатира в момента
На мен лично не ми звучат много добре префърцунените Мелани, Джейсън или Бритни, но от друга страна интернационални имена като Виктория, Габриела, Алекс, Денис са приятни. Всичко е въпрос на мярка според мен.

Редактирано от lenny на 10.05.05 10:42.



Тема Re: За имената на децатанови [re: zori_]  
Автор ПOЛУидиoтчe (тиква)
Публикувано11.05.05 19:41



И аз съм чувала, че е готин, но е можел да помисли за името на детето. Колкото до "т"-то синът ми много държеше, че е АнаДол, въпреки че на мен ми звучеше съмнително. Както и да е.

Не се вземай толкова насериозно, де!


Тема Re: За имената на децатанови [re: lady Marian]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано14.05.05 17:01



И аз съм МариАна и откачам като ме пишат МариЯна или Маряна.Това са три различни имена и ми е чудно как все Марияна чуват.



Тема Re: За имената на децатанови [re: lenny]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 21:55



моят син е роден на 18 юни рождената дата на георги димитров но не за това сам го крастила иван баштино атанасов с фамилно милев
иван атанасов милев а после излезе петолевката с иван милев
много си харесваме детенцето и именцето



Тема Re: За имената на децатанови [re: Virgo]  
Автор Ginger ()
Публикувано15.05.05 16:48



Virgo, кажи ми на твоята дъщеричка Елица на коя гласна и слагате ударението? на Е или на И? аз също съм Елица и вече толкова години се уморих да повтарям че съм Елица, не елИца, онзи ден един познат пак ме заяде за името ми, че той всички елИци, които знаел се представяли елИца, а само аз се правя на интересна и се представям с Елица!
замислих се, че в семейството ми винаги са ми викали Елица и аз може би само това име го усещам като моето си, а не елИца!
иначе и на мен ми е любимо име но на моята половинка ще му дойдат в повечко две Елици
ако живот и здраве Господ ни даде момиченце, ще е Леа много ни харесва и на двамата
за момченцето още преговаряме
на мнение съм че имаме достатъчно български красиви имена, но пък ако двамата родители са на едно мнение че предпочитат някое завъртяно чужбинско такова, защо не?!



Тема Re: За имената на децатанови [re: Ginger]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано15.05.05 18:43



Ами защото после детето ще носи това име цял живот, а не те.
И защото детето не е собственост на родителите, както те често си мислят.
И защото това не е като да си кръстиш кучето или котката със забавно име.



Тема Re: За имената на децатанови [re: else]  
Автор Ginger ()
Публикувано15.05.05 19:24



хей, чакай де, не така нападателно!
като казвам завъртяно име, нямам предвид Есмералда - Стефания примерно!
а и като гледам "модните тенденции", след десетина години няма да е необичайно да се казваш Денис, Ерик, Джесика и т.н.
аз знам какво е да си единствената Елица в училище и баба ти до ден днешен да се сърди на родителите ти че не си Иванка! след 24 години!
името трябва да може да се съчетава с фамилното и бащиното, да не е трудно за изговаряне, да е звучно и лесно да се пише на латиница и кирилица, да няма някое галено от него, което да звучи гадно като например красивото българско име Цветелина става Цура!
това са моите изисквания, така да се каже, към предпочитаните от мен имена.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Ginger]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано15.05.05 22:05



Да де, ясно. Аз не нападах теб, просто коментирам "завъртяните" имена. А Денис и Ерик са съвсем нормални според мен, особено Денис не е никак необичайно за България, аз познавам поне четирима с това име.
Имах предвид нещо като Джоел-Маргарит или Дроздстой, които илюстрират някакви изкелифенчени стремежи на родителите да се направят на интересни. А детето определено не трябва да служи за тази цел.



Тема Re: За имената на децатанови [re: Deluxe]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано16.05.05 11:56



А на мен преди време някаква учителка ми развиваше теорията, че не било възможно да се казвам Марияна, защото в българският език било граматически неправилно да се слага "я" след "и" ???? ТРЯБВАЛО да бъде Маряна, сигурно нещо съм я била лъгала!

А както ти каза, това са съвсем различни имена! И трите съм ги виждала в именниците.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.