Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема какво се занимават децата винови  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 15:25



Аз съм от лошите майки-вечно съм на работа , вечно нямам време , вечно бързам..и пропуснах че децата ми са пораснали дотолкова , че освен храна , сън , разходки , люлки и пързалки имат нужда и от друго занимание.Те са на 4 и 5 год.Дори нямам идея към какво да ги насоча ...
Моля всички добри майки , кажете към какво е добре да ги насоча в тази възраст.Къде водите вашите деца , доволни ли сте и доколко подобни з-анятия помагат на децата да изграждат себе си !
Предполагам темата ще бъде полезна на много хора
Благодаря предварително на всички !



Тема Re: какво се занимават децата винови [re: kiki]  
Автор dara (osobena)
Публикувано03.05.05 15:44



Моите са на 4 и на 6. Всъщност, скоро ще станат на 5 и на 7.

Дъщеря ми ходи от 2 години на художествена гимнастика. Аз имах идея за спортни танци или нещо такова. Определено не исках гимнастика, защото аз съм играла и знам колко е трудно, но я видяха на улицата, харесаха я, убедиха ме и така вече 2 години. Не знам доколко й е помогнало да "изгради себе си", но поне се занимава с нещо извън ДГ и придобива умения, които я отличават от останалите и й дава самочувствие, че постига нещо сама, благодарение на собствените си усилия, възможности и талант. В ДГ ходи и на спортни танци. Виж, те с нищо не й помагат и по никакъв начин на виждам да я развиват, но да се радва там и да си запълва времето е достатъчно.

Брат й засега на нищо допълнително не ходи, защото такива като него никой не иска. Поне тук в Пловдив деца под 5 години не ги взимат по спортните клубове. Затова ходи сега към ДГ на бойни изкуства. Нямам идея какво е постигнал и дори се съмнявам, че е постигнал нещо, сега ще видим на демонстрацията в края на годината. За него исках плуване, но все отлагам. Уж чакам да стане на 5.

И двамата исках сега да спортуват, а евентуално малко по-нататък и езици ще подхванем. Ако бях забелязала някаква друга дарба у тях - музикална, художествена, сигурно бих ги записала на някакви такива занимания. Но при липса на подобни индикации се задоволихме само със спорт засега.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: какво се занимават децата винови [re: kiki]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано03.05.05 16:11



подхващаш болна тема. напоследък все повече се убеждавам, че е необходим един човек с удължено работно време и кола, който да обслужва интересите и програмите на децата. в противен случай - ограничаваме се до онова, което съвпада със собственото ни разписание.

викица засвири на пиано преди да навърши 4 години. определено се справяше много добре и беше гордостта на школата. като тръгна на училище пианото отпадна, защото се оказа невъзможно да се справим с воденето и свиренето у дома. в предучилищна възраст изкара половин година в школата по художествена гимнастика на левски. и това отпадна със започването на първи клас. в училище тръгна на някакъв модерен балет, който за щастие се помещава в сградата на училището. той обаче се застъпи като график с английския в училища европа. останаха само уроците по английски. иска да ходи на рисуване, но няма кой да я води. учи се да свири на кларинет, но предимно у дома с баща си и само инцидентно ходят при едно джаз светило - да я проверява и насърчава. плуването все още е в сферата на пожеланията... усещам, че не се справям добре по отношение на извънучилищните интереси и ми идва да зарежа работата..

габа - за щастие в яслата ги занимават достатъчно и като разнообразие, и като време. като отиде в детската градина предполагам, че ще иска да опита от всичко. защо не?

театралната си страст и двете задоволяват до голяма степен в изявите на неделното училище: 3-4 програми годишно с всичките им роли и костюми засега ги удовлетворяват. у дома отделно се разиграват всевъзможни постановки, които за щастие изискват от нас само гледане.



Тема Спорт, спорт, спортнови [re: kiki]  
Автор ПOЛУидиoтчe (тиква)
Публикувано03.05.05 18:02



В тази възраст, а и по-късно и при това обездвижване, което им осигурява ежедневието, мисля че е абсолютно задължително да се движат. Ако имаш време езиците, пианото и всичко останало също са добро занимание, но не бих ги предпочела пред спорта. Всъщност, той също създава добри навици и организация.

Не се вземай толкова насериозно, де!


Тема Re: какво се занимават децата винови [re: yanita_]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано03.05.05 18:35



Видях, че и в другия клуб си писала за неделното училище. Може ли да обясниш по-подробно за какво става дума?

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: какво се занимават децата винови [re: kiki]  
Автор nezy (шашардисаната)
Публикувано03.05.05 20:11



Темата ми се вижда много интересна и ще я следя с интерес. Аз имам момиченце на 5 години и засега ходи само на английски в ДГ. И аз исках да се занимава с някакви физически упражнения и първоначално я записах на гимнастика, но ходи 3 пъти и се отказа, понеже учителката и казала, че не изпълява нещо добре, че не се изправяла и била изкривена. Струва ми се, че нещо не е подходила както трябва, макар че титулярната учителка ми каза, че била добър педагог. Ама с тази от английския няма никакви проблеми, ходи с интерес. И аз се притеснявам, че като тръгна на работа, едва ли бих могла да ги водя наляво-надясно по разни извънкласни занимания, но пък и не страдам от болни амбиции. Ако се налага и ако имаме възможност ще вземем жена за тази работа, иначе и двамата сме прекалено заети.

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: какво се занимават децата винови [re: kiki]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано03.05.05 23:14



Когато дъщеря ми беше на възрастта на твоите дечица ходеше на английски, модерен балет и рисуване.

В момента - 9г. - ходи на английски, народни танци, плуване и участва в театър.


На никое от тези занимания не я караме да ходи насила, нито пък имаме някакви амбициозни цели. Просто за да се научи да си разпределя и планира времето, а пък и на нея и се ходи.



Тема неделното училищенови [re: honey13]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано04.05.05 10:31



ами нищо особено. обикновено в неделя ходим на църква и когато децата са здрави (изключително рядко през последната зима), посещават неделното училище в църквата. там учат истории от библията и тяхното съвременно практическо приложение и няколко пъти годишно представят програма пред цялата църква - сценки, песни и т.н. за представленията се готвят сериозно, учат си ролите, приготвят се костюми, декори... абе театър си е, но на библейска тематика.



Тема Re: какво се занимават децата винови [re: Jennifer]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано04.05.05 10:36



добре де, как ги организирате тези неща? кога ходи? кой я води?
голямата ми дъщеря има огромно желание да се занимава с цял куп неща, но не можем да се справим с воденето. живеем далече от центъра на софия - всъщност с кола е на не повече от 10 мин., но няма удобен градски транспорт. мисля да проверя кварталното читалище дали не предлага нещо, макар че много се съмнявам, че изобщо функционира...



Тема Re: неделното училище [re: yanita_]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.05.05 10:47



Ама това във всяка църква ли го има???
На нас най-близо ни е "Св.Седмочисленици", но изобщо не съм чувала за такова у-ще. Не че ходим толкова често като вас, но винаги като ни е на път палим по свещичка. Ама не съм виждала нито обяви, нито нищо...
Наскоро участвах в една подписка да се изучава Библията в у-ще, ама толкоз...

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.