Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови  
Автор kopche (добро)
Публикувано27.04.05 15:30



Правилно ли е според вас да ни събират всеки път пари за детските тържества в детската градина на сина ми?
Значи, всеки път празниците в детската градина са с вход: 5 лв. първа покана, 3 лв. втора покана и т.н.
И това е за всеки празник- Нова година, 8-ми март, първа пролет, Великден-сега...
Ами честно да ви кажа, решила съм този път изобщо да не ходя.
Омръзна ми да ни вземата пари за това, да видя детето ми, какво е научило в детската градина.
Ами това е! Оплаках ви се!




Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано27.04.05 15:35





Да не би да ги правят извън заведението?

Нашето ОДЗ има юбилей на 19 май и събират по 7 лева на дете от яслата и по 10 от детската градина, но това са парите за наемане зала, озвучаване, транспорт до залата и за костюми и декори. Имаме право да идваме по 2-ма човека, защото залата не е много голяма....

Но иначе не са ни искали пари.........

В някои детски заведения май доста си позволяват



Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано27.04.05 15:44



Не, не е извън ДГ.
Това си е вътрешно градинско обикновено тържество.
Такова, каквото сме имали и аз и ти, преполагам, като деца за някой празник.
Където всеки рецитира някакво стихче или ред от стихче и мамите и татквоците ръкопляксат.
В музикалният салон на нашата детската градина е това.

'Нашите' се мотивират с 'благотворителност'. Затова били парите. Всеки път това им е довода.
А бе много съм им ядосана просто.

Изнудват те да дадеш парите, защото така или иначе детето ти се е готвило за тържеството и очаква мама и тате да го гледат и да са там...




Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано27.04.05 16:06



Това не благотворителност, а пладнешки обир.................
Благотворителността е доброволно, а не наложено действие..............
Оплачете се от директорката на градината, наложеното е неправомерно, обиждащо и в разрез със правилата

Ако учителките приготвят за родителите почерпка \кафе, чай, сладкиши\
и ви поканят да опитате, и ако желаете да подкрепите с парични суми еди кое начинание е благотворителност.

Ако ви принуждават да плащате "вход", за да видите изявата на детето си е обир.



Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор krisy75 (непознат )
Публикувано27.04.05 16:09



Като прочетох това, което си написала, а пък и от разговори с други майки напоследък, стигнах до извода, че детските градини са се превърнали в прекрасено място за бизнес. И то най-вече държавните, защото за частните е ясно, че си плащаш. Наскоро една позната ми обясняваше, че е напълно в реда на нещатат като искаш детето ти да е в добра детска градина, да се съгласиш да станеш спонсор на градината. Директорката казала като подавали молба, че трябва да обяват конкурентна сума като спонсорство. С една дума - който даде по-висока цена на едно място в детската градина - неговото дете ще бъде прието. И парите отивали за подобряване на материалната база! Всичко било напълно законно! Айде стига бе! Като и вашите пари за концерти! Каква благотворителност вършат с сях! И пред кого се отчитат средствата! То това вече на нищо не прилича! Ама май трябва да вдигнете колективен родителски глас срещу подобно изнудване! Или поканете Валя Ахчиева с някоя такава покана на тържество в детската градина!



Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано27.04.05 16:12



При нас пък вариантите са два:
За някои тържества събират пари за лакомства и почерпка ,
а за други не събират, НО след тържеството, т.е. няколко дни по-късно те изнудват тотално да си купиш поне две снимки от тържеството с твоето дете, които са най-малкия възможен формат, но за сметка на това са по 3 лв.
Така че ...... рекета е всеобщ!!!!



Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор Reinstall (минаващ)
Публикувано27.04.05 16:18



В нашата градина очевидно някой се е оплакал където трябва, защото вече не събират пари, но и не правят тържества. Решиха въпроса кардинално - нямахме тържество за 8 март, нито за 22 март, сега нищо не чувам и за Великден, като възпитателките съвсем откровено си казват, че няма да правят нищо, защото не им позволяват да събират пари.
Повече ме притеснява нещо друго: така или иначе в началото на учебната година събират значителни суми, тази година искаха по 40 лв. С част от парите възпитателките решиха да облепят едната стена с корк, за да могат да закачат съобщения, картинки и други. Предложихме им вместо корк - да сложим гипсокартон, като част от него щеше да донесе без пари съпруга ми, който се занимава с такива неща, но бе отказано, след което бе закупен корк за 30 лв./кв м. От друга страна, в градината играчките са доста стари, също и столовете на деца, гледам масите са олющени, нямат елементарни неща- като закачалки за хавлиики, например. Имат ли право да се разпореждат със събраните суми по свое усмотрение?



Тема сигурно ще стана досадна,нови [re: kopche]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано27.04.05 16:59



ама пак да кажа как е при нас:
- пари се събират за почерпка на децата при някакъв празник, но след предварително допитване до родителите дали са готови да дадат. понякога не даваме пари, а който прецени носи нещо за хапване в групата. никой никога не гони да плаща.
- за юбилейното тържество този месец (25-годишнина) беше решено да се съберат пари за костюми, наем на зала, озвучаване и т.н., но сумата беше малка - 2 лв. за дете. поканите се продаваха по 5 лв и важаха за двама. освен това при по-голямо присъствие от едно семейство не очакваха изобщо да се закупи съответния брой покани (ние замъкнахме 2 коли хора да гледат как се справя наследничката); накрая се оказа, че са събрали достатъчно пари за тържеството и поръчаха торта за всяка група, за да си отбележат празника и "насаме". сигурна съм, че е имало хора, които са отишли без да си купят покана, но никой не ги е спрял.
- в началото на учебната година събрахме пари за играчки и аз лично видях как учителките подновиха почти изцяло играчките в групата. освен това започнаха годината и с нови покривки, лигавници, кърпи.

други тържества в яслата не сме имали, защото много от хлапетата са мънички и трудно се справят да са в яслата заедно с майките си без обаче да ги гушкат.



Тема Как е по законнови [re: Reinstall]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано27.04.05 17:25



В ОДЗ-то, което посещава дъщеря ми има родителски съвет.
Директорката е забранила учителките да събират пари за каквото и да е и за всякакви нужди да се отнасят до нея и родителския съвет.
Аз учавствам в родителския съвет и там вземаме решения какво е необходимо за децата. Ежемесечно събираме по 2 лева за консумативи, които закупува една от майките и се отчита на родителския съвет. Родителския съвет набира средствата и на родителски срещи определя какви суми и за какво ще се разходват според възможностите на родителите и след съгласуване.
Малко имаше хаос отначало, но аз бях доста напориста (особено след като ни поискаха по 10 лева за екология на 2 годишно дете) и понеже имаше и други оплаквания директорката забрани учителките да събират пари. Има си касиер майка и така е решен проблема. Всичко, което се купува се оформя официално като дарение към яслата (включително и тоалетната хартия, която не им достига)
Вярно е, че имаме много работа, но това, което ви описах не е толкова много работа и не е ежедневно. Просто трябва малко организация....

Извинявай копче, ама във вашата градина са се оляли и не бива да им позволяваш такъв обир ....



Тема Re: Платен концерт в детската градина. Правилно ли е?нови [re: kopche]  
Автор DarkCat ()
Публикувано27.04.05 21:00



ето каква е процудерата в такъв случай

пишеш писмо до

Директор на Детска градина № ....

Копие : Община .....

Копие : Телевизия БТВ, "Искрено и лично", Г-жа М.Ангелова

Копие : Телевизия ...., "Открито", Г-жа В.Ахчиева

Копие : Телевизия ......

Копие : Вестник 24 часа

Копие : Вестник Труд

Копие : Българско нац.радио

и пишеш следният текст

Уважаема Г-жо Директор,

Бихме желали да обърнем внимание, че в поверената Ви детска градина достъпът на родителите до детски тържества е платен.

Родителят няма право да присъства на детските празници по случай Коледа, Баба Марта, 8-ми март, Първа пролет, концерт за завършване и т.н. празнични събития без да внесе 5,00 /пет/ лева за първи родител и 3,00 /три/ лева за втори родител

Смятаме, че изнудването на което са подложени родителите и стреса върху децата, че тяхната мама и татко ще ги гледат само ако си платят са особено вредни за възпитанието на подрастващите и могат да нанесат трайна вреда на детската психика.

Принудата родителите да заплащат 8,00 /осем/ лева за детето им да бъде щастливо и да рецитира стихотворение пред мама и тати е грозен акт и молим за Вашето внимание

С уважение....

та така, пишеш нещо в този смисъл, дали ще пратиш копия до всички изброени и още до които се сетиш решаваш ти, но това много грозно





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.