Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 12:38



Сина ми е вече на 15 години.Намират се,,доброжелатели,,който да подмятат разни думи,много ми е тежко.Страхувам се,незнам как да му кажа.Моля ви за съвет,ако някой е преживявал подобно нещо.Благодаря ви!



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано12.04.05 12:54



Когато бях на 14 без да искаме разбрахме с моята тогавашна най-добра приятелка в училище, че е осиновена. Тя го преживя доста тежко, защото не очакваше и доста време се бореше със себе си. Този период съвпадна и с неразбирателството тинейджър-родител и това допълнително усложни нещата (тя си мислеше, че майка й, ако й била родна нямало да се отнася така с нея). След 3-4 бурни години нещата дойдоха на мястото си, но тя много страда

Според мен трябва да му кажеш, защото тази тайна ужасно тежи на децата в тази възраст....



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 15:18



sashto mu kaji che strashno mnogo go obichate, mnogo ste go iskali, che vi e napravil mnogo shtastlivi kato ste imali vazmojnost da go vzemete
triabva da se chuvstva obichan i jelan.



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано12.04.05 16:53



Задълижетелно!
Но, защо толкова късно, пуберитетът не най подходяшия период, защото тогава децата стават "бунтари" и са склонни много силно да драматизират нещата



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 20:23



Много ви благодаря за споделените мнения.Още като взехме малкото ни момченце знаехме,че този момент един ден ще доиде,но човек никога не е подготвен.Как ли ще реагира?ще говоря с него още тази вечер,дано да мине добре.



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.04.05 20:50



Стискам ти палци!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор sisislava (маминка)
Публикувано12.04.05 22:41



Непременно трябва да му кажеш, но много тактично и с подходяща предварителна подготовка. Например да отваряте по-често теми за милосърдието, безвъзмездната помощ към по-слабите и болните, към изоставените деца. Просто детето ти трябва да приеме факта на осиновяването като най-благородното дело на което човек може да посвети живота си. Така самото разкритие, че и той е осиновен ще го приеме по-леко и ще оцени постъпката ви.

... Хубаво би било да може това да не се отлага до тази възраст или по-късно, защото в пубертета и самата възраст е проблем в отношенията родител-дете.
Все пак по-добре да научи истината от вас, а не от други хора, независимо по-късно или по-рано. Така ще си спестите и евентуална обида от негова страна, че държите такава тайна от него, сиреч, че му нямате доверие и прочие.



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано12.04.05 23:40



Щом се намират хора, които се опитват да му кажат, най-добре е да му кажете скоро.

Аз не бих започнала разговора с "ти си осиновен". Бих му разказала какъв е бил живота ви преди той да се появи, по какви причини сте го осиновили, обяснете му как сте го видели и сте решили, че той е вашето слънчице... Бих му разказала каквото знам за детството му преди да стане ваш син, за биологичните му родители, бих му отговорила много честно на всичките въпроси, включително защо не сте му казали по-рано. Разбира се, че ще се шашне детето, то си е за шашкане. Може да го приеме тежко, но е ваша задача да го подкрепяте и да не променяте нищо в отношението си към него.

Успех и кажете как е минало!



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 10:41



Снощи аз и баща му разговаряхме с него,вслушах се в съветите ви и съвсем откровенно разказах всичко.Как аз и татко му сме се обичали много,но бог не ни е дал детенце.Взели сме го от дома с много обич,че той е наш син и това никога няма да се промени.Казах му,че неговата биологична майка не го е оставила защото не го обича,а защото не е могла да се грижи за него,че понякога човек е изправен пред труден избор.Ние с татко му сме го отгледали с цялата си обич и нежност,радвали сме се с него когато е бил щастлив,и сме плакали когато е имал проблеми.Ако след време реши да потърси биологичната си майка ние ще го подкрепим,ще подкрепим всяко негово решение.Милото ми момче ни гледа няколко минути,след което прегърна мен и баща си.Каза ни,че ни обича,че ние сме неговите родители и друго нейска да знае.Днес сутринта бях приятно изненадана от двамата ми мъже,който рано отишли на пазара и купили за мен цветя.Гледам сина си висок,строен,красив и майчиното ми сърце ще се пръсне от гордост.Благодаря за подкрепата ви мили мой непознати приятели(позволявам си да ви нарека така)прегръщам ви силно и ви целувам.



Тема Re: Да кажа ли на детето ми,че е осиновено?нови [re: Tинa]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано13.04.05 11:33



Сълзи потекоха от очите ми докато те четях, но не сълзи на болка, а сълзи на радост.
Пожелавам Ви много късмет и съм уверена, че кой каквото ще да му говори той ще си остане твой син

Поздравявам те за смелостта и се надявам, че камъкът вече ти е паднал от сърцето




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.