Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Za sledobednia sanнови  
АвторMami (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:36



dashteria mi e na 5 g. i oshte spi sledobed. Chudia se do kolko g. shte prodalji tova i kato tragne na u-shte niama li da e problem?

osven tova prodaljava da pie po 500 ml mliako na den. ne che imam neshto protiv no drugite deca naokolo daje ne pomirisvat mliako ... ozadachena sum



Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: Mami]  
Автор dara (osobena)
Публикувано07.04.05 13:33



Моите са на 4 и на 6 години и още си спят следобед. Но спокойно могат да издържат и без сън през деня. Не им е проблем и на двамата. Ако ги сложа да спят - ще спят, ако не ги сложа - няма и да попитат даже. Аз все още ги слагам да спят следобед. През седмицата са на ДГ, там се спи задължително, но и през уикендите спят следобед. Това ми е единственото време за почивка и на мен, така че сънят следобед е задължителен. Не мисля, че на дъщеря ми ще й е проблем да се лиши от следобедния сън догодина.

И мляко пием. Поне по една кутия на ден изпиват. Всъщност, не "поне", а по една кутия. Не виждам нищо лошо в това. Като им се пие - да пият. По-добре мляко, отколкото безалкохолно някакво. Аз самата не обичам изобщо мляко. Не мога глътка да преглътна, но щом на тях им е вкусно - моля!

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Za sledobednia san [re: Mami]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано07.04.05 13:38



Какво лошо има в млякото, за бога... Кока-кола ли да пие? Или от тези оцветените безалкохолни - газирана вода със захар, аромати и оцветители.



<skeletons in my closet... wearing my best pyjamas>


Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: Mami]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано07.04.05 13:56



Нищо лошо няма в това, че спи следобяд. Следобедния сън е полезен за децата. Моите са на 8 и 3 години и още спят следобяд. Големия когато не е на училище или на някакво занимание си спи следобяд, а малкия е на градина и там спят.
За млякото също не виждам нищо нередно. Малкия все още вечер пие мляко /кисело разредено с вода и много малко захар просто символично/. Големия също беше с шишето до 4 години. И досега си пие айран и прясно мляко с удоволствие и аз съм съгласна, че е по-полезно да пият мляко отколкото безалкохоли - пълни с консерванти, бои, газирани -въобще млякото се и супер полезна и приятна напитка. Не се притеснявай.



Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: Mami]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано07.04.05 14:10



Мислех, че ще се оплакваш, че детето не иска да спи следобед.
Иначе не смятам, че в спането има какъвто и да е проблем. А и ако ходи на училище първа смяна, нишо не и пречи да си спи следобед.
Аз съм тръгнала на училище на 6 години и си спомням, че ни третираха като детска градина - бяхме там от 8 до 4 и спяхме на обяд. Имам предвид, че се е смятало за необходимо дори 6-годишните деца да спят следобед.

Колкото до млякото, има хора, които и на 25 години пият по 1/2 литър на ден мляко, така че не виждам какво те притеснява.
Ето ти малко информация за млякото:

Млякото и млечните продукти са най-добрият източник на лесно усвоим калций. Този минерал е от жизнено важно значение за изграждането на костите и зъбите. В много проучвания е доказано, че липсата или недостатъчният прием на мляко и млечни продукти увеличават риска от остеопороза - заболяване, което се характеризира с ниска костна маса и нарушения в структурата на костите, водещи до лесната им чупливост при незначителна травма.

Киселото мляко и другите киселомлечни продукти спадат към така наречените пробиотици. Това са продукти, съдържащи живи микроорганизми, които потискат размножението на вредните микроби в храната и червата и така намаляват случаите на чревни разстройства. Това е от особено значение за здравето на малките деца.
Млечнокиселите бактерии подобряват храносмилането, стимулират движението на червата и намаляват запека, подобряват имунитета. Hамаляват риска от атеросклероза, тъй като тяхното действие предизвиква понижаване на холестерола в кръвта. Установено е, че тези бактерии намаляват канцерогенните (ракообразуващите) вещества и ензими в правото черво, което показва, че имат потенциал да защитават от развитие на рак.

Млякото и млечните продукти намаляват риска от развитие на кариес на зъбите, потискат развитието на микроорганизмите в устната кухина, които предизвикват ферментацията.


Не че не ги знаеш тези неща, ама друго да ги имаш предвид, когато тръгнеш да се притесняваш.



Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: else]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано07.04.05 14:37



Хе-хе и ние спяхме в първи клас следобед
Аз съм абсолютен привърженик на следобедния сън и ще продължавам да слагам дъщеря ми да спи докато мога. Първо, че си мисля, че е полезно за детето, а и второ през уикенда това са ми часовете, през които мога да свърша повече неща.
Относно млякото - аз също пия поне по половин литър на ден и на детето давам, колкото иска - не виждам нищо странно в това



Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: Mami]  
Автор aunt Ogg (минаващ)
Публикувано07.04.05 14:43



Мъжът ми ,на 33, още спи следобед когато може.Аз само понякога,но пък пия по 2 чаши мляко.Повече не смея,че се дебелеело.Да ти е живо и здраво детенце!



Тема BLAGODARIA NA VSICHKI VIBнови [re: Mami]  
АвторMAmi (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 12:49



Blagodaria vi za mneniata.

Ami chesno da si kaja pritesnih se - poneje okolo nas nikoi nito spi nito mliako pie. I az sum protiv vsiakakvi bezalkoholni i kolkoto moga ogranichavam, no drugite mami me gledat kato luda. Vse pak sledobednia san mi beshe problem poneje shte zapochvame u-shte i ne znam kak shte uspee milata ako sa sledobed tam... shte vidim

Blagodaria vi otnovo, shtom ima normalni hora kato men /bilo to i v internet/ znachi vsichko e OK :)

mnogo usmivki



Тема Re: BLAGODARIA NA VSICHKI VIBнови [re: MAmi]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 12:24



Все пак не забравяйте, че млякото е храна, а не напитка. то не е достатъчно за доставяне на вода в организма. така съм чела на много места. иначе, лошо няма. моя син може да изпие и литър на ден. много обича и това ни е спор от много време - не съм жаден за вода, жаден съм за мляко. а сега де?
та затова, плюс млякото, сокчета, чайчета, водичка.



Тема Re: Za sledobednia sanнови [re: Mami]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано15.04.05 20:31



мисля, че имаш сериозен проблем........


само ако тя спи в ръцете ти, и пие млякото от биберон

ей!....абе радвай се, че спи и пие мляко!

Моята не спи изобщо следобед от много отдавна, а прясно мляко пие много рядко и то само ако е с какао...


майтапа настрана, но сега като се замисля, следобедния сън, наистина може да и липсва в началото, но предполагам бързо ще се нагоди на новия режим:)


Monika 11.12.2001



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.